63. Turniej Czterech Skoczni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
63. Turniej Czterech Skoczni
2013/2014 2015/2016
Data 27 grudnia 2014 – 6 stycznia 2015
Miejsce rozpoczęcia Oberstdorf, Niemcy
Miejsce zakończenia Bischofshofen, Austria
Organizator Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)
Innsbruck, Bischofshofen (Austria)
Liczba zawodników 88
Liczba reprezentacji 19
Zwycięzcy
I miejsce Austria Stefan Kraft
II miejsce Austria Michael Hayböck
III miejsce Słowenia Peter Prevc
Strona internetowa

63. Turniej Czterech Skoczni (TCS, niem. 63. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni przeprowadzona w sezonie 2014/2015 na skoczniach w Niemczech i Austrii, w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Turniej rozpoczął się 27 grudnia 2014, kiedy zostały rozegrane kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie. 1 stycznia 2015 został przeprowadzony konkurs w Garmisch-Partenkirchen, natomiast 4 stycznia odbyły się zawody w Innsbrucku. Ostatni z konkursów odbył się 6 stycznia 2015 w Bischofshofen. Zwycięskiego tytułu bronił Austriak Thomas Diethart.

W Turnieju Czterech Skoczni rywalizacja w pierwszej serii toczy się systemem KO, a w drugiej serii zawodnicy rywalizują tak, jak podczas innych zawodów Pucharu Świata.

Zwyciężył reprezentant Austrii Stefan Kraft, tym samym przedłużając serię kolejnych zwycięstw dla Austrii w TCS począwszy od sezonu 2008/09. Austriak wygrał w tej imprezie po raz pierwszy w karierze. Na drugim miejscu uplasował się rodak Krafta, Michael Hayböck, zaś na trzecim miejscu sklasyfikowano Słoweńca Petera Prevca.

Skocznie[edytuj | edytuj kod]

Corocznie konkursy Turnieju Czterech Skoczni rozgrywane są na dwóch obiektach w Niemczech, tj. w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen oraz na dwóch w Austrii, tj. w Innsbrucku i Bischofshofen. Wszystkie cztery obiekty to duże skocznie - punkt konstrukcyjny skoczni w Oberstdorfie i Innsbrucku usytuowany jest na 120 metrze, a obiektów w Bischofshofen i Ga-Pa - na 125 metrze.

W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni 2014/2015 lub ustanowione bądź wyrównane w trakcie jego trwania (wyróżnione wytłuszczeniem).

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Schattenberg20061230.jpg Schattenbergschanze Niemcy Oberstdorf K120 HS137 143,5 m Norwegia Sigurd Pettersen 29.12.2003
Garmisch-Partenkirchen - Grosse Olympiaschanze.jpg Große Olympiaschanze Niemcy Garmisch-Partenkirchen K125 HS140 143,5 m Szwajcaria Simon Ammann 01.01.2010
Innsbruck2.jpg Bergisel Austria Innsbruck K120 HS130 138,0 m Austria Michael Hayböck 04.01.2015
Paul-Ausserleitner-Schanze.JPG Paul-Ausserleitner-Schanze Austria Bischofshofen K125 HS140 143,0 m Japonia Daiki Itō 06.01.2005

Przed Turniejem Czterech Skoczni[edytuj | edytuj kod]

Obawy o organizację turnieju[edytuj | edytuj kod]

Z uwagi na wysokie temperatury organizacja niemieckiej części turnieju była zagrożona, więc organizatorzy tych konkursów byli zmuszeni do wyprodukowania sztucznego śniegu. Kontrola przeprowadzona przez inspektorów FIS wykazała, że przynajmniej pierwsza część turnieju nie będzie zagrożona[1].

Klasyfikacja Pucharu Świata i Pucharu Narodów przed rozpoczęciem turnieju[edytuj | edytuj kod]

Anders Fannemel – lider Pucharu Świata przed rozpoczęciem 63. Turnieju Czterech Skoczni
Michael Hayböck – jeden z faworytów do wygrania 63. Turnieju Czterech Skoczni

Przed rozpoczęciem 63. edycji TCS rozegrano 9 indywidualnych konkursów , w których najwięcej punktów zdobył Norweg Anders Fannemel, w związku z czym w inauguracyjnym konkursie w Oberstdorfie wystartował jako lider Pucharu Świata. Za nim o 2 punkty znajdował się Czech Roman Koudelka, który od początku sezonu wygrał najwięcej konkursów (3 – Klingenthal, Lillehammer, Engelberg). Do głównych faworytów do zwycięstwa w 63. TCS zaliczani byli oprócz nich Austriak Michael Hayböck, Niemiec Severin Freund oraz szwajcarski multimedalista olimpijski Simon Ammann.

Poniższa tabela przedstawia zawodników sklasyfikowanych w Pucharze Świata przed rozpoczęciem 63. Turnieju Czterech Skoczni.

Zasady[edytuj | edytuj kod]

Nieprzerwanie od sezonu 1996/1997 Turniej Czterech Skoczni rozgrywany jest według systemu KO. Zawodnicy, na podstawie miejsc uzyskanych w kwalifikacjach byli dobierani w pary, w taki sposób, że zwycięzca kwalifikacji startował z zawodnikiem, który zajął 50. miejsce, drugi zawodnik kwalifikacji z 49. zawodnikiem itd., aż do pary, w której znaleźli się zawodnicy z miejsc 26. i 25. Podczas konkursu, zawodnik, który uzyskał lepszą notę od rywala, bezpośrednio awansował do serii finałowej. Spośród przegranych, wyłonionych zostało pięciu tzw. lucky losers, którzy mimo przegranego pojedynku awansowali do drugiej serii dzięki wysokiej nocie punktowej. Podczas serii finałowej obowiązują takie same zasady, jak podczas indywidualnych zawodów Pucharu Świata[2].

Dziesięciu najlepszych zawodników klasyfikacji Pucharu Świata miało zapewniony udział w konkursie głównym, w wyniku czego nie musieli startować w serii kwalifikacyjnej, np. w przypadku rezygnacji lidera PŚ (w kwalifikacjach konkursu, w których występuje) ze startu w kwalifikacjach bądź w przypadku zajęcia przez niego miejsca poza pierwszą pięćdziesiątką, zostanie on sklasyfikowany na ostatnim miejscu dającym kwalifikację (50.)[3].

Jury[edytuj | edytuj kod]

Głównym dyrektorem konkursów w ramach 63. Turnieju Czterech Skoczni jest Walter Hofer, a jego asystentem – Miran Tepeš.

Zawody Delegat techniczny Asystent delegata technicznego Dyrektor zawodów Kontrola sprzętu
Oberstdorf Finlandia Pekka Hyvaerinen Austria Werner Rathmayr Niemcy Georg Späth Szwajcaria Sepp Gratzer
Garmisch-Partenkirchen Szwajcaria Fredi Zarucchi Włochy Sandro Sambugaro Niemcy Martin Brunner
Innsbruck Norwegia Bertil Palsrud Austria Andreas Felder
Bischofshofen Włochy Sandro Pertile Niemcy Thomas Hasslberger Austria Robert Krautgartner
Sędzia Kraj Stanowisko na wieży sędziowskiej
Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen
Johann Bachmayer  Austria A
Jörg Schmieder  Niemcy E
Jaroslav Tuček  Czechy B D
Christian Würstein  Szwajcaria C E
Dan Mattoon  Stany Zjednoczone D B
Andreas Langer  Niemcy A
Christian Kathol  Austria C
Herrmann Kothleitner  Austria A
Jürgen Thomas  Niemcy C
Aleksandr Klimow  Kazachstan B C
Pierre Morel  Francja D B
Daniel Lind  Szwecja E E
Christian Keller  Niemcy A
Stefan Wolf  Austria D

