Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg drużynowy kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bieg drużynowy kobiet ZIO 2010
Speed skating pictogram.svg
 Niemcy[1] Gold medal olympic.svg
 Japonia[2] Silver medal olympic.svg
 Polska[3] Bronze medal olympic.svg
Łyżwiarstwo szybkie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Speed skating pictogram.svg
500 m kobiety mężczyźni
1 000 m kobiety mężczyźni
1 500 m kobiety mężczyźni
3 000 m kobiety
5 000 m kobiety mężczyźni
10 000 m mężczyźni
Bieg Drużynowy kobiety mężczyźni

Bieg drużynowy kobiet w łyżwiarstwie szybkim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 został rozegrany 26 (ćwierćfinały) i 27 lutego (półfinały i finały) w Richmond Olympic Oval.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Zawodnicy Czas Strata Uwagi
Ćwierćfinał 1
1 Japonia JPN Masako Hozumi
Nao Kodaira
Maki Tabata
3:02.89 Półfinał 1
2 Korea Południowa KOR Lee Ju-yeon
Noh Seon-yeong
Park Do-yeong
3:07.45 +4.56 Finał D
Ćwierćfinał 2
1 Polska POL Katarzyna Bachleda-Curuś
Katarzyna Woźniak
Luiza Złotkowska
3:02.90 Półfinał 1
2 Rosja RUS Galina Lichaczowa
Jekatierina Łobyszewa
Jekatierina Szychowa
3:04.86 +1.96 Finał D
Ćwierćfinał 3
1 Niemcy GER Daniela Anschütz-Thoms
Stephanie Beckert
Anni Friesinger-Postma
3:01.95 Półfinał 2
2 Holandia HOL Renate Groenewold
Diane Valkenburg
Ireen Wüst
3:03.38 +1.43 Finał C
Ćwierćfinał 4
1 Stany Zjednoczone USA Jennifer Rodriguez
Jilleanne Rookard
Nancy Swider-Peltz Jr.
3:02.19 Półfinał 2
2 Kanada CAN Kristina Groves
Christine Nesbitt
Brittany Schussler
3:02.24 +0.05 Finał C

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Zawodnicy Czas Strata Uwagi
Półfinał 1
1. Japonia JPN Masako Hozumi
Nao Kodaira
Maki Tabata
3:02.73 Finał A
2. Polska POL Katarzyna Bachleda-Curuś
Katarzyna Woźniak
Luiza Złotkowska
3:02.92 +0.19 Finał B
Półfinał 2
1. Niemcy GER Daniela Anschütz-Thoms
Stephanie Beckert
Anni Friesinger-Postma
3:03.55 Finał A
2. Stany Zjednoczone USA Jennifer Rodriguez
Jilleanne Rookard
Nancy Swider-Peltz Jr.
3:03.78 +0.23 Finał B

Finały[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Zawodnicy Czas Strata Uwagi
Finał A
Gold medal icon.svg Niemcy GER Daniela Anschütz-Thoms
Stephanie Beckert
Katrin Mattscherodt
3:02.82
Silver medal icon.svg Japonia JPN Masako Hozumi
Nao Kodaira
Maki Tabata
3:02.84 +0.02
Finał B
Bronze medal icon.svg Polska POL Katarzyna Bachleda-Curuś
Katarzyna Woźniak
Luiza Złotkowska
3:03.73
4. Stany Zjednoczone USA Catherine Raney-Norman
Jennifer Rodriguez
Jilleanne Rookard
3:05.30 +1.57
Finał C
5. Kanada CAN Kristina Groves
Christine Nesbitt
Brittany Schussler
3:01.41
6. Holandia HOL Renate Groenewold
Diane Valkenburg
Ireen Wüst
3:02.04 +0.63
Finał D
7. Rosja RUS Jekatierina Łobyszewa
Ałła Szabanowa
Jekatierina Szychowa
3:06.47
8. Korea Południowa KOR Lee Ju-yeon
Noh Seon-yeong
Park Do-yeong
3:06.96 +0.49

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]