Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – światowe turnieje kwalifikacyjne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Turnieje mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Odbyły się w dniach 6-8 kwietnia 2012. Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich uzyskały po dwa najlepsze zespoły z każdego turnieju.

I Turniej kwalifikacyjny (Hiszpania)[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy:

Hiszpania Hiszpania (Mistrzostwa Świata 2011 – 3 miejsce)
Polska Polska (Mistrzostwa Świata 2011 – 8 miejsce)
Serbia Serbia (Mistrzostwa Europy 2012 – 2 miejsce)
Algieria Algieria (Mistrzostwa Afryki 2012 – 2 miejsce)

Zespół Pkt M W R P G+ G– +/-
Hiszpania Hiszpania 6 3 3 0 0 90 69 +21
Serbia Serbia 3 3 1 1 1 78 73 +5
Polska Polska 3 3 1 1 1 75 85 -10
Algieria Algieria 0 3 0 0 3 65 81 -16

1. 6 kwietnia 2012
17:30

 Polska

28:27

Algieria 

Centro de Tecnificación, Alicante
Sędziowie: Dania Gjeding, Hansen

Widzów: 2 000
B. Jurecki, M. Jurecki 6 Gol

Kara 2ׯółta kartka
(11:13)
raport
Gol 8 M. Berkous

Kara 3ׯółta kartka

2. 6 kwietnia 2012
20:15

 Hiszpania

30:27

Serbia 

Centro de Tecnificación, Alicante
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný

Widzów: 2 500
V. Tomás 5 Gol

Kara 3ׯółta kartka
(11:10)
raport
Gol 9 M. Ilić

Kara 3ׯółta kartka

3. 7 kwietnia 2012
17:30

 Serbia

25:25

Polska 

Centro de Tecnificación, Alicante
Sędziowie: Dania Gjeding, Hansen

Widzów: 1 000
I. Nikčević 6 Gol

Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(14:15)
raport


Kara 3ׯółta kartka 1×Czerwona kartka

4. 7 kwietnia 2012
20:15

 Algieria

20:27

Hiszpania 

Centro de Tecnificación, Alicante
Sędziowie: Norwegia Abrahamsen, Kristiansen
Widzów: 1 750
M. Mokrani 8 Gol

Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(9:14)
raport
Gol 6 J. Cañellas

Kara 3ׯółta kartka

5. 8 kwietnia 2012
17:30

 Serbia

26:18

Algieria 

Centro de Tecnificación, Alicante
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný

Widzów: 1 000
M. Vujin 6 Gol

Kara 3ׯółta kartka
(15:10)
raport
Gol 5 O. Benali

Kara 3ׯółta kartka

6. 8 kwietnia 2012
20:15

 Hiszpania

33:22

Polska 

Centro de Tecnificación, Alicante
Sędziowie: Norwegia Abrahamsen, Kristiansen
Widzów: 1 500
R. Entrerríos 6 Gol

Kara 2ׯółta kartka
(18:9)
raport
Gol 4 B. Jurecki, K. Lijewski, B. Jaszka

Kara 2ׯółta kartka

II Turniej kwalifikacyjny (Szwecja)[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy:

Szwecja Szwecja (Mistrzostwa Świata 2011 – 4 miejsce)
Węgry Węgry (Mistrzostwa Świata 2011 – 7 miejsce)
Macedonia Północna Macedonia (Mistrzostwa Europy 2012 – 5 miejsce)
Brazylia Brazylia (Igrzyska Panamerykańskie 2011 – 2 miejsce)

Zespół Pkt M W R P G+ G– +/-
Szwecja Szwecja 6 3 3 0 0 78 66 +12
Węgry Węgry 4 3 2 0 1 80 79 +1
Brazylia Brazylia 2 3 1 0 2 75 81 -6
Macedonia Północna Macedonia 0 3 0 0 3 76 83 -7

1. 6 kwietnia 2012
14:45

 Węgry

28:26

Macedonia Północna 

Scandinavium, Göteborg
Sędziowie: Hiszpania Raluy, Sabroso

Widzów: 5 004
G. Császár, C. Pérez 6 Gol

Kara 3ׯółta kartka
(15:13)
raport
Gol 7 K. Łazarow

Kara 3ׯółta kartka

2. 6 kwietnia 2012
17:05

 Szwecja

25:20

Brazylia 

Scandinavium, Göteborg
Sędziowie: Słowenia Krstic, Ljubic

Widzów: 7 124
J. Larholm 5 Gol

Kara 3ׯółta kartka
(12:10)
raport
Gol 5 F. Ribeiro

Kara 3ׯółta kartka

3. 7 kwietnia 2012
13:45

 Brazylia

27:29

Węgry 

Scandinavium, Göteborg
Sędziowie: Hiszpania Raluy, Sabroso

Widzów: 3 976
F. Pacheco 7 Gol

Kara 3ׯółta kartka
(15:16)
raport
Gol 6 G. Császár, G. Iváncsik

Kara 3ׯółta kartka

4. 7 kwietnia 2012
16:05

 Macedonia Północna

23:27

Szwecja 

Scandinavium, Göteborg
Sędziowie: Francja Lazaar, Reveret

Widzów: 8 333
K. Łazarow, F. Mirkulowski 5 Gol

Kara 3ׯółta kartka
(12:14)
raport
Gol 8 K. Andersson

Kara 3ׯółta kartka

5. 8 kwietnia 2012
14:45

 Brazylia

28:27

Macedonia Północna 

Scandinavium, Göteborg
Sędziowie: Słowenia Krstic, Ljubic

Widzów: 4 235
G. Pires 7 Gol

Kara 3ׯółta kartka
(15:13)
raport
Gol 6 K. Łazarow

Kara 3ׯółta kartka

6. 8 kwietnia 2012
17:05

 Szwecja

26:23

Węgry 

Scandinavium, Göteborg
Sędziowie: Francja Lazaar, Reveret

Widzów: 7 289
F. Petersen 6 Gol

Kara 3ׯółta kartka
(11:12)
raport
Gol 8 G. Harsányi

Kara 3ׯółta kartka

III Turniej kwalifikacyjny (Chorwacja)[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy:

