Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – 470 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 Żeglarstwo 470 mężczyzn
ilustracja
Złoty medal Złoty medal  Australia Mathew Belcher, Malcolm Page
Srebrny medal Srebrny medal  Wielka Brytania Luke Patience, Stuart Bithell
Brązowy medal Brązowy medal  Argentyna Lucas Calabrese, Juan de la Fuente

Zawody w klasie 470 mężczyzn podczas XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie odbyły się w dniach 2 - 10 sierpnia w Weymouth i Portland.

Format zawodów[edytuj | edytuj kod]

Zawody składały się z 10 pojedynczych wyścigów i wyścigu finałowego dla najlepszej dziesiątki załóg. Punkty były przyznawane za miejsca zajęte na mecie na zasadzie 1 punkt za 1 miejsce, 2 punkty za drugie miejsce itd. Po dziesięciu wyścigach najlepsza dziesiątka załóg rozgrywała wyścig finałowy, za który punkty przyznawane były podwójnie, tzn 2 za 1 miejsce, 4 za drugie itd. Na wynik końcowy składała się suma wszystkich punktów, z wykluczeniem najsłabszego spośród 10 wyścigów.[1]

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[2] Runda
Czwartek, 2 sierpnia 2012 12:00 Wyścig 1 i 2
Piątek, 3 sierpnia 2012 12:10 Wyścig 3 i 4
Sobota, 4 sierpnia 2012 14:00 Wyścig 5 i 6
Poniedziałek, 6 sierpnia 2012 12:00 Wyścig 7 i 8
Wtorek, 7 sierpnia 2012 12:00 Wyścig 9 i 10
Piątek, 10 sierpnia 2012 12:00 Wyścig medalowy

Załogi[edytuj | edytuj kod]

Kraj Zawodnicy
 Argentyna Lucas Calabrese (S)
Juan de la Fuente (C)
 Australia Mathew Belcher (S)
Malcolm Page (C)
 Austria Matthias Schmid (S)
Florian Reichstädter (C)
 Chiny Wang Weidong (S)
Deng Daokun (C)
 Chile Benjamín Grez (S)
Diego González (C)
 Chorwacja Šime Fantela (S)
Igor Marenić (C)
 Finlandia Joonas Lindgren (S)
Niklas Lindgren (C)
 Francja Pierre Leboucher (S)
Vincent Garos (C)
 Grecja Panajotis Kamburidis (S)
Statis Papadopulos (C)
 Hiszpania Onán Barreiros (S)
Aarón Sarmiento (C)
 Holandia Sven Coster (S)
Kalle Coster (C)
 Irlandia Ger Owens (S)
Scott Flanigan (C)
 Izrael Gideon Kliger (S)
Eran Sela (C)
 Japonia Ryūnosuke Harada (S)
Yūgo Yoshida (C)
 Kanada Luke Ramsay (S)
Mike Leigh (C)
 Korea Południowa Park Gun-Woo (S)
Cho Sung-Min (C)
 Niemcy Ferdinand Gerz (S)
Patrick Follmann (C)
 Nowa Zelandia Paul Snow-Hansen (S)
Jason Saunders (C)
 Portugalia Álvaro Marinho (S)
Miguel Nunes (C)
 Rosja Michaił Szeriemientjew (S)
Maksim Szeriemientjew (C)
 Południowa Afryka Jim Asenathi (S)
Roger Hudson (C)
 Szwajcaria Yannick Brauchli (S)
Romuald Hausser (C)
 Szwecja Anton Dahlberg (S)
Sebastian Östling (C)
 Stany Zjednoczone Stuart McNay (S)
Graham Biehl (C)
 Turcja Deniz Çınar (S)
Ates Çınar (C)
 Wielka Brytania Luke Patience (S)
Stuart Bithell (C)
 Włochy Gabrio Zandonà (S)
Pietro Zucchetti (C)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Załoga Wyścig Punkty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M Tot Net
1  Australia 3 9 2 1 1 1 3 5 1 1 4 31 22
2  Wielka Brytania 2 1 4 2 3 4 1 6 3 2 8 36 30
3  Argentyna 5 24 3 9 17 8 2 2 5 6 6 87 63
4  Włochy 6 26 1 8 6 13 8 4 11 3 12 98 72
5  Nowa Zelandia 28
DSQ
3 5 4 16 3 7 9 13 12 14 114 86
6  Chorwacja 28
DSQ
13 9 10 8 5 15 1 2 22 2 115 87
7  Francja 9 10 11 6 10 2 19 11 4 11 16 109 90
8  Portugalia 12 2 16 5 11 7 17 3 10 28
OCS
10 121 93
9  Austria 1 4 7 19 4 16 24 10 14 14 18 131 107
10  Szwecja 4 6 8 14 13 9 14 24 22 13 20 147 123
11  Hiszpania 7 8 12 27 24 6 10 13 15 9 131 104
12  Holandia 8 5 19 7 21 24 9 22 6 8 129 105
13  Stany Zjednoczone 15 22 10 3 23 23 6 18 7 4 131 108
14  Niemcy 13 17 13 16 9 10 11 14 9 10 122 105
15  Izrael 17 11 17 11 2 14 5 12 28
OCS
23 140 112
16  Szwajcaria 11 16 18 22 14 12 12 7 23 7 142 119
17  Rosja 21 18 14 13 5 20 4 25 18 17 155 130
18  Japonia 19 12 25 12 7 11 21 17 17 15 156 131
19  Grecja 14 7 20 15 18 28
DSQ
27 19 8 20 176 148
20  Chiny 20 15 6 26 27 17 22 26 12 16 187 160
21  Finlandia 22 19 22 17 12 15 26 21 21 18 193 167
22  Korea Południowa 23 14 15 24 20 25 20 8 24 21 194 169
23  Irlandia 16 25 24 25 15 22 25 27 16 5 200 173
24  Turcja 10 23 26 18 22 21 23 16 19 26 204 178
25  Kanada 24 20 21 21 19 19 16 20 26 19 205 179
26  Południowa Afryka 18 27 27 20 26 26 13 15 25 24 221 194
27  Chile 25 21 23 23 25 18 18 23 20 25 221 196

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Fleet races competition format
  2. Czasu brytyjskiego UTC+1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Wyniki na oficjalnej stronie igrzysk