24 Hours of Daytona 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

24 Hours of Daytona 2004 – 24-godzinny wyścig samochodowy na torze Daytona International Speedway w miejscowości Daytona Beach na Florydzie. Zawody odbyły się w dniach 31 stycznia1 lutego 2004.

Wyniki zawodów[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klasa Nr Drużyna Kierowcy Okrążeń
1 DP 54 Stany Zjednoczone Bell Motorsports Wielka Brytania Andy Pilgrim
Stany Zjednoczone Terry Borcheller
Brazylia Christian Fittipaldi
Stany Zjednoczone Forest Barber
526
2 GT 44 Stany Zjednoczone Orbit Racing Stany Zjednoczone Mike Fitzgerald
Wielka Brytania Robin Liddell
Wielka Brytania Johnny Mowlem
Stany Zjednoczone Joe Policastro
Stany Zjednoczone Joe Policastro Jr.
523
3 GT 74 Stany Zjednoczone Flying Lizard Motorsports Stany Zjednoczone Lonnie Pechnik
Stany Zjednoczone Seth Neiman
Stany Zjednoczone Johannes van Overbeek
Stany Zjednoczone Peter Cunningham
Niemcy Mike Rockenfeller
523
4 DP 27 Stany Zjednoczone Doran Lista Racing Belgia Didier Theys
Belgia Marc Goossens
Holandia Jan Lammers
Szwajcaria Fredy Lienhard
521
5
DNF
DP 2 Stany Zjednoczone Howard-Boss Motorsports Wielka Brytania Andy Wallace
Stany Zjednoczone Dale Earnhardt Jr.
Stany Zjednoczone Tony Stewart
519
6 GT 73 Austria Red Bull BE Racing Austria Philipp Peter
Austria Dieter Quester
Włochy Andrea Montermini
Austria Klaus Engelhorn
511
7 DP 6 Stany Zjednoczone Michael Shank Racing Stany Zjednoczone Kelly Collins
Brazylia Thomas Erdos
Stany Zjednoczone Cort Wagner
Wielka Brytania Mike Newton
Stany Zjednoczone Brent Martini
509
8
DNF
DP 10 Stany Zjednoczone SunTrust Racing Włochy Max Angelelli
Południowa Afryka Wayne Taylor
Francja Emmanuel Collard
508
9 SGS 91 Kanada Doncaster Racing Kanada Jean-Francois Dumoulin
Niemcy Marc Lieb
Kanada Robert Julien
Kanada Greg Pootmans
504
10 DP 01 Stany Zjednoczone CGR Grand Am Stany Zjednoczone Scott Pruett
Włochy Max Papis
Nowa Zelandia Scott Dixon
Meksyk Jimmy Morales
502
11 GT 56 Niemcy Seikel Motor Sport Kanada Tony Burgess
Stany Zjednoczone Philip Collin
Holandia Peter van Merksteijn
Włochy Gabrio Rosa
Włochy Fabio Rosa
501
12 SGS 38 Stany Zjednoczone TPC Racing Stany Zjednoczone Randy Pobst
Stany Zjednoczone Andy Lally
Stany Zjednoczone John Littlechild
Stany Zjednoczone Marc Bunting
Stany Zjednoczone Michael Levitas
501
13 SGS 71 Kanada Doncaster Racing Kanada David Lacey
Kanada Greg Wilkins
Stany Zjednoczone Tom Nastasi
Kanada Mark Wilkins
Kanada Ken Wilden
494
14 GT 66 Stany Zjednoczone The Racer's Group/Monster Cable Stany Zjednoczone Kevin Buckler
Niemcy Timo Bernhard
Stany Zjednoczone Patrick Long
Niemcy Jörg Bergmeister
494
15 SGS 41 Stany Zjednoczone Orison-Planet Earth Motorsports Stany Zjednoczone Joe Nonnamaker
Stany Zjednoczone Will Nonnamaker
Stany Zjednoczone Wayne Nonnamaker
Stany Zjednoczone Paul Menard
Stany Zjednoczone Charlie Menard
493
16 GT 72 Stany Zjednoczone Jack Lewis Enterprises Stany Zjednoczone Jack Lewis
Stany Zjednoczone Tom McGlynn
Portoryko Manuel Matos
Portoryko Edison Lluch
492
17 GT 67 Stany Zjednoczone The Racer's Group/Monster Cable Wielka Brytania Robert Nearn
Niemcy Pierre Ehret
Stany Zjednoczone Jim Matthews
Dania Lars Nielsen
Francja Cyrille Sauvage
492
