Łada Nesterenko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Łada Nesterenko
Data i miejsce urodzenia 3 sierpnia 1976
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Kijów, ZSRR
Klub SC Ukraina
Wzrost 161 cm
Debiut w PŚ 8 stycznia 2000, Moskwa
(51. miejsce - 15 km)
Pierwsze punkty w PŚ 22 stycznia 2008, Canmore
(28. miejsce - 15 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Ukraina
Zakończenie kariery: 2011 r.
Wznowienie kariery: 2015 r.

Łada Nesterenko (ur. 3 sierpnia 1976 w Kijowie) – ukraińska biegaczka narciarska. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Specjalizuje się w wyścigach dystansowych. Na Igrzyskach Olimpijskich 2010 w Vancouver , startowała w dwóch biegach na 10 km stylem dowolnym zajmując 56 lokatę i w biegu masowym na 30 km stylem klasycznym osiągając 43 miejsce. W swojej karierze brała udział w sześciokrotnie w mistrzostwach świata, najlepszy wynik 7 miejsce w biegu masowym na 30 km techniką klasyczną osiągnęła podczas mistrzostw świata w 2007 roku w japońskim mieście Sapporo. Używała nart produkowanych przez Madshus a buty i wiązania firmy Rottefella .

Osiągnięcia sportowe[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
56. 15 lutego 2010 Kanada Vancouver 10 km stylem dowolnym 28:06,4 min +3:08,0 Szwecja Charlotte Kalla
43. 27 lutego 2010 Kanada Vancouver 30 km stylem klasycznym 1:41:40,1 min +11:06,4 Polska Justyna Kowalczyk

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
39. 19 lutego 1999 Austria Ramsau 15 km stylem dowolnym 12:49.8 min +5:53.0 min Włochy Stefania Belmondo
36. 27 lutego 1999 Austria Ramsau 30 km stylem klasycznym 1:29:19.9 h +10:01.4 min Rosja Larisa Łazutina
53. 20 lutego 2001 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 26:55,5 min +4:03.2 min Norwegia Bente Skari
48. 21 lutego 2001 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym Norwegia Pirjo Manninen
45. 17 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 10 km stylem dowolnym 26:27,6 min +3:29.5 min Czechy Kateřina Neumannová
45. 19 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 15 km bieg łączony 42:16,8 min +5:31.0 min Rosja Julija Czepałowa
43. 26 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 30 km stylem klasycznym 1:27:05,8 h +10:09.4 min Norwegia Marit Bjørgen
57. 22 lutego 2007 Japonia Sapporo Sprint stylem klasycznym Norwegia Astrid Jacobsen
25. 25 lutego 2007 Japonia Sapporo 15 km bieg łączony 41:27,5 min +2:00.6 min Rosja Olga Zawjałowa
17. 27 lutego 2007 Japonia Sapporo 10 km stylem dowolnym 23:58,4 min +1:32.9 min Czechy Kateřina Neumannová
12. 1 marca 2007 Japonia Sapporo bieg sztafetowy 4×5 km[a] 54:18.6 min +2:54.4 min  Finlandia
7. 3 marca 2007 Japonia Sapporo 30 km stylem klasycznym 1:29:47,1 h +2:50.8 min Finlandia Virpi Kuitunen
33. 19 lutego 2009 Czechy Liberec 10 km stylem klasycznym 28:12,8 min +2:43.3 min Finlandia Aino-Kaisa Saarinen
40. 21 lutego 2009 Czechy Liberec 15 km bieg łączony 40:55,3 min +3:44.2 min Polska Justyna Kowalczyk
71. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym Włochy Arianna Follis
11. 26 lutego 2009 Czechy Liberec bieg sztafetowy 4×5 km[b] 54:24,3 min +2:54.8 min  Finlandia
37. 26 lutego 2011 Norwegia Oslo 15 km bieg łączony 38:08,6 min +3:58.0 min Norwegia Marit Bjørgen
36. 28 lutego 2011 Norwegia Oslo 10 km stylem klasycznym 27:39,3 min +2:59.3 min Norwegia Marit Bjørgen
12. 3 marca 2011 Norwegia Oslo bieg sztafetowy 4×5 km[c] 53:30,0 min +3:22.6 min  Norwegia
24. 5 marca 2011 Norwegia Oslo 30 km stylem dowolnym 1:23:45,1 h +7:54.4 min Norwegia Therese Johaug
60. 28 lutego 2017 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 25:24,9 min +5:21,0 min Norwegia Marit Bjørgen
LPD[1] 2 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4×5 km[2] 52:21,5 min Norwegia Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwyciężczyni
74. 31 stycznia 1996 Włochy Asiago 5 km stylem klasycznym 15:01.8 min +3:00.1 min Finlandia Maija Puukilainen
51. 4 lutego 1996 Włochy Asiago 15 km stylem dowolnym 43:52.9 min +6:45.8 min Rosja Julija Czepałowa

