64. Turniej Czterech Skoczni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
64. Turniej Czterech Skoczni
2014/2015 2016/2017
Data 28 grudnia 2015 – 6 stycznia 2016
Miejsce rozpoczęcia Oberstdorf, Niemcy
Miejsce zakończenia Bischofshofen, Austria
Organizator Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)
Innsbruck, Bischofshofen (Austria)
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
I miejsce Słowenia Peter Prevc
II miejsce Niemcy Severin Freund
III miejsce Austria Michael Hayböck
Strona internetowa

64. Turniej Czterech Skoczni (niem. 64. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni, przeprowadzona w sezonie 2015/2016 na skoczniach w Niemczech i Austrii, w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Turniej rozpoczął się 28 grudnia 2015, kiedy zostały rozegrane kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie. 1 stycznia 2016 został przeprowadzony konkurs w Garmisch-Partenkirchen, natomiast 2 dni później odbyły się zawody w Innsbrucku. Ostatni z konkursów rozegrano 6 stycznia 2016 w Bischofshofen. Zwycięskiego tytułu bronił Austriak Stefan Kraft.

W Turnieju Czterech Skoczni rywalizacja w pierwszej serii toczy się systemem KO, a w drugiej serii zawodnicy rywalizują tak, jak podczas innych zawodów Pucharu Świata.

Zwycięzcą turnieju został Peter Prevc, łamiąc passę Austriaków, którzy wygrywali imprezę od sezonu 2008/2009[1].

Skocznie[edytuj | edytuj kod]

Corocznie konkursy Turnieju Czterech Skoczni rozgrywane są na dwóch obiektach w Niemczech, tj. w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen oraz na dwóch w Austrii, tj. w Innsbrucku i Bischofshofen. Wszystkie cztery obiekty to duże skocznie - punkt konstrukcyjny skoczni w Oberstdorfie i Innsbrucku usytuowany jest na 120 metrze, a obiektów w Bischofshofen i Ga-Pa - na 125 metrze.

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Schattenberg20061230.jpg Schattenbergschanze Niemcy Oberstdorf K120 HS137 143,5 m Norwegia Sigurd Pettersen 29.12.2003
Garmisch-Partenkirchen - Grosse Olympiaschanze.jpg Große Olympiaschanze Niemcy Garmisch-Partenkirchen K125 HS140 143,5 m Szwajcaria Simon Ammann 01.01.2010
Innsbruck2.jpg Bergisel Austria Innsbruck K120 HS130 138,0 m Austria Michael Hayböck 04.01.2015
Paul-Ausserleitner-Schanze.JPG Paul-Ausserleitner-Schanze Austria Bischofshofen K125 HS140 143,0 m Japonia Daiki Itō 06.01.2005

Przed Turniejem[edytuj | edytuj kod]

Przygotowanie skoczni[edytuj | edytuj kod]

Z uwagi na wysokie temperatury w Europie, powodujące brak śniegu m.in. w Alpach, istniały obawy co do przeprowadzenia turnieju. 11 dni przed pierwszym konkursem przewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów w Garmisch-Partenkirchen, Michael Maurer ogłosił jednak, że skocznie będą przygotowane. Wszystkie obiekty zostały ostatecznie sztucznie naśnieżone[2].

Sponsorzy[edytuj | edytuj kod]

Głównym sponsorem 64. Turnieju Czterech Skoczni została firma Audi, która jest dodatkowo sponsorem zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ponadto wśród sponsorów znalazły się firmy Bauhaus, Generali, Veltins oraz Intersport.

Klasyfikacja Pucharu Świata i Pucharu Narodów przed rozpoczęciem turnieju[edytuj | edytuj kod]

Przed rozpoczęciem turnieju rozegrano siedem indywidualnych i jeden drużynowy konkurs Pucharu Świata, w których najwięcej punktów uzbierał Peter Prevc (zwyciężył w 3 konkursach – raz w Niżnym Tagile) oraz dwukrotnie w Engelbergu), wyprzedzając o 165 punktów drugiego w zestawieniu Severina Freunda (wygrał dwukrotnie – w Lillehammer i również w Rosji) i o 194 Kennetha Gangnesa (zwycięstwo w Lillehammer).

Poniższa tabela przedstawia zawodników sklasyfikowanych w Pucharze Świata przed rozpoczęciem 64. Turnieju Czterech Skoczni.

Zasady[edytuj | edytuj kod]

Nieprzerwanie od sezonu 1996/1997 Turniej Czterech Skoczni rozgrywany jest według systemu KO. Zawodnicy, na podstawie miejsc uzyskanych w kwalifikacjach byli dobierani w pary, w taki sposób, że zwycięzca kwalifikacji startował z zawodnikiem, który zajął 50. miejsce, drugi zawodnik kwalifikacji z 49. zawodnikiem itd., aż do pary, w której znaleźli się zawodnicy z miejsc 26. i 25. Podczas konkursu, zawodnik, który uzyskał lepszą notę od rywala, bezpośrednio awansował do serii finałowej. Spośród przegranych, wyłonionych zostało pięciu tzw. lucky losers, którzy mimo przegranego pojedynku awansowali do drugiej serii dzięki wysokiej nocie punktowej. Podczas serii finałowej obowiązują takie same zasady, jak podczas indywidualnych zawodów Pucharu Świata[3].

Dziesięciu najlepszych zawodników klasyfikacji Pucharu Świata miało zapewniony udział w konkursie głównym, w wyniku czego nie musieli startować w serii kwalifikacyjnej, np. w przypadku rezygnacji lidera PŚ (w kwalifikacjach konkursu, w których występuje) ze startu w kwalifikacjach bądź w przypadku zajęcia przez niego miejsca poza pierwszą pięćdziesiątką, zostanie on sklasyfikowany na ostatnim miejscu dającym kwalifikację (50.)[4].

Trzydziestu zawodników, którzy awansowali do serii finałowej, zdobyło punkty do klasyfikacji Pucharu Świata według identycznych zasad jak w pozostałych konkursach tej rangi. Wszyscy zawodnicy, którzy wystartowali w konkursie głównym, otrzymali także punkty do klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Do klasyfikacji tej zaliczane były noty punktowe zdobyte przez zawodników podczas konkursów.

Skoki oceniane były w taki sam sposób, jak podczas pozostałych zawodów Pucharu Świata. Za osiągnięcie odległości równej punktowi konstrukcyjnemu zawodnik otrzymywał 60 punktów, a za każdy dodatkowy metr uzyskiwał dodatkowo 1,8 punktu. Ponadto, styl skoku i lądowania podlegał ocenie przez pięciu sędziów wybranych przez FIS, którzy mogli przyznać maksymalnie po 20 punktów. Dwie skrajne noty (najwyższa i najniższa) nie wliczane były do noty zawodnika.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Skocznia Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
Oberstdorf 28 grudnia Oficjalny trening 15:15 CET[5]
Kwalifikacje 17:15 CET
18:00 CET[6]
69
29 grudnia Konkurs indywidualny 17:15 CET 50
30 grudnia dzień przerwy
Ga-Pa 31 grudnia Oficjalny trening 11:45 CET
Kwalifikacje 14:00 CET 70
1 stycznia Konkurs indywidualny 14:00 CET 50
Innsbruck 2 stycznia Oficjalny trening 11:45 CET
Kwalifikacje 14:00 CET 67
3 stycznia Konkurs indywidualny 14:00 CET 50
4 stycznia dzień przerwy
Bischofshofen 5 stycznia Oficjalny trening 15:00 CET
Kwalifikacje 17:00 CET 64
6 stycznia Konkurs indywidualny 17:00 CET 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Głównym dyrektorem konkursów w ramach 64. Turnieju Czterech Skoczni jest Walter Hofer, a jego asystentem – Miran Tepeš.

Zawody Delegat techniczny Asystent delegata technicznego Dyrektor zawodów Kontrola sprzętu
Oberstdorf Francja Franck Salvi Finlandia Jani Hyvaerinen Niemcy Georg Späth Szwajcaria Sepp Gratzer (przed skokiem)
Czechy Borek Sedlák (po skoku)
Garmisch-Partenkirchen Finlandia Pekka Hyvaerinen Austria Werner Rathmayr Niemcy Martin Brunner
Innsbruck Czechy Ivo Greger Włochy Sandro Sambugaro Austria Andreas Felder
Bischofshofen Włochy Sandro Pertile Niemcy Thomas Haßlberger Austria Robert Krautgartner
Sędzia Kraj Stanowisko na wieży sędziowskiej
Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen
Bob Knoll  Niemcy D
Wolfgang Reissner  Austria A
Teppo Nieminen  Finlandia E A
Masahiko Takahashi  Japonia B C
Bojan Jošt  Słowenia C E
Josef Kleisl  Niemcy D
Wolfgang Perktold  Austria B
Christian Kathol  Austria D
Erik Stahlhut  Niemcy C
Jørn Larsen  Norwegia B D
Vladimír Frák  Słowacja E A
Mark Levasseur  Stany Zjednoczone A B
Peter Stattmann  Austria E
Rüdiger Münch  Niemcy C

Podsumowanie[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Lider po konkursie
1. 29 grudnia 2015 Niemcy Oberstdorf HS137 TCS, nocny Niemcy Severin Freund Austria Michael Hayböck Słowenia Peter Prevc Niemcy Severin Freund
2. 1 stycznia 2016 Niemcy Garmisch-Partenkirchen HS140 TCS Słowenia Peter Prevc Norwegia Kenneth Gangnes Niemcy Severin Freund Słowenia Peter Prevc
3. 3 stycznia 2016 Austria Innsbruck HS130 TCS Słowenia Peter Prevc Niemcy Severin Freund Norwegia Kenneth Gangnes
4. 6 stycznia 2016 Austria Bischofshofen HS140 TCS, nocny Słowenia Peter Prevc Niemcy Severin Freund Austria Michael Hayböck
64. Turniej Czterech Skoczni – klasyfikacja końcowa Słowenia Peter Prevc Niemcy Severin Freund Austria Michael Hayböck

Przebieg zawodów[edytuj | edytuj kod]

Oberstdorf[edytuj | edytuj kod]

Trening oraz kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

28 grudnia 2015 na skoczni Schattenbergschanze w Oberstdorfie rozpoczął się 64. Turniej Czterech Skoczni. Pierwszym wydarzeniem miały być dwie serie treningowe. Rywalizację rozpoczęto o 15:15, jednak 35 minut później pierwszą serię wstrzymano z powodu zwarcia w przewodach elektrycznych miasta, powodując brak prądu na skoczni[7]. Do tego czasu skoki oddało 25 zawodników[8]. Z powodu 40 minutowej przerwy spowodowanej oczekiwaniem na naprawę problemu, odwołano druga serię. Trening wygrał Peter Prevc po skoku na 137,5m, drugi był jego brat Domen Prevc który wylądował dwa metry wcześniej, zaś trzeci był Michael Hayböck, który skoczył 134,0m w trudnych warunkach. Najlepszy z Polaków - Maciej Kot – zajął 9. miejsce, po skoku na 132,0m[9].

Kwalifikacje, które powinny rozpocząć się o 17:15, zostały opóźnione początkowo do 18:00, jednak ostateczny rozpoczęły się o 17:30. Średnia wartość wiatru wynosiła 0,32 m/s, wiało w plecy skoczków. Niebo było czyste, a temperatura powietrza wahała się między 1,7 °C a 2,1 °C, zaś śniegu wynosiła -9 °C. Wystartowało 69 zawodników, a wygrał je Peter Prevc, po lądowaniu na 136,5m. Drugi był reprezentant gospodarzy Severin Freund, zaś trzeci był Johann André Forfang. Z zawodników którzy musieli się kwalifikować najlepszy wynik miał Noriaki Kasai – 131,5m. Do konkursu awansowali wszyscy zgłoszeni Austriacy (5), Japończycy (6), Norwegowie (7) oraz jedyny Włoch. Niemcy, jako gospodarze, skorzystali z możliwości wystawienia grupy narodowej, wobec czego w zgłoszono 13 skoczków z tego kraju. Kwalifikacje przebrnęło 10 z nich. Dodatkowo awansowało czterech Polaków (Stefan Hula, Maciej Kot, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła, nie awansował Klemens Murańka), po trzech Czechów oraz Rosjan, Fin, Francuz i Amerykanin. Michael Glasder w kwalifikacjach był ex aequo 50, razem z Piotrem Żyłą, jednak nie awansował z powodu niższego numeru startowego oraz przeprowadzenia konkursu systemem KO (w konkursie musiało znaleźć się 50 zawodników)[10].

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

90 minut przed konkursem na skoczni odbyła się seria próbna. W niej najlepszy wynik miał, po raz kolejny, Peter Prevc, który wylądował na 131,0m. Drugie miejsce zajął Richard Freitag (130,0 m), a trzeci był Johann André Forfang (128,5 m).

Pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się o 17:15. Średnia wartość wiatru wynosiła 0,76 m/s, wiało w plecy skoczków. Niebo było czyste, a temperatura powietrza wahała się między 2,3 °C a 3,2 °C, zaś śniegu wynosiła -6 °C. Rywalizację rozpoczęto z czternastej belki startowej. W pierwszej parze wystartowali Junshirō Kobayashi oraz Karl Geiger. Pojedynek wygrał Niemiec, pokonując rywala o 14,5 punktu. W następnej wystąpił pierwszy Polak, Maciej Kot, lecz przegrał ze swoim rywalem Manuelem Fettnerem o 0,1 pkt. W czwartej parze Stefan Hula skoczył 111,0m, jednak jego rywal Robert Kranjec skoczył 114,0m, co oznaczało przegraną. W kolejnym pojedynku wygrał Vincent Descombes Sevoie, a skok na 117,0m wystarczył, aby Francuz objął prowadzenie, jednak dwa skoki później na tej pozycji zastąpił go Roman Koudelka. Czech wylądował bowiem na 122,5m. On z kolei został zastąpiony po następnej parze, w której daleki skok na 133,0m oddał Daniel-André Tande. Prowadził z dużą przewaga, wynoszącą 19,3pkt.

W ósmej parze wystąpił Kamil Stoch. Skoczył 121,0m, lecz Andreas Wank pokonał go o 0,9pkt. Mimo tego Stoch miał szanse na awans do drugiej serii - po swoim skoku był bowiem najlepszym ze „szczęśliwych przegranych”. Stefan Hula odpadł po następnej parze, kiedy wypadł z tej grupki. Następny dobry skok oddał Simon Ammann, który lądował na 123,5m, lecz tracił ponad 10 punktów do prowadzącego Norwega. Kolejni zawodnicy nie byli w stanie skoczyć dalej od Norwega, wobec tego ten ciągle pozostawał na pierwszym miejscu. Dopiero Anders Fannemel nawiązał z nim walkę - skoczył 130,5m, lecz w trudniejszych warunkach i przegrał z liderem wyłącznie o 1,2pkt. Wkrótce lepszy okazał się Stefan Kraft, gdyż on tracił 1,1pkt do Tandego.

W dwudziestej czwartej parze wystąpił Piotr Żyła, lecz skoczył wyłącznie 105,5m, co dało ostatecznie 48. miejsce. Jego rywal, Severin Freund, lądował na 126,0m, jednak większe punkty za wiatr pozwoliły mu awansować na 4. miejsce. Lider Pucharu Świata oraz zwycięzca kwalifikacji, Prevc, skoczył 129,5m, lecz oddał skok w trudnych warunkach. Dodatkowe punkty za wiatr pozwoliły mu objąć prowadzenie po pierwszej serii. Drugie miejsce zajął Tande, ze stratą 4.9pkt, a trzeci Kraft tracił 5,0pkt. Z Polaków awansował wyłącznie Kamil Stoch, gdyż pozostał w gronie „szczęśliwych przegranych” i zajął 23 miejsce.

Druga seria rozpoczęła się o 18:30. Belkę startową ustawiono na piętnastym progu, wobec czego spodziewano się dłuższych skoków. Pierwszy skok oddał Pius Paschke, lądując na 112,5m. Wkrótce liderem został jednak Jewgienij Klimow, który lądował pięć metrów dalej, którego na stanowisku lidera zastąpił Manuel Fettner, gdyż ten lądował na 126,5m. Kamil Stoch skoczył 123,5m, co dało mu po jego skoku drugie miejsce. Tuż po nim startował Andreas Wellinger, który po pierwszej rundzie miał taką samą notę jak Polak. Niemiec lądował na 130,0m. Następny był jego rodak Andreas Wank, który lądował pół metra dalej w trudniejszych warunkach, wobec czego został liderem. Kolejni zawodnicy oddali krótsze skoki, w związku z czym Niemiec pozostawał na pierwszym miejscu przez dziesięć kolejnych skoków. Na stanowisku lidera zastąpił go Richard Freitag, który osiągnął 130,0m, lecz miał dużą przewagę nad Wankiem.

Po skoku Joachima Hauera belka została obniżona o dwa stopnie, na 13 pozycję. Johann André Forfang osiągnął trzy metry mniej, lecz został liderem z powodu przewagi po pierwszej serii oraz dodatkowych 7,3pkt za skrócony rozbieg. Noriaki Kasai z kolei lądował na 133,5m, co dało mu prowadzenie, lecz dłuższy skok oddał Kenneth Gangnes, lądując na 135,5m. Norweg miał jednak punkty odjęte za wiatr, co oznaczało że zaczął wiać pod narty. Z tego powodu belka została ponownie obniżona, tym razem na 10 stopień. Mimo tego Michael Hayböck doleciał do 139,0m, co dało mu prowadzenie z przewagą 13,6 punktu nad Japończykiem. Rozbieg ponownie skrócono, na 9 pozycję. Piąty po pierwszej serii Severin Freund doleciał do 137,5m, i dzięki mniejszej ilości punktów odjędtych za wiatr objął prowadzenie. Czwarty po pierwszej serii Anders Fannemel skoczył 129,0m. Po jego skoku belkę podniesiono do 12 pozycji. Z niej jako pierwszy skakał Stefan Kraft, który lądował półtora metra wcześniej niż Norweg. Drugi po pierwszej serii Daniel-André Tande zepsuł swój skok, lądując na 119,0m. Ostatni skakał Prevc. Skok na 130,0m oraz niższe noty dały mu jednak dopiero trzecie miejsce.

Tym samym pierwszy konkurs wygrał Severin Freund. Drugi był Michael Hayböck, który przegrał o równe trzy punkty, zaś trzeci Prevc stracił 7,3pkt. Freund został również liderem klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajął 23 miejsce.

Garmisch-Partenkirchen[edytuj | edytuj kod]

Trening oraz kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Kolejnym przystankiem na trasie 64. Turnieju Czterech Skoczni był noworoczny konkurs na olimpijskiej skoczni w Garmisch-Partenkirchen. W sylwestra, dzień przed konkursem, odbyły się dwie sesje treningowe oraz kwalifikacje. W pierwszej wygrał Peter Prevc, drugi był Severin Freund, a trzeci - Kenneth Gangnes. Najlepszy Polak - Maciej Kot, zajął 8. miejsce. W drugiej najlepszy był Freund przed Prevcem, a trzeci był Anders Fannemel. Tym razem najlepszym Polakiem był Dawid Kubacki, występujący zamiast Piotra Żyły. Polak był 15[11].

Kwalifikacje rozpoczęły się punktualnie o 14:00. Średnia wartość wiatru wynosiła 0,24 m/s, wiało w plecy skoczków. Niebo było zachmurzone, a temperatura powietrza wahała się między 5,6 °C a 5,7 °C, zaś śniegu wynosiła -6 °C. Wystartowało 70 zawodników, a najlepszy okazał się Peter Prevc. Skok na 139 metrów zapewnił mu zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, który lądował 3,5 metra wcześniej, zaś trzecie miejsce zajął Johann André Forfang, po skoku na 133 metry. W czołowej szóstce znaleźli się wyłącznie zawodnicy którzy kwalifikację mieli zapewnioną z powodu obecności w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata. Z tych, którzy musieli się kwalifikować, najlepszy wynik mieli ex aequo Roman Koudelka oraz Anders Fannemel. Do konkursu awansowali wszyscy zgłoszeni Austriacy (5), Czesi (4), Francuzi (2), Norwegowie (7) oraz Bułgar i Kanadyjczyk, którzy byli jedynymi zgłoszonymi ze swojej kadry. Po raz drugi (i ostatni w sezonie) Niemcy wystawili grupę narodową, i zgłosili 13 skoczków. Tak jak w Oberstdorfie, kwalifikację otrzymało 10 z nich. Dodatkowo awansowało czterech Polaków (Stefan Hula, Maciej Kot, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki, nie awansował Klemens Murańka), po pięciu Japończyków i Słoweńców, trzech Szwajcarów, dwóch Rosjan oraz jeden Fin.

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Innsbruck[edytuj | edytuj kod]

Trening oraz kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Dzień po zawodach w Garmisch-Partenkirchen odbyły się dwie serie treningowe oraz kwalifikacje na olimpijskiej skoczni Bergisel w Innsbrucku. W pierwszym treningu najlepszy wynik miał Severin Freund, który skoczył 126,0m. Drugi był Peter Prevc, który lądował trzy metry bliżej, zaś trzecie miejsce zajął Stefan Kraft, po skoku o takiej samej długości jak zwycięzcy, lecz oddanym w lepszych warunkach. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, był 18. W drugiej serii wygrał Michael Hayböck, po skoku na 126,5m. Drugie miejsce zajął Freund, który wylądował metr dalej, lecz w lepszych warunkach, a trzeci - Kraft, który osiągnął 127,0m, lecz również miał dobre warunki. Tym razem najlepszym z Polaków był Maciej Kot, zajmując 13. miejsce.

Kwalifikacje rozpoczęły się o 14:00. Średnia wartość wiatru wynosiła 0,26 m/s, wiało pod narty skoczków. Niebo było lekko zachmurzone, a temperatura powietrza wahała się między 3,8 °C a 3,9 °C, zaś śniegu wynosiła -7 °C. Wystartowało 65 na 67 zgłoszonych zawodników, gdyż ze skoków zrezygnowali Jurij Tepeš, który wycofał się w celu odbycia treningu w Planicy[12], oraz lider Pucharu Świata Peter Prevc, który kwalifikacje „odpuścił” ze względu na prekwalifikacje. Najlepszy okazał się Michael Hayböck, któremu zwycięstwo dał skok na 127,0m. Metr bliżej lądował młodszy z braci Prevc, Domen, co dało mu miejsce drugie. Trzeci Anders Fannemel skoczył 130,5m, jednak skakał z wyższej platformy startowej oraz miał korzystniejsze warunki. Fannemel miał najlepszy wynik z zawodników którzy musieli się kwalifikować do konkursu. Kwalifikację uzyskali wszyscy zgłoszeni Czesi (4), Francuzi (2), Japończycy (6), Niemcy (7), Norwegowie (7) oraz jedyny Bułgar. Tym razem Austriacy zgłosili do zawodów grupę narodową, wobec czego w kwalifiacjach wystąpiło ich 11. Do konkursu zakwalifikowało się 8 z nich. Dodatkowo awansowało czterech Polaków (Stefan Hula, Maciej Kot, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki, nie awansował zastępujący Klemensa Murańkę Andrzej Stękała), czterech Słoweńców, trzech Szwajcarów, dwóch Rosjan, oraz po jednym reprezentancie Finlandii oraz Stanów Zjednoczonych.

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Bischofshofen[edytuj | edytuj kod]

