Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg drużynowy mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bieg drużynowy mężczyzn ZIO 2010
Speed skating pictogram.svg
 Kanada [1] Gold medal olympic.svg
 Stany Zjednoczone [2] Silver medal olympic.svg
 Holandia [3] Bronze medal olympic.svg
Łyżwiarstwo szybkie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Speed skating pictogram.svg
500 m kobiety mężczyźni
1 000 m kobiety mężczyźni
1 500 m kobiety mężczyźni
3 000 m kobiety
5 000 m kobiety mężczyźni
10 000 m mężczyźni
Bieg Drużynowy kobiety mężczyźni

Bieg drużynowy mężczyzn w łyżwiarstwie szybkim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 został rozegrany 26 (ćwierćfinały i półfinały) i 27 lutego (finały) w Richmond Olympic Oval.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Zawodnicy Czas Strata Uwagi
Ćwierćfinał 1
1 Kanada CAN Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
3:42,38 Półfinał 1, OR
2 Włochy ITA Matteo Anesi
Enrico Fabris
Luca Stefani
3:46,35 +3,97 Finał C
Ćwierćfinał 2
1 Stany Zjednoczone USA Chad Hedrick
Jonathan Kuck
Trevor Marsicano
3:44,25 Półfinał 2
2 Japonia JPN Shigeyuki Dejima
Hiroki Hirako
Teruhiro Sugimori
3:48,15 +3,90 Finał D
Ćwierćfinał 3
1 Norwegia NOR Håvard Bøkko
Mikael Flygind Larsen
Fredrik van der Horst
3:43,66 Półfinał 1
2 Korea Południowa KOR Ha Hong-sun
Lee Jong-woo
Lee Seung-hoon
3:43,69 +0,03 Finał C
Ćwierćfinał 4
1 Holandia NLD Jan Blokhuijsen
Sven Kramer
Simon Kuipers
3:44,25 Półfinał 2
2 Szwecja SWE Joel Eriksson
Daniel Friberg
Johan Röjler
3:46,40 +2,15 Finał D

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Zawodnicy Czas Strata Uwagi
Półfinał 1
1 Kanada CAN Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
3:42,22 Finał A, OR
2 Norwegia NOR Håvard Bøkko
Mikael Flygind Larsen
Fredrik van der Horst
3:43,44 +1,22 Finał B
Półfinał 2
1 Stany Zjednoczone USA Chad Hedrick
Jonathan Kuck
Trevor Marsicano
3:42,71 Finał A
2 Holandia NLD Jan Blokhuijsen
Sven Kramer
Simon Kuipers
3:43,11 +0,40 Finał B

Finały[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Zawodnicy Czas Strata Uwagi
Finał A
Gold medal icon.svg Kanada CAN Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
3:41,37
Silver medal icon.svg Stany Zjednoczone USA Brian Hansen
Chad Hedrick
Jonathan Kuck
3:41,58 +0,21
Finał B
Bronze medal icon.svg Holandia NLD Jan Blokhuijsen
Sven Kramer
Mark Tuitert
3:39,95 OR
Norwegia NOR Håvard Bøkko
Henrik Christiansen
Mikael Flygind Larsen
3:40,50 +0,55
Finał C
Korea Południowa KOR Ha Hong-sun
Lee Jong-woo
Lee Seung-hoon
3:48,60
Włochy ITA Matteo Anesi
Enrico Fabris
Ermanno Ioriatti
3:54,39 +5,79
Finał D
7 . Szwecja SWE Joel Eriksson
Daniel Friberg
Johan Röjler
3:46,18
8. Japonia JPN Shigeyuki Dejima
Shingo Doi
Hiroki Hirako
3:49,11 +2,93

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]