6 Hours of Silverstone 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

6 Hours of Silverstone 2011 – 6-godzinny wyścig samochodowy na torze Silverstone Circuit w Wielkiej Brytanii. Odbył się w dniu 11 września 2011 i był częścią Intercontinental Le Mans Cup. Był to pierwszy wyścig rozgrywany pod tą nazwą. Poprzednikiem tych wyścigów był Silverstone 1000 km.

Wyniki wyścigu[1][edytuj | edytuj kod]

Poz. Klasa Nr Drużyna Kierowcy Okrążeń
1 LMP1 7 Francja Peugeot Sport Total Francja Sébastien Bourdais
Francja Simon Pagenaud
190
2 LMP1 1 Niemcy Audi Sport Team Joest Niemcy Timo Bernhard
Szwajcaria Marcel Fässler
190
3 LMP1 24 Francja OAK Racing Francja Olivier Pla
Francja Alexandre Prémat
185
4 LMP1 13 Szwajcaria Rebellion Racing Włochy Andrea Belicchi
Francja Jean-Christophe Boullion
185
5 LMP1 15 Francja OAK Racing Francja Matthieu Lahaye
Francja Guillaume Moreau
Francja Pierre Ragues
185
6 LMP1 16 Francja Pescarolo Team Francja Emmanuel Collard
Francja Christophe Tinseau
Francja Julien Jousse
185
7 LMP1 2 Niemcy Audi Sport Team Joest Dania Tom Kristensen
Wielka Brytania Allan McNish
184
8 LMP1 8 Francja Peugeot Sport Total Francja Franck Montagny
Francja Stéphane Sarrazin
181
9 LMP1 007 Wielka Brytania Aston Martin Racing Meksyk Adrián Fernández
Szwajcaria Harold Primat
Austria Christian Klien
179
10 LMP2 41 Wielka Brytania Greaves Motorsport Arabia Saudyjska Karim Ojjeh
Wielka Brytania Tom Kimber-Smith
Francja Olivier Lombard
178
11 LMP2 40 Szwajcaria Race Performance Szwajcaria Michel Frey
Szwajcaria Ralph Meichtry
Francja Marc Rostan
177
12 LMP2 45 Belgia Boutsen Energy Racing Norwegia Thor-Christian Ebbesvik
Austria Dominik Kraihamer
176
13 LMP2 36 Wielka Brytania RML Wielka Brytania Mike Newton
Brazylia Thomas Erdos
Wielka Brytania Ben Collins
176
14 LMP2 43 Wielka Brytania RLR msport Wielka Brytania Barry Gates
Wielka Brytania Warren Hughes
Wielka Brytania Rob Garofall
171
15 LMP2 35 Francja OAK Racing Belgia Andrea Barlesi
Francja Frédéric Da Rocha
Francja Patrice Lafargue
171
16 LMP2 26 Francja Signatech Nissan Francja Franck Mailleux
Hiszpania Lucas Ordoñez
Francja Jean-Karl Vernay
170
17 FLM 95 Francja Pegasus Racing Niemcy Mirco Schultis
Niemcy Patrick Simon
Francja Julien Schell
169
18 FLM 93 Stany Zjednoczone Genoa Racing Australia Aldous Mitchell
Południowa Afryka Jordan Grogor
Kanada Bassam Kronfli
169
19 FLM 99 Monako JMB Racing Kanada Kyle Marcelli
Stany Zjednoczone Chapman Ducote
Włochy Luca Moro
168
20 GTE
Pro
51 Włochy AF Corse Włochy Giancarlo Fisichella
Włochy Gianmaria Bruni
168
21 GTE
Pro
59 Francja Luxury Racing Monako Stéphane Ortelli
Francja Frédéric Makowiecki
167
22 GTE
Pro
77 Niemcy Team Felbermayr-Proton Niemcy Marc Lieb
Austria Richard Lietz
167
23 GTE
Pro
56 Niemcy BMW Motorsport Wielka Brytania Andy Priaulx
Niemcy Uwe Alzen
167
24 GTE
Pro
75 Belgia Prospeed Competition Belgia Marc Goossens
Niemcy Marco Holzer
