A-League w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

A-League 2009/2010 - 58. sezon rozgrywek o mistrzostwo Holandii. Zainaugurowany został 17 października 2009 roku i trwał do wiosny 2010 roku.

W fazie zasadniczej 8 zespołów rozegrało mecze systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.

W sezonie 2009/2010 w Pucharze CEV Holandię reprezentowało SV Dynamo Apeldoorn, a w Pucharze Challenge - AB Groningen/Lycurgus oraz Langhenkel Volley Doetinchem.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Miejsce w sezonie 2008/2009 Miasto Uwagi
Zadkine Rotterdam.Nesselande Gold medal with cup.svg Rotterdam
Langhenkel Volley Doetinchem Silver medal with cup.svg Doetinchem Puchar CEV
AB Groningen/Lycurgus Bronze medal with cup.svg Groningen Puchar Challenge
SV Dynamo Apeldoorn 4 Simple gold cup.svg Apeldoorn Puchar CEV
Landstede Volleybal/VCZ 5 Zwolle
HvA Volleybal 6 Hoorn
BMC/SSS Barneveld beniaminek
Webton Twente Enschede beniaminek

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Nesselande Langhenkel Lycurgus Apeldoorn Landstede HvA BMC/SSS Twente
Zadkine Rotterdam.Nesselande 0:3 0:3 0:3 2:3 3:0 3:1 3:0
Langhenkel Volley Doetinchem 3:0 3:1 3:2 3:1 3:0 3:1 3:0
AB Groningen/Lycurgus 3:0 2:3 3:1 3:2 1:3 3:0 3:0
SV Dynamo Apeldoorn 3:1 3:1 3:2 2:3 3:1 3:0 3:0
Landstede Volleybal/VCZ 0:3 3:2 3:2 3:2 0:3 3:0 3:1
HvA Volleybal 3:0 2:3 3:0 2:3 3:0 3:0 3:0
BMC/SSS 3:0 2:3 0:3 0:3 2:3 1:3 3:0
Webton Twente 0:3 0:3 0:3 2:3 1:3 0:3 2:3
Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 Langhenkel Volley Doetinchem 33 14 12 2 5 3 4 1 1 0 56 39 17 2,29 1283 1176 1,09
2 SV Dynamo Apeldoorn 30 14 10 4 4 3 3 3 1 0 58 37 21 1,76 1313 1217 1,08
3 HvA Volleybal 29 14 9 5 7 2 0 2 1 2 49 32 17 1,88 1120 1016 1,10
4 AB Groningen/Lycurgus 26 14 8 6 6 1 1 3 2 1 53 32 21 1,52 1211 1147 1,06
5 Landstede Volleybal/VCZ 22 14 9 5 1 2 6 1 1 3 59 30 29 1,03 1275 1264 1,01
6 Zadkine Rotterdam.Nesselande 16 14 5 9 4 1 0 1 1 7 46 18 28 0,64 996 993 1,00
7 BMC/SSS 10 14 3 11 2 0 1 2 3 6 51 16 35 0,46 1089 1177 0,93
8 Webton Twente 2 14 0 14 0 0 0 2 2 10 48 6 42 0,14 871 1168 0,75
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Kampioenspoule[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Langhenkel Apeldoorn HvA Lycurgus
Langhenkel Volley Doetinchem 3:2 3:0 0:3
SV Dynamo Apeldoorn 2:3 2:3 3:1
HvA Volleybal 0:3 1:3 3:0
AB Groningen/Lycurgus 3:1 3:0 3:0
Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Wyniki meczów[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
06.02.2010 AB Groningen/Lycurgus 3:0 (25:14, 25:19, 25:21) HvA Volleybal
07.02.2010 Langhenkel Volley Doetinchem 3:2 (25:23, 25:22, 21:25, 22:25, 15:12) SV Dynamo Apeldoorn
2. KOLEJKA
13.02.2010 HvA Volleybal 0:3 (23:25, 23:25, 20:25) Langhenkel Volley Doetinchem
13.02.2010 AB Groningen/Lycurgus 3:0 (25:17, 27:25, 25:21) SV Dynamo Apeldoorn
3. KOLEJKA
20.02.2010 Langhenkel Volley Doetinchem 0:3 (19:25, 21:25, 20:25) AB Groningen/Lycurgus
20.02.2010 SV Dynamo Apeldoorn 2:3 (27:25, 20:25, 25:22, 23:25, 14:16) HvA Volleybal
4. KOLEJKA
27.02.2010 HvA Volleybal 1:3 (21:25, 23:25, 25:21, 17:25) SV Dynamo Apeldoorn
27.02.2010 AB Groningen/Lycurgus 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:22) Langhenkel Volley Doetinchem
5. KOLEJKA
06.03.2010 HvA Volleybal 3:0 (25:23, 25:20, 32:30) AB Groningen/Lycurgus
06.03.2010 SV Dynamo Apeldoorn 2:3 (21:25, 25:17, 22:25, 25:20, 9:15) Langhenkel Volley Doetinchem
6. KOLEJKA
13.03.2010 Langhenkel Volley Doetinchem 3:0 (25:20, 25:23, 25:23) HvA Volleybal
13.03.2010 SV Dynamo Apeldoorn 3:1 (24:26, 25:22, 25:23, 25:20) AB Groningen/Lycurgus