Oberstdorf[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 69 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 138,5 93,3 57,0 18 +0,06 -0,6 149,7 pq
2. 67 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 133,0 83,4 55,5 18 -0,76 +9,9 148,8 pq
3. 66 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 133,0 83,4 55,5 18 -0,64 +8,4 147,3 pq
4. 48 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 135,0 87,0 55,5 18 -0,36 +4,7 147,2 Q
5. 62 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 132,0 81,6 55,5 18 -0,76 +9,9 147,0 Q
6. 58 Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 134,5 86,1 54,0 18 -0,52 +6,8 146,9 Q
7. 59 Velta, RuneRune Velta  Norwegia 130,0 78,0 54,5 18 -1,08 +14,1 146,6 Q
8. 74 Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 134,5 86,1 54,5 14[c] +0,91 -9,8 145,6 pq
9. 64 Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 129,0 76,2 54,0 18 -0,92 +12,0 142,2 Q
10. 65 Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 133,5 84,3 55,5 18 -0,13 +1,7 141,5 pq
11. 14 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 128,5 75,3 53,0 18 -1,00 +13,1 141,4 Q
12. 71 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 135,0 87,0 55,5 17[d] +0,55 -5,9 140,4 pq
13. 52 Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 129,5 77,1 49,5 18 -1,01 +13,2 139,8 Q
14. 42 Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 130,0 78,0 50,0 18 -0,78 +10,2 138,2 Q
15. 61 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 127,0 72,6 54,0 18 -0,70 +9,1 135,7 Q
16. 53 Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 125,0 69,0 52,0 18 -1,10 +14,4 135,4 Q
17. 32 Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 126,5 71,7 53,5 18 -0,72 +9,4 134,6 Q
18. 41 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 128,0 74,4 51,5 18 -0,61 +8,0 133,9 Q
19. 47 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 129,0 76,2 52,0 18 -0,32 +4,2 132,4 Q
20 44 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 126,5 71,7 52,0 18 -0,65 +8,5 132,2 Q
21. 5 Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 123,0 65,4 52,0 18 -1,07 +14,0 131,4 Q
22. 37 Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 122,0 63,6 49,5 18 -1,33 +17,4 130,5 Q
23. 30 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 124,0 67,2 53,5 18 -0,65 +8,5 129,2 Q
24. 60 Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 123,0 65,4 52,0 18 -0,84 +11,0 128,4 Q
57 Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 125,5 69,9 52,5 18 -0,46 +6,0 128,4 Q
26. 31 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 123,5 66,3 52,5 18 -0,69 +9,0 127,8 Q
27. 56 Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 127,5 73,5 49,0 18 -0,29 +3,8 126,3 Q
28. 54 Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 123,0 65,4 51,0 18 -0,71 +9,3 125,7 Q
29. 26 Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 120,5 60,9 51,0 18 -1,04 +13,6 125,5 Q
30. 46 Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 125,0 69,0 52,0 18 -0,34 +4,4 125,4 Q
31. 63 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 123,5 66,3 52,0 18 -0,52 +6,8 125,1 Q
32. 8 Fairall, NicholasNicholas Fairall  Stany Zjednoczone 122,5 64,5 51,0 18 -0,70 +9,1 124,6 Q
33. 35 Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 118,0 56,4 51,0 18 -1,31 +17,1 124,5 Q
34. 39 Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 120,5 60,9 51,5 18 -0,81 +10,6 123,0 Q
33 Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta  Finlandia 120,5 59,1 51,0 18 -0,99 +12,9 123,0 Q
36. 45 Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 119,5 59,1 52,5 18 -0,76 +9,9 121,5 Q
37. 38 Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 118,0 56,4 51,0 18 -1,06 +13,9 121,3 Q
38. 50 Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 123,0 65,4 52,0 18 -0,27 +3,5 120,9 Q
39. 40 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 122,5 64,5 49,0 18 -0,55 +7,2 120,7 Q
40. 68 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 124,5 68,1 49,5 18 -0,05 +0,7 118,3 pq
41. 10 Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 119,0 58,2 50,5 18 -0,68 +8,9 117,6 Q
42. 25 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 114,5 50,1 50,5 18 -1,28 +16,7 117,3 Q
43. 2 Fuchs, TimTim Fuchs  Niemcy 117,5 55,5 49,5 18 -0,92 +12,0 117,0 Q
44. 6 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 120,5 60,9 51,0 18 -0,33 +4,3 116,2 Q
45. 55 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 114,0 49,2 49,5 18 -1,22 +15,9 114,6 Q
46. 43 Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 115,5 51,9 49,0 18 -0,96 +12,5 113,4 Q
47. 13 Rowley, MatthewMatthew Rowley  Kanada 114,0 49,2 49,0 18 -1,15 +15,0 113,2 Q
73 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy DNS pq
72 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria DNS pq
70 Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria DNS pq
48. 1 Hamann, MartinMartin Hamann  Niemcy 114,5 50,1 50,5 18 -0,96 +12,5 113,1
49. 23 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 112,5 46,5 49,5 18 -1,29 +16,9 112,9
50. 4 Winter, PaulPaul Winter  Niemcy 114,0 49,2 49,5 18 -0,99 +12,9 111,6
51. 49 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 113,5 48,3 49,5 18 -1,05 +13,7 111,5
52. 36 Niemi, SamiSami Niemi  Finlandia 113,0 47,4 50,0 18 -1,00 +13,1 110,5
53. 34 Janda, JakubJakub Janda  Czechy 111,0 43,8 49,5 18 -1,10 +14,4 107,7
54. 51 Matura, JanJan Matura  Czechy 112,0 45,6 50,5 18 -0,88 +11,5 107,6
55. 7 Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 107,0 54,6 50,0 18 -0,20 +2,6 107,2
56. 28 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 109,5 41,1 48,5 18 -1,08 +14,1 103,7
57. 29 Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 110,5 42,9 49,0 18 -0,87 +11,4 103,3
58. 21 Alexander, NicholasNicholas Alexander  Stany Zjednoczone 107,5 37,5 44,5 18 -1,39 +18,2 100,2
59. 27 Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 108,5 39,3 48,0 18 -0,88 +11,5 98,8
60. 15 Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 106,5 35,7 48,5 18 -1,02 +13,3 97,5
61. 22 Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 105,5 33,9 49,0 18 -1,00 +13,1 96,0
62. 24 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 103,5 30,3 44,5 18 -1,25 +16,3 91,1
63. 19 Polichronidis, NikosNikos Polichronidis  Grecja 102,0 27,6 46,0 18 -1,09 +14,2 87,8
64. 16 Nõmme, MarttiMartti Nõmme  Estonia 99,0 22,2 47,5 18 -1,14 +14,9 84,6
65. 17 Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 99,5 23,1 42,0 18 -1,15 +15,0 80,1
66. 12 Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 110,5[e] 42,9 25,5 18 -0,76 +9,9 78,3
67. 11 Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko  Kazachstan 98,5 21,3 46,0 18 -0,51 +6,7 74,0
68. 18 Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul  Korea Południowa 94,5 14,1 41,5 18 -1,27 +16,6 72,2
69. 20 Sammelselg, Siim-TanelSiim-Tanel Sammelselg  Estonia 88,5 3,3 40,0 18 -1,38 +18,0 61,3
3 Bradatsch, SebastianSebastian Bradatsch  Niemcy DSQ DSQ[f]
9 Varesco, DanieleDaniele Varesco  Włochy DSQ DSQ

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Japonia Junshirō Kobayashi vs Słowenia Robert Kranjec
2 Finlandia Lauri Asikainen vs Niemcy Marinus Kraus
3 Austria Andreas Kofler vs Polska Dawid Kubacki
4 Norwegia Anders Jacobsen vs Japonia Kento Sakuyama
5 Słowenia Nejc Dežman vs Niemcy Daniel Wenig
6 Niemcy Markus Eisenbichler vs Norwegia Johann André Forfang
7 Stany Zjednoczone Nicholas Fairall vs Francja Vincent Descombes Sevoie
8 Rosja Michaił Maksimoczkin vs Niemcy Stephan Leyhe
9 Polska Jan Ziobro vs Austria Thomas Diethart
10 Finlandia Anssi Koivuranta vs Niemcy Michael Neumayer
11 Niemcy Andreas Wank vs Japonia Daiki Itō
12 Słowenia Anže Lanišek vs Norwegia Phillip Sjøen
13 Finlandia Jarkko Määttä vs Rosja Władisław Bojarincew
14 Rosja Dmitrij Wasiljew vs Niemcy Severin Freund
15 Austria Stefan Kraft vs Polska Kamil Stoch
16 Korea Południowa Choi Seou vs Norwegia Anders Bardal
17 Polska Aleksander Zniszczoł vs Słowenia Jernej Damjan
18 Niemcy Tim Fuchs vs Norwegia Anders Fannemel
19 Niemcy Karl Geiger vs Norwegia Rune Velta
20 Polska Piotr Żyła vs Słowenia Matjaž Pungertar
21 Włochy Davide Bresadola vs Niemcy Richard Freitag
22 Kanada Matthew Rowley vs Japonia Taku Takeuchi
23 Czechy Roman Koudelka vs Japonia Noriaki Kasai
24 Austria Michael Hayböck vs Austria Gregor Schlierenzauer
25 Szwajcaria Simon Ammann vs Słowenia Peter Prevc

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr
pary
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B[g] Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 15 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 136,5 15 +12,7 149,6 129,0 14 +10,1 142,3 291,9
Silver medal icon.svg 24 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 137,5 15 +1,7 140,4 132,5 14 +9,1 144,6 285,0
Bronze medal icon.svg 25 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 139,5 15 +1,4 146,7 125,5 14 +12,8 137,2 283,9
4. 15* Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 129,0 15 +6,5 127,9 131,0 14 +12,2 147,0 274,9
5. 3 Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 135,5 13 -1,0 141,9 126,0 14 +7,1 132,9 274,8
6. 18 Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 128,5 15 +10,7 132,7 131,0 14 +4,2 138,0 270,7
7. 23* Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 131,0 15 +2,2 130,2 127,0 14 +8,5 135,1 265,3
8. 23 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 137,5 15 +2,0 137,2 123,0 14 +8,2 127,1 264,3
9. 17 Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 126,5 15 +6,9 123,8 130,5 14 +7,3 138,7 262,5
11 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 128,0 15 +6,0 127,6 128,0 14 +6,0 134,9 262,5
11. 2 Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 131,0 13 +1,4 132,7 125,0 14 +3,4 125,9 258,6
12. 12 Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 128,5 15 +5,1 126,1 127,0 14 +6,5 130,6 256,7
13. 14 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 126,0 15 +9,8 126,3 124,5 14 +7,1 128,7 255,0
14. 4 Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 126,5 13 +1,7 125,9 124,5 14 +7,7 128,8 254,7
15. 21 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 124,5 15 +8,4 123,2 125,0 14 +5,2 128,2 251,4
16. 19 Velta, RuneRune Velta  Norwegia 125,5 15 +5,4 122,5 121,0 14 +10,8 125,6 248,1
17. 24* Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 133,0 15 +1,8 132,9 119,5 14 +3,0 114,6 247,5
18. 2* Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 129,0 13 +0,5 130,7 118,0 14 +7,8 116,2 246,9
19. 8 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 120,0 14 +9,1 116,4 119,5 14 +14,8 125,4 241,8
20. 22 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 128,0 15 +9,3 130,4 116,5 14 +4,2 108,9 239,3
21. 16 Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 122,0 15 +3,7 113,5 124,0 14 +2,2 122,9 236,4
22. 5 Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 116,0 13 +7,8 112,1 119,5 14 +12,9 124,0 236,1
23. 14* Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 124,0 15 +14,2 125,1 116,0 14 +7,6 110,9 236,0
24. 1 Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 120,0 13 -0,8 111,7 119,5 14 +8,5 120,1 231,8
25. 10 Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 124,5 15 -0,9 111,4 123,0 14 +2,4 118,8 230,2
26. 20 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 125,0 15 +7,4 121,6 110,5 14 +12,2 105,6 227,2
27. 9 Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 107,5 14 +13,5 97,3 123,0 14 +6,1 125,0 222,3
28. 6 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 111,0 13 +9,5 103,8 119,5 14 +5,9 116,5 220,3
29. 7 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 112,0 14 +8,1 99,0 119,5 14 +8,0 118,1 217,1
30. 13 Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 103,0 15 +18,2 85,3 106,0 14 +7,8 88,1 173,4
31. 22 Rowley, MatthewMatthew Rowley  Kanada 123,5 15 +6,1 116,1 NQ 116,1
32. 17 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 119,0 15 +8,9 111,8 NQ 111,8
33. 20 Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 116,0 15 +13,5 109,5 NQ 109,5
34. 25 Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 133,0[e] 15 -0,5 109,1 NQ 109,1
35. 5 Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 117,0 13 +2,5 108,1 NQ 108,1
36. 4 Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 114,5 13 +5,9 106,0 NQ 106,0
10 Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta  Finlandia 115,0 13 +12,3 106,0 NQ 106,0
38. 19 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 115,5 15 +9,7 104,8 NQ 104,8
39. 11 Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 115,5 15 +10,5 104,6 NQ 104,6
40. 3 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 115,0 13 +1,0 103,0 NQ 103,0
41. 1 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 114,5 13 -1,1 99,5 NQ 99,5
42. 16 Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 110,5 15 +5,9 91,0 NQ 91,0
43. 21 Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 109,5 15 +6,0 89,3 NQ 89,3
44. 6 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 107,0 13 +1,4 87,0 NQ 87,0
45. 7 Fairall, NicholasNicholas Fairall  Stany Zjednoczone 99,5 14 +16,6 83,0 NQ 83,0
46. 13 Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 100,5 15 +16,1 81,2 NQ 81,2
47. 18 Fuchs, TimTim Fuchs  Niemcy 103,0 15 +6,5 76,6 NQ 76,6
48. 8 Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 99,0 14 +8,0 71,0 NQ 71,0
49. 12 Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 97,0 15 +14,6 66,4 NQ 66,4
50. 9 Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 95,5 14 +11,4 66,1 NQ 66,1
* – oznaczenie szczęśliwych przegranych