167
25 LMP2 42 Wielka Brytania Strakka Racing Wielka Brytania Nick Leventis
Wielka Brytania Danny Watts
Wielka Brytania Jonny Kane
167
26 GTE
Pro
55 Niemcy BMW Motorsport Brazylia Augusto Farfus
Niemcy Jörg Müller
167
27 GTE
Pro
76 Francja IMSA Performance Matmut Francja Patrick Pilet
Niemcy Wolf Henzler
167
28 GTE
Pro
89 Niemcy Hankook Team Farnbacher Niemcy Dominik Farnbacher
Dania Allan Simonsen
167
29 GTE
Pro
66 Wielka Brytania JMW Motorsport Wielka Brytania Rob Bell
Wielka Brytania James Walker
166
30 GTE
Pro
58 Francja Luxury Racing Francja François Jakubowski
Francja Anthony Beltoise
Francja Nicolas Marroc
164
31 GTE
Am
67 Francja IMSA Performance Matmut Francja Raymond Narac
Francja Nicolas Armindo
164
32 GTE
Pro
79 Wielka Brytania Jota Wielka Brytania Simon Dolan
Wielka Brytania Sam Hancock
164
33 GTE
Am
63 Niemcy Proton Competition Włochy Gianluca Roda
Stany Zjednoczone Patrick Long
163
34 FLM 92 Wielka Brytania Neil Garner Motorsport Wielka Brytania John Hartshorne
Wielka Brytania Steve Keating
Wielka Brytania Phil Keen
162
35 GTE
Am
62 Wielka Brytania CRS Racing Niemcy Pierre Ehret
Wielka Brytania Shaun Lynn
Nowa Zelandia Roger Willis
162
36 GTE
Am
50 Francja Larbre Compétition Francja Patrick Bornhauser
Francja Julien Canal
Szwajcaria Gabriele Gardel
162
37 GTE
Am
61 Włochy AF Corse Włochy Piergiuseppe Perazzini
Włochy Marco Cioci
Belgia Stéphane Lémeret
162
38 GTE
Am
88 Niemcy Team Felbermayr-Proton Austria Horst Felbermayr Jr.
Niemcy Christian Ried
162
39 GTE
Am
57 Stany Zjednoczone Krohn Racing Stany Zjednoczone Tracy Krohn
Szwecja Niclas Jönsson
Włochy Michele Rugolo
161
40 GTE
Pro
65 Austria Lotus Jetalliance Wielka Brytania James Rossiter
Wielka Brytania Johnny Mowlem
Austria Karl Wendlinger
161
41 GTE
Am
60 Zjednoczone Emiraty Arabskie Gulf AMR Middle East Francja Fabien Giroix
Niemcy Roald Goethe
Wielka Brytania Michael Wainright
153
42 GTE
Am
82 Wielka Brytania CRS Racing Holandia Klaas Hummel
Wielka Brytania Adam Christodoulou
Wielka Brytania Phil Quaife
133
DNF LMP1 12 Szwajcaria Rebellion Racing Francja Nicolas Prost
Szwajcaria Neel Jani
159
DNF GTE
Pro
70 Szwajcaria Kessel Racing Polska Michał Broniszewski
Austria Philipp Peter
118
NC GTE
Pro
64 Austria Lotus Jetalliance Austria Lukas Luchtner-Hoyer
Wielka Brytania Martin Rich
Dania David Heinemeier Hansson
114
DNF LMP2 39 Argentyna Pecom Racing Argentyna Luís Pérez Companc
Argentyna Matías Russo
Niemcy Pierre Kaffer
103
DNF GTE
Pro
71 Włochy AF Corse Brazylia Jaime Melo
Finlandia Toni Vilander
92
DNF LMP2 46 Hiszpania TDS Racing Szwajcaria Mathias Beche
Francja Pierre Thiriet
Wielka Brytania Jody Firth
23
DNS LMP1 23 Włochy MIK Corse Hiszpania Máximo Cortés
Włochy Ferdinando Geri
Włochy Giacomo Piccini
-

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Classification Race (ang.) [Dostęp: 14.08.2018]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]