Łyżwiarstwo figurowe na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Łyżwiarstwo figurowe na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy
2013
2011 2015
Data 17–22 lutego 2013
Miejscowość Rumunia Braszów
Hala Poiana Brașov Ice Rink
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 47
Liczba reprezentacji 30
Zwycięzcy
Soliści Rosja Adjan Pitkiejew
Solistki Rosja Marija Stawicka

Łyżwiarstwo figurowe na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2013 – jedna z dyscyplin rozgrywanych podczas zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy od 17 do 22 lutego 2013 w hali Poiana Brașov Ice Rink w Braszowie. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: solistów i solistek.

W odróżnieniu od innych zawodów rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym, każdy kraj zrzeszony w Europejskim Komitecie Olimpijskim mógł wystawić w każdej konkurencji po jednym reprezentancie.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Reprezentacja Nota łączna[1] SP FS
1 Adjan Pitkiejew  Rosja 177,10 1 1
2 Jarosław Paniot  Ukraina 156,02 2 4
3 Adrien Tesson  Francja 154,12 4 2
4 Graham Newberry  Wielka Brytania 150,54 3 3
5 Cătălin Dimitrescu  Rumunia 133,31 8 5
6 Anton Karpuk  Białoruś 130,58 9 6
7 Sondre Oddvoll Boe  Norwegia 129,43 6 7
8 John Olof Hallman  Szwecja 123,74 11 9
9 Armen Agaian  Gruzja 122,32 13 8
10 Osman Akgün  Turcja 122,11 10 10
11 Alberto Vanz  Włochy 116,91 14 11
12 Manuel Leo Leitner  Niemcy 111,62 5 14
13 Héctor Alonso Serrano  Hiszpania 110,72 16 12
14 Nicola Todeschini  Szwajcaria 103,41 12 15
15 Kamil Peteja  Polska 102,71 15 13
16 Marco Klepoch  Słowacja 101,44 7 19
17 Ivo Gatovski  Bułgaria 95,45 17 17
18 Martin Krhovják  Czechy 93,27 19 16
19 Krištof Brezar  Słowenia 89,67 18 18

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Nota łączna[2] SP FS
1 Marija Stawicka  Rosja 149,14 1 1
2 Anais Ventard  Francja 138,73 2 2
3 Maria Katharina Herceg  Niemcy 120,97 3 3
4 Jana Coufalova  Czechy 112,57 5 5
5 Melisa Sema Atik  Turcja 111,60 9 4
6 Tanja Melanie Odermatt  Szwajcaria 109,62 6 7
7 Lyydia Määttänen  Finlandia 108,79 11 6
8 Louise Jensen  Szwecja 107,32 7 9
9 Giada Russo  Włochy 107,01 10 8
10 Agata Kryger  Polska 105,70 4 10
11 Krystsina Zakharanka  Białoruś 100,08 8 13
12 Kristinna Vagtborg Jensen  Dania 98,94 12 12
13 Vasilena Yasimova  Bułgaria 97,45 13 14
14 Sophie Almassy  Austria 95,85 14 15
15 Amani Fancy  Wielka Brytania 93,55 20 11
16 Bronislava Dobiasova  Słowacja 90,91 16 18
17 Maryja Gawryłowa  Ukraina 89,58 18 17
18 Ieva Gaile  Łotwa 88,81 22 16
19 Eike Langerbaur  Estonia 88,35 15 22
20 Agnes Dis Brynjarsdottir  Islandia 85,98 21 20
21 Idoia Fuentes Ugartemendia  Hiszpania 85,43 23 19
22 Denisa Sandu  Rumunia 84,46 17 26
23 Naja Ferkov  Słowenia 83,99 19 23
24 Maria Christina Martinez de Haro  Andora 82,15 24 24
25 Valentina Mikac  Chorwacja 78,92 27 21
26 Beatrice Meilunaite  Litwa 78,45 26 25
27 Bianka Nikoletta Friesz  Węgry 77,17 25 27
28 Lejla Sehic  Bośnia i Hercegowina 42,18 28 28

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 11th European Youth Olympic Winter Festival – Boys – Result (ang.). EYOF, 2013-02-22. [dostęp 2019-02-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-16)].
  2. 11th European Youth Olympic Winter Festival – Girls – Result (ang.). EYOF, 2013-02-21. [dostęp 2019-02-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-16)].