Garmisch-Partenkirchen[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 41 Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 139,5 86,1 57,0 16 0,78 -8,1 135,0 Q
2. 69 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 135,0 78,0 55,5 16 0,26 -2,7 130,8 pq
3. 74 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 133,5 75,3 55,5 16 0,37 -3,9 126,9 pq
4. 72 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 134,5 77,1 56,5 16 0,68 -7,1 126,5 pq
5. 66 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 129,5 68,1 56,0 16 -0,10 +1,3 125,4 Q
6. 73 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 134,0 76,2 57,0 16 0,87 -9,1 124,1 pq
7. 43 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 135,5 78,9 48,0 16 0,57 -6,0 120,9 Q
8. 77 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 127,0 63,6 54,0 16 -0,21 +2,7 120,3 pq
63 Velta, RuneRune Velta  Norwegia 128,0 65,4 54,0 16 -0,07 +0,9 120,3 Q
10. 64 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 132,0 72,6 54,0 16 0,64 -6,7 119,9 Q
11. 57 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 127,0 63,6 53,0 16 -0,20 +2,5 119,1 Q
12. 68 Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 129,0 67,2 51,5 16 0,20 -2,1 116,6 pq
13. 49 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 126,0 61,8 52,5 16 -0,12 +1,5 115,8 Q
14. 67 Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 125,0 60,0 54,0 16 -0,04 +0,5 114,5 Q
15. 58 Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 126,5 62,7 52,5 16 0,08 -0,8 114,4 Q
16. 50 Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 126,0 61,8 53,0 16 0,05 -0,5 114,3 Q
17. 46 Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 128,5 66,3 54,0 16 0,61 -6,4 113,9 Q
18. 30 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 128,5 66,3 55,5 16 0,88 -9,2 112,6 Q
19. 38 Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 126,0 51,8 54,5 16 0,39 -4,1 112,2 Q
20 19 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 124,0 58,2 52,0 16 -0,08 +1,0 111,2 Q
21. 54 Matura, JanJan Matura  Czechy 122,0 54,6 52,5 16 -0,16 +2,0 109,1 Q
22. 52 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 127,0 63,6 53,5 16 0,80 -8,4 108,7 Q
23. 59 Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 122,5 55,5 52,5 16 0,05 +0,5 107,5 Q
24. 56 Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 123,5 57,3 50,0 16 0,04 -0,4 106,9 Q
25. 37 Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 123,5 57,3 52,0 16 0,29 -3,0 106,3 Q
26. 62 Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 118,0 47,4 52,5 16 -0,48 +6,1 106,0 Q
61 Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 119,5 50,1 52,5 16 -0,27 +3,4 106,0 Q
28. 31 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 124,0 58,2 53,0 16 0,61 -6,4 104,8 Q
29. 76 Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 121,0 52,8 51,5 16 0,00 0,0 104,3 pq
30. 27 Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 120,0 51,0 52,0 16 0,06 -0,6 102,4 Q
31. 48 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 119,0 49,2 51,0 16 -0,13 +1,6 101,8 Q
32. 51 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 120,5 51,9 52,0 16 0,28 -2,9 101,0 Q
33. 45 Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 122,0 54,6 51,0 16 0,51 -5,3 100,3 Q
34. 60 Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 116,0 43,8 51,5 16 -0,38 +4,8 100,1 Q
35. 33 Janda, JakubJakub Janda  Czechy 120,0 51,0 51,0 16 0,27 -2,8 99,2 Q
36. 47 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 121,0 52,8 52,5 16 0,59 -6,2 99,1 Q
37. 42 Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 121,5 53,7 51,5 16 0,71 -7,4 97,8 Q
28 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 122,5 55,5 51,0 16 0,83 -8,7 97,8 Q
39. 44 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 118,5 48,3 51,0 16 0,17 -1,8 97,5 Q
40. 25 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 116,0 43,8 50,5 16 -0,18 +2,3 96,6 Q
41. 32 Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta  Finlandia 121,5 53,7 51,0 16 0,79 -8,2 96,5 Q
42. 35 Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 119,5 50,1 50,5 16 0,48 -5,0 95,6 Q
43. 36 Niemi, SamiSami Niemi  Finlandia 117,0 45,6 50,0 16 0,24 -2,5 93,1 Q
44. 55 Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 116,0 43,8 51,0 16 0,17 -1,8 93,0 Q
45. 53 Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 114,0 40,2 51,0 16 -0,02 +0,3 91,5 Q
46. 23 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 113,0 38,4 50,5 16 -0,14 +1,8 90,7 Q
47. 24 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 113,0 38,4 49,5 16 -0,21 +2,7 90,6 Q
75 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy DSQ DSQ[f] pq
71 Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria DNS pq
70 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria DNS pq
48. 8 Alexander, NicholasNicholas Alexander  Stany Zjednoczone 114,5 41,1 49,0 16 0,05 -0,5 89,6
49. 5 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 115,0 42,0 50,0 16 0,24 -2,5 89,5
50. 65 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 113,0 38,4 50,5 16 -0,02 +0,3 89,2
51. 2 Winter, PaulPaul Winter  Niemcy 112,5 37,5 49,5 16 -0,12 +1,5 88,5
52. 22 Fairall, NicholasNicholas Fairall  Stany Zjednoczone 110,0 33,0 49,0 16 -0,48 +6,1 88,1
53. 18 Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 111,0 34,8 49,5 16 -0,27 +3,4 87,7
54. 39 Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 116,5 44,7 51,0 16 0,78 -8,1 87,6
55. 40 Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 115,5 42,9 50,0 16 0,68 -7,1 85,8
56. 29 Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 115,5 42,9 50,5 16 0,74 -7,7 85,7
57. 21 Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 109,5 32,1 48,5 16 -0,20 +2,5 83,1
58. 14 Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 110,0 33,0 46,5 16 -0,16 +2,0 81,5
59. 12 Varesco, DanieleDaniele Varesco  Włochy 109,0 31,2 46,5 16 -0,10 +1,3 79,0
60. 9 Nõmme, MarttiMartti Nõmme  Estonia 108,5 30,3 48,5 16 0,06 -0,6 78,2
61. 7 Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 111,5 35,7 49,5 16 0,73 -7,6 77,6
62. 10 Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 108,0 29,4 48,0 16 0,07 -0,7 76,7
63. 6 Polichronidis, NikosNikos Polichronidis  Grecja 110,5 33,9 48,0 16 0,70 -7,3 74,6
64. 26 Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 107,0 27,6 50,0 16 0,31 -3,2 74,4
65. 13 Rowley, MatthewMatthew Rowley  Kanada 104,5 23,1 48,0 16 -0,21 +2,7 73,8
66. 15 Sammelselg, Siim-TanelSiim-Tanel Sammelselg  Estonia 104,0 22,2 48,0 16 0,09 -0,9 69,3
67. 17 Karlen, GabrielGabriel Karlen  Szwajcaria 102,0 18,6 47,0 16 -0,01 +0,1 65,7
68. 20 Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul  Korea Południowa 100,0 15,0 47,5 16 -0,23 +2,9 65,4
69. 11 Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 100,0 15,0 46,5 16 -0,16 +2,0 63,5
70. 3 Hamann, MartinMartin Hamann  Niemcy 98,5 12,3 42,5 16 -0,66 +8,3 63,1
71. 1 Bradatsch, SebastianSebastian Bradatsch  Niemcy 100,5 15,9 47,5 16 0,09 -0,9 62,5
72. 16 Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko  Kazachstan 99,0 13,2 45,0 16 -0,21 +2,7 60,9
73. 4 Fuchs, TimTim Fuchs  Niemcy 97,0 9,6 46,0 16 0,37 -3,9 51,7
34 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria DSQ DSQ[f]

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Niemcy Marinus Kraus vs Japonia Kento Sakuyama
2 Finlandia Lauri Asikainen vs Niemcy Michael Neumayer
3 Japonia Junshirō Kobayashi vs Słowenia Robert Kranjec
4 Norwegia Anders Fannemel vs Japonia Taku Takeuchi
5 Niemcy Daniel Wenig vs Czechy Jan Matura
6 Francja Vincent Descombes Sevoie vs Szwajcaria Gregor Deschwanden
7 Norwegia Daniel-André Tande vs Austria Thomas Diethart
8 Niemcy Andreas Wank vs Polska Dawid Kubacki
9 Austria Andreas Kofler vs Słowenia Nejc Dežman
10 Czechy Jakub Janda vs Norwegia Phillip Sjøen
11 Niemcy Stephan Leyhe vs Słowenia Matjaž Pungertar
12 Włochy Davide Bresadola vs Norwegia Anders Bardal
13 Polska Klemens Murańka vs Polska Kamil Stoch
14 Norwegia Johann André Forfang vs Słowenia Jernej Damjan
15 Polska Aleksander Zniszczoł vs Polska Piotr Żyła
16 Finlandia Anssi Koivuranta vs Japonia Daiki Itō
17 Rosja Michaił Maksimoczkin vs Norwegia Rune Velta
18 Finlandia Sami Niemi vs Austria Michael Hayböck
19 Rosja Władisław Bojarincew vs Rosja Dmitrij Wasiljew
20 Finlandia Jarkko Määttä vs Niemcy Severin Freund
21 Francja Ronan Lamy Chappuis vs Niemcy Richard Freitag
22 Bułgaria Władimir Zografski vs Austria Stefan Kraft
23 Czechy Roman Koudelka vs Słowenia Peter Prevc
24 Szwajcaria Simon Ammann vs Japonia Noriaki Kasai
25 Austria Gregor Schlierenzauer vs Norwegia Anders Jacobsen

