1. DOL Radenska Classic (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
1. DOL Radenska Classic 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 2 października 2010 - 27 kwietnia 2011
Sezon XX
Miejsce w rankingu CEV 12
Liczba meczów 169
Liczba setów 624 (3.69 na mecz)
Beniaminki Gokop Fram
Simple gold crown.svg Mistrz Słowenii ACH Volley Bled
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 3 maja 2011

1. DOL Radenska Classic 2010/2011 - 20. sezon rozgrywek o mistrzostwo Słowenii organizowany przez Słoweński Związek Piłki Siatkowej (słow. Odbojkarska zveza Slovenije). Zainaugurowany został 2 października 2010 roku i trwał do 27 kwietnia 2011 roku.

W sezonie 2010/2011 w Lidze Mistrzów Słowenię reprezentował ACH Volley Bled, w Pucharze CEV - Salonit Anhovo Kanal, natomiast w Pucharze Challenge - Marchiol Vodi Prvačina i Calcit Kamnik.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa Słowenii
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w 1. DOL 2010/2011
  1. DOL 2010/2011  
BLE ACH Volley Bled Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1 LM
SAL Salonit Anhovo Kanal 2 CEV
PRV Marchiol Vodi Prvačina 3 Ch
TRG Astec Triglav Kranj 4 Ch
GLX Panvita Galex 5
CLC Calcit Kamnik 6
OLI Duol Olimpija 7
KRO UKO Kropa 8
KRK MOK Krka Novo Mesto 9
MRX Murexin 11
MRB OK Maribor 12
Aiga uparrow inv.svg Awans z 2. DOL
FRA Gokop Fram 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 PRV TRG GLX CLC OLI KRO KRK MRX MRB FRA
Marchiol Vodi Prvačina 3:2 3:0 1:3 3:0 3:2 3:0 3:1 3:0 3:0
Astec Triglav Kranj 3:1 3:0 1:3 3:1 0:3 3:0 3:0 3:0 3:1
Panvita Galex 3:0 3:0 3:1 3:0 3:1 3:0 3:1 3:0 3:0
Calcit Kamnik 3:0 3:1 3:0 3:0 0:3 3:0 3:0 3:0 3:0
Duol Olimpija 0:3 3:2 1:3 0:3 1:3 3:2 3:0 3:0 2:3
UKO Kropa 0:3 3:0 3:2 2:3 0:3 3:1 3:0 3:0 3:0
MOK Krka Novo Mesto 0:3 2:3 0:3 1:3 0:3 1:3 3:0 0:3 1:3
Murexin 0:3 3:2 0:3 1:3 3:2 0:3 0:3 1:3 0:3
OK Maribor 0:3 0:3 0:3 0:3 3:2 1:3 2:3 3:2 0:3
Gokop Fram 2:3 3:2 0:3 1:3 2:3 3:2 3:0 3:0 3:1

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 Calcit Kamnik 47 18 16 2 9 6 1 0 1 1 49 14 3.5 1525 1293 1.179
2 Panvita Galex 43 18 14 4 10 4 0 1 0 3 44 16 2.75 1424 1221 1.166
3 Marchiol Vodi Prvačina 39 18 14 4 10 1 3 0 2 2 44 19 2.316 1485 1316 1.128
4 UKO Kropa 38 18 12 6 7 4 1 3 1 2 43 24 1.792 1543 1391 1.109
5 Astec Triglav Kranj 30 18 9 9 5 3 1 4 2 3 37 32 1.156 1539 1499 1.027
6 Gokop Fram 26 18 9 9 4 2 3 2 2 5 33 35 0.943 1473 1454 1.013
7 Duol Olimpija 21 18 7 11 4 0 3 3 3 5 30 39 0.769 1443 1525 0.946
8 OK Maribor 11 18 4 14 1 1 2 1 2 11 16 47 0.34 1182 1482 0.798
9 MOK Krka Novo Mesto 10 18 3 15 2 0 1 2 4 9 17 47 0.362 1311 1451 0.904
10 Murexin 5 18 2 16 0 0 2 1 4 11 12 52 0.231 1246 1539 0.81