Trening oraz kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Oberstdorf[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka[b] Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 69 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 136,5 89,7 57,0 11 -0,38 +5,0 159,2 pq
2. 68 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 134,5 86,1 56,0 11 -0,26 +3,4 153,0 pq
3. 66 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 139,0 94,2 55,0 13 -0,20 +2,6 151,8 pq
4. 61 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 136,0 88,8 55,0 13 -0,55 +7,2 151,0 pq
5. 67 Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 138,0 92,4 52,5 12 -0,11 +1,4 150,0 pq
6. 64 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 132,0 81,6 54,5 13 -0,42 +5,5 141,6 pq
7. 57 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 131,5 80,7 54,0 13 -0,44 +5,7 140,4 q
8. 52 Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 133,5 84,3 51,0 13 -0,38 +5,0 140,3 q
9. 53 Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 132,0 81,6 54,5 13 -0,30 +3,9 140,0 q
10. 59 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 131,5 80,7 54,0 13 -0,26 +3,4 138,1 q
11. 43 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 128,5 75,3 53,5 13 -0,47 +6,1 134,9 q
33 Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 130,0 78,0 53,0 13 -0,30 +3,9 q
13. 38 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 128,0 74,4 52,0 13 -0,56 +7,3 133,7 q
14. 63 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 128,0 74,4 54,0 13 -0,36 +4,7 133,1 pq
15. 56 Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 130,5 78,9 50,0 13 -0,29 +3,8 132,7 q
16. 62 Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 126,5 71,7 50,0 13 -0,41 +5,4 131,1 pq
17. 55 Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 127,0 72,6 54,0 13 -0,17 +2,2 128,8 q
18. 48 Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 128,0 74,4 49,5 13 -0,34 +4,4 128,3 q
19. 65 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 126,0 70,8 53,5 13 -0,28 +3,7 128,0 pq
20. 58 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 126,0 70,8 53,5 13 -0,23 +3,0 127,3 q
21. 31 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 122,5 64,5 53,0 13 -0,66 +8,6 126,1 q
22. 44 Hula, StefanStefan Hula  Polska 124,0 67,2 52,5 13 -0,48 +6,3 126,0 q
47 Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 126,0 70,8 52,5 13 -0,21 +2,7 q
24. 54 Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 125,0 69,0 52,5 13 -0,19 +5,5 124,0 q
25. 9 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 125,5 69,9 51,5 13 -0,11 +1,4 122,8 q
26. 11 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 124,0 67,2 52,0 13 -0,26 +3,4 122,6 q
27. 40 Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 120,0 60,0 51,0 13 -0,59 +7,7 118,7 q
28. 5 Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 122,0 63,6 51,0 13 -0,30 +7,9 118,5 q
29. 36 Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 122,5 64,5 51,5 13 -0,18 +2,4 118,4 q
30. 13 Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 123,0 65,4 51,0 13 -0,08 +1,0 117,4 q
31. 29 Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 119,5 59,1 52,0 13 -0,47 +6,1 117,2 q
32. 22 Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 121,0 61,8 51,0 13 -0,30 +3,9 116,7 q
33. 51 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 121,5 62,7 51,5 13 -0,17 +2,2 116,4 q
34. 45 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 120,0 58,2 50,5 13 -0,40 +5,2 115,7 q
35. 4 Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 121,0 59,1 49,5 13 -0,30 +3,9 115,2 q
36. 8 Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 121,5 62,7 51,5 13 -0,07 +0,9 115,1 q
37. 42 Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 119,0 58,2 51,0 13 -0,42 +5,5 114,7 q
38. 21 Alexander, NicholasNicholas Alexander  Stany Zjednoczone 119,5 59,1 51,0 13 -0,32 +4,2 114,3 q
39. 47 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 120,0 60,0 51,0 13 -0,17 +2,2 113,2 q
40. 50 Janda, JakubJakub Janda  Czechy 118,0 56,4 51,0 13 -0,39 +5,1 112,5 q
41. 28 Colloredo, SebastianSebastian Colloredo  Włochy 117,5 55,5 49,5 13 -0,51 +6,7 111,7 q
42. 49 Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 117,0 54,6 51,0 13 -0,41 +5,4 111,0 q
43. 30 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 117,0 54,6 49,5 13 -0,51 +6,7 110,8 q
10 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud  Norwegia 119,5 59,1 50,0 13 -0,13 +1,7 q
45. 3 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 116,0 52,8 50,5 13 -0,57 +7,4 110,7 q
46. 41 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 115,0 51,0 51,0 13 -0,59 +7,7 109,7 q
47. 15 Bartol, TilenTilen Bartol  Słowenia 118,5 57,3 50,0 13 -0,15 +2,0 109,3 q
48. 46 Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 116,0 52,8 50,0 13 -0,47 +6,1 108,9 q
49. 35 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 117,0 54,6 50,5 13 -0,28 +3,7 108,8 q
50. 60 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 115,0 51,0 50,5 13 -0,49 +6,4 107,9 pq
51. 7 Glasder, MichaelMichael Glasder  Stany Zjednoczone 118,5 57,3 50,5 13 -0,08 +1,0 108,8 nq
52. 25 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 117,0 54,6 50,0 13 -0,31 +4,1 108,7 nq
53. 26 Matura, JanJan Matura  Czechy 116,5 53,7 50,0 13 -0,35 +4,6 108,3 nq
54. 6 Siegel, DavidDavid Siegel  Niemcy 118,0 56,4 50,0 13 -0,06 +0,8 107,2 nq
1 Winter, PaulPaul Winter  Niemcy 117,0 54,6 48,5 13 -0,31 +4,1 nq
56. 34 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 117,5 55,5 50,5 13 -0,07 +0,9 106,9 nq
57. 24 Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 115,0 51,0 50,0 13 -0,31 +4,1 105,1 nq
58. 16 Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 115,5 51,9 49,5 13 -0,23 +3,0 104,4 nq
59. 32 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 113,0 47,4 49,5 13 -0,28 +3,7 100,6 nq
60. 2 Fuchs, TimTim Fuchs  Niemcy 112,5 46,5 46,5 13 -0,56 +7,3 100,3 nq
61. 39 Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 111,0 43,8 49,0 13 -0,56 +7,3 100,1 nq
62. 27 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 111,0 43,8 48,5 13 -0,47 +6,1 98,4 nq
63. 18 Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 113,0 47,4 47,5 13 -0,23 +3,0 97,9 nq
64. 23 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 109,0 40,2 48,0 13 -0,35 +4,6 92,8 nq
65. 20 Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 109,0 40,2 49,0 13 -0,25 +3,3 92,5 nq
66. 17 Nõmme, MarttiMartti Nõmme  Estonia 108,5 39,3 48,0 13 -0,20 +2,6 89,9 nq
67. 12 Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul  Korea Południowa 108,0 38,4 48,0 13 -0,07 +0,9 87,3 nq
68. 19 Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 105,0 33,0 48,0 13 -0,22 +2,9 83,9 nq
69. 14 Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 107,0 37,5 45,0 13 -0,10 +1,3 83,8 nq

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Japonia Junshirō Kobayashi vs Niemcy Karl Geiger
2 Polska Maciej Kot vs Austria Manuel Fettner
3 Niemcy Pius Paschke vs Słowenia Jurij Tepeš
4 Słowenia Robert Kranjec vs Polska Stefan Hula
5 Finlandia Ville Larinto vs Francja Vincent Descombes Sevoie
6 Rosja Ilmir Chazietdinow vs Czechy Roman Koudelka
7 Japonia Shōhei Tochimoto vs Norwegia Daniel-André Tande
8 Polska Kamil Stoch vs Niemcy Andreas Wank
9 Szwajcaria Gregor Deschwanden vs Norwegia Joachim Hauer
10 Niemcy Michael Neumayer vs Słowenia Domen Prevc
11 Rosja Dienis Korniłow vs Szwajcaria Simon Ammann
12 Czechy Lukáš Hlava vs Niemcy Richard Freitag
13 Stany Zjednoczone Nicholas Alexander vs Japonia Taku Takeuchi
14 Niemcy Stephan Leyhe vs Japonia Kento Sakuyama
15 Czechy Jakub Janda vs Japonia Daiki Itō
16 Włochy Sebastian Colloredo vs Niemcy Andreas Wellinger
17 Austria Manuel Poppinger vs Słowenia Anže Lanišek
18 Rosja Jewgienij Klimow vs Norwegia Anders Fannemel
19 Norwegia Halvor Egner Granerud vs Japonia Noriaki Kasai
20 Niemcy Markus Eisenbichler vs Austria Michael Hayböck
21 Austria Gregor Schlierenzauer vs Norwegia Kenneth Gangnes
22 Słowenia Tilen Bartol vs Austria Stefan Kraft
23 Niemcy Marinus Kraus vs Norwegia Johann André Forfang
24 Polska Piotr Żyła vs Niemcy Severin Freund
25 Norwegia Andreas Stjernen vs Słowenia Peter Prevc

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr
pary (n. st.)
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B Wiatr Nota Skok B[c] Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 24 (2) Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 126,0 14 +15,0 140,3 137,5 9 -4,2 166,9 307,2
Silver medal icon.svg 20 (6) Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 130,0 14 +6,4 139,9 139,0 10 -6,3 164,3 304,2
Bronze medal icon.svg 25 (1) Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 129,5 14 +14,6 147,7 130,0 12 +7,7 152,2 299,9
4. 18 (8) Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 130,5 14 +7,7 141,6 129,0 9 +0,4 154,2 295,8
5. 19 (7) Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 127,0 14 +10,3 137,9 133,5 13 +4,1 152,7 290,6
6. 21 (5) Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 129,0 14 +7,2 138,4 135,5 13 -1,0 150,2 288,6
7. 22 (4) Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 130,0 14 +8,2 141,7 127,5 12 +6,5 146,0 287,7
8. 23 (3) Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 121,5 14 +21,4 136,6 127,0 13 +7,8 142,2 278,8
9. 12 (14) Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 121,0 14 +16,3 131,1 130,0 15 +11,9 145,4 276,5
10. 7 (19) Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 133,0 14 +3,9 142,8 119,0 12 +9,4 131,1 273,9
11. 9 (17) Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 127,0 14 +6,5 133,1 126,5 15 +11,0 136,7 269,8
12. 11 (15) Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 123,5 14 +13,7 132,5 127,0 15 +11,2 134,8 267,3
13. 8 (18) Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 120,5 14 +7,4 121,3 130,5 15 +10,3 143,2 264,5
14. 14 (39) Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 118,5 14 +11,8 121,6 129,0 15 +11,2 141,9 263,5
15. 16 (10) Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 118,5 14 +11,6 120,4 130,0 15 +7,1 140,6 261,0
16. 17 (9) Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 122,5 14 +11,4 128,4 120,0 15 +14,4 125,9 254,3
17. 5 (21) Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 117,0 14 +15,6 122,2 124,5 15 +8,6 129,2 251,4
18. 13 (13) Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 119,5 14 +13,6 125,2 119,0 15 +14,2 124,9 250,1
19. 10 (35)* Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 123,0 14 +4,4 122,3 123,0 15 +9,3 127,2 249,5
20. 2 (24) Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 117,5 14 +9,9 116,9 126,5 15 +6,1 131,3 248,2
25 (50)* Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 114,0 14 +20,5 119,2 124,5 15 +8,4 129,0
22. 15 (40)* Janda, JakubJakub Janda  Czechy 120,5 14 +10,1 123,5 121,5 15 +11,0 124,2 247,7
23. 8 (33)* Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 121,0 14 +6,1 120,4 123,5 15 +8,0 126,8 247,2
24. 15 (11) Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 120,5 14 +13,2 127,1 113,5 15 +20,4 119,2 246,3
6 (20) Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 122,5 14 +5,0 123,5 121,5 15 +7,6 122,8
26. 1 (25) Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 119,0 14 +8,5 118,7 120,0 15 +8,9 119,9 238,6
27. 10 (16) Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 121,5 14 +10,5 125,7 108,5 15 +22,6 107,4 233,1
28. 18 (43)* Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 117,5 14 +10,5 118,0 113,5 15 +16,3 113,6 231,6
29. 3 (28) Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 112,5 14 +12,9 109,9 118,0 15 +13,7 121,6 231,5
30. 4 (29) Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 114,0 14 +10,7 110,4 120,0 15 +3,3 115,3 225,7
31. 21 (46) Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 117,0 14 +9,8 116,9 NQ 116,9
32. 2 (27) Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 116,5 14 +13,1 116,8 NQ 116,8
33. 7 (32) Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 121,0 14 +3,4 116,7 NQ 116,7
34. 14 (12) Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 118,0 14 +8,5 116,4 NQ 116,4
35. 17 (42) Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 117,0 14 +10,5 115,6 NQ 115,6
36. 23 (48) Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 115,5 14 +13,1 115,5 NQ 115,5
37. 9 (34) Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 116,0 14 +10,3 114,1 NQ 114,1
38. 13 (38) Alexander, NicholasNicholas Alexander  Stany Zjednoczone 115,5 14 +9,8 112,2 NQ 112,2
39. 16 (41) Colloredo, SebastianSebastian Colloredo  Włochy 113,0 14 +13,3 110,7 NQ 110,7
40. 5 (30) Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 114,5 14 +9,0 110,1 NQ 110,1
41. 20 (45) Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 113,5 14 +8,9 108,2 NQ 108,2
42. 4 (22) Hula, StefanStefan Hula  Polska 111,0 14 +14,8 108,1 NQ 108,1
43. 12 (37) Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 110,0 14 +16,6 106,6 NQ 106,6
44. 11 (36) Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 111,0 14 +13,9 106,2 NQ 106,2
45. 1 (26) Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 112,0 14 +8,6 104,2 NQ 104,2
46. 19 (44) Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud  Norwegia 113,5 14 +5,6 103,4 NQ 103,4
47. 22 (47) Bartol, TilenTilen Bartol  Słowenia 112,0 14 +6,8 101,9 NQ 101,9
48. 24 (49) Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 105,5 14 +18,2 100,1 NQ 100,1
49. 6 (31) Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 108,0 14 +8,9 96,8 NQ 96,8
50. 3 (23) Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 90,0 14 +18,9 67,4 NQ 67,4
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Garmisch-Partenkirchen[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 70 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 139,0 85,2 57,0 17 -0,13 +1,6 143,8 pq
2. 63 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 135,5 78,9 56,0 17 +0,03 -0,3 134,6 pq
3. 66 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 133,0 74,4 55,5 17 -0,18 +2,3 132,2 pq
4. 68 Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 131,0 70,8 54,5 17 -0,26 +3,3 128,6 pq
5. 64 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 132,5 73,5 55,0 17 +0,02 -0,2 128,3 pq
6. 61 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 130,5 69,9 54,5 17 -0,09 +1,1 125,5 pq
7. 58 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 128,0 65,4 54,0 17 -0,43 +5,4 124,8 q
57 Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 128,5 66,3 54,0 17 -0,36 +4,5 q
9. 67 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 129,0 67,2 54,0 17 -0,28 +3,5 124,7 pq
10. 46 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 129,0 67,2 53,5 17 -0,19 +2,4 123,1 q
11. 53 Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 130,5 69,9 54,0 17 +0,16 -1,7 122,2 q
12. 56 Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 130,0 69,0 50,0 17 -0,04 +0,5 119,5 q
13. 37 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 129,5 68,1 51,5 17 +0,02 -0,2 119,4 q
14. 55 Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 129,0 67,2 54,0 17 +0,18 -1,9 119,3 q
15. 62 Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 127,0 63,6 53,5 17 -0,07 -0,9 118,0 pq
16. 49 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 124,0 58,2 51,5 17 -0,63 +8,0 117,7 q
17. 51 Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 123,5 57,3 52,5 17 -0,61 +7,7 117,5 q
18. 44 Hula, StefanStefan Hula  Polska 129,0 67,2 51,5 17 +0,18 -1,9 116,8 q
19. 34 Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 126,5 62,7 52,5 17 -0,11 +1,4 116,6 q
20. 54 Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 127,0 63,6 53,0 17 +0,31 -3,2 113,4 q
21. 65 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 125,0 60,0 52,5 17 -0,06 +0,8 113,3 pq
22. 33 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 125,0 60,0 52,5 17 -0,02 +0,3 112,8 q
23. 60 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 122,5 55,5 52,5 17 -0,19 +2,4 110,4 q
24. 40 Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 121,0 52,8 51,5 17 -0,42 +5,3 109,6 q
25. 38 Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 121,5 53,7 52,0 17 -0,23 +2,9 108,6 q
26. 26 Matura, JanJan Matura  Czechy 119,5 50,1 52,0 17 -0,48 +6,1 108,2 q
27. 29 Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 119,5 50,1 51,0 17 -0,42 +5,3 106,4 q
28. 25 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 119,5 50,1 51,0 17 -0,40 +5,1 106,2 q
29. 42 Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 120,0 51,0 50,5 17 -0,35 +4,4 105,9 q
30. 43 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 122,5 55,5 51,0 17 +0,07 -0,7 105,8 q
31. 59 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 120,0 51,0 51,5 17 -0,24 +3,0 105,5 q
32. 48 Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 118,0 47,4 51,0 17 -0,50 +6,3 104,7 q
33. 52 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 119,5 50,1 51,0 17 -0,25 +3,2 104,3 q
36 Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 122,0 54,6 50,5 17 +0,08 -0,8 q
35. 41 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 118,0 47,4 51,0 17 -0,45 +5,7 104,1 q
36. 20 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud  Norwegia 121,0 52,8 51,0 17 -0,01 +0,1 103,9 q
37. 50 Janda, JakubJakub Janda  Czechy 116,0 43,8 51,0 17 -0,66 +8,3 103,1 q
38. 32 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 117,0 45,6 51,0 17 -0,45 +5,7 102,3 q
39. 45 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 121,0 52,8 51,0 17 +0,15 -1,6 102,2 q
40. 31 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 117,0 45,6 50,5 17 -0,47 +5,9 102,0 q
41. 10 Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 118,5 48,3 50,5 17 -0,23 +2,9 101,7 q
4 Siegel, DavidDavid Siegel  Niemcy 118,0 47,4 51,0 17 -0,26 +3,3 q
43. 47 Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 117,0 45,6 50,0 17 -0,46 +5,8 101,4 q
44. 7 Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 118,0 47,4 48,5 17 -0,37 +4,7 100,6 q
45. 9 Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 118,0 47,4 51,0 17 -0,14 +1,8 100,2 q
46. 23 Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 115,5 42,9 50,5 17 -0,53 +6,7 100,1 q
47. 21 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 118,0 47,4 50,5 17 -0,12 +1,5 99,4 q
48. 24 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 115,0 42,0 49,5 17 -0,56 +7,1 98,6 q
49. 27 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 115,5 42,9 50,0 17 -0,42 +5,3 98,2 q
69 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy DNS pq
50. 6 Bartol, TilenTilen Bartol  Słowenia 115,0 42,0 50,5 17 -0,38 +4,8 97,3 nq
3 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 116,0 43,8 49,5 17 -0,32 +4,0 nq
52. 39 Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 114,5 41,1 50,0 17 -0,48 +6,1 97,2 nq
53. 28 Colloredo, SebastianSebastian Colloredo  Włochy 115,0 42,0 50,0 17 -0,37 +4,7 96,7 nq
54. 2 Fuchs, TimTim Fuchs  Niemcy 115,0 42,0 49,5 17 -0,26 +3,3 94,8 nq
55. 17 Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 114,0 40,2 51,0 17 -0,18 +2,3 93,5 nq
56. 35 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 115,5 42,9 49,5 17 -0,07 +0,9 93,3 nq
57. 15 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 111,5 35,7 49,5 17 -0,58 +7,3 92,5 nq
58. 22 Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 113,0 38,4 49,5 17 -0,23 +2,9 90,8 nq
59. 30 Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 111,0 34,8 49,5 17 -0,48 +6,1 90,4 nq
60. 13 Alexander, NicholasNicholas Alexander  Stany Zjednoczone 110,5 33,9 49,5 17 -0,51 +6,4 89,8 nq
61. 8 Glasder, MichaelMichael Glasder  Stany Zjednoczone 110,5 33,9 49,0 17 -0,29 +3,7 86,6 nq
62. 1 Winter, PaulPaul Winter  Niemcy 109,5 32,1 48,5 17 -0,16 +2,0 82,6 nq
63. 11 Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 108,0 29,4 49,0 17 -0,25 +3,2 81,6 nq
65. 12 Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 107,0 27,6 48,0 17 -0,37 +4,7 80,3 nq
65. 14 Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 105,5 24,9 48,0 17 -0,45 +5,7 78,6 nq
66. 16 Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 106,0 25,8 48,0 17 -0,26 +3,3 77,1 nq
67. 19 Nõmme, MarttiMartti Nõmme  Estonia 105,0 24,0 48,0 17 0,00 0,0 72,0 nq
68. 18 Hyun-ki, KimKim Hyun-ki  Korea Południowa 104,0 22,0 48,0 17 -0,04 +0,5 70,7 nq
69. 5 Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 99,0 13,2 42,5 17 -0,33 +4,2 59,9 nq