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr
pary
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 25 Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 135,5 17 +4,8 140,7 136,5 18 +7,6 145,3 286,0
Silver medal icon.svg 24 Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 138,0 17 +0,6 139,0 133,0 18 +11,5 140,4 279,4
Bronze medal icon.svg 23 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 136,5 17 -1,0 136,2 136,0 18 +3,9 140,7 276,9
4. 25* Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 132,5 17 +3,8 132,8 139,5 18 +0,3 142,9 275,7
5. 17 Velta, RuneRune Velta  Norwegia 134,0 17 0,0 132,2 136,5 18 +2,8 140,5 272,7
6. 22 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 132,0 17 +3,4 132,0 135,0 18 +3,0 138,0 270,0
7. 18 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 134,0 17 +0,1 132,8 138,0 18 +0,1 137,0 269,8
8. 24* Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 133,5 17 +2,3 134,6 137,5 18 -0,9 135,1 269,7
9. 21 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 127,0 17 +3,2 121,3 134,5 18 +6,4 140,5 261,8
10. 5 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 127,5 17 +6,1 124,6 135,5 18 -0,3 135,6 260,2
11. 23* Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 132,5 17 -2,6 126,4 133,0 18 +0,3 130,7 257,1
12. 9 Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 127,5 17 +4,8 123,3 128,0 18 +6,7 126,1 249,4
13. 1 Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 132,0 17 +2,0 128,6 126,5 18 +2,8 119,5 248,1
14. 4 Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 129,5 17 +1,9 124,0 127,0 18 +3,7 121,3 245,3
15. 13 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 123,5 17 +8,2 118,5 126,0 18 +9,5 125,3 243,8
16. 11 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 127,0 17 +5,1 122,7 126,5 18 +4,4 120,6 243,3
17. 15 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 127,0 17 +5,2 121,3 127,0 18 +4,8 120,4 241,7
18. 20* Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 121,0 17 +6,2 111,5 133,5 18 -2,3 127,5 239,0
19. 4* Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 125,0 17 -0,2 112,3 132,0 18 -2,0 125,6 237,9
19. 14 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 125,5 17 +4,7 117,6 125,0 18 +8,3 120,3 237,9
21. 12 Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 121,5 17 +11,4 117,6 124,0 18 +9,1 119,8 237,4
22. 19 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 125,5 17 +6,7 119,1 123,5 18 +10,1 117,4 236,5
23. 10 Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 124,0 17 +4,0 114,7 130,5 18 -1,9 121,5 236,2
23. 2 Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 127,5 17 -0,2 115,8 127,5 18 +3,4 120,4 236,2
25. 7 Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 124,0 17 +4,8 117,0 122,0 18 +8,3 116,9 233,9
26. 16 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 124,0 17 +5,4 117,1 122,5 18 +8,3 116,3 233,4
27. 5 Matura, JanJan Matura  Czechy 123,5 17 +3,7 115,0 127,5 18 -1,3 117,2 232,2
28. 6 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 121,0 17 +4,4 108,2 118,0 18 +10,6 109,0 217,2
29. 3 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 122,5 17 +0,6 108,6 111,0 18 +3,3 87,6 196,2
30. 8 Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 118,5 17 +5,4 106,2 107,0 18 +13,0 85,6 191,8
31. 5 Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 122,5 17 +3,3 111,3 NQ 111,3
32. 1 Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 124,5 17 -1,1 110,5 NQ 110,5
33. 3 Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 121,0 17 +1,6 106,9 NQ 106,9
34. 7 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 119,5 17 +3,4 105,5 NQ 105,5
35. 18 Niemi, SamiSami Niemi  Finlandia 120,5 17 +1,4 104,8 NQ 104,8
36. 17 Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 120,0 17 +2,4 104,4 NQ 104,4
37. 11 Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 118,0 17 +7,5 103,4 NQ 103,4
38. 8 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 117,5 17 +5,1 103,1 NQ 103,1
38. 2 Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 119,0 17 +3,4 103,1 NQ 103,1
40. 10 Janda, JakubJakub Janda  Czechy 118,0 17 +2,5 102,4 NQ 102,4
41. 15 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 118,5 17 +3,0 102,3 NQ 102,3
42. 14 Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 117,5 17 +3,3 99,8 NQ 99,8
43. 9 Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 114,0 17 +2,9 94,1 NQ 94,1
44. 21 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 114,0 17 +3,0 93,2 NQ 93,2
45. 22 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 113,5 17 +4,2 92,0 NQ 92,0
46. 12 Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 110,5 17 +9,5 91,9 NQ 91,9
47. 13 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 109,5 17 +9,5 90,6 NQ 90,6
48. 6 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 109,5 17 +5,9 87,5 NQ 87,5
49. 16 Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta  Finlandia 107,5 17 +9,2 86,7 NQ 86,7
50. 19 Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 106,0 17 +4,5 75,3 NQ 75,3
* – oznaczenie szczęśliwych przegranych

Innsbruck[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 77 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 128,0 74,4 56,0 11 0,26 -2,2 128,2 pq
2. 73 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 124,5 68,1 55,0 11 -0,40 +4,1 127,2 pq
3. 66 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 125,5 69,9 56,5 11 0,07 -0,6 125,8 Q
4. 76 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 125,0 69,0 55,5 11 -0,02 +0,2 124,7 pq
5. 65 Velta, RuneRune Velta  Norwegia 125,0 69,0 56,0 11 0,07 -0,6 124,4 Q
6. 60 Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 125,0 69,0 53,5 11 -0,08 +0,8 123,3 Q
7. 69 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 121,0 61,8 54,0 11 -0,63 +6,5 122,3 pq
8. 75 Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 122,5 64,5 53,5 11 -0,31 +3,2 121,2 pq
9. 46 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 122,5 64,5 54,0 11 -0,10 +1,0 119,5 Q
10. 56 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 121,5 62,7 53,5 11 -0,26 +2,7 118,9 Q
11. 62 Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 120,5 60,9 53,0 11 -0,42 +4,3 118,2 Q
12. 27 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 124,5 68,1 53,0 11 0,46 -3,9 117,2 Q
13. 52 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 120,5 60,9 53,0 11 -0,29 +3,0 116,9 Q
14. 57 Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 120,5 60,9 53,0 11 -0,23 +2,4 116,3 Q
15. 71 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 118,0 56,4 51,0 11 -0,71 +7,3 114,7 pq
16. 22 Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 122,5 64,5 53,5 11 0,43 -3,6 114,4 Q
17. 39 Niemi, SamiSami Niemi  Finlandia 121,5 62,7 54,0 11 0,32 -2,7 114,0 Q
18. 36 Janda, JakubJakub Janda  Czechy 122,5 64,5 54,0 11 0,55 -4,7 113,8 Q
19. 54 Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 118,0 56,4 52,5 11 -0,36 +3,7 112,6 Q
20 67 Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 117,5 55,5 52,5 11 -0,44 +4,5 112,5 Q
35 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 122,0 63,6 52,5 11 0,42 -3,6 112,5 Q
22. 48 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 116,5 53,7 52,0 11 -0,65 +6,7 112,4 Q
23. 61 Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 118,5 57,3 53,5 11 -0,15 +1,5 112,3 Q
40 Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 121,0 61,8 53,0 11 0,30 -2,5 112,3 Q
26 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 122,5 64,5 54,0 11 0,73 -6,2 112,3 Q
26. 59 Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 120,0 60,0 52,5 11 0,10 -0,8 111,7 Q
43 Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 119,0 58,2 52,5 11 -0,10 +1,0 111,7 Q
41 Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 120,0 60,0 52,5 11 0,10 -0,8 111,7 Q
29. 32 Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 121,5 62,7 52,0 11 0,37 -3,1 111,6 Q
30. 55 Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 118,5 57,3 51,0 11 -0,25 +2,6 110,9 Q
31. 45 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 124,5 68,1 46,5 11 0,50 -4,2 110,4 Q
32. 21 Justin, RokRok Justin  Słowenia 120,0 60,0 53,5 11 0,38 -3,2 110,3 Q
33. 74 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 117,5 55,5 51,0 11 -0,36 +3,7 110,2 pq
34. 68 Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 115,5 51,9 51,5 11 -0,64 +6,6 110,0 pq
35. 49 Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 116,0 52,8 52,0 11 -0,45 +4,6 109,4 Q
36. 47 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 115,5 51,9 52,5 11 -0,45 +4,6 109,0 Q
37. 29 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 118,5 57,3 52,5 11 0,19 -1,6 108,2 Q
38. 31 Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 119,5 59,1 52,5 11 0,42 -3,6 108,0 Q
39. 58 Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 118,0 56,4 51,5 11 0,00 0,0 107,9 Q
40. 11 Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 120,5 60,9 51,5 11 0,63 -5,3 107,1 Q
41. 63 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 114,5 50,1 51,5 11 -0,52 +5,3 106,9 Q
30 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 118,0 56,4 53,0 11 0,29 -2,5 106,9 Q
43. 33 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 118,0 56,4 52,0 11 0,19 -1,6 106,8 Q
44. 50 Matura, JanJan Matura  Czechy 116,0 52,8 52,0 11 -0,15 +1,5 106,3 Q
45. 2 Aigner, ClemensClemens Aigner  Austria 117,5 55,5 51,5 11 0,12 -1,0 106,0 Q
46. 51 Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 115,0 51,0 52,0 11 -0,21 +2,2 105,2 Q
47. 34 Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta  Finlandia 117,5 55,5 51,0 11 0,18 -1,5 105,0 Q
48. 15 Fairall, NicholasNicholas Fairall  Stany Zjednoczone 116,5 53,7 50,5 11 -0,06 +0,6 104,8 Q
72 Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria DNS pq
70 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria DNS pq
49. 53 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 114,0 49,2 51,0 11 -0,36 +3,7 103,9
50. 1 Tollinger, EliasElias Tollinger  Austria 115,0 51,0 51,0 11 -0,08 +0,8 102,8
51. 44 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 116,5 53,7 51,5 11 0,42 -3,6 101,6
52. 42 Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 113,5 48,3 50,5 11 -0,25 +2,6 101,4
53. 64 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 113,5 48,3 50,5 11 -0,13 +1,3 100,1
54. 3 Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Austria 113,5 48,3 50,0 11 0,04 -0,3 98,0
55. 28 Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 113,5 48,3 50,5 11 0,35 -3,0 95,8
56. 4 Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt  Austria 112,0 45,6 50,0 11 0,12 -1,0 94,6
57. 17 Rowley, MatthewMatthew Rowley  Kanada 113,0 47,4 50,0 11 0,34 -2,9 94,5
58. 37 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 112,5 46,5 49,5 11 0,34 -2,9 93,1
59. 38 Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 111,5 44,7 48,5 11 0,26 -2,2 91,0
18 Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek  Polska 109,5 41,1 49,5 11 -0,04 +0,4 91,0
61. 23 Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 112,0 45,6 50,0 11 0,59 -5,0 90,6
62. 6 Huber, DanielDaniel Huber  Austria 111,5 44,7 49,5 11 0,47 -4,0 90,2
63. 8 Alexander, NicholasNicholas Alexander  Stany Zjednoczone 109,5 41,1 50,0 11 0,21 -1,8 89,3
64. 19 Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 108,0 38,4 50,0 11 0,10 -0,8 87,6
65. 7 Karlen, GabrielGabriel Karlen  Szwajcaria 108,5 39,3 49,5 11 0,22 -1,9 86,9
5 Altenburger, FlorianFlorian Altenburger  Austria 109,0 40,2 49,5 11 0,33 -2,8 86,9
67. 24 Nõmme, MarttiMartti Nõmme  Estonia 109,0 40,2 49,5 11 0,44 -3,7 86,0
68. 10 Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 109,5 41,1 48,0 11 0,40 -3,4 85,7
69. 25 Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 108,5 39,3 48,5 11 0,49 -4,1 83,7
70. 14 Varesco, DanieleDaniele Varesco  Włochy 103,0 29,4 48,0 11 -0,16 +1,6 79,0
71. 13 Sammelselg, Siim-TanelSiim-Tanel Sammelselg  Estonia 101,5 26,7 48,0 11 -0,01 +0,1 74,8
72. 16 Hyun-ki, KimKim Hyun-ki  Korea Południowa 100,5 24,9 48,0 11 0,21 -1,8 71,1
73. 20 Polichronidis, NikosNikos Polichronidis  Grecja 101,5 26,7 46,0 11 0,21 -1,8 70,9
74. 9 Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun  Polska 100,0 24,0 47,0 11 0,41 -3,5 67,5
75. 12 Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko  Kazachstan 95,0 15,0 48,0 11 0,12 -1,0 62,0