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     modra skupina (miejsca 1-6)

     zelena skupina (miejsca 7-12)

Druga faza[edytuj | edytuj kod]

Modra skupina (miejsca 1-6)[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 BLE SAL CLC GLX PRV KRO
ACH Volley Bled 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0
Salonit Anhovo Kanal 0:3 3:1 0:3 1:3 3:1
Calcit Kamnik 0:3 2:3 2:3 3:1 3:0
Panvita Galex 0:3 3:0 3:2 3:1 2:3
Marchiol Vodi Prvačina 0:3 0:3 3:2 3:2 3:2
UKO Kropa 2:3 1:3 0:3 2:3 3:1

Źródło: [3]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
05.02.2011 Panvita Galex 2:3 (25:21, 25:16, 18:25, 21:25, 14:16) UKO Kropa
05.02.2011 Calcit Kamnik 3:1 (21:25, 25:22, 25:15, 25:20) Marchiol Vodi Prvačina
05.02.2011 ACH Volley Bled 3:0 (26:24, 25:19, 25:19) Salonit Anhovo Kanal
2. KOLEJKA
12.02.2011 UKO Kropa 1:3 (25:21, 20:25, 19:25, 23:25) Salonit Anhovo Kanal
12.02.2011 Marchiol Vodi Prvačina 0:3 (20:25, 18:25, 26:28) ACH Volley Bled
11.02.2011 Panvita Galex 3:2 (25:23, 26:24, 23:25, 18:25, 15:10) Calcit Kamnik
3. KOLEJKA
16.02.2011 Calcit Kamnik 3:0 (25:17, 25:16, 25:19) UKO Kropa
16.02.2011 ACH Volley Bled 3:0 (25:15, 25:10, 25:19) Panvita Galex
16.02.2011 Salonit Anhovo Kanal 1:3 (18:25, 22:25, 25:21, 24:26) Marchiol Vodi Prvačina
4. KOLEJKA
19.02.2011 UKO Kropa 3:1 (25:18, 25:20, 30:32, 25:10) Marchiol Vodi Prvačina
19.02.2011 Panvita Galex 3:0 (25:19, 25:22, 27:25) Salonit Anhovo Kanal
19.02.2011 Calcit Kamnik 0:3 (16:25, 17:25, 23:25) ACH Volley Bled
5. KOLEJKA
26.02.2011 ACH Volley Bled 3:0 (25:22, 25:21, 25:17) UKO Kropa
26.02.2011 Salonit Anhovo Kanal 3:1 (25:20, 25:20, 19:25, 25:22) Calcit Kamnik
26.02.2011 Marchiol Vodi Prvačina 3:2 (26:28, 25:16, 25:22, 22:25, 15:11) Panvita Galex
6. KOLEJKA
19.03.2011 UKO Kropa 2:3 (25:21, 26:24, 16:25, 20:25, 10:15) Panvita Galex
19.03.2011 Marchiol Vodi Prvačina 3:2 (25:18, 24:26, 19:25, 25:19, 15:13) Calcit Kamnik
28.11.2010 Salonit Anhovo Kanal 0:3 (22:25, 17:25, 20:25) ACH Volley Bled
7. KOLEJKA
09.03.2011 Salonit Anhovo Kanal 3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:16) UKO Kropa
09.03.2011 ACH Volley Bled 3:0 (25:17, 25:11, 25:23) Marchiol Vodi Prvačina
09.03.2011 Calcit Kamnik 2:3 (25:23, 22:25, 20:25, 25:21, 14:16) Panvita Galex
8. KOLEJKA
12.03.2011 UKO Kropa 0:3 (18:25, 14:25, 21:25) Calcit Kamnik
12.03.2011 Panvita Galex 0:3 (19:25, 23:25, 23:25) ACH Volley Bled
12.03.2011 Marchiol Vodi Prvačina 0:3 (20:25, 19:25, 23:25) Salonit Anhovo Kanal
9. KOLEJKA
05.03.2011 Marchiol Vodi Prvačina 3:2 (25:23, 18:25, 16:25, 26:24, 15:9) UKO Kropa
05.03.2011 Salonit Anhovo Kanal 0:3 (20:25, 25:27, 16:25) Panvita Galex
05.03.2011 ACH Volley Bled 3:1 (25:14, 21:25, 25:16, 25:17) Calcit Kamnik
10. KOLEJKA
25.03.2011 UKO Kropa 2:3 (20:25, 25:22, 25:22, 21:25, 6:15) ACH Volley Bled
23.03.2011 Calcit Kamnik 2:3 (26:24, 25:22, 24:26, 24:26, 10:15) Salonit Anhovo Kanal
23.03.2011 Panvita Galex 3:1 (27:25, 14:25, 25:22, 25:19) Marchiol Vodi Prvačina

