Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – bieg na 1000 m kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ZIO 1998: Bieg na 1000 m kobiet
Złoty medal Złoty medal Holandia Marianne Timmer
Srebrny medal Srebrny medal Stany Zjednoczone Chris Witty
Brązowy medal Brązowy medal Kanada Catriona Le May Doan
Łyżwiarstwo szybkie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Speed skating pictogram.svg
500 m kobiety mężczyźni
1 000 m kobiety mężczyźni
1 500 m kobiety mężczyźni
3 000 m kobiety
5 000 m kobiety mężczyźni
10 000 m mężczyźni

Bieg na 1000 metrów kobiet w łyżwiarstwie szybkim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 rozegrano 19 lutego w M-Wave. Mistrzynią olimpijską na tym dystansie została Holenderka Marianne Timmer, ustanawiając jednocześnie nowy rekord olimpijski.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal icon.svg Marianne Timmer  Holandia 1:16,51 OR
Silver medal icon.svg Chris Witty  Stany Zjednoczone 1:16,79
Bronze medal icon.svg Catriona Le May Doan  Kanada 1:17,37
4 Sabine Völker  Niemcy 1:17,54
5 Annamarie Thomas  Holandia 1:17,95
6 Becky Sundstrom  Stany Zjednoczone 1:18,23
7 Tomomi Okazaki  Japonia 1:18,27
8 Eriko Sanmiya  Japonia 1:18,36
9 Moira D'Andrea  Stany Zjednoczone 1:18,38
10 Monique Garbrecht  Niemcy 1:18,76
11 Shiho Kusunose  Japonia 1:18,82
12 Swietłana Żurowa  Rosja 1:19,04
13 Jennifer Rodriguez  Stany Zjednoczone 1:19,19
14 Edel Therese Høiseth  Norwegia 1:19,23
15 Sandra Zwolle  Holandia 1:19,29
16 Anke Baier-Loef  Niemcy 1:19,42
17 Natalja Połozkowa  Rosja 1:19,78
18 Susan Auch  Kanada 1:19,82
19 Tatjana Danszyna  Rosja 1:19,95
20 Marieke Wijsman  Holandia 1:20,02
21 Linda Johnson-Blair  Kanada 1:20,42
22 Kyōko Shimazaki  Japonia 1:20,49
23 Krisztina Egyed  Węgry 1:21,23
24 Choi Seung-yong  Korea Południowa 1:21,28
25 Anżalika Kaciuha  Białoruś 1:21,35
26 Li Xuesong  Chiny 1:21,54
27 Anna Sawieljewa  Rosja 1:21,83
28 Łesia Biłozub  Ukraina 1:21,84
28 Xue Ruihong  Chiny 1:21,84
30 Cheon Hui-ju  Korea Południowa 1:22,06
31 Wang Manli  Chiny 1:22,13
32 Yang Chunyuan  Chiny 1:22,20
33 Sylvie Cantin  Kanada 1:22,46
34 Ludmiła Kasciukiewicz  Białoruś 1:22,58
35 Kim Ju-hyeon  Korea Południowa 1:23,18
36 Kim Ok-hui  Korea Północna 1:23,37
37 Kim Jong-hui  Korea Północna 1:23,88
38 Gang Mi-yeong  Korea Południowa 1:24,18
39 Ilonda Lūse  Łotwa 1:24,32
- Franziska Schenk  Niemcy DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]