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Słowenia Robert Kranjec vs Francja Ronan Lamy Chappuis
2 Słowenia Nejc Dežman vs Japonia Kento Sakuyama
3 Austria Thomas Diethart vs Austria Andreas Kofler
4 Rosja Ilmir Chazietdinow vs Niemcy Stephan Leyhe
5 Niemcy Michael Neumayer vs Japonia Junshirō Kobayashi
6 Rosja Dmitrij Wasiljew vs Norwegia Anders Bardal
7 Słowenia Rok Justin vs Finlandia Jarkko Määttä
8 Słowenia Peter Prevc vs Czechy Jakub Janda
9 Słowenia Jernej Damjan vs Finlandia Sami Niemi
10 Norwegia Phillip Sjøen vs Austria Manuel Fettner
11 Norwegia Daniel-André Tande vs Niemcy Severin Freund
12 Bułgaria Władimir Zografski vs Norwegia Anders Jacobsen
13 Niemcy Daniel Wenig vs Polska Kamil Stoch
14 Słowenia Matjaž Pungertar vs Szwajcaria Gregor Deschwanden
15 Austria Manuel Poppinger vs Niemcy Marinus Kraus
16 Japonia Daiki Itō vs Polska Piotr Żyła
17 Polska Aleksander Zniszczoł vs Norwegia Johann André Forfang
18 Polska Dawid Kubacki vs Norwegia Anders Fannemel
19 Czechy Jan Matura vs Japonia Noriaki Kasai
20 Austria Clemens Aigner vs Finlandia Lauri Asikainen
21 Rosja Władisław Bojarincew vs Norwegia Rune Velta
22 Finlandia Anssi Koivuranta vs Czechy Roman Koudelka
23 Stany Zjednoczone Nicholas Fairall vs Niemcy Richard Freitag
24 Szwajcaria Simon Ammann vs Austria Stefan Kraft
25 Austria Gregor Schlierenzauer vs Austria Michael Hayböck

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr
pary
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B[h]. Wiatr Nota Skok B[i]. Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 23 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 133,5 8 -5,4 140,6 132,0 7 -5,9 137,9 278,5
Silver medal icon.svg 24 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 137,0 8 -5,2 140,6 127,0 7 -0,9 132,9 273,5
Bronze medal icon.svg 19 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 128,5 9 -0,8 130,5 132,0 7 -8,1 133,2 263,7
24* Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 132,0 8 -5,7 130,1 130,5 7 -5,0 133,6 263,7
5. 25 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 127,0 8 -2,3 129,5 129,5 7 -5,4 132,9 262,4
6. 25* Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 125,0 8 -1,3 128,4 138,0 8 -10,8 129,1 257,5
7. 13 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 127,0 10 +1,2 126,6 130,0 8 -7,3 126,2 252,8
8. 11 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 131,0 10 -4,6 127,0 126,5 8 -5,8 122,4 249,4
9. 12 Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 133,5 10 -5,2 129,9 124,0 7 -6,5 118,9 248,8
10. 22 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 124,0 9 +2,4 124,6 125,5 8 -1,4 124,0 248,6
11. 8 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 123,0 10 +0,4 115,6 133,0 8 -10,8 129,6 245,2
12. 17 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 131,5 10 -4,7 124,8 126,0 8 -6,5 119,3 244,1
13. 16 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 130,5 10 -2,0 128,2 123,5 8 -4,3 114,5 242,7
14. 15 Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 123,5 10 +0,5 117,1 119,0 8 +1,1 111,8 228,9
15. 4 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 119,5 9 -1,4 111,7 120,5 8 -0,4 114,5 226,2
16. 6 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 126,5 9 -2,0 118,2 118,5 8 +0,6 107,4 225,6
17. 10 Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 120,0 10 +2,9 111,2 121,5 8 -3,9 112,8 224,0
18. 5 Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 123,0 9 -3,6 112,8 121,5 8 -3,8 110,5 223,3
19. 14 Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 122,5 10 +1,2 115,0 121,0 8 -12,4 107,4 222,4
20. 7 Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 125,5 10 -5,2 115,5 123,5 8 -14,0 106,7 222,2
21. 2 Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 122,0 9 -1,7 115,9 124,0 8 -8,0 106,0 221,9
22. 18* Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 125,0 9 -6,3 116,7 118,5 8 -4,8 104,0 220,7
23. 3 Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 117,0 9 +3,8 110,4 121,0 8 -7,2 108,6 219,0
24. 18 Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 126,0 9 +5,2 120,1 112,5 8 -0,9 96,6 216,7
25. 1 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 117,0 9 +1,6 108,7 119,0 9 -5,4 101,6 210,3
26. 19* Matura, JanJan Matura  Czechy 121,5 9 -4,3 112,4 111,0 8 +1,0 95,8 208,2
27. 21 Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 114,0 9 +0,3 101,5 114,5 8 +2,2 104,8 206,3
28. 17* Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 124,5 10 -5,6 111,8 107,0 8 +4,2 90,3 202,1
29. 9 Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 114,5 10 +6,4 103,3 111,0 9 +2,8 91,4 194,7
30. 20 Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 112,5 9 +4,1 101,6 105,0 9 +5,4 82,7 184,3
31. 15 Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 124,5 10 -7,0 110,9 NQ 110,9
32. 6 Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 115,5 9 +8,2 110,6 NQ 110,6
33. 14 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 119,5 10 +2,4 109,8 NQ 109,8
34. 16 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 120,0 10 +0,3 108,6 NQ 108,6
35. 13 Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 117,5 10 +4,7 107,0 NQ 107,0
36. 1 Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 116,0 10 +1,6 106,9 NQ 106,9
37. 23 Fairall, NicholasNicholas Fairall  Stany Zjednoczone 119,0 9 -4,2 106,0 NQ 106,0
38. 10 Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 120,0 9 -3,9 105,4 NQ 105,4
39. 2 Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 116,5 10 -2,0 104,2 NQ 104,2
40. 4 Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 116,5 9 -1,4 103,8 NQ 103,8
41. 5 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 117,5 9 -4,5 103,0 NQ 103,0
42. 22 Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta  Finlandia 115,5 9 -1,3 100,6 NQ 100,6
43. 3 Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 110,0 9 +5,8 98,8 NQ 98,8
44. 21 Velta, RuneRune Velta  Norwegia 112,0 9 +1,7 98,3 NQ 98,3
45. 7 Justin, RokRok Justin  Słowenia 113,0 10 +1,5 96,7 NQ 96,7
46. 8 Janda, JakubJakub Janda  Czechy 111,5 10 +4,8 96,3 NQ 96,3
47. 11 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 115,0 10 -2,8 95,5 NQ 95,5
48. 12 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 113,0 10 0,0 93,2 NQ 93,2
49. 9 Niemi, SamiSami Niemi  Finlandia 107,0 10 +7,1 88,0 NQ 88,0
50. 20 Aigner, ClemensClemens Aigner  Austria 104,5 9 +4,4 85,0 NQ 85,0
* – oznaczenie szczęśliwych przegranych