18 GT 83 Wielka Brytania Cirtek Motorsport Nowa Zelandia Rob Wilson
Wielka Brytania Frank Mountain
Wielka Brytania Martyn Konig
491
19 SGS 13 Stany Zjednoczone Foxhill Racing Stany Zjednoczone Andrew Davis
Stany Zjednoczone Michael Cawley
Stany Zjednoczone Charles Espenlaub
Stany Zjednoczone Joe Foster
491
20 SGS 16 Stany Zjednoczone AASCO Motorsports Stany Zjednoczone Craig Stanton
Stany Zjednoczone David Murry
Wielka Brytania Tim Sugden
487
21 GT 68 Stany Zjednoczone The Racer's Group/Monster Cable Wielka Brytania Ian James
Stany Zjednoczone Chris Gleason
Stany Zjednoczone Richard Valentine
Stany Zjednoczone Bohdan Kroczek
Stany Zjednoczone Abraham Zimroth
487
22 SGS 63 Stany Zjednoczone Glenn Yee Motorsports Stany Zjednoczone Hugh Plumb
Stany Zjednoczone Michael Lewis
Stany Zjednoczone Kim Wolfkill
Stany Zjednoczone Geoff Escalette
482
23 SGS 47 Stany Zjednoczone Michael Baughman Racing Stany Zjednoczone Michael Baughman
Stany Zjednoczone Bob Ward
Stany Zjednoczone Brad Jaeger
Stany Zjednoczone Frank Del Vecchio
482
24 GT 98 Stany Zjednoczone GT Technologies Stany Zjednoczone Ron Zitza
Stany Zjednoczone Bill Riddell
Stany Zjednoczone Hartmut Von Seelen
Stany Zjednoczone Carlos de Quesada
Stany Zjednoczone Marc Feinstein
481
25 DP 80 Stany Zjednoczone G&W Motorsports Kanada Hugo Guenette
Stany Zjednoczone Jason Workman
Stany Zjednoczone Steve Marshall
Stany Zjednoczone Danny Marshall
Włochy Fabio Spatafora
466
26 GT 30 Stany Zjednoczone Risi Competizione Stany Zjednoczone Anthony Lazzaro
Niemcy Ralf Kelleners
Włochy Matteo Bobbi
462
27 SGS 82 Stany Zjednoczone dds Racing Stany Zjednoczone Steven Lynn
Stany Zjednoczone Jack Henricks
Stany Zjednoczone Jim Brillhart
Stany Zjednoczone Terry Heath
461
28
DNF
DP 4 Stany Zjednoczone Howard-Boss Motorsports Stany Zjednoczone Butch Leitzinger
Stany Zjednoczone Elliot Forbes-Robinson
Stany Zjednoczone Jimmie Johnson
Stany Zjednoczone David Brule
456
29 SGS 00 Stany Zjednoczone Team Vision Stany Zjednoczone Dwain Derment
Stany Zjednoczone Dough Baron
Stany Zjednoczone Dennis Puddester
Stany Zjednoczone Steven Bernheim
454
30 SGS 14 Stany Zjednoczone Autometrics Motorsports Stany Zjednoczone Cory Friedman
Stany Zjednoczone Lynn Wilson
Stany Zjednoczone Bransen Patch
Stany Zjednoczone Adam Merzon
Stany Zjednoczone Mike Smith
449
31 SGS 86 Stany Zjednoczone G&W Motorsports Stany Zjednoczone Tracy Krohn
Stany Zjednoczone Ron Forristall
Stany Zjednoczone Mae Van Wijk
Stany Zjednoczone Andres Van Der Dys
Włochy Armando Trentini
443
32 GT 94 Włochy Mastercar Włochy Mauro Casadei
Szwajcaria François Labhardt
Austria Manfred Jurasz
Stany Zjednoczone Jim Michaelian
439
33 GT 57 Stany Zjednoczone Stevenson Motorsports/Auto Assets Stany Zjednoczone Chip Vance
Wielka Brytania Piers Maserati
Stany Zjednoczone John Stevenson
Stany Zjednoczone John Buttermore
428
34 GT 24 Stany Zjednoczone Specter Werkes/Sports Stany Zjednoczone Tom Bambard
Stany Zjednoczone Pete Halsmer
Stany Zjednoczone John Heinricy
Stany Zjednoczone Jeff Nowicki
407
35 DP 09 Stany Zjednoczone Spirit of Daytona Racing Stany Zjednoczone Doug Goad
Stany Zjednoczone Robby Gordon
Wenezuela Milka Duno
Francja Stéphane Grégoire
401
36
DNF
GT 93 Włochy Mastercar Włochy Luca Drudi
Włochy Ferdinando Monfardini