Chorwacja Chorwacja (Mistrzostwa Świata 2011 – 5 miejsce)
Islandia Islandia (Mistrzostwa Świata 2011 – 6 miejsce)
Japonia Japonia (Azjatycki Turniej kwalifikacyjny 2012 – 2 miejsce)
Chile Chile (Igrzyska Panamerykańskie 2011 – 3 miejsce)

Zespół Pkt M W R P G+ G– +/-
Chorwacja Chorwacja 6 3 3 0 0 102 65 +37
Islandia Islandia 4 3 2 0 1 94 78 +16
Japonia Japonia 2 3 1 0 2 85 103 -18
Chile Chile 0 3 0 0 3 58 93 -35

1. 6 kwietnia 2012
18:00

 Chorwacja

36:22

Japonia 

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Słowacja Badura, Ondogrecula

Widzów: 2 500
I. Čupić 7 Gol

Kara 3ׯółta kartka
(16:14)
raport
Gol 4 D. Miyazaki

Kara 3ׯółta kartka

2. 6 kwietnia 2012
20:15

 Islandia

25:17

Chile 

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Rumunia Stark, Stefan

Widzów: 750
G. Sigurðsson 10 Gol

Kara 1ׯółta kartka
(12:7)
raport
Gol 2 siedmiu zawodników

Kara 2ׯółta kartka

3. 7 kwietnia 2012
16:00

 Chile

15:35

Chorwacja 

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Słowacja Badura, Ondogrecula

Widzów: 2 3000
czterech zawodników 2 Gol

Kara 3ׯółta kartka
(9:17)
raport
Gol 6 Z. Horvat, H. Batinovic

Kara 2ׯółta kartka

4. 7 kwietnia 2012
20:15

 Japonia

30:41

Islandia 

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Niemcy Geipel, Helbig

Widzów: 700
D. Miyazaki, K. Kochi 6 Gol

Kara 3ׯółta kartka
(11:20)
raport
Gol 9 R. Gunnarsson

Kara 3ׯółta kartka

5. 8 kwietnia 2012
15:30

 Japonia

33:26

Chile 

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Rumunia Stark, Stefan

Widzów: 500
M. Suematsu, D. Miyazaki 5 Gol

Kara 3ׯółta kartka
(14:9)
raport
Gol 9 E. Feuchtmann Perez

Kara 2ׯółta kartka

6. 8 kwietnia 2012
18:00

 Chorwacja

31:28

Islandia 

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Niemcy Geipel, Helbig

Widzów: 4 500
I. Čupić 9 Gol

Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(18:15)
raport
Gol 8 G. Sigurðsson

Kara 1ׯółta kartka

Turnieje kobiet[edytuj | edytuj kod]

Odbędą się w dniach 2527 maja 2012. Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdego turnieju.

I Turniej kwalifikacyjny (Francja)[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy:

Francja Francja (Mistrzostwa Świata 2011 – 2 miejsce)
Czarnogóra Czarnogóra (Mistrzostwa Świata 2011 – 10 miejsce)
Rumunia Rumunia (Mistrzostwa Europy 2010 – 3 miejsce)
Japonia Japonia (Azjatycki Turniej kwalifikacyjny 2012 – 2 miejsce)

Zespół Pkt M W R P G+ G– +/-
 Czarnogóra 6 3 3 0 0 86 67 +19
 Francja 4 3 2 0 1 74 58 +16
 Rumunia 2 3 1 0 2 70 84 -14
Japonia Japonia 0 3 0 0 3 67 88 -21

II Turniej kwalifikacyjny (Hiszpania)[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy:

Hiszpania Hiszpania (Mistrzostwa Świata 2011 – 3 miejsce)
Chorwacja Chorwacja (Mistrzostwa Świata 2011 – 7 miejsce)
Holandia Holandia (Mistrzostwa Europy 2010 – 8 miejsce)
Argentyna Argentyna (Igrzyska Panamerykańskie 2011 – 2 miejsce)

Zespół Pkt M W R P G+ G– +/-
 Hiszpania 4 3 2 0 1 81 62 +19
 Chorwacja 4 3 2 0 1 82 72 +10
 Holandia 4 3 2 0 1 83 77 +6
Argentyna Argentyna 0 3 0 0 3 57 91 -34

III Turniej kwalifikacyjny (Dania)[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy:

Dania Dania (Mistrzostwa Świata 2011 – 4 miejsce)
Rosja Rosja (Mistrzostwa Świata 2011 – 6 miejsce)
Tunezja Tunezja (Mistrzostwa Afryki 2012 – 2 miejsce)
Dominikana Dominikana (Igrzyska Panamerykańskie 2011 – 3 miejsce)

Zespół Pkt M W R P G+ G– +/-
 Rosja 6 3 3 0 0 101 57 +44
 Dania 4 3 2 0 1 86 72 +14
 Tunezja 2 3 1 0 2 73 81 -8
 Dominikana 0 3 0 0 3 58 108 -50