Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – Finn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 Żeglarstwo Finn
ilustracja
Złoty medal Złoty medal Wielka Brytania Ben Ainslie
Srebrny medal Srebrny medal Dania Jonas Høgh-Christensen
Brązowy medal Brązowy medal Francja Jonathan Lobert

Zawody w klasie Finn mężczyzn podczas XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie odbyły się w dniach 29 lipca - 5 sierpnia w Weymouth i Portland.

Format zawodów[edytuj | edytuj kod]

Zawody składały się z 10 pojedynczych wyścigów i wyścigu finałowego dla najlepszej dziesiątki zawodników. Punkty były przyznawane za miejsca zajęte na mecie na zasadzie 1 punkt za 1. miejsce, 2 punkty za 2. miejsce itd. Po dziesięciu wyścigach najlepsza dziesiątka zawodników rozgrywała wyścig finałowy, za który punkty przyznawane były podwójnie, tzn. 2 za 1. miejsce, 4 za 2. itd. Na wynik końcowy składała się suma wszystkich punktów, z wykluczeniem najsłabszego spośród 10 wyścigów[1].

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[2] Runda
Niedziela, 29 lipca 2012 12:00 Wyścig 1 i 2
Poniedziałek, 30 lipca 2012 14:00 Wyścig 3 i 4
Wtorek, 31 lipca 2012 12:00 Wyścig 5 i 6
Czwartek, 2 sierpnia 2012 12:00 Wyścig 7 i 8
Piątek, 3 sierpnia 2012 12:00 Wyścig 9 i 10
Poniedziałek, 5 sierpnia 2012 14:00 Wyścig medalowy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Wyścig Punkty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M Tot Net
1 Wielka Brytania Ben Ainslie 2 2 6 12 4 3 1 3 6 1 18 58 46
2 Dania Jonas Høgh-Christensen 1 1 2 7 1 2 8 4 5 3 20 54 46
3 Francja Jonathan Lobert 9 4 4 2 6 7 5 10 3 7 2 59 49
4 Holandia Pieter-Jan Postma 5 10 3 4 20 13 2 2 1 2 10 72 52
5 Chorwacja Ivan Kljaković Gašpić 3 3 7 9 5 6 3 7 4 10 8 65 55
6 Słowenia Vasilij Žbogar 8 6 5 3 8 5 9 6 2 6 14 72 63
7 Nowa Zelandia Dan Slater 7 11 1 6 17 11 6 15 8 14 4 100 83
8 Hiszpania Rafael Trujillo Villar 12 12 12 23 7 4 15 1 13 4 6 109 86
9 Szwecja Daniel Birgmark 17 5 14 1 9 9 10 12 10 8 12 107 90
10 Finlandia Tapio Nirkko 11 13 8 5 3 12 4 5 15 17 16 109 92
11 Estonia Deniss Karpak 14 9 11 11 11 1 7 13 11 11 99 85
12 Stany Zjednoczone Zach Railey 10 15 13 17 2 8 12 8 12 19 116 97
13 Australia Brendan Casey 25
DNF
7 16
DPI
15 10 17 19 9 9 5 131 106
14 Grecja Janis Mitakis 4 21 10 8 25
OCS
10 20 19 7 9 133 108
15 Kanada Greg Douglas 16 23 16 13 12 18 13 17 20 12 160 137
16 Polska Piotr Kula 25
DSQ
16 17 16 13 20 25
OCS
11 14 16 173 148
17 Rosja Eduard Skorniakow 13 8 22 14 19 22 16 16 22 22 175 153
18 Turcja Alican Kaynar 18 14 18 18 25
DNE
14 11 22 16 20 176 154
19 Ukraina Ołeksij Borysow 21
RDG
18.6
RDG
19 19 15 19 23 14 17 18 183.6 160.6
20 Brazylia Jorge Zarif 15 20 15 20 16 24 14 21 19 21 185 161
21 Czechy Michael Maier 19 18 21 10 18 23 18 20 23 15 185 162
22 Włochy Filippo Baldassari 20 22 24 21 14 21 17 18 18 13 188 164
23 Austria Florian Raudaschl 6 19 23 24 25
OCS
15 21 24 24 23 204 179
24 Chińska Republika Ludowa Gong Lei 25
OCS
17 20 22 25
OCS
16 23 23 21 24 215 190

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Fleet races competition format
  2. Czasu brytyjskiego UTC+1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Wyniki na oficjalnej stronie igrzysk