Bischofschofen[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka[j] Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 75 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 137,5 82,5 58,0 16 -0,31 +3,5 148,7 pq
2. 74 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 136,5 80,7 55,0 16 -0,37 +4,2 144,6 pq
3. 58 Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 139,5 86,1 57,5 17[k] 0,20 -1,9 144,0 Q
4. 67 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 135,5 78,9 56,0 16 -0,34 +3,8 143,4 pq
5. 69 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 132,5 73,5 55,0 16 -0,34 +3,8 137,0 pq
6. 64 Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 132,0 72,6 56,5 16 -0,27 +3,1 136,9 Q
7. 56 Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 136,5 80,7 54,0 18 0,01 -0,1 134,6 Q
8. 66 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 130,5 69,9 55,5 16 -0,28 +3,2 133,3 pq
9. 55 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 135,0 78,0 55,0 18 0,03 -0,3 132,7 Q
10. 68 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 129,0 67,2 54,0 16 -0,43 +4,9 130,8 pq
11. 71 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 128,5 66,3 54,5 16 -0,29 +3,3 128,8 pq
12. 47 Matura, JanJan Matura  Czechy 130,0 69,0 56,0 18 -0,08 +0,9 125,9 Q
13. 53 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 129,5 68,1 53,5 18 -0,31 +3,5 125,1 Q
14. 49 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 132,0 72,6 54,0 18 0,20 -1,9 124,7 Q
15. 46 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 129,5 68,1 54,0 18 -0,22 +2,5 124,6 Q
16. 43 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 128,5 66,3 53,5 18 -0,34 +3,8 123,6 Q
17. 52 Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 130,5 69,9 51,5 18 -0,16 +1,8 123,2 Q
18. 40 Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 129,0 67,2 53,5 18 -0,21 +2,4 123,1 Q
19. 65 Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 126,5 62,7 52,5 16 -0,23 +2,6 122,5 Q
20. 31 Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 127,0 63,6 54,0 18 -0,40 +4,5 122,1 Q
21. 38 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 126,5 62,7 54,0 18 -0,44 +5,0 121,7 Q
22. 73 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 125,0 60,0 51,5 16 -0,34 +3,8 120,0 pq
23. 54 Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 128,0 65,4 53,0 18 -0,06 +0,7 119,1 Q
24. 50 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 129,5 68,1 53,5 18 0,34 -3,2 118,4 Q
25. 63 Velta, RuneRune Velta  Norwegia 124,5 59,1 52,5 16 -0,18 +2,0 118,3 Q
26. 69 Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 127,0 63,6 51,0 16 0,14 -1,3 118,0 Q
57 Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 129,0 67,2 53,0 18 0,23 -2,2 118,0 Q
28. 44 Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 125,0 60,0 52,0 18 -0,48 +5,4 117,4 Q
29. 42 Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 126,0 61,8 52,5 18 -0,26 +2,9 117,2 Q
30. 45 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 125,5 60,9 50,0 18 -0,53 +6,0 116,9 Q
31. 48 Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 129,0 67,2 48,5 18 0,01 -0,1 115,6 Q
32. 51 Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 127,0 63,6 53,5 18 0,17 -1,6 115,5 Q
33. 37 Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 124,0 58,2 51,5 18 -0,44 +5,0 114,7 Q
24 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 125,0 60,0 51,5 18 -0,28 +3,2 114,7 Q
35. 7 Justin, RokRok Justin  Słowenia 123,0 56,4 53,0 18 -0,42 +4,8 114,2 Q
36. 72 Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 121,0 52,8 51,0 16 -0,48 +5,4 113,9 pq
37. 8 Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 124,0 58,2 52,0 18 -0,30 +3,4 113,6 Q
38. 62 Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 121,5 53,7 51,0 16 -0,32 +3,6 113,0 Q
39. 32 Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta  Finlandia 124,0 58,2 51,5 18 -0,25 +2,8 112,5 Q
40. 29 Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 123,5 57,3 51,5 18 -0,11 +1,2 110,0 Q
41. 14 Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 123,5 57,3 52,5 18 0,04 -0,4 109,4 Q
42. 30 Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 120,5 51,9 51,5 18 -0,49 +5,5 108,9 Q
43. 33 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 121,0 52,8 52,5 18 -0,30 +3,4 108,7 Q
44. 6 Aigner, ClemensClemens Aigner  Austria 121,0 52,8 51,0 18 -0,38 +4,3 108,1 Q
45. 5 Tollinger, EliasElias Tollinger  Austria 120,5 51,9 51,5 18 -0,19 +2,2 105,6 Q
46. 61 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 118,5 48,3 49,5 16 -0,17 +1,9 104,4 Q
34 Janda, JakubJakub Janda  Czechy 119,5 50,1 51,0 18 -0,29 +3,6 104,4 Q
48. 17 Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek  Polska 119,0 49,2 50,5 18 -0,41 +4,6 104,3 Q
49. 28 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 120,0 50,5 18 -0,18 +2,0 103,5 Q
70 Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria DNS pq
50. 39 Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 119,0 49,2 49,5 18 -0,25 +2,8 101,5
51. 36 Niemi, SamiSami Niemi  Finlandia 117,5 46,5 49,5 18 -0,47 +5,3 101,3
52. 3 Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt  Austria 117,5 46,5 50,0 18 -0,39 +4,4 100,9
53. 10 Alexander, NicholasNicholas Alexander  Stany Zjednoczone 118,5 48,3 49,0 18 -0,15 +1,7 99,0
54. 22 Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun  Polska 116,5 44,7 48,5 18 -0,41 +4,6 97,8
55. 12 Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 119,0 49,2 49,5 18 0,15 -1,4 97,3
56. 16 Rowley, MatthewMatthew Rowley  Kanada 116,0 43,8 49,5 18 -0,31 +3,5 96,8
57. 2 Huber, DanielDaniel Huber  Austria 115,5 42,9 50,0 18 -0,27 +3,1 96,0
58. 1 Altenburger, FlorianFlorian Altenburger  Austria 115,0 42,0 49,0 18 -0,40 +4,5 95,5
59. 26 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 116,0 43,8 49,0 18 -0,23 +2,6 95,4
60. 15 Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 116,0 43,8 49,0 18 -0,19 +2,2 95,0
61. 27 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 115,0 42,0 49,5 18 -0,23 +2,6 94,1
62 19 Varesco, DanieleDaniele Varesco  Włochy 114,5 41,1 49,5 18 -0,26 +2,9 93,5
63. 41 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 115,5 42,9 48,0 18 -0,21 +2,4 93,3
64. 4 Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Austria 113,0 38,4 48,5 18 -0,36 +4,1 91,0
65. 35 Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 112,0 36,6 48,5 18 -0,47 +5,3 90,4
66. 60 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 121,5 53,7 29,5 16 -0,20 +2,3 90,2
67. 21 Fairall, NicholasNicholas Fairall  Stany Zjednoczone 123,0 56,4 28,5 18 -0,30 +3,4 88,3
68. 13 Karlen, GabrielGabriel Karlen  Szwajcaria 110,0 33,0 48,0 18 0,19 -1,8 79,2
69. 20 Sammelselg, Siim-TanelSiim-Tanel Sammelselg  Estonia 106,0 25,8 48,0 18 -0,26 +2,9 76,7
70. 25 Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 106,5 26,7 44,5 18 -0,26 +2,9 74,1
71. 11 Nõmme, MarttiMartti Nõmme  Estonia 106,5 26,7 44,5 18 -0,06 +0,7 71,9
72. 23 Hyun-ki, KimKim Hyun-ki  Korea Południowa 101,0 16,8 43,0 18 -0,31 +3,5 63,3
73. 9 Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 89,0 -4,8 42,0 18 0,06 -0,6 36,6
75 Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko  Kazachstan DSQ DSQ[l]

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Austria Andreas Kofler vs Norwegia Rune Velta
2 Finlandia Lauri Asikainen vs Niemcy Stephan Leyhe
3 Norwegia Phillip Sjøen vs Słowenia Robert Kranjec
4 Słowenia Nejc Dežman vs Czechy Roman Koudelka
5 Rosja Dmitrij Wasiljew vs Polska Dawid Kubacki
6 Rosja Władisław Bojarincew vs Austria Manuel Fettner
7 Finlandia Jarkko Määttä vs Słowenia Jernej Damjan
8 Japonia Kento Sakuyama vs Austria Thomas Diethart
9 Szwajcaria Gregor Deschwanden vs Niemcy Michael Neumayer
10 Słowenia Rok Justin vs Norwegia Daniel-André Tande
11 Norwegia Anders Fannemel vs Japonia Taku Takeuchi
12 Austria Manuel Poppinger vs Norwegia Johann André Forfang
13 Niemcy Marinus Kraus vs Polska Kamil Stoch
14 Finlandia Anssi Koivuranta vs Czechy Jan Matura
15 Niemcy Daniel Wenig vs Słowenia Peter Prevc
16 Japonia Reruhi Shimizu vs Austria Gregor Schlierenzauer
17 Rosja Ilmir Chazietdinow vs Polska Piotr Żyła
18 Japonia Junshirō Kobayashi vs Niemcy Richard Freitag
19 Austria Clemens Aigner vs Słowenia Matjaž Pungertar
20 Austria Elias Tollinger vs Norwegia Anders Bardal
21 Niemcy Markus Eisenbichler vs Niemcy Severin Freund
22 Czechy Jakub Janda vs Japonia Noriaki Kasai
23 Polska Bartłomiej Kłusek vs Norwegia Anders Jacobsen
24 Polska Aleksander Zniszczoł vs Austria Stefan Kraft
25 Szwajcaria Simon Ammann vs Austria Michael Hayböck

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr
pary
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 25 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 137,5 14 +5,8 146,8 136,5 14 +2,9 141,6 288,4
Silver medal icon.svg 22 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 132,5 14 +5,7 135,7 137,0 14 +4,8 141,4 277,1
Bronze medal icon.svg 24 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 133,5 14 +4,5 137,3 132,0 14 +4,4 134,0 271,3
4. 15 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 133,0 14 +3,8 134,7 134,5 14 +2,4 136,5 271,2
5. 23 Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 130,5 14 +6,7 131,6 136,0 14 +5,7 139,0 270,6
6. 18 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 129,5 14 +4,6 127,2 133,5 14 +6,1 137,9 265,1
7. 16 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 132,0 14 +4,5 134,1 130,0 14 +5,5 130,5 264,6
8. 21 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 131,0 14 +6,0 132,3 128,5 14 +4,8 125,6 257,9
9. 11 Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 130,0 14 +3,3 126,8 127,0 14 +4,5 121,6 248,4
10. 25* Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 130,5 14 +4,9 128,8 136,0[e] 14 +5,1 117,9 246,7
11. 4* Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 125,0 14 +4,1 116,1 132,0 14 +2,0 129,6 245,7
12. 9 Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 127,5 14 +7,2 123,7 126,0 14 +5,7 119,4 243,1
13. 4 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 125,5 14 +4,2 117,1 128,5 14 +4,0 125,3 242,4
14. 10 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 124,0 14 +4,0 116,2 127,5 14 +2,0 122,0 238,2
15. 13 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 126,5 14 +5,5 121,2 124,5 14 +4,1 116,7 237,9
16. 11* Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 125,0 14 +2,7 115,2 128,0 14 +1,2 120,6 235,8
17. 19 Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 129,5 14 +4,5 126,1 120,5 14 +5,4 108,3 234,4
18. 1 Velta, RuneRune Velta  Norwegia 121,0 14 +2,3 107,6 128,5 14 +4,5 125,3 232,9
19. 9* Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 124,0 14 +4,2 113,9 126,5 14 +2,0 117,2 231,1
20. 13* Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 125,5 14 +4,0 117,4 123,5 14 +3,8 113,6 231,0
21. 5 Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 124,5 14 +2,9 113,0 126,0 14 +4,0 113,8 226,8
22. 20 Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 127,0 14 +2,8 117,9 123,0 14 +3,5 108,4 226,3
23. 8 Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 122,5 14 +5,3 113,3 123,0 14 +1,9 111,3 224,6
24. 6 Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 122,0 14 +4,4 110,5 122,5 14 +4,0 111,5 222,0
25. 17 Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 120,5 14 +5,8 109,2 122,0 14 +6,0 112,6 221,8
26. 2 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 120,5 14 +5,1 109,5 121,0 14 +5,7 111,0 220,5
27. 14 Matura, JanJan Matura  Czechy 121,0 14 +4,1 109,4 120,0 14 +5,4 108,9 218,3
28. 7 Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 119,5 14 +3,6 104,2 122,5 14 +4,2 110,7 214,9
29. 3 Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 121,5 14 +4,4 110,1 117,5 14 +5,8 101,8 211,9
30. 12 Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 120,0 14 +1,2 103,7 112,0 14 +2,6 89,7 193,4
31. 5 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 120,5 14 +4,6 109,0 NQ 109,0
32. 21 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 121,5 14 +4,2 108,4 NQ 108,4
33. 17 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 120,0 14 +6,3 107,8 NQ 107,8
34. 15 Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 120,5 14 +4,0 106,9 NQ 106,9
35. 22 Janda, JakubJakub Janda  Czechy 118,5 14 +4,9 105,2 NQ 105,2
36. 8 Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 118,5 14 +5,4 103,7 NQ 103,7
37. 14 Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta  Finlandia 119,0 14 +3,6 103,3 NQ 103,3
38. 3 Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 119,0 14 +4,0 103,2 NQ 103,2
39. 19 Aigner, ClemensClemens Aigner  Austria 118,5 14 +2,8 102,1 NQ 102,1
40. 2 Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 117,5 14 +4,4 101,4 NQ 101,4
41. 6 Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 117,5 14 +5,1 101,1 NQ 101,1
42. 20 Tollinger, EliasElias Tollinger  Austria 116,5 14 +5,2 100,4 NQ 100,4
43. 12 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 118,5 14 +2,5 99,8 NQ 99,8
44. 10 Justin, RokRok Justin  Słowenia 116,0 14 +5,3 99,1 NQ 99,1
45. 23 Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek  Polska 115,5 14 +5,7 98,1 NQ 98,1
46. 1 Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 116,5 14 +2,7 97,9 NQ 97,9
47. 18 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 113,0 14 +5,7 93,6 NQ 93,6
48. 7 Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 115,0 14 +1,9 93,4 NQ 93,4
49. 16 Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 113,0 14 +3,1 89,5 NQ 89,5
50. 24 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 109,5 14 +5,7 85,8 NQ 85,8
* – oznaczenie szczęśliwych przegranych