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Czechy Jan Matura vs Słowenia Jurij Tepeš
2 Niemcy Michael Neumayer vs Polska Maciej Kot
3 Niemcy Karl Geiger vs Norwegia Andreas Stjernen
4 Czechy Lukáš Hlava vs Francja Ronan Lamy Chappuis
5 Japonia Taku Takeuchi vs Norwegia Daniel-André Tande
6 Niemcy Andreas Wellinger vs Słowenia Anže Lanišek
7 Austria Manuel Poppinger vs Japonia Kento Sakuyama
8 Polska Kamil Stoch vs Polska Stefan Hula
9 Słowenia Robert Kranjec vs Niemcy Andreas Wank
10 Austria Gregor Schlierenzauer vs Niemcy Stephan Leyhe
11 Norwegia Halvor Enger Granerud vs Słowenia Domen Prevc
12 Czechy Jakub Janda vs Norwegia Joachim Hauer
13 Rosja Jewgienij Klimow vs Francja Vincent Descombes Sevoie
14 Szwajcaria Gregor Deschwanden vs Szwajcaria Simon Ammann
15 Polska Dawid Kubacki vs Austria Manuel Fettner
16 Japonia Shōhei Tochimoto vs Japonia Daiki Itō
17 Niemcy David Siegel vs Austria Michael Hayböck
18 Niemcy Marinus Kraus vs Norwegia Anders Fannemel
19 Rosja Dienis Korniłow vs Czechy Roman Koudelka
20 Finlandia Ville Larinto vs Japonia Noriaki Kasai
21 Niemcy Pius Paschke vs Niemcy Richard Freitag
22 Szwajcaria Killian Peier vs Norwegia Kenneth Gangnes
23 Kanada Mackenzie Boyd-Clowes vs Norwegia Johann André Forfang
24 Bułgaria Władimir Zografski vs Austria Stefan Kraft
25 Niemcy Severin Freund vs Słowenia Peter Prevc

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr
pary (n.st.)
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B[d] Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 25 (1) Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 133,5 15 +1,3 129,3 136,0 16 +6,6 143,4 272,7
Silver medal icon.svg 22 (4) Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 132,0 15 +1,4 125,7 134,0 16 +2,7 134,4 260,1
Bronze medal icon.svg 25 (50)* Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 133,5 15 -0,6 127,9 132,5 16 +0,9 128,9 256,8
4. 23 (3) Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 128,0 15 +2,0 117,6 133,5 16 +0,9 133,2 250,8
5. 17 (9) Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 131,0 15 -4,6 117,4 132,0 16 +1,8 129,9 247,3
6. 21 (5) Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 130,0 15 +0,5 120,7 127,5 16 +3,9 122,9 243,6
7. 18 (8) Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 132,5 15 -4,4 121,3 126,0 16 +4,4 120,2 241,5
8. 19 (7) Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 129,0 15 -0,8 117,1 128,0 16 +4,5 123,9 241,0
9. 24 (2) Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 128,5 15 -1,7 115,3 127,5 16 +4,8 123,3 238,6
10. 16 (10) Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 130,0 15 -4,8 114,9 125,0 16 +5,6 119,1 234,0
11. 9 (17) Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 126,5 15 -0,7 110,2 126,0 16 +6,3 121,6 231,8
12. 20 (6) Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 126,5 15 +2,4 114,8 125,0 16 +3,7 116,2 230,0
13. 14 (12) Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 127,5 15 +1,3 111,5 125,5 16 +5,9 115,8 227,3
14. 6 (31) Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 123,5 15 +1,4 107,9 130,0 16 -5,0 118,5 226,4
15. 3 (23) Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 125,0 15 -0,5 108,2 127,5 16 -0,6 117,9 226,1
16. 17 (42)* Siegel, DavidDavid Siegel  Niemcy 128,5 15 -3,7 112,3 121,0 16 +4,9 110,2 222,5
17. 10 (16) Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 126,5 15 +1,0 113,9 120,5 16 +4,5 107,9 221,8
18. 11 (15) Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 122,0 15 +0,8 104,1 126,0 16 +0,3 116,1 220,2
19. 13 (13) Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 124,5 15 +1,6 109,4 122,0 16 +3,5 110,1 219,5
8 (33) Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 125,0 15 +0,1 108,8 122,5 16 +2,7 110,7
21. 10 (35)* Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 124,5 15 -1,4 106,4 123,5 16 +1,8 111,6 218,0
22. 15 (11) Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 123,5 15 -0,3 105,7 123,0 16 +2,4 111,3 217,0
23. 6 (20)* Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 122,5 15 -0,3 104,4 124,0 16 -0,1 110,6 215,0
24. 8 (18)* Hula, StefanStefan Hula  Polska 125,0 15 -0,6 107,1 122,0 16 -0,7 106,4 213,5
25. 4 (29) Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 123,0 15 -0,7 104,4 122,0 16 +0,6 107,7 212,1
26. 7 (19) Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 122,0 15 -1,7 100,6 122,5 16 -1,5 105,5 206,1
27. 12 (37) Janda, JakubJakub Janda  Czechy 121,0 15 +0,3 100,3 121,0 16 +0,3 105,6 205,9
28. 1 (26) Matura, JanJan Matura  Czechy 114,0 14 +1,8 91,5 123,5 16 +3,9 113,2 204,7
29. 2 (27) Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 120,0 15 +1,6 100,3 118,0 16 +5,9 104,3 204,6
30. 5 (21) Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 118,5 15 +1,4 97,9 115,5 16 +3,2 95,6 193,5
31. 15 (40) Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 122,0 15 +2,1 103,9 NQ 103,9
32. 3 (28) Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 121,0 15 -0,4 101,1 NQ 101,1
33. 21 (46) Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 121,0 15 +0,3 100,3 NQ 100,3
34. 4 (22) Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 120,5 15 -0,6 98,5 NQ 98,5
35. 9 (34) Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 121,0 15 +2,8 98,2 NQ 98,2
36. 2 (24) Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 118,5 15 +1,9 97,4 NQ 97,4
11 (36) Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud  Norwegia 120,5 15 -1,7 NQ
38. 16 (41) Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 119,5 15 -0,5 96,8 NQ 96,8
39. 22 (47) Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 119,5 15 -0,7 96,6 NQ 96,6
40. 12 (14) Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 118,0 15 +1,9 96,5 NQ 96,5
5 (30) Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia NQ
42. 7 (32) Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 119,5 15 -1,6 96,2 NQ 96,2
43. 13 (38) Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 117,0 15 +2,5 94,8 NQ 94,8
44. 23 (48) Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 116,5 15 +1,4 93,3 NQ 93,3
45. 19 (44) Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 115,5 15 +1,0 90,1 NQ 90,1
46. 24 (49) Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 114,5 15 +2,5 89,8 NQ 89,8
47. 18 (43) Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 118,0 15 -4,4 89,2 NQ 89,2
48. 20 (45) Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 113,5 15 +1,6 86,6 NQ 86,6
49. 14 (39) Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 112,5 15 +3,2 82,8 NQ 82,8
50. 1 (25) Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia DSQ[e] NQ DSQ
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Innsbruck[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka[f] Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 64 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 127,0 72,6 55,0 9 -0,05 +0,5 128,1 pq
2. 59 Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 126,0 70,8 55,0 9 -0,13 +1,3 127,1 pq
3. 54 Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 130,5 78,9 53,5 10 +0,36 -3,0 125,2 q
4. 60 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 123,5 66,3 54,5 9 -0,36 +3,7 124,5 pq
5. 63 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 124,5 68,1 54,0 9 -0,13 +1,3 123,4 pq
6. 66 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 126,5 71,7 55,0 9 +0,40 -3,4 123,3 pq
7. 61 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 123,0 65,4 54,5 9 -0,28 +2,9 122,8 pq
8. 47 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 127,5 73,5 55,5 10 +0,54 -4,6 120,2 q
9. 55 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 127,0 72,6 54,5 10 +0,49 -4,1 118,8 q
10. 58 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 125,0 69,0 52,0 9 +0,28 -2,4 118,6 pq
11. 45 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 125,0 69,0 55,5 10 +0,37 -3,1 117,2 q
39 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 122,5 64,5 54,0 9 +0,15 -1,3 q
13. 65 Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 123,5 66,3 54,0 9 +0,48 -4,1 116,2 pq
14. 52 Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 124,0 67,2 54,0 10 +0,12 -1,0 116,0 q
49 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 67,2 52,5 10 -0,05 +0,5 q
16. 43 Hula, StefanStefan Hula  Polska 122,0 63,6 52,5 10 -0,39 +4,0 115,9 q
26 Matura, JanJan Matura  Czechy 122,5 64,5 54,0 9 +0,31 -2,6 q
18. 51 Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 123,0 65,4 54,0 10 -0,06 +0,6 115,8 q
19. 48 Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 123,0 65,4 53,5 10 -0,06 +0,6 115,3 q
20. 57 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 125,0 69,0 53,5 10 +0,44 -3,7 114,6 q
21. 46 Janda, JakubJakub Janda  Czechy 124,0 67,2 54,5 10 +0,36 -3,0 114,5 q
22. 29 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 122,5 64,5 52,5 9 +0,31 -2,6 114,4 q
23. 53 Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 127,0 72,6 48,5 10 +0,35 -3,0 113,9 q
24. 25 Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Austria 121,5 62,7 52,5 9 +0,33 -2,8 112,4 q
25. 56 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 124,0 67,2 54,0 10 +0,57 -4,8 112,2 q
26. 12 Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 123,0 65,4 53,0 9 +0,74 -6,3 112,1 q
27. 4 Aigner, ClemensClemens Aigner  Austria 123,5 66,3 52,5 9 +0,83 -7,0 111,8 q
28. 23 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 120,5 60,9 52,0 9 +0,25 -2,1 110,8 q
29. 38 Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 121,5 62,7 52,0 9 +0,54 -4,6 110,1 q
30. 50 Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 120,5 50,9 52,5 10 +0,06 -0,5 108,7 q
31. 36 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 118,5 57,3 51,0 9 +0,13 -1,1 107,2 q
32. 37 Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 118,5 57,3 51,5 9 +0,27 -2,3 106,5 q
33. 32 Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 118,5 57,3 51,0 9 +0,31 -2,6 105,7 q
34. 24 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 119,0 58,2 52,5 9 +0,62 -5,2 105,5 q
35. 13 Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 119,5 59,1 52,0 9 +0,67 -5,7 105,4 q
36. 5 Bartol, TilenTilen Bartol  Słowenia 120,5 60,9 50,5 9 +0,95 -8,0 103,4 q
37. 27 Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 117,5 55,5 50,5 9 +0,49 -4,1 101,9 q
38. 40 Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 114,0 49,2 51,0 9 -0,16 +1,6 101,8 q
18 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 116,5 53,7 50,0 9 +0,22 -1,9 q
40. 19 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 116,5 53,7 51,0 9 +0,41 -3,5 101,2 q
41. 42 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 114,0 49,2 52,0 10 -0,39 +4,0 101,0 q
42. 31 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 116,5 53,7 51,0 9 +0,55 -4,7 100,0 q
3 Altenburger, FlorianFlorian Altenburger  Austria 53,7 51,0 9 +0,55 -4,7 q
44. 14 Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 116,5 53,7 50,5 9 +0,58 -4,9 99,3 q
45. 8 Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 115,0 51,0 49,5 9 +0,22 -1,9 98,6 q
46. 28 Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 114,0 49,2 51,0 9 +0,22 -1,9 98,3 q
47. 2 Tollinger, EliasElias Tollinger  Austria 113,0 47,4 50,5 9 +0,07 -0,6 97,3 q
48. 7 Glasder, MichaelMichael Glasder  Stany Zjednoczone 114,0 49,2 51,0 9 +0,35 -3,0 97,2 q
49. 62 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 111,5 44,7 49,5 9 -0,13 +1,3 95,5 pq
50. 67 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia DNS pq
51. 1 Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 113,0 47,4 49,5 9 0,00 0,0 96,9 nq
52. 33 Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 113,5 48,3 49,0 9 +0,16 -1,4 95,9 nq
53. 22 Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 113,0 47,4 50,0 9 +0,24 -2,0 95,4 nq
54. 30 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 114,0 49,2 49,5 9 +0,48 -4,1 94,6 nq
55. 6 Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 114,5 50,1 51,0 9 +0,88 -7,4 93,7 nq
56. 21 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 111,0 43,8 50,5 9 +0,16 -1,4 92,9 nq
57. 44 Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 110,5 42,9 50,0 10 -0,34 +3,5 92,2 nq
58. 16 Alexander, NicholasNicholas Alexander  Stany Zjednoczone 113,0 47,4 48,5 9 +0,57 -4,8 91,1 nq
59. 20 Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 110,5 42,9 49,5 9 +0,19 -1,6 90,8 nq
60. 34 Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 110,5 42,9 47,0 9 -0,01 +0,1 90,0 nq
61. 9 Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 110,5 42,9 48,0 9 +0,14 -1,2 89,7 nq
62. 41 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 106,0 34,8 48,5 9 -0,45 +4,6 87,9 nq
63. 17 Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 102,5 28,5 44,5 9 +0,17 -1,4 71,6 nq
64. 11 Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul  Korea Południowa 101,0 25,8 48,5 9 +0,71 -6,0 68,3 nq
10 Nõmme, MarttiMartti Nõmme  Estonia 100,5 24,9 47,5 9 +0,48 -4,1 nq
66. 15 Hyun-ki, KimKim Hyun-ki  Korea Południowa 97,5 19,5 46,5 9 +0,72 -6,1 59,9 nq
35 Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia DNS nq