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 AB Groningen/Lycurgus 12 6 4 2 3 1 0 0 1 1 20 13 7 1,86 489 451 1,08
2 Langhenkel Volley Doetinchem 10 6 4 2 2 0 2 0 1 1 23 13 10 1,30 513 514 0,10
3 SV Dynamo Apeldoorn 9 6 2 4 0 2 0 3 0 1 26 12 14 0,86 576 577 0,10
4 HvA Volleybal 5 6 2 4 1 0 1 0 1 3 21 7 14 0,50 467 503 0,93
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Degradatiepoule[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Landstede Nesselande BMC/SSS Twente
Landstede Volleybal/VCZ 3:2 3:0 3:0
Zadkine Rotterdam.Nesselande 1:3 3:0 3:0
BMC/SSS 3:2 0:3 3:0
Webton Twente 0:3 1:3 0:3
Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Wyniki meczów[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
06.02.2010 Landstede Volleybal/VCZ 3:0 (25:22, 25:9, 25:14) Webton Twente
06.02.2010 BMC/SSS 0:3 (15:25, 20:25, 18:25) Zadkine Rotterdam.Nesselande
2. KOLEJKA
12.02.2010 Zadkine Rotterdam.Nesselande 3:0 (25:15, 25:17, 25:22) Webton Twente
13.02.2010 BMC/SSS 3:2 (25:21, 25:13, 22:25, 22:25, 15:13) Landstede Volleybal/VCZ
3. KOLEJKA
20.02.2010 Webton Twente 0:3 (22:25, 14:25, 20:25) BMC/SSS
20.02.2010 Landstede Volleybal/VCZ 3:2 (25:19, 25:20, 19:25, 18:25, 15:12) Zadkine Rotterdam.Nesselande
4. KOLEJKA
26.02.2010 Zadkine Rotterdam.Nesselande 1:3 (25:20, 21:25, 18:25, 21:25) Landstede Volleybal/VCZ
27.02.2010 BMC/SSS 3:0 (26:24, 25:18, 25:18) Webton Twente
5. KOLEJKA
05.03.2010 Zadkine Rotterdam.Nesselande 3:0 (25:22, 25:23, 25:21) BMC/SSS
06.03.2010 Webton Twente 0:3 (9:25, 18:25, 22:25) Landstede Volleybal/VCZ
6. KOLEJKA
13.03.2010 Webton Twente 1:3 (25:19, 21:25, 23:25, 16:25) Zadkine Rotterdam.Nesselande
14.03.2010 Landstede Volleybal/VCZ 3:0 (25:21, 25:20, 25:21) BMC/SSS

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 Landstede Volleybal/VCZ 15 6 5 1 3 1 1 1 0 0 23 17 6 2,83 519 451 1,15
2 Zadkine Rotterdam.Nesselande 13 6 4 2 3 1 0 1 1 0 22 15 7 2,14 505 455 1,11
3 BMC/SSS 8 6 3 3 2 0 1 0 0 3 20 9 11 0,82 441 438 1,01
4 Webton Twente 0 6 0 6 0 0 0 0 1 5 19 1 18 0,06 349 470 0,74
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


21.03.2010 AB Groningen/Lycurgus 0:3 (20:25, 16:25, 23:25) HvA Volleybal
27.03.2010 HvA Volleybal 3:2 (21:25, 25:20, 21:25, 25:20, 15:13) AB Groningen/Lycurgus

21.03.2010 Langhenkel Volley Doetinchem 1:3 (25:15, 21:25, 23:25, 24:26) SV Dynamo Apeldoorn
26.03.2010 SV Dynamo Apeldoorn 3:1 (25:19, 25:17, 21:25, 26:24) Langhenkel Volley Doetinchem

Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


23.04.2010 AB Groningen/Lycurgus 3:0 (34:32, 25:22, 25:20) Langhenkel Volley Doetinchem
28.04.2010 Langhenkel Volley Doetinchem 2:3 (25:15, 25:18, 27:29, 17:25, 11:15) AB Groningen/Lycurgus

Finały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


24.04.2010 HvA Volleybal 2:3 (25:19, 25:27, 23:25, 25:20, 11:15) SV Dynamo Apeldoorn
25.04.2010 SV Dynamo Apeldoorn 1:3 (31:29, 21:25, 21:25, 20:25) HvA Volleybal
28.04.2010 HvA Volleybal 0:3 (22:25, 18:25, 21:25) SV Dynamo Apeldoorn
01.05.2010 SV Dynamo Apeldoorn 3:0 (25:20, 25:21, 25:14) HvA Volleybal

Faza play-out[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


20.03.2010 Landstede Volleybal/VCZ 3:1 (23:25, 25:13, 25:12, 25:16) Webton Twente
27.03.2010 Webton Twente 0:3 (22:25, 10:25, 18:25) Landstede Volleybal/VCZ

19.03.2010 Zadkine Rotterdam.Nesselande 3:0 (25:15, 25:20, 25:19) BMC/SSS
27.03.2010 BMC/SSS 1:3 (25:23, 18:25, 20:25, 27:29) Zadkine Rotterdam.Nesselande

Mecze o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


03.04.2010 Landstede Volleybal/VCZ 0:3 (21:25, 22:25, 21:25) Zadkine Rotterdam.Nesselande
11.04.2010 Zadkine Rotterdam.Nesselande 3:0 (25:19, 25:17, 25:16) Landstede Volleybal/VCZ

Mecze o 7. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


03.04.2010 BMC/SSS 3:0 (25:17, 25:21, 25:9) Webton Twente
08.04.2010 Webton Twente 3:0 (25:23, 25:20, 25:20) BMC/SSS
17.04.2010 Webton Twente 3:2 (24:26, 25:16, 25:20, 16:25, 15:13) BMC/SSS

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół Uwagi
Simple gold crown.svg SV Dynamo Apeldoorn Liga Mistrzów
2. HvA Volleybal Puchar CEV
3. AB Groningen/Lycurgus Puchar Challenge
4. Langhenkel Volley Doetinchem Puchar Challenge
5. Zadkine Rotterdam.Nesselande
6. Landstede Volleybal/VCZ
7. Webton Twente
8. BMC/SSS spadek do 1e divisie

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]