Końcowa klasyfikacja 63. Turnieju Czterech Skoczni[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Punkty zdobyte w konkursach Suma punktów
1 2 3 4
Gold medal icon.svg Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 291,9 1. 270,0 6. 273,5 2. 271,3 3. 1106,7
Silver medal icon.svg Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 285,0 2. 269,8 7. 257,5 6. 288,4 1. 1100,7
Bronze medal icon.svg Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 283,9 3. 276,9 3. 245,2 11. 271,2 4. 1077,2
4. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 264,3 8. 269,7 8. 263,7 3. 277,1 2. 1074,8
5. Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 254,7 14. 286,0 1. 248,8 9. 270,6 5. 1060,1
6. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 251,4 15. 261,8 9. 278,5 1. 265,1 6. 1056,8
7. Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 247,5 17. 275,7 4. 262,4 5. 264,6 7. 1050,2
8. Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 255,0 13. 260,2 10. 249,4 8. 257,9 8. 1022,5
9. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 265,3 7. 257,1 11. 248,6 10. 242,4 13. 1013,4
10. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 274,9 4. 243,8 15. 252,8 7. 237,9 15. 1009,4
11. Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 270,7 6. 245,3 14. 216,7 24. 248,4 9. 981,1
12. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 246,9 18. 248,1 13. 228,9 14. 231,0 20. 954,9
13. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 230,2 25. 236,2 23. 223,3 18. 243,1 12. 932,8
14. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 241,8 19. 243,3 16. 226,2 15. 220,5 26. 931,8
15. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 236,0 23. 236,5 22. 225,6 16. 226,8 21. 924,9
16. Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 222,3 27. 233,9 25. 219,0 23. 224,6 23. 899,8
17. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 109,1 34. 279,4 2. 263,7 3. 246,7 10. 898,9
18. Velta, RuneRune Velta  Norwegia 248,1 16. 272,7 5. 98,3 44. 232,9 18. 852,0
19. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 227,2 26. 241,7 17. 242,7 13. 107,8 33. 819,4
20. Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 236,4 21. 237,4 21. 110,6 32. 226,3 22. 810,7
21. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 220,3 28. 237,9 19. 244,1 12. 99,8 43. 802,1
22. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 262,5 9. 99,8 42. 194,7 29. 214,9 28. 771,9
23. Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 274,8 5. 249,4 12. 98,8 43. 97,9 46. 702,9
24. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 239,3 20. 237,9 19. 235,8 16. 713,0
25. Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 256,7 12. 236,2 23. 105,4 38. 103,2 38. 701,5
26. Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 108,1 35. 94,1 43. 221,9 21. 245,7 11. 669,8
27. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 109,5 33. 103,4 37. 222,4 19. 234,4 17. 669,7
28. Matura, JanJan Matura  Czechy 232,2 27. 208,2 26. 218,3 27. 658,7
29. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 231,8 24. 106,9 33. 106,9 36. 211,9 29. 657,5
30. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 258,6 11. 103,1 38. 184,3 30. 101,4 40. 647,4
31. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 81,2 46. 239,0 18. 222,2 20. 93,4 48. 635,8
32. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 262,5 10. 233,4 26. 108,6 34. 604,5
33. Wenig, DanielDaniel Wenig  Niemcy 236,1 22. 111,3 31. 107,0 35. 106,9 34. 561,3
34. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 217,2 28. 109,8 33. 231,1 19. 558,1
35. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 173,4 30. 75,3 50. 206,3 27. 101,1 41. 556,1
36. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 103,0 40. 103,1 38. 220,7 22. 109,0 31. 535,8
37. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 111,8 32. 102,3 41. 202,1 28. 85,8 50. 502,0
38. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 99,5 41. 196,2 29. 103,0 41. 93,6 47. 492,3
39. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 224,0 17. 222,0 24. 446,0
40. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 105,5 34. 95,5 47. 238,2 14. 439,2
41. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 106,0 36. 110,5 32. 104,2 39. 103,7 36. 424,4
42. Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta  Finlandia 106,0 36. 86,7 49. 100,6 42. 103,3 37. 396,6
43. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 103,8 40. 221,8 25. 325,6
44. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 217,1 29. 87,5 48. 304,6
45. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 110,9 31. 193,4 30. 304,3
46. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 102,4 40. 96,3 46. 105,2 35. 303,9
47. Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 93,2 34. 210,3 25. 303,5
48. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 104,6 39. 191,8 30. 296,4
49. Justin, RokRok Justin  Słowenia 96,7 45. 99,1 44. 195,8
50. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 87,0 44. 108,4 32. 195,4
51. Niemi, SamiSami Niemi  Finlandia 104,8 35. 88,0 49. 192,8
52. Fairall, NicholasNicholas Fairall  Stany Zjednoczone 83,0 45. 106,0 37. 189,0
53. Aigner, ClemensClemens Aigner  Austria 85,0 50. 102,1 39. 187,1
54. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 92,0 45. 93,2 48. 185,2
55. Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 89,3 43. 91,9 46. 181,2
56. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 71,0 48. 104,4 36. 175,4
57. Rowley, MatthewMatthew Rowley  Kanada 116,1 31. 116,1
58. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 104,8 38. 104,8
59. Tollinger, EliasElias Tollinger  Austria 100,4 42. 100,4
60. Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek  Polska 98,1 45. 98,1
61. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 91,0 42. 91,0
62. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 90,6 47. 90,6
63. Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 89,5 49. 89,5
64. Fuchs, TimTim Fuchs  Niemcy 76,6 47. 76,6
65. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 66,4 49. 66,4
66. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 66,1 50. 66,1

Składy reprezentacji[edytuj | edytuj kod]

Poniższa tabela zawiera składy wszystkich dwudziestu reprezentacji, które wzięły udział w 63. Turnieju Czterech Skoczni. W nawiasie obok nazwy kraju podana została liczba zawodników z poszczególnych państw, którzy przynajmniej raz zostali zgłoszeni do serii kwalifikacyjnej. W tabeli przedstawiono także wyniki zajmowane przez zawodników we wszystkich czterech konkursach.

Zawodnik Data urodzenia Miejsce w 62. TCS[4] Starty w 63. TCS Źródło
Oberstdorf Garmisch-
Partenkirchen
Innsbruck Bischofshofen
 Austria[5] (13)
Austria Aigner, ClemensClemens Aigner 2 lutego 1993 50. 39. [6]
Austria Altenburger, FlorianFlorian Altenburger 2 listopada 1993 q q [7]
Austria Diethart, ThomasThomas Diethart 25 lutego 1992 1. 27. 25. 23. 23. [8]
Austria Fettner, ManuelManuel Fettner 17 czerwca 1985 52. q q 17. 24. [9]
Austria Hayböck, MichaelMichael Hayböck 5 marca 1991 9. 2. 7. 6. 1. [10]
Austria Huber, DanielDaniel Huber 2 stycznia 1993 q q [11]
Austria Kofler, AndreasAndreas Kofler 17 maja 1984 25. 5. 12. 43. 46. [12]
Austria Kraft, StefanStefan Kraft 13 maja 1993 27. 1. 6. 2. 3. [13]
Austria Poppinger, ManuelManuel Poppinger 19 maja 1989 58. q q 31. 30. [14]
Austria Schiffner, MarkusMarkus Schiffner 5 czerwca 1992 65. q q [15]
Austria Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer 7 stycznia 1990 8. 17. 4. 5. 7. [16]
Austria Tollinger, EliasElias Tollinger 25 marca 1995 q 42. [17]
Austria Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt 1 sierpnia 1994 q q [18]
 Bułgaria (1)
Bułgaria Zografski, WładimirWładimir Zografski 14 lipca 1993 q 45. 48. q [19]
 Czechy[20] (5)
Czechy Hájek, AntonínAntonín Hájek 12 lutego 1987 47. q q [21]
Czechy Hlava, LukášLukáš Hlava 10 września 1984 30. q q [22]
Czechy Janda, JakubJakub Janda 27 kwietnia 1978 46. q 40. 46. 35. [23]
Czechy Koudelka, RomanRoman Koudelka 9 lipca 1989 7. 11. 10. 13. [24]
Czechy Matura, JanJan Matura 29 stycznia 1980 20. q 27. 26. 27. [25]
 Estonia (2)
Estonia Nõmme, MarttiMartti Nõmme 7 sierpnia 1993 q q q q [26]
Estonia Sammelselg, Siim-TanelSiim-Tanel Sammelselg 18 maja 1993 q q q q [27]
 Finlandia[28] (4)
Finlandia Asikainen, LauriLauri Asikainen 25 lutego 1992 11. 38. 30. 40. [29]
Finlandia Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta 3 lipca 1988 18. 36. 49. 42. 37. [30]
Finlandia Määttä, JarkkoJarkko Määttä 28 grudnia 1994 19. 46. 18. 20. 48. [31]
Finlandia Niemi, SamiSami Niemi 16 lutego 1991 60. q 35. 49. q [32]
 Francja (2)
Francja Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis 10 września 1993 q 44. 25. q [33]
Francja Sevoie, Vincent DescombesVincent Descombes Sevoie 9 stycznia 1984 40. 29. 48. q q [34]
 Grecja[35] (1)
Grecja Polichronidis, NikosNikos Polichronidis 8 listopada 1989 q q q [36]
 Japonia[37] (6)
Japonia Itō, DaikiDaiki Itō 27 grudnia 1985 14. 9. 26. 34. q [38]
Japonia Kasai, NoriakiNoriaki Kasai 6 czerwca 1972 5. 8. 8. 3. 2. [39]
Japonia Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi 11 czerwca 1991 41. 29. 41. 47. [40]
Japonia Sakuyama, KentoKento Sakuyama 3 lipca 1990 36. 32. 39. 36. [41]
Japonia Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu 4 grudnia 1993 q q q 49. [42]
Japonia Takeuchi, TakuTaku Takeuchi 20 maja 1987 32. 20. 19. q 16. [43]
 Kanada (1)
Kanada Rowley, MatthewMatthew Rowley 4 czerwca 1993 31. q q q [44]
 Kazachstan (2)
Kazachstan Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko 9 listopada 1987 q q q dsq [45]
Kazachstan Żaparow, MaratMarat Żaparow 25 sierpnia 1985 q q q q [46]
 Korea Południowa (3)
Korea Południowa Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul 3 grudnia 1981 q q [47]
Korea Południowa Hyun-ki, KimKim Hyun-ki 9 lutego 1983 q q [48]
Korea Południowa Seou, ChoiChoi Seou 3 grudnia 1982 42. q q q [49]
 Niemcy[50] (13)
Niemcy Bradatsch, SebastianSebastian Bradatsch 8 maja 1996 dsq q [51]
Niemcy Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler 3 kwietnia 1991 59. 44. q q 32. [52]
Niemcy Freitag, RichardRichard Freitag 14 sierpnia 1991 24. 15. 9. 1. 6. [53]
Niemcy Freund, SeverinSeverin Freund 11 maja 1988 16. 13. 10. 8. 8. [54]
Niemcy Fuchs, TimTim Fuchs 3 sierpnia 1997 47. q [55]
Niemcy Geiger, KarlKarl Geiger 11 lutego 1993 48. 38. q [56]
Niemcy Hamann, MartinMartin Hamann 10 kwietnia 1997 q q [57]
Niemcy Kraus, MarinusMarinus Kraus 13 lutego 1991 17. 18. 13. 14. 20. [58]
Niemcy Leyhe, StephanStephan Leyhe 5 stycznia 1992 19. 16. 15. 26. [59]
Niemcy Neumayer, MichaelMichael Neumayer 15 stycznia 1979 11. 25. 23. 18. 12. [60]
Niemcy Wank, AndreasAndreas Wank 18 lutego 1988 29. 39. 30. [61]
Niemcy Wenig, DanielDaniel Wenig 12 sierpnia 1991 54. 22. 31. 35. 34. [62]
Niemcy Winter, PaulPaul Winter 5 października 1997 q q [63]
 Norwegia[64] (7)
Norwegia Bardal, AndersAnders Bardal 24 sierpnia 1982 6. 21. 21. 32. 22. [65]
Norwegia Fannemel, AndersAnders Fannemel 13 maja 1991 31. 6. 14. 24. 9. [66]
Norwegia Forfang, Johann AndréJohann André Forfang 4 lipca 1995 28. 19. 12. 43. [67]
Norwegia Jacobsen, AndersAnders Jacobsen 17 lutego 1985 13. 14. 1. 9. 5. [68]
Norwegia Sjøen, PhillipPhillip Sjøen 24 grudnia 1995 12. 23. 38. 38. [69]
Norwegia Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande 24 stycznia 1994 q 34. 47. 14. [70]
Norwegia Velta, RuneRune Velta 19 lipca 1989 38. 16. 5. 44. 18. [71]
 Polska[72] (8)
Polska Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun 21 maja 1994 35. q q [73]
Polska Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek 15 stycznia 1993 q 45. [74]
Polska Kubacki, DawidDawid Kubacki 12 marca 1990 55. 40. 38. 22. 31. [75]
Polska Murańka, KlemensKlemens Murańka 31 sierpnia 1994 21. q 47. [76]
Polska Stoch, KamilKamil Stoch 25 maja 1987 7. 4. 15. 7. 15. [77]
Polska Ziobro, JanJan Ziobro 24 czerwca 1991 22. 50. q [78]
Polska Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł 8 marca 1994 32. 41. 28. 50. [79]
Polska Żyła, PiotrPiotr Żyła 16 stycznia 1987 34. 26. 17. 13. 33. [80]
 Rosja (4)
Rosja Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew 31 października 1994 30. 50. 27. 41. [81]
Rosja Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow 28 października 1991 49. q q 40. 25. [82]
Rosja Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin 29 sierpnia 1993 48. 36. q q [83]
Rosja Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew 26 grudnia 1979 23. 22. 16. 21. [84]
 Słowenia[85] (7)
Słowenia Damjan, JernejJernej Damjan 28 maja 1983 37. 9. 42. 29. 28. [86]
Słowenia Dežman, NejcNejc Dežman 7 grudnia 1992 35. 43. 21. 11. [87]
Słowenia Justin, RokRok Justin 6 kwietnia 1993 50. 45. 44. [88]
Słowenia Kranjec, RobertRobert Kranjec 16 lipca 1981 28. 24. 33. 36. 29. [89]
Słowenia Lanišek, AnžeAnže Lanišek 20 kwietnia 1996 49. q [90]
Słowenia Prevc, PeterPeter Prevc 20 września 1992 4. 3. 3. 11. 4. [91]
Słowenia Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar 14 sierpnia 1990 33. 37. 19. 17. [92]
 Stany Zjednoczone (2)
Stany Zjednoczone Alexander, NicholasNicholas Alexander 24 sierpnia 1988 q q q q [93]
Stany Zjednoczone Fairall, NicholasNicholas Fairall 6 lipca 1989 45. q 37. q [94]
 Szwajcaria[95] (4)
Szwajcaria Ammann, SimonSimon Ammann 25 czerwca 1981 3. 34. 2. 3. 10. [96]
Szwajcaria Deschwanden, GregorGregor Deschwanden 27 lutego 1991 36. 28. 33. 19. [97]
Szwajcaria Karlen, GabrielGabriel Karlen 10 marca 1994 q q q [98]
Szwajcaria Peier, KillianKillian Peier 28 marca 1995 dsq q [99]
 Włochy (3)
Włochy Bresadola, DavideDavide Bresadola 10 września 1988 43. 46. q q [100]
Włochy Cecon, FedericoFederico Cecon 11 czerwca 1994 q q q q [101]
Włochy Varesco, DanieleDaniele Varesco 25 lipca 1995 dsq q q q [102]