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Finlandia Ville Larinto vs Norwegia Andreas Stjernen
2 Austria Clemens Aigner vs Austria Markus Schiffner
3 Niemcy Karl Geiger vs Szwajcaria Simon Ammann
4 Norwegia Tom Hilde vs Polska Dawid Kubacki
5 Austria Manuel Fettner vs Czechy Jakub Janda
6 Francja Vincent Descombes Sevoie vs Niemcy Andreas Wellinger
7 Polska Maciej Kot vs Niemcy Andreas Wank
8 Japonia Kento Sakuyama vs Słowenia Anže Lanišek
9 Bułgaria Władimir Zografski vs Czechy Jan Matura
10 Japonia Shōhei Tochimoto vs Polska Stefan Hula
11 Słowenia Tilen Bartol vs Polska Kamil Stoch
12 Rosja Ilmir Chazietdinow vs Norwegia Joachim Hauer
13 Japonia Junshirō Kobayashi vs Norwegia Kenneth Gangnes
14 Czechy Lukáš Hlava vs Japonia Taku Takeuchi
15 Szwajcaria Killian Peier vs Japonia Daiki Itō
16 Austria Gregor Schlierenzauer vs Japonia Noriaki Kasai
17 Francja Ronan Lamy Chappuis vs Czechy Roman Koudelka
18 Austria Florian Altenburger vs Niemcy Stephan Leyhe
19 Szwajcaria Luca Egloff vs Niemcy Richard Freitag
20 Rosja Dienis Korniłow vs Niemcy Severin Freund
21 Niemcy Michael Neumayer vs Norwegia Johann André Forfang
22 Austria Elias Tollinger vs Austria Stefan Kraft
23 Stany Zjednoczone Michael Glasder vs Norwegia Anders Fannemel
24 Norwegia Daniel-André Tande vs Słowenia Domen Prevc
25 Słowenia Peter Prevc vs Austria Michael Hayböck

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr
pary (n.st.)
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 25 (50) Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 125,0 8 +7,3 130,8 132,0 9 +0,1 138,7 269,5
Silver medal icon.svg 20 (6) Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 122,5 8 +5,6 125,1 128,0 9 +1,9 133,3 258,4
Bronze medal icon.svg 13 (13) Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 126,5 8 -0,1 127,1 124,0 9 +2,7 124,4 251,5
4. 21 (5) Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 122,0 8 +5,8 122,4 124,0 9 +5,1 127,3 249,7
5. 25 (1)* Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 119,0 8 +8,0 119,2 123,5 9 +7,0 128,3 247,5
6. 6 (20) Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 122,5 8 +1,1 120,1 120,0 9 +6,4 119,4 239,5
7. 16 (10) Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 124,5 8 -0,3 119,8 119,5 9 +6,9 117,0 236,8
8. 15 (11) Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 120,0 8 +2,8 113,8 121,0 9 +6,7 122,0 235,8
9. 7 (19) Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 120,0 8 +3,3 115,8 122,5 9 +2,6 119,6 235,4
10. 19 (7) Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 117,5 8 +4,1 112,1 123,0 9 +2,3 121,2 233,3
11. 22 (4) Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 117,0 8 +4,5 110,6 123,5 9 +3,0 121,3 231,9
12. 23 (3) Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 120,0 8 +5,6 118,6 118,5 9 +3,9 113,2 231,8
13. 17 (9) Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 116,0 8 +2,6 107,9 124,0 9 +2,2 123,4 231,3
14. 6 (31)* Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 122,5 8 +1,0 119,0 118,0 9 +4,0 111,9 230,9
15. 9 (17) Matura, JanJan Matura  Czechy 117,5 8 +3,7 111,7 120,0 9 +1,4 114,9 226,6
16. 11 (15) Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 118,5 8 +2,3 111,1 120,5 9 +1,1 115,0 226,1
17. 4 (29) Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 123,0 8 -0,6 117,8 116,5 9 +3,5 108,2 226,0
18. 14 (12) Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 118,0 8 +2,3 109,7 120,5 9 +2,6 116,0 225,7
19. 1 (25) Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 120,5 8 +1,7 114,6 117,0 9 +5,4 111,0 225,6
20. 13 (38)* Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 119,0 8 +0,4 111,1 120,5 9 -0,3 113,6 224,7
21. 18 (8) Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 117,5 8 +0,9 108,9 119,5 9 +3,2 114,8 223,7
22. 3 (23) Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 123,5 8 -0,3 113,5 117,5 9 +5,1 107,1 220,6
23. 24 (2) Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 111,0 8 +5,7 100,5 121,5 9 +2,9 119,6 220,1
24. 4 (22)* Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 118,5 8 -0,8 107,5 118,0 9 +3,9 111,8 219,3
25. 12 (14) Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 119,5 8 +2,2 113,3 114,5 9 +4,7 105,8 219,1
26. 5 (30) Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 120,5 8 +0,2 113,1 113,0 9 +4,8 103,2 216,3
27. 10 (16) Hula, StefanStefan Hula  Polska 114,5 8 +3,8 104,4 118,0 9 +2,0 109,4 213,8
28. 17 (42)* Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 117,5 8 -1,4 106,6 113,5 9 +2,9 102,2 208,8
29. 2 (27) Aigner, ClemensClemens Aigner  Austria 112,5 8 +0,7 98,2 116,5 9 +1,1 105,8 204,0
30. 8 (33) Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 115,0 8 +4,3 105,3 110,5 9 +2,2 94,6 199,9
31. 3 (28) Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 116,5 8 -0,4 105,8 NQ 105,8
32. 5 (21) Janda, JakubJakub Janda  Czechy 117,5 8 -1,7 105,3 NQ 105,3
33. 16 (41) Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 117,0 8 -2,1 104,5 NQ 104,5
34. 12 (37) Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 115,5 8 +0,4 103,8 NQ 103,8
35. 7 (32) Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 115,0 8 +1,5 103,5 NQ 103,5
36. 14 (39) Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 113,5 8 +0,4 99,2 NQ 99,2
37. 22 (47) Tollinger, EliasElias Tollinger  Austria 110,5 8 +4,7 98,6 NQ 98,6
38. 1 (26) Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 113,0 8 -0,2 98,2 NQ 98,2
39. 21 (46) Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 109,5 8 +5,6 96,2 NQ 96,2
40. 2 (24) Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Austria 111,5 8 +0,4 95,1 NQ 95,1
41. 10 (35) Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 109,0 8 +4,7 94,4 NQ 94,4
42. 9 (34) Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 110,5 8 +2,5 93,4 NQ 93,4
19 (44) Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 109,5 8 +2,8 NQ
44. 8 (18) Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 108,5 8 +4,7 93,0 NQ 93,0
45. 18 (43) Altenburger, FlorianFlorian Altenburger  Austria 109,0 8 +2,2 92,4 NQ 92,4
46. 24 (49) Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 106,0 8 +5,8 89,1 NQ 89,1
47. 20 (45) Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 108,0 8 +4,8 88,7 NQ 88,7
48. 23 (48) Glasder, MichaelMichael Glasder  Stany Zjednoczone 104,0 8 +6,1 86,8 NQ 86,8
49. 11 (36) Bartol, TilenTilen Bartol  Słowenia 102,4 8 +3,9 77,4 NQ 77,4
15 (40) Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria DSQ[e] NQ DSQ
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Bischofshofen[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Belka Wiatr Suma Uwagi
Skok Styl (m/s) Pkt
1. 62 Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 138,5 84,3 55,5 18 -0,41 +4,6 144,4 pq
2. 64 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 137,5 82,5 57,0 18 -0,41 +4,6 144,1 pq
3. 61 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 136,0 79,8 55,0 18 -0,54 +6,1 140,9 pq
4. 54 Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 135,5 78,9 55,5 18 -0,07 +0,8 135,2 pq
5. 56 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 134,0 76,2 54,0 18 -0,24 +2,7 132,9 pq
6. 53 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 133,0 74,4 55,0 18 -0,28 +3,2 132,6 q
7. 60 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 131,5 71,7 54,0 18 -0,58 +6,6 132,3 pq
48 Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 137,5 82,5 53,5 18 +0,39 -3,7 q
9. 42 Janda, JakubJakub Janda  Czechy 130,0 69,0 55,5 18 -0,61 +6,9 131,4 q
10. 57 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 132,5 73,5 54,0 18 -0,32 +3,6 131,1 pq
11. 43 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 131,0 70,8 54,5 18 -0,47 +5,3 130,6 q
12. 55 Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 132,0 72,6 54,0 18 -0,24 +2,7 129,3 pq
13. 59 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 129,5 68,1 54,0 18 -0,51 +5,8 127,9 pq
14. 50 Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 133,0 74,4 48,5 16[g] +0,07 -0,7 126,9 q
15. 44 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 129,0 67,2 53,0 18 -0,57 +6,5 126,7 q
16. 51 Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 129,0 67,2 53,0 18 -0,28 +3,2 123,4 q
17. 36 Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 125,5 60,9 52,0 18 -0,73 +8,3 121,2 q
18. 58 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 126,0 61,8 52,5 18 -0,43 +4,9 119,2 pq
19. 41 Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 125,0 60,0 52,0 18 -0,61 +6,9 118,9 q
20. 49 Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 132,5 73,5 50,5 18 +0,60 -5,6 118,4 q
21. 45 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 124,5 59,1 52,0 18 -0,56 +6,3 117,4 q
22. 46 Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 125,0 60,0 51,0 18 -0,50 +5,7 116,7 q
23. 40 Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 123,0 56,4 51,5 18 -0,61 +6,9 114,8 q
24. 47 Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 125,0 60,0 51,5 18 -0,18 +2,0 113,5 q
25. 21 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 124,0 58,2 52,5 18 -0,24 +2,7 113,4 q
26. 39 Hula, StefanStefan Hula  Polska 121,5 53,7 51,0 18 -0,75 +8,5 113,2 q
27. 37 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 122,0 54,6 51,0 18 -0,62 +7,0 112,6 q
28. 52 Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 124,0 58,2 49,0 18 -0,41 +4,6 111,8 q
29. 25 Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 123,5 57,3 51,0 18 -0,28 +3,2 111,5 q
30. 29 Matura, JanJan Matura  Czechy 120,0 51,0 51,5 18 -0,65 +7,4 109,9 q
31. 33 Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 120,5 51,9 52,0 18 -0,49 +5,5 109,4 q
32. 27 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 122,5 52,8 51,0 18 -0,23 +2,6 109,1 q
33. 35 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 120,0 51,0 51,0 18 -0,60 +6,8 108,8 q
34. 28 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 120,5 51,9 51,0 18 -0,51 +5,8 108,7 q
35. 19 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 121,0 52,8 51,5 18 -0,27 +3,1 107,4 q
36. 8 Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 122,0 54,6 52,0 18 -0,06 +0,7 107,3 q
37. 38 Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 118,0 47,4 51,0 18 -0,74 +8,4 106,8 q
38. 34 Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 118,5 48,3 51,0 18 -0,53 +6,0 105,3 q
39. 31 Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 119,5 50,1 48,0 18 -0,62 +7,0 105,1 q
40. 20 Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 119,0 49,2 50,5 18 -0,41 +4,6 104,3 q
41. 2 Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 120,0 51,0 50,0 18 -0,16 +1,8 102,8 q
42. 23 Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Austria 119,0 49,2 49,5 18 -0,31 +3,5 102,2 q
43. 11 Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 120,5 51,9 50,0 18 +0,08 -0,7 101,2 q
44. 32 Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 115,0 42,0 50,0 18 -0,61 +6,9 98,9 q
45. 17 Aigner, ClemensClemens Aigner  Austria 116,5 44,7 49,5 18 -0,35 +4,0 98,2 q
46. 3 Altenburger, FlorianFlorian Altenburger  Austria 117,0 45,6 49,0 18 -0,30 +3,4 98,0 q
47. 22 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 116,5 44,7 49,5 18 -0,30 +3,4 97,6 q
48. 4 Tollinger, EliasElias Tollinger  Austria 115,5 42,9 50,5 18 -0,36 +4,1 97,5 q
49. 18 Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 116,0 43,8 50,0 18 -0,31 +3,5 97,3 q
50. 63 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy DNS pq
51. 30 Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 116,0 43,8 48,0 18 -0,47 +5,3 97,1 nq
52. 26 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 115,0 42,0 50,0 18 -0,44 +5,0 97,0 nq
53. 13 Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 117,5 46,5 51,0 18 +0,13 -1,2 96,3 nq
54. 12 Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 117,5 46,5 50,0 18 +0,10 -0,9 95,6 nq
55. 1 Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 115,0 42,0 49,5 18 -0,27 +3,1 94,6 nq
56. 24 Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 115,0 42,0 48,0 18 -0,36 +4,1 94,1 nq
57. 5 Alexander, NicholasNicholas Alexander  Stany Zjednoczone 114,0 40,2 48,0 18 -0,27 +3,1 91,3 nq
58. 9 Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 110,0 34,8 48,5 18 0,00 0,0 83,3 nq
59. 6 Bartol, TilenTilen Bartol  Słowenia 108,5 30,3 48,5 18 -0,19 +2,2 81,0 nq
60. 16 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 109,5 32,1 47,5 18 -0,05 +0,6 80,2 nq
61. 14 Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 106,0 25,8 47,0 18 +0,07 -0,7 72,1 nq
62. 7 Glasder, MichaelMichael Glasder  Stany Zjednoczone 105,0 24,0 47,0 18 -0,04 +0,5 71,5 nq
63. 15 Alamommo, AndreasAndreas Alamommo  Finlandia 106,0 25,8 45,5 18 +0,03 -0,3 71,0 nq
10 Nõmme, MarttiMartti Nõmme  Estonia 105,0 24,0 46,5 18 -0,04 +0,5 nq