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 ACH Volley Bled 35 10 10 0 8 1 1 0 0 0 30 3 10 809 630 1.284
2 Panvita Galex 21 10 6 4 2 1 3 2 0 2 22 19 1.158 884 896 0.987
3 Salonit Anhovo Kanal 20 10 5 5 1 3 1 0 1 4 16 20 0.8 813 831 0.978
4 Calcit Kamnik 19 10 3 7 2 1 0 4 2 1 19 22 0.864 884 890 0.993
5 Marchiol Vodi Prvačina 11 10 4 6 0 1 3 0 3 3 15 25 0.6 848 918 0.924
6 UKO Kropa 8 10 2 8 0 1 1 3 2 3 14 27 0.519 846 919 0.921

Źródło: [4]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Uwaga: Drużyny grające w Lidze Środkowoeuropejskiej oraz zwycięzca fazy zasadniczej drugą fazę rozpoczynają z 6 pkt. Drużyny, które zajęły miejsca 2-4 w fazie zasadniczej, drugą fazę rozpoczynają z kolejno: 4, 2 i 0 pkt.

     faza play-off

Zelena skupina (miejsca 7-12)[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 TRG FRA OLI MRB KRK MRX
Astec Triglav Kranj 2:3 3:1 3:0 3:1 3:1
Gokop Fram 1:3 3:1 1:3 3:0 3:0
Duol Olimpija 2:3 3:0 3:2 3:1 3:0
OK Maribor 0:3 0:3 0:3 3:2 3:2
MOK Krka Novo Mesto 2:3 1:3 3:0 3:0 3:0
Murexin 1:3 1:3 0:3 1:3 3:0

