Świat Ying-Yang

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Świat Ying-Yang – fikcyjny świat z kreskówki Xiaolin – pojedynek mistrzów. Wchodzi się do niego za pomocą Joja Yin lub Joja Yang. Wychodzić najlepiej posiadając oba joja. Jeżeli jest się dobrym, a wyjdzie się z jednym jojem, staje się złym lub na odwrót. Aby odzyskać dawną osobowość należy z powrotem wejść do Świata Ying-Yang i wyjść z jednym jojem, lub znaleźć tam buteleczkę ze swoim chi i wypić zawartość.

Działanie Shen Gong Wu w Świecie Ying-Yang[edytuj | edytuj kod]

  • Jojo Yin i Jojo Yang – otwierają przejście do Świata Ying-Yang. Żeby zachować swoją osobowość, w momencie opuszczania świata trzeba mieć oba joja. Formuła użycia dwóch joj naraz brzmi: Jojo Ying-Yang!. Jojo Yang ujawniło się w Świecie Ying Yang.
  • Odwracające lustro – nawet jeśli wyjdziemy ze Świata Ying-Yang z dwoma jojami, a mamy ze sobą Odwracające lustro nasze chi tam zostanie.
  • Pierścień Dziewięciu Smoków – będąc dobrym, używając Pierścienia Dziewięciu Smoków w Świecie Ying-Yang i zostawiając drugiego smoka w środku, a samemu wychodząc można odczuwać jeszcze większe zło niż normalnie. (Jack Spicer w odc. „Finding Omi”)
  • Srebrzysta Manta – kiedy mnisi lecieli w Świecie Ying-Yang Srebrzystą Mantą (gdyż Dojo tam nie lata) i stracili nad nią panowanie, Omi w celu uniknięcia rozbicia używa Złotego palca by zatrzymać pojazd. Po ewakuacji działanie Złotego palca dobiega końca, a Srebrzysta Manta rozbija się i wybucha.

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

„Judging Omi”[edytuj | edytuj kod]

Po wydostaniu Mistrza Funga ze Świata Ying Yang Omi staje się zły. Natomiast Mistrz Fung (według Doja) wszedł w stan medytacji by powstrzymać swoją złą stronę.

„Saving Omi”[edytuj | edytuj kod]

Gdy mnisi wychodzili ze świata Ying-Yang wyszedł także Stwór Chi. Jest to stworzenie, wysysające chi z innych osób by zastąpić te, które zabrano.

„Finding Omi”[edytuj | edytuj kod]

Chase Young wskazuje Stworowi Chi drogę do mnichów. Wysysa z nich chi. Dobry Jack wyrusza do Świata Ying-Yang po chi (byli pozbawieni chi i wykonywali rozkazy Chase'a). Używa tam Pierścienia Dziewięciu Smoków, a potem wraca zostawiając drugiego siebie w środku, dzięki czemu czuje się „jeszcze bardziej zły”. Zostaje jednak natychmiast zamknięty przez Doja w Sferze Yun.