Zestawienie par[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

Numer Zawodnik 1 vs Zawodnik 2
1 Polska Stefan Hula vs Niemcy Karl Geiger
2 Japonia Taku Takeuchi vs Austria Manuel Fettner
3 Norwegia Anders Fannemel vs Norwegia Tom Hilde
4 Niemcy Michael Neumayer vs Słowenia Anže Lanišek
5 Czechy Jan Matura vs Polska Kamil Stoch
6 Słowenia Jurij Tepeš vs Niemcy Andreas Wank
7 Polska Dawid Kubacki vs Austria Manuel Poppinger
8 Szwajcaria Gregor Deschwanden vs Norwegia Daniel-André Tande
9 Francja Ronan Lamy Chappuis vs Francja Vincent Descombes Sevoie
10 Kanada Mackenzie Boyd-Clowes vs Norwegia Andreas Stjernen
11 Rosja Dienis Korniłow vs Japonia Daiki Itō
12 Czechy Lukáš Hlava vs Szwajcaria Simon Ammann
13 Polska Maciej Kot vs Niemcy Richard Freitag
14 Japonia Kento Sakuyama vs Słowenia Domen Prevc
15 Polska Andrzej Stękała vs Niemcy Stephan Leyhe
16 Austria Philipp Aschenwald vs Austria Stefan Kraft
17 Austria Markus Schiffner vs Czechy Jakub Janda
18 Japonia Shōhei Tochimoto vs Norwegia Joachim Hauer
19 Austria Andreas Kofler vs Norwegia Johann André Forfang
20 Austria Clemens Aigner vs Czechy Roman Koudelka
21 Austria Florian Altenburger vs Japonia Noriaki Kasai
22 Bułgaria Władimir Zografski vs Niemcy Andreas Wellinger
23 Austria Elias Tollinger vs Austria Michael Hayböck
24 Słowenia Anže Semenič vs Słowenia Peter Prevc
25 Niemcy Severin Freund vs Norwegia Kenneth Gangnes

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr
pary (n.st.)
Zawodnik Reprezentacja 1. skok 2. skok Suma
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg 24 (2) Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 139,0 15 +5,7 147,9 142,5 16 +0,9 149,4 297,3
Silver medal icon.svg 25 (50) Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 136,0 15 +4,6 141,9 141,0 16 +1,8 149,1 290,5
Bronze medal icon.svg 23 (3) Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 134,0 15 +6,5 137,2 139,0 16 +3,2 145,4 282,6
4. 16 (10) Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 136,0 15 +1,6 136,9 138,0 16 +3,2 141,1 278,0
5. 25 (1)* Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 131,5 15 +5,7 131,4 137,0 15[g] +2,5 141,9 273,3
6. 14 (12) Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 132,0 15 -0,1 126,5 135,5 16 +4,2 138,6 265,1
7. 19 (7) Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 135,5 15 +1,6 131,0 129,5 16 +3,1 125,2 256,2
8. 12 (14) Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 136,0 15 +1,7 130,0 132,0 15[g] +5,1 125,7 255,7
9. 21 (5) Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 129,0 15 +4,6 125,3 131,0 16 +5,2 129,5 254,8
10. 11 (15) Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 130,5 15 +3,5 126,9 130,0 16 +2,8 124,3 251,2
11. 13 (13) Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 129,0 15 0,0 120,7 129,5 16 +5,2 127,3 248,0
12. 17 (9) Janda, JakubJakub Janda  Czechy 126,0 15 +0,6 115,4 134,5 16 -0,9 131,7 247,1
13. 10 (16) Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 128,0 15 +4,4 122,8 128,0 16 +4,5 122,4 245,2
14. 20 (6) Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 127,0 15 +4,0 121,6 127,5 16 +4,9 122,9 244,5
15. 22 (4) Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 124,5 15 +7,1 118,2 129,0 16 +4,5 125,2 243,4
16. 9 (17) Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 125,5 15 +4,0 116,4 132,0 16 +0,2 126,3 242,7
6 (20) Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 126,0 15 +3,2 119,0 128,0 16 +5,3 123,7
18. 3 (28) Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 125,5 15 +2,6 114,5 131,0 16 +3,2 126,5 241,0
19. 18 (8) Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 130,0 15 +1,4 122,9 125,5 16 +4,1 117,0 239,9
20. 4 (22) Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 124,0 15 +2,7 112,9 129,0 16 +5,4 126,1 239,0
21. 8 (18) Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 127,0 15 +4,0 121,6 124,0 16 +5,2 115,4 237,0
22. 6 (31)* Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 126,0 15 +3,8 118,1 125,5 16 +0,3 113,7 231,8
23. 2 (24) Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 123,0 15 +3,5 111,4 127,0 16 +4,1 120,2 231,6
24. 1 (26) Hula, StefanStefan Hula  Polska 124,5 15 +0,9 111,5 127,0 16 +3,4 119,5 231,0
25. 5 (30) Matura, JanJan Matura  Czechy 123,0 15 +4,0 111,9 126,0 16 +3,7 118,0 229,9
26. 19 (44)* Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 125,0 15 -0,3 111,7 126,0 16 +3,2 117,5 229,2
27. 7 (19) Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 120,0 15 +3,3 105,3 126,5 16 +7,1 121,8 227,1
28. 13 (38)* Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 123,5 15 +2,0 110,8 123,0 16 +5,2 112,6 223,4
29. 16 (41)* Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 122,0 15 +3,4 109,0 123,0 16 +6,0 113,9 224,9
30. 15 (40) Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 119,0 15 +0,7 99,4 122,0 16 +6,1 111,2 210,6
31. 9 (34) Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 122,0 15 +4,1 108,2 NQ 108,2
32. 2 (27) Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 122,0 15 +2,7 107,8 NQ 107,8
33. 5 (21) Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 121,0 15 +3,7 107,5 NQ 107,5
34. 10 (35) Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 121,5 15 +3,1 107,3 NQ 107,3
35. 11 (36) Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 121,0 15 +3,2 106,5 NQ 106,5
36. 12 (37) Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 121,0 15 +2,9 106,2 NQ 106,2
37. 21 (46) Altenburger, FlorianFlorian Altenburger  Austria 120,0 15 +4,1 106,1 NQ 106,1
38. 4 (29) Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 120,5 15 +3,5 105,9 NQ 105,9
39. 23 (48) Tollinger, EliasElias Tollinger  Austria 118,0 15 +6,5 104,9 NQ 104,9
40. 1 (25) Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 121,0 15 +0,6 103,9 NQ 103,9
41. 3 (23) Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 119,0 15 +4,1 103,3 NQ 103,3
42. 17 (42) Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Austria 120,5 15 +2,4 102,8 NQ 102,8
43. 20 (45) Aigner, ClemensClemens Aigner  Austria 117,0 15 +4,5 100,6 NQ 100,6
44. 14 (39) Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 121,0 15 -2,2 100,1 NQ 100,1
45. 15 (11) Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 118,5 15 +0,6 98,4 NQ 98,4
46. 7 (32) Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 116,5 15 +4,0 98,2 NQ 98,2
47. 22 (47) Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 114,5 15 +5,9 94,5 NQ 94,5
48. 18 (43) Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 115,0 15 +1,1 92,1 NQ 92,1
49. 8 (33) Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 108,0 15 +5,0 78,4 NQ 78,4
50. 24 (49) Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 100,0 15 +6,0 63,5 NQ 63,5
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Klasyfikacja końcowa 64. Turnieju Czterech Skoczni[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Punkty zdobyte w konkursach Suma punktów
1 2 3 4
Gold medal icon.svg Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 299,9 3. 272,7 1. 269,5 1. 297,3 1. 1139,4
Silver medal icon.svg Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 307,2 1. 256,8 3. 258,4 2. 290,5 2. 1112,9
Bronze medal icon.svg Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 304,2 2. 247,3 5. 247,5 5. 282,6 3. 1081,6
4. Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 288,6 6. 260,1 2. 251,5 3. 273,3 5. 1073,5
5. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 287,7 7. 238,6 9. 231,9 11. 278,0 4. 1036,2
6. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 278,8 8. 250,8 4. 249,7 4. 256,2 7. 1035,5
7. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 290,6 5. 231,0 12. 236,8 7. 254,8 9. 1013,2
8. Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 295,8 4. 241,5 7. 231,8 12. 241,0 18. 1010,1
9. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 276,5 9. 243,6 6. 233,3 10. 248,0 11. 1001,4
10. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 264,5 13. 231,8 11. 235,4 9. 242,7 16. 974,4
11. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 267,3 12. 227,3 13. 220,6 22. 255,7 8. 970,9
12. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 261,0 15. 226,4 14. 239,5 6. 255,7 8. 970,3
13. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 246,3 24. 234,0 10. 235,8 8. 251,2 10. 967,3
14. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 246,3 24. 241,0 8. 231,3 13. 244,5 14. 963,1
15. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 248,2 20. 226,1 15. 225,6 19. 245,2 13. 945,1
16. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 251,4 17. 219,5 15. 230,9 14. 242,7 16. 944,5
17. Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 233,1 27. 220,2 18. 220,1 23. 265,1 6. 938,5
18. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 248,2 20. 217,0 22. 216,3 26. 231,6 23. 913,1
19. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 269,8 11. 96,5 40. 219,1 25. 239,9 19. 825,3
20. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 263,5 14. 221,8 17. 223,7 21. 98,4 45. 807,4
21. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 247,7 22. 205,9 27. 105,3 32. 247,1 12. 806,0
22. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 254,3 16. 215,0 23. 93,0 44. 239,0 20. 801,3
23. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 247,2 23. 219,5 19. 226,1 16. 107,5 33. 800,3
24. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 273,9 10. 193,5 30. 89,1 46. 237,0 21. 793,5
25. Hula, StefanStefan Hula  Polska 108,1 42. 213,5 24. 213,8 27. 231,0 24. 766,4
26. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 250,1 18. 96,5 40. 225,7 18. 107,8 32. 680,1
27. Matura, JanJan Matura  Czechy 204,7 28. 226,6 15. 229,9 25. 661,2
28. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 249,5 19. 204,6 29. 96,2 39. 105,9 38. 656,2
29. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 106,6 43. 212,1 25. 224,7 20. 106,2 36. 649,6
30. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 116,4 34. 206,1 26. 199,9 30. 100,1 44. 622,5
31. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 238,6 26. 101,1 32. 105,8 31. 103,9 40. 549,4
32. Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 116,8 32. 97,4 36. 103,5 35. 223,4 28. 541,1
33. Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 116,9 31. 218,0 21. 104,5 33. 439,4
34. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 115,6 35. 96,2 42. 227,1 27. 438,9
35. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 103,9 31. 219,3 24. 98,2 46. 421,4
36. Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 98,5 34. 208,8 28. 108,2 31. 415,5
37. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 116,7 33. 96,8 38. 94,4 41. 92,1 48. 400,0
38. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 106,2 44. 90,1 45. 88,7 47. 106,5 33. 391,5
39. Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 231,5 29. 100,3 33. 331,8
40. Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 226,0 17. 103,3 41. 329,3
41. Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 231,6 28. 94,8 43. 326,4
42. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 225,7 30. 98,2 35. 323,9
43. Aigner, ClemensClemens Aigner  Austria 204,0 29. 100,6 36. 304,6
44. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 67,4 50. 231,8 22. 299,2
45. Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 110,1 40. 86,6 48. 98,2 38. 294,9
46. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 89,8 46. 93,4 42. 94,5 37. 277,7
47. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 114,1 37. 82,8 49. 78,4 49. 275,3
48. Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 229,2 26. 229,2
49. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 222,9 29. 222,9
50. Siegel, DavidDavid Siegel  Niemcy 222,5 16. 222,5
51. Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 210,6 30. 210,6
52. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 115,5 36. 89,2 47. 204,7
53. Tollinger, EliasElias Tollinger  Austria 98,6 37. 104,9 39. 203,5
54. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 104,2 45. 99,2 36. 203,4
55. Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud  Norwegia 103,4 46. 97,4 36. 200,8
56. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 96,8 49. 103,8 34. 200,6
Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 93,3 44. 107,3 34.
58. Altenburger, FlorianFlorian Altenburger  Austria 92,4 45. 106,1 37. 198,5
59. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Austria 95,1 40. 102,8 42. 197,9
60. Bartol, TilenTilen Bartol  Słowenia 101,9 47. 77,4 49. 179,3
61. Alexander, NicholasNicholas Alexander  Stany Zjednoczone 112,2 38. 112,2
62. Colloredo, SebastianSebastian Colloredo  Włochy 110,7 39. 110,7
63. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 108,2 41. 108,2
64. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 100,1 48. 100,1
65. Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 96,6 39. 96,6
66. Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 93,4 42. 93,4
67. Glasder, MichaelMichael Glasder  Stany Zjednoczone 86,8 48. 86,8
68. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 63,5 50. 63,5