Źródło: [5]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
05.02.2011 Duol Olimpija 3:2 (25:22, 16:25, 20:25, 25:23, 15:11) OK Maribor
10.02.2011 MOK Krka Novo Mesto 1:3 (18:25, 24:26, 25:21, 17:25) Gokop Fram
05.02.2011 Astec Triglav Kranj 3:1 (27:25, 26:28, 25:13, 25:18) Murexin
2. KOLEJKA
12.02.2011 OK Maribor 3:2 (18:25, 25:21, 23:25, 25:15, 15:13) Murexin
12.02.2011 Gokop Fram 1:3 (23:25, 25:16, 16:25, 23:25) Astec Triglav Kranj
12.02.2011 Duol Olimpija 3:1 (25:16, 25:17, 20:25, 25:23) MOK Krka Novo Mesto
3. KOLEJKA
16.02.2011 MOK Krka Novo Mesto 3:0 (25:20, 25:21, 25:16) OK Maribor
16.02.2011 Astec Triglav Kranj 3:1 (25:21, 25:22, 20:25, 25:19) Duol Olimpija
16.02.2011 Murexin 1:3 (29:31, 25:19, 20:25, 23:25) Gokop Fram
4. KOLEJKA
19.02.2011 OK Maribor 0:3 (32:34, 16:25, 18:25) Gokop Fram
19.02.2011 Duol Olimpija 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) Murexin
19.02.2011 MOK Krka Novo Mesto 2:3 (17:25, 26:24, 23:25, 25:20, 5:15) Astec Triglav Kranj
5. KOLEJKA
26.02.2011 Astec Triglav Kranj 3:0 (25:23, 25:23, 25:19) OK Maribor
26.02.2011 Murexin 3:0 (25:22, 25:21, 25:15) MOK Krka Novo Mesto
26.02.2011 Gokop Fram 3:1 (25:19, 25:23, 25:27, 25:10) Duol Olimpija
6. KOLEJKA
05.03.2011 OK Maribor 0:3 (20:25, 19:25, 16:25) Duol Olimpija
05.03.2011 Gokop Fram 3:0 (25:12, 25:13, 25:12) MOK Krka Novo Mesto
05.03.2011 Murexin 1:3 (11:25, 25:23, 20:25, 22:25) Astec Triglav Kranj
7. KOLEJKA
09.03.2011 Murexin 1:3 (22:25, 22:25, 26:24, 14:25) OK Maribor
09.03.2011 Astec Triglav Kranj 2:3 (23:25, 25:17, 14:25, 25:22, 7:15) Gokop Fram
09.03.2011 MOK Krka Novo Mesto 3:0 (25:23, 25:20, 25:22) Duol Olimpija
8. KOLEJKA
12.03.2011 OK Maribor 3:2 (25:20, 25:23, 24:26, 18:25, 15:6) MOK Krka Novo Mesto
12.03.2011 Duol Olimpija 2:3 (19:25, 16:25, 25:21, 25:22, 8:15) Astec Triglav Kranj
11.03.2011 Gokop Fram 3:0 (25:13, 25:15, 27:25) Murexin
9. KOLEJKA
17.03.2011 Gokop Fram 1:3 (25:21, 23:25, 29:31, 22:25) OK Maribor
18.03.2011 Murexin 0:3 (19:25, 19:25, 20:25) Duol Olimpija
19.03.2011 Astec Triglav Kranj 3:1 (18:25, 25:13, 25:16, 25:21) MOK Krka Novo Mesto
10. KOLEJKA
23.03.2011 OK Maribor 0:3 (23:25, 17:25, 18:25) Astec Triglav Kranj
23.03.2011 MOK Krka Novo Mesto 3:0 (25:19, 25:9, 25:17) Murexin
23.03.2011 Duol Olimpija 3:0 (30:28, 25:22, 25:15) Gokop Fram

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 Astec Triglav Kranj 56 28 18 10 7 8 3 5 2 3 66 44 1.5 2480 2326 1.066
2 Gokop Fram 46 28 16 12 7 5 4 2 4 6 56 49 1.143 2361 2237 1.055
3 Duol Olimpija 39 28 13 15 8 1 4 4 5 6 52 54 0.963 2268 2329 0.974
4 OK Maribor 22 28 8 20 1 3 4 2 2 16 30 71 0.423 2003 2349 0.853
5 MOK Krka Novo Mesto 21 28 6 22 5 0 1 4 7 11 33 68 0.485 2067 2269 0.911
6 Murexin 9 28 3 25 1 0 2 2 8 15 21 79 0.266 1980 2405 0.823

Źródło: [6]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     faza play-off

     baraże

     spadek do 2. DOL

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finały
                                           
  1  ACH Volley Bled 3 3  
8  Gokop Fram 0 0  
  1  ACH Volley Bled 3 3  
  5  Marchiol Vodi Prvačina 0 0  
4  Calcit Kamnik 0 3 2
  5  Marchiol Vodi Prvačina 3 1 3  
    1  ACH Volley Bled 3 3 3
  6  UKO Kropa 0 0 0
  2  Panvita Galex 3 3  
7  Astec Triglav Kranj 2 0  
2  Panvita Galex 0 3 2
  6  UKO Kropa 3 1 3     Mecze o 3. miejsce
3  Salonit Anhovo Kanal 1 2
  6  UKO Kropa 3 3     5  Marchiol Vodi Prvačina 3 3
  2  Panvita Galex 0 2

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


30.03.2011 Gokop Fram 0:3 (13:25, 18:25, 22:25) ACH Volley Bled
02.04.2011 ACH Volley Bled 3:0 (25:20, 25:15, 25:15) Gokop Fram

