Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – Nacra 17

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 Żeglarstwo Nacra 17
Złoty medal Złoty medal Argentyna Santiago Lange
Argentyna Cecilia Carranza Saroli
Srebrny medal Srebrny medal Australia Jason Waterhouse
Australia Lisa Darmanin
Brązowy medal Brązowy medal Austria Thomas Zajac
Austria Tanja Frank

Zawody w klasie Nacra 17 podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro odbyły się w dniach 10 - 16 sierpnia.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Runda
środa, 10 sierpnia 2016 Wyścig 1, 2
Czwartek, 11 sierpnia 2016 Wyścig 3, 4, 5 i 6
Sobota, 13 sierpnia 2016 Wyścig 7, 8 i 9
Niedziela, 14 sierpnia 2016 Wyścig 10, 11 i 12
Wtorek, 16 sierpnia 2016 Wyścig medalowy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Wyścig Punkty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M Tot Net
1 Argentyna Santiago Lange
Argentyna Cecilia Carranza Saroli
11 2 13 2 12 6 1 6 9 21 BFD 2 1 12 98 77
2 Australia Jason Waterhouse
Australia Lisa Darmanin
6 7 4 1 1 5 15 11 11 1 12 17 4 95 78
3 Austria Thomas Zajac
Austria Tanja Frank
12 3 12 6 9 8 8 3 4 10 4 5 6 90 78
4 Nowa Zelandia Gemma Jones
Nowa Zelandia Jason Saunders
9 13 7 5 4 2 4 8 12 13 13 2 2 94 81
5 Włochy Vittorio Bissaro
Włochy Silvia Sicouri
10 12 3 3 3 7 6 13 13 2 7 4 14 97 84
6 Francja Billy Besson
Francja Marie Riou
7 17 15 8 13 15 2 1 1 3 11 7 10 110 93
7 Szwajcaria Matías Bühler
Szwajcaria Nathalie Brugger
1 6 6 19 11 18 10 7 5 5 1 10 20 119 100
8 Stany Zjednoczone Bora Gulari
Stany Zjednoczone Louisa Chafee
13 9 21 RET 12 21 RET 4 9 2 8 8 9 3 8 127 106
9 Wielka Brytania Ben Saxton
Wielka Brytania Nicola Groves
3 4 2 7 5 3 13 12 16 15 15 12 18 125 109
10 Brazylia Samuel Albrecht
Brazylia Isabel Swan
17 1 17 9 2 16 12 4 19 7 8 8 16 136 117
11 Hiszpania Fernando Echavarri
Hiszpania Tara Pacheco
16 21 DSQ 5 16 15 10 11 5 3 4 10 6 - 122 101
12 Dania Allan Nørregaard
Dania Anette Viborg Andreasen
8 8 9 14 10 12 17 9 7 11 5 15 - 125 108
13 Niemcy Paul Kohlhoff
Niemcy Carolina Werner
14 10 10 17 8 13 5 10 2 9 14 18 - 130 112
14 Holandia Mandy Mulder
Holandia Coen de Koning
5 11 21 UFD 11 7 14 7 21 UFD 6 14 3 13 - 133 112
15 Kanada Luke Ramsay
Kanada Nikola Girke
4 15 8 10 16 9 18 21 UFD 15 12 17 9 - 154 133
16 Aruba Nicole van der Velden
Aruba Thijs Visser
15 16 1 15 14 1 19 17 10 16 16 14 - 154 135
17 Urugwaj Pablo Defazio
Urugwaj Mariana Foglia
19 5 11 13 17 19 16 16 17 6 6 16 - 161 142
18 Grecja Sofia Bekatorou
Grecja Mike Pateniotis
21 DNF 21 DSQ 16 4 6 11 3 15 14 18 21 UFD 19 - 169 148
19 Singapur Justin Liu
Singapur Denise Lim
2 14 14 18 18 17 14 14 18 17 21 UFD 11 - 178 157
20 Tunezja Hedi Gharbi
Tunezja Rihab Hammami
18 21 UFD 18 21 DNF 19 20 20 18 20 19 18 20 - 232 211

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]