Składy reprezentacji[edytuj | edytuj kod]

Poniższa tabela zawiera składy wszystkich osiemnastu reprezentacji, które wzięły udział w 64. Turnieju Czterech Skoczni. W nawiasie obok nazwy kraju podana została liczba zawodników z poszczególnych państw, którzy przynajmniej raz zostali zgłoszeni do serii kwalifikacyjnej. W tabeli przedstawiono także wyniki zajmowane przez zawodników we wszystkich czterech konkursach.

Zawodnik Data urodzenia Miejsce w 63. TCS[13] Starty w 64. TCS Źródło
Oberstdorf Garmisch-
Partenkirchen
Innsbruck Bischofshofen
 Austria[14][15][16] (12)
Aigner, ClemensClemens Aigner 2 lutego 1993 53. 29. 43. [17]
Altenburger, FlorianFlorian Altenburger 2 listopada 1993 45. 37. [18]
Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald 12 listopada 1995 q 29. [19]
Diethart, ThomasThomas Diethart 25 lutego 1992 16. q [20]
Fettner, ManuelManuel Fettner 17 czerwca 1985 39. 20. 22. 26. 23. [21]
Kofler, AndreasAndreas Kofler 17 maja 1984 23. q 26. [22]
Hayböck, MichaelMichael Hayböck 5 marca 1991 2. 2. 5. 5. 3. [23]
Kraft, StefanStefan Kraft 13 maja 1993 1. 7. 9. 11. 4. [24]
Poppinger, ManuelManuel Poppinger 19 maja 1989 45. 35. 42. q 27. [25]
Schiffner, MarkusMarkus Schiffner 5 czerwca 1992 40. 42. [26]
Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer 7 stycznia 1990 7. 31. 21. 33. [27]
Tollinger, EliasElias Tollinger 25 marca 1995 59. 37. 39. [28]
 Bułgaria[29] (1)
Zografski, WładimirWładimir Zografski 14 lipca 1993 54. q 46. 42. 47. [30]
 Czechy[29] (4)
Hlava, LukášLukáš Hlava 10 września 1984 43. 25. 20. 36. [31]
Janda, JakubJakub Janda 27 kwietnia 1978 46. 22. 27. 32. 12. [32]
Koudelka, RomanRoman Koudelka 9 lipca 1989 9. 24. 8. 13. 14. [33]
Matura, JanJan Matura 29 stycznia 1980 28. q 28. 15. 25. [34]
 Estonia[29] (1)
Nõmme, MarttiMartti Nõmme 7 sierpnia 1993 q q q q [35]
 Finlandia[15][16][29] (4)
Alamommo, AndreasAndreas Alamommo 23 grudnia 1998 q [36]
Asikainen, LauriLauri Asikainen 25 lutego 1992 30. q q [37]
Larinto, VilleVille Larinto 11 kwietnia 1990 40. 48. 38. q [38]
Olli, HarriHarri Olli 15 stycznia 1985 q q [39]
 Francja[29] (2)
Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis 10 września 1993 47. q 34. 28. 31. [40]
Sevoie, Vincent DescombesVincent Descombes Sevoie 9 stycznia 1984 44. 17. 19. 14. 16. [41]
 Japonia[29] (6)
Itō, DaikiDaiki Itō 27 grudnia 1985 32. 24. 10. 8. 10. [42]
Kasai, NoriakiNoriaki Kasai 6 czerwca 1972 4. 5. 12. 7. 9. [43]
Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi 11 czerwca 1991 38. 45. q 36. q [44]
Sakuyama, KentoKento Sakuyama 3 lipca 1990 41. 34. 26. 30. 44. [45]
Takeuchi, TakuTaku Takeuchi 20 maja 1987 24. 18. 40. 18. 32. [46]
Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto 21 grudnia 1989 33. 38. 41. 48. [47]
 Kanada[29] (1)
Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes 13 lipca 1991 q 44. q 44. [48]
 Kazachstan[29] (2)
Żaparow, RadikRadik Żaparow 29 lutego 1984 q q q q [49]
Żaparow, MaratMarat Żaparow 25 sierpnia 1985 q q q q [50]
 Korea Południowa[15][29][51] (3)
Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul 3 grudnia 1981 q q [52]
Hyun-ki, KimKim Hyun-ki 3 lutego 1983 q q [53]
Seou, ChoiChoi Seou 3 grudnia 1982 61. q q [54]
 Niemcy[15][55] (13)
Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler 3 kwietnia 1991 50. 41. q [56]
Freitag, RichardRichard Freitag 14 sierpnia 1991 6. 9. 6. 10. 11. [57]
Freund, SeverinSeverin Freund 11 maja 1988 8. 1. 3. 2. 2. [58]
Fuchs, TimTim Fuchs 3 sierpnia 1997 64. q q [59]
Geiger, KarlKarl Geiger 11 lutego 1993 58. 26. 32. 31. 40. [60]
Kraus, MarinusMarinus Kraus 13 lutego 1991 12. 36. 47. [61]
Leyhe, StephanStephan Leyhe 5 stycznia 1992 14. 14. 17. 21. 45. [62]
Neumayer, MichaelMichael Neumayer 15 stycznia 1979 13. 19. 29. 39. 38. [63]
Paschke, PiusPius Paschke 20 maja 1990 29. 33. [64]
Siegel, DavidDavid Siegel 28 sierpnia 1996 q 16. [65]
Wank, AndreasAndreas Wank 18 lutego 1988 48. 13. 11. 9. 16. [66]
Wellinger, AndreasAndreas Wellinger 28 sierpnia 1995 15. 14. 6. 15. [67]
Winter, PaulPaul Winter 5 października 1997 q q [68]
 Norwegia[15][69] (8)
Fannemel, AndersAnders Fannemel 13 maja 1991 11. 4. 7. 12. 18. [70]
Forfang, Johann AndréJohann André Forfang 4 lipca 1995 21. 8. 4. 4. 7. [71]
Gangnes, KennethKenneth Gangnes 15 maja 1989 6. 2. 3. 5. [72]
Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud 29 maja 1996 46. 36. [73]
Hauer, JoachimJoachim Hauer 2 lutego 1991 11. 41. 25. 19. [74]
Hilde, TomTom Hilde 22 września 1987 17. 41. [75]
Stjernen, AndreasAndreas Stjernen 30 lipca 1988 20. 15. 19. 13. [76]
Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande 24 stycznia 1994 40. 10. 30. 46. 21. [77]
 Polska[15][51][78] (7)
Hula, StefanStefan Hula 29 września 1986 42. 24. 27. 24. [79]
Kot, MaciejMaciej Kot 9 czerwca 1991 32. 36. 35. 28. [80]
Kubacki, DawidDawid Kubacki 12 marca 1990 36. 31. 24. 46. [81]
Murańka, KlemensKlemens Murańka 31 sierpnia 1994 62. q q [82]
Stękała, AndrzejAndrzej Stękała 30 czerwca 1995 q 30. [83]
Stoch, KamilKamil Stoch 25 maja 1987 10. 23. 19. 16. 33. [84]
Żyła, PiotrPiotr Żyła 16 stycznia 1987 19. 48. [85]
 Rosja[29] (4)
Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew 31 października 1994 35. q q q q [86]
Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow 28 października 1991 43. 49. q 34. q [87]
Klimow, JewgienijJewgienij Klimow 3 lutego 1994 28. 43. q q [88]
Korniłow, DienisDienis Korniłow 17 sierpnia 1986 44. 45. 47. 35. [89]
 Słowenia[90] (7)
Bartol, TilenTilen Bartol 17 kwietnia 1997 47. q 49. q [91]
Kranjec, RobertRobert Kranjec 16 lipca 1981 29. 30. 35. q q [92]
Lanišek, AnžeAnže Lanišek 20 kwietnia 1996 65. 16. 23. 44. 20. [93]
Prevc, DomenDomen Prevc 4 czerwca 1999 27. 18. 23. 6. [94]
Prevc, PeterPeter Prevc 20 września 1992 3. 3. 1. 1. 1. [95]
Semenič, AnžeAnže Semenič 1 sierpnia 1993 q q q 50. [96]
Tepeš, JurijJurij Tepeš 14 lutego 1989 50. DSQ dns 22. [97]
 Stany Zjednoczone[29] (2)
Alexander, NicholasNicholas Alexander 24 sierpnia 1988 38. q q q [98]
Glasder, MichaelMichael Glasder 27 marca 1989 q q 48. q [99]
 Szwajcaria[29][51] (4)
Ammann, SimonSimon Ammann 25 czerwca 1981 17. 12. 13. 22. 8. [100]
Deschwanden, GregorGregor Deschwanden 27 lutego 1991 34. 37. 49. q 49. [101]
Egloff, LucaLuca Egloff 6 czerwca 1995 q 42. [102]
Peier, KillianKillian Peier 28 marca 1995 q 39. DSQ [103]
 Włochy[29] (1)
Colloredo, SebastianSebastian Colloredo 9 września 1987 39. q [104]

Legenda:

DSQ – zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie;
dsq – zawodnik zdyskwalifikowany w kwalifikacjach;
dns – zawodnik nie wystartował w kwalifikacjach;
q – zawodnik nie zakwalifikował się do konkursu głównego;
– – zawodnik nie został zgłoszony do kwalifikacji, bądź nie został sklasyfikowany albo nie wystartował w poprzedniej edycji.