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
19. 9 lutego 2001 Polska Zakopane 5 km stylem klasycznym 16:39.7 min +1:34.7 min Rosja Olga Moskalenko
18. 10 lutego 2001 Polska Zakopane 5 km stylem dowolnym 17:04.7 min +1:09.8 min Rosja Olga Moskalenko
33. 18 lutego 2003 Włochy Tarvisio 5 km stylem klasycznym 14:14.4 min +1:28.5 min Kazachstan Swietłana Małachowa
48. 20 lutego 2003 Włochy Tarvisio Sprint stylem dowolnym Finlandia Kirsi Perälä
25. 26 lutego 2003 Włochy Tarvisio 15 km stylem dowolnym 38:11.6 min +2:26.6 min Ukraina Wałentyna Szewczenko

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
1999/2000 niesklasyfikowana
2004/2005 niesklasyfikowana
2007/2008 88.
2008/2009 111.
2009/2010 97.
2010/2011 87.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Nesterenko nigdy nie stała na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2010/2011

Sezon 1999/2000
Kiruna 27.11 (5 km C) Sappada 10.12 (10 km F) Sappada 12.12 (7,5 km F) Davos 18.12 (15 km C) Engelberg 27.12 (SP C) Garmisch-Partenkirchen 28.12 (SP F) Kitzbühel 29.12 (SP F) Moskwa 8.01 (15 km F) Nové Město 12.01 (10 km C) Trondheim 2.02 (5 km F) Lillehammer 5.02 (2 × 5 km) Ulrichen 16.02 (5 km F) Lamoura Mouthe 20.02 (44 km F) Falun 26.02 (10 km F) Sztokholm 28.02 (SP C) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 5.03 (15 km C) Oslo 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Bormio 17.03 (5 km C) Bormio 18.03 (10 km F) punkty
- - - - - - - 51 - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (10 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2×7,5 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (15 km F) Otepää 8.01 (10 km C) Nové Město 15.01 (10 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2×7,5 km) Reit im Winkl 12.02 (10 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (10 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2×7,5 km) punkty
- - 70 74 - 60 - 44 - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (10 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (10 km C) Davos 8.12 (10 km C) Rybińsk 15.12 (15 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (3,3 km C) Nové Město 29.12 (10 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (10 km F) Nové Město 2.01 (10 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Canmore 22.01 (2×7,5 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (10 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (10 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (7,6 km F) Falun 23.02 (2×7,5 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km F) Bormio 14.03 (2,5 km F) Bormio 15-16.03 (10 km C + 10 km F) punkty
- - - 50 51 - - 36 38 53 35 36 45 30 19 33 28 - 26 - 44 58 - - - - - - - 49 45 8
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) La Clusaz 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (2,8 km F) Oberhof 28.12 (10 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (9 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (9 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2×7,5 km) Otepää 24.01 (10 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (10 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (10 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (10 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (30 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (2,5 km F) Falun 21.03 (2×5 km) Falun 22.03 (10 km F) FPŚ punkty
72 - 55 41 DNS - - 48 49 48 35 43 32 34 35 - - 25 - - - - 30 - - - - - - - - - 7
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (10 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (10 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (15 km C) Oberhof 1.01 (2,8 km F) Oberhof 2.01 (10 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Toblach 6.01 (16 km F) Toblach 7.01 (5 km C) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Otepää 16.01 (10 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2×7,5 km) Canmore 5.02 (10 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2×7,5 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (30 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (2,5 km C) Falun 20.03 (2×5 km) FPŚ punkty
76 73 52 - 66 74 53 48 68 69 66 64 51 42 40 20 36 27 52 - - - - - - - - - - - - 15
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 km C) Kuusamo 28.11 (10 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2,5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Toblach 5.01 (SP F) Toblach 6.01 (15 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2×5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2×5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2,5 km C) Falun 19.03 (2×5 km) FPŚ punkty
74 89 61 61 52 - - - - 57 53 53 48 44 39 34 14 31 - 42 - - - - - - - - - - - 18
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Łada Nesterenko, Maryna Ancybor, Wita Jakymczuk, Wałentyna Szewczenko.
  2. Skład zespołu: Wita Jakymczuk, Łada Nesterenko, Maryna Ancybor, Wałentyna Szewczenko.
  3. Skład zespołu: Kateryna Hryhorenko, Łada Nesterenko, Wałentyna Szewczenko, Maryna Ancybor

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sztafeta została zdublowana
  2. Skład drużyny: Tetiana Antypenko, Julija Krol, Łada Nesterenko, Wałentyna Szewczenko

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]