30.03.2011 Marchiol Vodi Prvačina 3:0 (25:21, 25:22, 30:28) Calcit Kamnik
02.04.2011 Calcit Kamnik 3:1 (25:27, 25:21, 25:22, 25:18) Marchiol Vodi Prvačina
06.04.2011 Calcit Kamnik 2:3 (26:24, 22:25, 25:23, 21:25, 13:15) Marchiol Vodi Prvačina

30.03.2011 Astec Triglav Kranj 2:3 (25:18, 25:20, 21:25, 18:25, 9:15) Panvita Galex
02.04.2011 Panvita Galex 3:0 (25:20, 25:23, 25:23) Astec Triglav Kranj

30.03.2011 UKO Kropa 3:1 (25:23, 20:25, 25:18, 25:21) Salonit Anhovo Kanal
30.03.2011 Salonit Anhovo Kanal 2:3 (25:22, 25:15, 21:25, 22:25, 13:15) UKO Kropa

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


09.04.2011 Marchiol Vodi Prvačina 0:3 (18:25, 16:25, 18:25) ACH Volley Bled
13.04.2011 ACH Volley Bled 3:0 (25:19, 25:10, 25:19) Marchiol Vodi Prvačina

09.04.2011 UKO Kropa 3:0 (25:23, 25:15, 25:13) Panvita Galex
13.04.2011 Panvita Galex 3:1 (17:25, 25:16, 25:22, 25:18) UKO Kropa
16.04.2011 Panvita Galex 2:3 (20:25, 25:23, 20:25, 25:22, 14:16) UKO Kropa

Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


20.04.2011 Marchiol Vodi Prvačina 3:0 (25:20, 25:17, 25:17) Panvita Galex
23.04.2011 Panvita Galex 2:3 (19:25, 18:25, 25:22, 25:22, 11:15) Marchiol Vodi Prvačina

Finały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


20.04.2011 UKO Kropa 0:3 (17:25, 10:25, 17:25) ACH Volley Bled
23.04.2011 ACH Volley Bled 3:0 (25:12, 25:15, 25:10) UKO Kropa
27.04.2011 ACH Volley Bled 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) UKO Kropa

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 ACH Volley Bled
2 UKO Kropa
3 Marchiol Vodi Prvačina
4 Panvita Galex
5 Salonit Anhovo Kanal
6 Calcit Kamnik
7 Astec Triglav Kranj
8 Gokop Fram
9 Duol Olimpija
10 OK Maribor
11 MOK Krka Novo Mesto
12 Murexin


     Liga Mistrzów 2011/2012

     Puchar CEV 2011/2012

     Puchar Challenge 2011/2012

     baraże

     spadek do 2. DOL

Mistrzostwo
ACH Volley Bled
Puchar
ACH Volley Bled
Spdaek do I ligi
Murexin
Awans z I ligi
SIP Šempeter

Baraże[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wyniki dwumeczu Drużyna 2
09.04.2011 MOK Krka Novo Mesto 3:0 (25:17, 25:19, 25:20) OK Šoštanj Topolšica
16.04.2011 3:1 (26:24, 22:25, 25:16, 27:25)
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.

Statystyki, varia[edytuj | edytuj kod]

Sety, małe punkty, frekwencja[edytuj | edytuj kod]

Faza play-off
Runda Mecze Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set Frekwencja Średnio na mecz
Ćwierćfinały 9 35 3,89 1543 44,09 2600 289
Półfinały 5 18 3,60 764 42,44 2050 410
Mecze o 3. miejsce 2 8 4,00 336 42,00 550 275
Finały 3 9 3,00 367 40,78 2400 800
Razem 19 70 3,68 3010 43,00 7600 400

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Przy wyniku 1:1 (20:25, 25:22) i stanie trzeciego seta 20:12 dwóch zawodników zespołu Murexin - Dejan Perčič i Dejan Jovanovič - otrzymali czerwone kartki. Murexin postanowił nie kontynuować spotkania. Kierownictwo podjęło decyzje, że mecz zakończy się walkowerem.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]