Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – Finn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 Żeglarstwo Finn mężczyzn
Złoty medal Złoty medal Wielka Brytania Giles Scott
Srebrny medal Srebrny medal Słowenia Vasilij Zbogar
Brązowy medal Brązowy medal Stany Zjednoczone Caleb Paine

Zawody w klasie Finn mężczyzn podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro odbyły się w dniach 9 – 16 sierpnia.

Format zawodów[edytuj | edytuj kod]

Zawody składały się z 10 pojedynczych wyścigów i wyścigu finałowego dla najlepszej dziesiątki zawodników. Punkty były przyznawane za miejsca zajęte na mecie na zasadzie 1 punkt za 1 miejsce, 2 punkty za drugie miejsce itd. Po dziesięciu wyścigach najlepsza dziesiątka zawodników rozgrywała wyścig finałowy, za który punkty przyznawane były podwójnie, tzn. 2 za 1 miejsce, 4 za drugie itd. Na wynik końcowy składała się suma wszystkich punktów, z wykluczeniem najsłabszego spośród 10 wyścigów.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[1] Runda
Wtorek, 9 sierpnia 2016 13:05 / 14:30 Wyścig 1 i 2
Środa, 10 sierpnia 2016 13:05 / 14:30 Wyścig 3 i 4
Czwartek, 11 sierpnia 2016 13:05 / 14:30 Wyścig 5 i 6
Sobota, 13 sierpnia 2016 13:05 / 14:30 Wyścig 7 i 8
Niedziela, 14 sierpnia 2016 13:05 / 14:30 Wyścig 9 i 10
Wtorek, 16 sierpnia 2016 13:05 Wyścig medalowy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Wyścig Punkty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M Tot Net
1 Wielka Brytania Giles Scott 17 3 2 1 11 1 1 3 8 2 4 53 36
2 Słowenia Vasilij Zbogar 3 1 7 10 15 9 5 4 9 8 12 83 68
3 Stany Zjednoczone Caleb Paine 7 10 21 3 14 2 17 7 10 4 2 97 76
4 Brazylia Jorge Zarif 4 6 11 22 2 19 2 13 15 9 6 109 87
5 Chorwacja Ivan Kljakovic Gaspic 6 8 10 15 8 8 4 10 2 13 20 104 89
6 Szwecja Max Salminen 15 11 13 9 7 5 6 11 7 5 16 105 90
7 Nowa Zelandia Josh Junior 18 24
DSQ
14 14 5 3 18 2 4 6 8 116 92
8 Australia Jake Lilley 16 24
UFD
8 6 6 4 3 5 23 16 10 121 97
9 Argentyna Facundo Olezza Bazan 1 9 19 18 16 22 10 6 1 7 14 123 101
10 Holandia Pieter-Jan Postma 14 13 12 4 4 6 14 1 19 24 18 129 105
11 Grecja Ioannis Mitakis 12 24
DNF
3 2 13 12 21 9 13 3 NQ 112 88
12 Węgry Zsombor Berecz 9 24
UFD
5 12 1 7 12 18 16 12 NQ 116 92
13 Turcja Alican Kaynar 2 5 6 19 19 13 8 17 12 11 NQ 112 93
14 Francja Jonathan Lobert 10 15 1 7 12 14 11 12 14 14 NQ 110 95
15 Finlandia Tapio Nirkko 20 7 15 5 3 24
DNF
20 21 6 10 NQ 131 107
16 Dania Jonas Hogh-Christensen 13 2 4 24
DNF
10 11 16 16 17 20 NQ 133 109
17 Norwegia Anders Pedersen 8 16 18 8 22 16 9 14 5 15 NQ 131 109
18 Włochy Giorgio Poggi 11 4 16 11 18 15 7 19 11 18 NQ 130 111
19 Urugwaj Alejandro Foglia Costa 21 24
UFD
9 17 20 21 15 15 3 1 NQ 146 122
20 Estonia Deniss Karpak 5 14 17 20 23 10 13 8 18 21 NQ 149 126
21 Kanada Tom Ramshaw 19 12 22 13 9 17 22 20 20 19 NQ 173 151
22 Chińska Republika Ludowa Gong Lei 22 24
DNF
20 16 21 20 19 22 21 17 NQ 202 178
23 Seszele Allan Julie 23 17 23 21 17 18 23 23 22 22 NQ 209 186

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasu brazylijskiego

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]