Klasyfikacje po zakończeniu turnieju[edytuj | edytuj kod]

Najwięcej punktów w trakcie turnieju zdobył Peter Prevc (360), który wygrał trzy z czterech konkursów, będąc blisko powtórzenia wyczynu Svena Hannawalda z sezonu 2001/02, kiedy wygrał wszystkie cztery konkursy. Jego największy konkurent w walce o zwycięstwo w całym cyklu, Severin Freund zdobył ich o 40 mniej, co spowodowało powiększenie jego straty do Słoweńca do 205 punktów. Trzeci w 64. TCS Michael Hayböck we wszystkich konkursach uzbierał łącznie 230 punktów, dzięki czemu awansował na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Z polskich skoczków największy dorobek punktowy uzyskał Kamil Stoch (35). W klasyfikacji Pucharu Narodów prowadzenie obronili Niemcy, z 42-punktową przewagą nad Norwegami.

Upadki[edytuj | edytuj kod]

Podczas serii próbnej przed zawodami w Innsbrucku upadek zaliczyl Severin Freund. Niemiec nie odnotował jednak kontuzji i wystartował w konkursie, jednak potem odpuścił treningi, jak i kwalifikacje w Bischofshofen[105].

W pozostałych startach podczas 64. Turnieju Czterech Skoczni nie odnotowano żadnego upadku.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
 2. Kwalifikacje do konkursu rozpoczęto z 13. belki. Obniżenie belki o jeden próg skutkowało dodaniem 3,7 pkt., natomiast o dwa progi 7,5 punktu do noty zawodnika.
 3. Drugą serię konkursu rozpoczęto z 15. belki. Obniżenie belki o dwa progi skutkowało dodaniem 7,3 pkt., o trzy 11,0 pkt., o cztery 18,4 pkt., natomiast o pięć progów 22,1 punktu do noty zawodnika.
 4. Konkurs rozpoczęto z 14. belki. Podwyższenie belki o jeden próg skutkowało odjęciem 3,8 punktu od noty zawodnika.
 5. a b Zdyskwalifikowany za niezgodny z regulaminem kombinezon.
 6. Kwalifikacje do konkursu rozpoczęto z 9. belki. Podwyższenie belki o jeden próg skutkowało odjęciem 4,2 punktu od noty zawodnika.
 7. a b c Obniżono rozbieg na wniosek trenera.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Andrzej Mysiak: TCS Bischofshofen: Fantastyczny podwójny triumf Prevca! (pol.). skokinarciarskie.pl, 2016-01-06. [dostęp 2016-01-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-01-06)].
 2. Aleksandra Kruc: Cztery skocznie gotowe na Turniej (pol.). skokinarciarskie.pl, 2015-12-17. [dostęp 2015-12-17].Sprawdź autora:1.
 3. Fisskijumping.com - Encyclopedia - KO-System (ang.). berkutschi.com. [dostęp 2016-06-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-09-19)].
 4. Marta Wąsowska: Skoki Narciarskie: Zasady Turnieju Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 28 lipca 2001. s. 1. [dostęp 2011-12-20].
 5. Trening został przerwany na godzinę i 25 minut z powodu braku prądu na skoczni.
 6. Kwalifikacje opóźnione z powodu późnego skończenia treningu.
 7. Międzynarodowa Federacja Narciarska: Zwarcia w Oberstdorfie (pol.). fis-ski.com, 2015-12-29. [dostęp 2015-12-29].
 8. Vierschanzentournee sur Twitter : „Nach 25 Springern hat die Jury das Training ein zweites Mal gestoppt. Stromausfall... #Oberstdorf #4hills", twitter.com [dostęp 2017-11-16] (fr.).
 9. Międzynarodowa Federacja Narciarska: Wyniki serii treningowej. fis-ski.com, 2015-12-28. [dostęp 2015-12-28].
 10. Międzynarodowa Federacja Narciarska: Wyniki kwalifikacji. fis-ski.com, 2015-12-28. [dostęp 2015-12-28].
 11. Międzynarodowa Federacja Narciarska: Wyniki treningu. fis-ski.com, 2015-12-31. [dostęp 2015-12-31].
 12. Retweeted Martyna Szydłowska... - Skokinarciarskie.pl | Facebook, facebook.com [dostęp 2017-11-28] (fr.).
 13. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann – 2014/2015 – Vierschanzentournee Standing. fis-ski.com, 2015-01-06. [dostęp 2015-12-25].
 14. Klaudia Kaźmierczak: Austriacka piątka na TCS. Schlierenzauer: Nie należy spodziewać się cudów (pol.). skokinarciarskie.pl, 2015-12-23. [dostęp 2015-12-27].
 15. a b c d e f FIS SKI JUMPING WORLD CUP PRESENTED BY VIESSMANN – 13th World Cup Competition – Large Hill KO – Start List Training & Qualification (ang. • niem.). medias4.fis-ski.com, 2016-01-01. [dostęp 2016-01-01].
 16. a b FIS SKI JUMPING WORLD CUP PRESENTED BY VIESSMANN – 14th World Cup Competition – Large Hill KO – Start List Training & Qualification (ang. • niem.). medias4.fis-ski.com, 2016-01-05. [dostęp 2016-01-05].
 17. AIGNER Clemens - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-01-02].
 18. ALTENBURGER Florian - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-01-02].
 19. ASCHENWALD Philipp - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-01-02].
 20. DIETHART Thomas - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-01-05].
 21. FETTNER Manuel - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-01-02].
 22. KOFLER Andreas - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-01-02].
 23. FIS-Ski - biographie: HAYBOECK Michael (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 24. FIS-Ski - biographie: KRAFT Stefan (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 25. FIS-Ski - biographie: POPPINGER Manuel (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 26. SCHIFFNER Markus - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-01-02].
 27. FIS-Ski - biographie: SCHLIERENZAUER Gregor (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 28. TOLLINGER Elias - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-01-02].
 29. a b c d e f g h i j k l m FIS SKI JUMPING WORLD CUP PRESENTED BY VIESSMANN – 11th World Cup Competition – Oberstdorf (GER) – Large Hill KO – Start List Training & Qualification (ang.). medias4.fis-ski.com, 2015-12-27. [dostęp 2015-12-27].
 30. FIS-Ski - biographie: ZOGRAFSKI Vladimir (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 31. Lukáš Hlava (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-01-02].
 32. FIS-Ski - biographie: JANDA Jakub (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 33. FIS-Ski - biographie: KOUDELKA Roman (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 34. FIS-Ski - biographie: MATURA Jan (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 35. FIS-Ski - biographie: NOMME Martti (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 36. ALAMOMMO Andreas - Biographie - FIS (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-01-05].
 37. FIS-Ski - biographie: Lauri ASIKAINEN (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 38. LARINTO Ville - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 39. OLLI Harri - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 40. FIS-Ski - biographie: LAMY CHAPPUIS Ronan (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 41. FIS-Ski - biographie: DESCOMBES SEVOIE Vincent (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 42. FIS-Ski - biographie: ITO Daiki (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 43. FIS-Ski - biographie: KASAI Noriaki (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 44. FIS-Ski - biographie: KOBAYASHI Junshiro (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 45. FIS-Ski - biographie: SAKUYAMA Kento (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 46. FIS-Ski - biographie: TAKEUCHI Taku (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 47. Ski Jumping - Athlete: Shohei TOCHIMOTO (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 48. BOYD-CLOWES Mackenzie - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 49. ZHAPAROV Radik - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 50. FIS-Ski - biographie: ZHAPAROV Marat (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 51. a b c FIS SKI JUMPING WORLD CUP PRESENTED BY VIESSMANN – 12th World Cup Competition – Garmisch-Partenkirchen (GER) – Large Hill KO – Start List Training & Qualification (ang.). medias4.fis-ski.com, 2015-12-30. [dostęp 2015-12-30].
 52. FIS-Ski - biographie: CHOI Heung-chul (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 53. FIS-Ski - biographie - KIM Hyun-Ki (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-30].
 54. FIS-Ski - biographie: CHOI Seou (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 55. Aleksandra Kruc: Niemiecka trzynastka na Oberstdorf i Ga-Pa (pol.). 2015-12-22. [dostęp 2015-12-27].Sprawdź autora:1.
 56. FIS-Ski - biographie: EISENBICHLER Markus (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 57. FIS-Ski - biographie: FREITAG Richard (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 58. FIS-Ski - biographie: FREUND Severin (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 59. FIS-Ski - biographie: FUCHS Tim (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 60. FIS-Ski - biographie: GEIGER Karl (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 61. FIS-Ski - biographie: KRAUS Marinus (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 62. FIS-Ski - biographie: LEYHE Stephan (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 63. FIS-Ski - biographie: NEUMAYER Michael (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 64. PASCHKE Pius - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 65. SIEGEL David - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 66. FIS-Ski - biographie: WANK Andreas (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 67. WELLINGER Andreas - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 68. FIS-Ski - biographie: WINTER Paul (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 69. Martyna Szydłowska: Stöckl ogłosił ekipę na TCS, niespodzianka w składzie (pol.). 2015-12-22. [dostęp 2015-12-27].Sprawdź autora:1.
 70. FIS-Ski - biographie: FANNEMEL Anders (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 71. FIS-Ski - biographie: FORFANG Johann Andre (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 72. FIS-Ski - biographie - GANGNES Kenneth (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 73. GRANERUD Halvor Egner - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 74. HAUER Joachim - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 75. HILDE Tom - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-01-02].
 76. STJERNEN Andreas - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 77. FIS-Ski - biographie: TANDE Daniel Andre (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 78. Andrzej Mysiak: Składy polskich ekip na TCS i CoC w Engelbergu (pol.). 2015-12-23. [dostęp 2015-12-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-12-25)].Sprawdź autora:1.
 79. FIS-Ski - biographie: HULA Stefan (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-28].
 80. FIS-Ski - biographie: KOT Maciej (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-28].
 81. FIS-Ski - biographie: KUBACKI Dawid (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-30].
 82. FIS-Ski - biographie: MURANKA Klemens (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-25].
 83. FIS-Ski - biographie: STEKALA Andrzej (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-01-02].
 84. FIS-Ski - biographie: STOCH Kamil (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-25].
 85. FIS-Ski - biographie: ZYLA Piotr (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-25].
 86. FIS-Ski - biographie: BOYARINTSEV Vladislav (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 87. FIS-Ski - biographie: HAZETDINOV Ilmir (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 88. KLIMOV Evgeniy - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 89. Athlete : KORNILOV Denis (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 90. Martyna Szydłowska: Bartol w składzie na Turniej Czterech Skoczni, Prevc faworytem (pol.). 2015-12-21. [dostęp 2015-12-27].Sprawdź autora:1.
 91. BARTOL Tilen - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 92. FIS-Ski - biographie: KRANJEC Robert (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 93. FIS-Ski - biographie: LANISEK Anze (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 94. PREVC Domen - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 95. FIS-Ski - biographie: PREVC Peter (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 96. SEMENIC Anze - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 97. FIS-Ski – biographie – TEPES Jurij (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 98. FIS-Ski - biographie: ALEXANDER Nicholas (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 99. GLASDER Michael - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-29].
 100. FIS-Ski - biographie: AMMANN Simon (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 101. FIS-Ski - biographie: DESCHWANDEN Gregor (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 102. FIS-Ski - biographie: EGLOFF Luca (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-30].
 103. FIS-Ski - biographie: PEIER Killian (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-12-27].
 104. COLLOREDO Sebastian - Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2014-12-26].
 105. Andrzej Mysiak: TCS Innsbruck: Freund najdalej w serii próbnej, ale z upadkiem (pol.). skokinarciarskie.pl, 2016-01-03. [dostęp 2016-01-03].Sprawdź autora:1.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]