Włochy Matteo Meneghello
Stany Zjednoczone Joe Colasacco
Stany Zjednoczone Ross Fonferko
388
37
DNF
GT 33 Stany Zjednoczone Scuderia Ferrari of Washington Włochy Fabrizio de Simone
Stany Zjednoczone Stephen Earle
Stany Zjednoczone Emil Assentato
Stany Zjednoczone Nick Longhi
384
38 SGS 46 Stany Zjednoczone Michael Baughman Racing Stany Zjednoczone Peter Argetsinger
Stany Zjednoczone Mark Patterson
Stany Zjednoczone John Pew
Stany Zjednoczone Jim Victor
Stany Zjednoczone Dario Cioti
369
39 SGS 17 Stany Zjednoczone AASCO Motorsports Stany Zjednoczone Joe Kunz
Stany Zjednoczone Derek Clark
Stany Zjednoczone Gary Becker
Stany Zjednoczone Patrick Flanagan
Stany Zjednoczone Mark Webber
366
40
DNF
DP 7 Stany Zjednoczone Southard Motorsports Stany Zjednoczone Shane Lewis
Stany Zjednoczone George Robinson
Stany Zjednoczone Jack Baldwin
Stany Zjednoczone Vic Rice
Stany Zjednoczone Stephen Southard
359
41
DNF
DP 59 Stany Zjednoczone Brumos Racing Stany Zjednoczone J.C. France
Stany Zjednoczone Hurley Haywood
Stany Zjednoczone Scott Sharp
Stany Zjednoczone Tommy Riggins
343
42
DNF
DP 5 Stany Zjednoczone Essex Racing Kanada Scott Maxwell
Stany Zjednoczone Joe Pruskowski
Stany Zjednoczone Justin Pruskowski
Kanada Ross Bentley
335
43
DNF
DP 70 Stany Zjednoczone SpeedSource Kanada Sylvain Tremblay
Stany Zjednoczone Selby Wellman
Wielka Brytania Chris Hall
Stany Zjednoczone Larry Huang
304
44
DNF
DP 9 Stany Zjednoczone Mears Motorcoach/SpeedSource Stany Zjednoczone Mike Borkowski
Stany Zjednoczone Paul Mears Jr.
Holandia Arie Luyendyk Jr.
Stany Zjednoczone Nick Ham
Wielka Brytania Justin Bell
289
45
DNF
GT 22 Stany Zjednoczone Prototype Technology Group Szwecja Niclas Jönsson
Stany Zjednoczone Boris Said
Stany Zjednoczone Joey Hand
Stany Zjednoczone Justin Marks
Stany Zjednoczone Bill Auberlen
267
46
DNF
GT 97 Wielka Brytania Graham Nash Motorsports Stany Zjednoczone Robert Orcutt
Stany Zjednoczone Kurt Thiel
Stany Zjednoczone Ken Dobson
Stany Zjednoczone Paul Jenkins
261
47 GT 60 Stany Zjednoczone Xtreme Racing Group Stany Zjednoczone Anthony Puleo
Szwajcaria Robert Dubler
Stany Zjednoczone Squeak Kennedy
Stany Zjednoczone Joe Evans
193
48
DNF
DP 45 Stany Zjednoczone Gunnar Racing Stany Zjednoczone Gunnar Jeannette
Stany Zjednoczone Mike Brockman
Stany Zjednoczone Paul Newman
Stany Zjednoczone Kyle Petty
185
49
DNF
GT 21 Stany Zjednoczone Prototype Technology Group Szwecja Niclas Jönsson
Stany Zjednoczone Boris Said
Stany Zjednoczone Joey Hand
Stany Zjednoczone Justin Marks
Stany Zjednoczone Bill Auberlen
162
50
DNF
DP 58 Stany Zjednoczone Red Bull-Brumos Porsche Stany Zjednoczone David Donohue
Stany Zjednoczone Darren Law
Niemcy Lucas Luhr
Niemcy Sascha Maassen
150
51
DNF
DP 15 Stany Zjednoczone Essex Racing Stany Zjednoczone Dave Gaylord
Stany Zjednoczone Don Kitch Jr.
Stany Zjednoczone John Olsen
Stany Zjednoczone Tom Hessert Jr.
Stany Zjednoczone Tom Hessert III
149
52
DNF
GT 11 Stany Zjednoczone JMB Racing USA Szwajcaria Iradj Alexander
Włochy Diego Alessi
Włochy Edy Gay
Włochy Maurizio Mediani
Stany Zjednoczone Paul Dana
98
53
DNF
GT 88 Portugalia ASM Team Portugalia Pedro Couceiro
Portugalia Miguel Amaral
Portugalia Manuel Gião
Portugalia Carlos Barbot
65

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]