Legenda:

DSQ – zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie;
dsq – zawodnik zdyskwalifikowany w kwalifikacjach;
q – zawodnik nie zakwalifikował się do konkursu głównego;
– – zawodnik nie został zgłoszony do kwalifikacji.

Klasyfikacje po zakończeniu turnieju[edytuj | edytuj kod]

Najwięcej punktów w czasie turnieju zgarnął Stefan Kraft (280), jednak to nie pozwoliło mu objąć prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co udało się jemu koledze z reprezentacji, Hayböckowi (256), z przewagą 72 punktów nad Kraftem i 105 nad Słoweńcem Peterem Prevcem, natomiast lider klasyfikacji przed rozpoczęciem 63. TCS Norweg Anders Fannemel w ciągu 4 konkursów zdobył tylko 94 „oczka” i spadł na piąte miejsce. Kamil Stoch, po przerwie spowodowanej kontuzją kostki, ze 118 punktami zdobytymi w trakcie turnieju znalazł się na 24. miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  2. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym i drużynowym.
  3. Zawodnikowi dodano 14,8 pkt. za obniżenie belki (z 18 na 14).
  4. Zawodnikowi dodano 3,8 pkt. za obniżenie belki (z 18 na 17).
  5. a b c Skok zakończony upadkiem.
  6. a b c Zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.
  7. Zawodnicy rozpoczęli konkurs z 13. belki. Podwyższenie belki o 1 próg skutkowało odjęciem 3,7 punktu, a o dwa progi 7,3 punktu od noty zawodnika.
  8. Zawodnicy rozpoczęli konkurs z 9. belki. Podwyższenie belki o 1 próg spowodowało odjęcie 4,2 punktu od noty zawodnika
  9. Zawodnicy rozpoczęli 2. serię z 8. belki. Obniżenie belki o 1 próg powoduje dodanie 4,2 punktu do noty zawodnika
  10. Kwalifikacje rozpoczęto z 8. belki. Podwyższenie belki o 2 progi skutkowało odjęciem 4,7 punktu od noty zawodnika.
  11. Zmiana belki na wniosek trenera zawodnika.
  12. Zdyskwalifikowany za nieprzepisową długość nart.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Aleksandra Kruc: Oberstdorf i Garmisch gotowe na TCS (pol.). skokinarciarskie.pl, 2014-12-24. [dostęp 2014-12-25].
  2. Fisskijumping.com – Encyklopedia – System KO (pol.). berkutschi.com. [dostęp 2017-01-18].
  3. Marta Wąsowska: Skoki Narciarskie: Zasady Turnieju Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 28 lipca 2001. s. 1. [dostęp 2011-12-20].
  4. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann – 2013/2014 – 4-Schanzen-Tournee Standing. fis-ski.com, 2013-01-06. [dostęp 2014-12-15].
  5. Anna Szczepankowska: Heinz Kuttin odkrył karty (pol.). 2014-12-22. [dostęp 2015-12-25].
  6. FIS-Ski - biographie: AIGENER Clemens (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-01-05].
  7. FIS-Ski - biographie: ALTENBURGER Florian (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  8. FIS-Ski - biographie: DIETHART Thomas (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  9. FIS-Ski - biographie: FETTNER Manuel (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  10. FIS-Ski - biographie: HAYBOECK Michael (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  11. FIS-Ski - biographie: HUBER Daniel (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-01-02].
  12. FIS-Ski - biographie: KOFLER Andreas (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  13. FIS-Ski - biographie: KRAFT Stefan (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  14. FIS-Ski - biographie: POPPINGER Manuel (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  15. Markus SCHIFFNER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-01-02].
  16. FIS-Ski - biographie: SCHLIERENZAUER Gregor (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  17. FIS-Ski - biographie: TOLLINGER Elias (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-01-02].
  18. FIS-Ski - biographie: WOHLGENANNT Ulrich (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-01-02].
  19. FIS-Ski - biographie: ZOGRAFSKI Vladimir (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-26].
  20. Marta Szydłowska: Czesi nominowali skład na PŚ w Oberstdorfie (pol.). 2014-12-23. [dostęp 2015-12-25].
  21. FIS-Ski - biographie: HAJEK Antonin (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  22. Lukáš Hlava (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-01-02].
  23. FIS-Ski - biographie: JANDA Jakub (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  24. FIS-Ski - biographie: KOUDELKA Roman (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  25. FIS-Ski - biographie: MATURA Jan (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  26. FIS-Ski - biographie: NOMME Martti (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-26].
  27. FIS-Ski - biographie: SAMMELSELG Siim-Tanel (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-26].
  28. Aleksandra Kruc: Bez Ahonena w Turnieju Czterech Skoczni (pol.). 2014-12-22. [dostęp 2015-12-25].
  29. FIS-Ski - biographie: Lauri ASIKAINEN (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-01-04].
  30. FIS-Ski - biographie: KOIVURANTA Anssi (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  31. FIS-Ski - biographie: MAEAETTAE Jarkko (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  32. FIS-Ski - biographie: NIEMI Sami (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  33. FIS-Ski - biographie: LAMY CHAPPUIS Ronan (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-26].
  34. FIS-Ski - biographie: DESCOMBES SEVOIE Vincent (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-26].
  35. Dominik Formela: Grek wystartuje w TCS (pol.). 2014-12-25. [dostęp 2015-12-25].
  36. FIS-Ski - biographie: POLYCHRONIDIS Nico (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  37. Dominik Formela: Kasai powraca do rywalizacji (pol.). 2014-12-25. [dostęp 2015-12-25].
  38. FIS-Ski - biographie: ITO Daiki (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  39. FIS-Ski - biographie: KASAI Noriaki (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  40. FIS-Ski - biographie: KOBAYASHI Junshiro (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  41. FIS-Ski - biographie: SAKUYAMA Kento (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  42. FIS-Ski - biographie: SHIMIZU Reruhi (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  43. FIS-Ski - biographie: TAKEUCHI Taku (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-25].
  44. FIS-Ski - biographie: ROWLEY Matthew (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-26].
  45. FIS-Ski - biographie: SOKOLENKO Konstantin (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-26].
  46. FIS-Ski - biographie: ZHAPAROV Marat (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-26].
  47. FIS-Ski - biographie: CHOI Heung-chul (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-26].