A-League w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
A-League Heren 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 8 października 2010 - 25 kwietnia 2011
Sezon LIX
Miejsce w rankingu CEV 11
Liczba meczów 120
Liczba setów 448 (3.73 na mecz)
Hale 10 (w 10 miastach)
Beniaminki * Netwerk STV
Simple gold crown.svg Mistrz Holandii Rivium Rotterdam Volleybal
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 13 maja 2011

A-League Heren 2010/2011 - 59. sezon rozgrywek o mistrzostwo Holandii organizowany przez Holenderski Związek Piłki Siatkowej (niderl. Nederlandse Volleybal Bond, NEVOBO). Zainaugurowany został 8 października 2010 roku i trwał do 25 kwietnia 2011 roku.

Liczbę drużyn biorących udział w rozgrywkach zwiększono do dziesięciu.

W sezonie 2010/2011 w Pucharze CEV Holandię reprezentował AB Groningen Lycurgus, natomiast w Pucharze Challenge - Draisma Dynamo Apeldoorn i Langhenkel Volley Doetinchem.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • W fazie zasadniczej 10 drużyn rozegrało ze sobą systemem kołowym po dwa mecze. Do fazy play-off awansowało 8 najlepszych zespołów.
  • Faza play-off składała się z trzech rund. Pierwszą rundę stanowiły ćwierćfinały grane do dwóch zwycięstw, II rundę - półfinały i mecze o miejsca 5-8 (do dwóch zwycięstw), natomiast w III rundzie rozgrywano mecze klasyfikacyjne: finały - do trzech zwycięstw; mecze o 3. miejsce, mecze o 5. miejsce i mecze o 7. miejsce - do dwóch zwycięstw.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa Holandii
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w A-League 2010/2011
  A-League 2010/2011  
APE Draisma Dynamo Apeldoorn Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1 Ch
LYC AB Groningen Lycurgus 3 CEV
DOE Langhenkel Volley Doetinchem 4 Ch
ROT Rivium Rotterdam Volleybal 5
VCZ Landstede Volleybal/VCZ 6
TWE Webton Twente 7
SSS BMC/SSS 8
Aiga uparrow inv.svg Awans z B-League
STV Netwerk STV
TAU Taurus
VCV Prins/VCV

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Hale sportowe[edytuj | edytuj kod]

Klub Hala sportowa Miasto
AB Groningen Lycurgus Topsportcentrum Alfacollege Groningen
BMC/SSS Oosterbos Barneveld
Landstede Volleybal/VCZ Thorbecke SG Zwolle
Langhenkel Volley Doetinchem Rozengaarde Doetinchem
Netwerk STV Topsporthal Tilburg (T-Kwadraat) Tilburg
Prins/VCV West Veenendaal
Draisma Dynamo Apeldoorn Omnisport Apeldoorn Apeldoorn
Taurus Kruisboog Houten
Webton Twente Pathmoshal Enschede
Rivium Rotterdam Volleybal Topsportcentrum Rotterdam Rotterdam

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 APE LYC DOE ROT VCZ TWE SSS STV TAU VCV
Draisma Dynamo Apeldoorn 1:3 3:0 3:0 3:1 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0
AB Groningen Lycurgus 3:2 3:1 3:1 3:0 3:1 3:1 3:0 3:0 3:0
Langhenkel Volley Doetinchem 0:3 0:3 1:3 2:3 3:2 3:0 3:0 3:0 3:0
Rivium Rotterdam Volleybal 2:3 0:3 3:2 3:1 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0
Landstede Volleybal/VCZ 0:3 3:2 0:3 1:3 3:0 0:3 3:0 3:0 3:1
Webton Twente 0:3 0:3 0:3 1:3 3:2 0:3 3:0 3:1 3:1
BMC/SSS 0:3 1:3 3:2 2:3 2:3 0:3 3:0 3:1 3:0
Netwerk STV 1:3 1:3 1:3 0:3 2:3 1:3 3:1 3:0 3:1
Taurus 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 3:2 0:3 1:3 0:3
Prins/VCV 0:3 1:3 3:2 1:3 0:3 3:2 2:3 3:1 3:0

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 AB Groningen Lycurgus 51 18 17 1 8 8 1 1 0 0 53 13 4.08 1598 1331 1.2
2 Draisma Dynamo Apeldoorn 48 18 16 2 12 3 1 1 1 0 51 11 4.64 1517 1273 1.19
3 Rivium Rotterdam Volleybal 41 18 14 4 6 6 2 1 1 2 45 22 2.05 1544 1371 1.13
4 Langhenkel Volley Doetinchem 30 18 9 9 7 1 1 4 2 3 37 30 1.23 1508 1399 1.08
5 Landstede Volleybal/VCZ 27 18 10 8 5 1 4 1 3 4 35 33 1.06 1475 1461 1.01
6 BMC/SSS 24 18 8 10 5 1 2 2 5 3 33 35 0.94 1480 1480 1
7 Webton Twente 20 18 6 12 2 3 1 3 2 7 26 41 0.63 1396 1527 0.91
8 Prins/VCV 14 18 5 13 2 1 2 1 5 7 22 44 0.5 1376 1523 0.9
9 Netwerk STV 13 18 4 14 1 3 0 1 5 8 19 45 0.42 1344 1501 0.9
10 Taurus 2 18 1 17 0 0 1 0 3 14 6 53 0.11 1074 1446 0.74

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finały
                                           
  1  AB Groningen Lycurgus 3 3  
8  Prins/VCV 0 1  
  1  AB Groningen Lycurgus 2 1    
  4  Langhenkel Volley Doetinchem 3 3    
4  Langhenkel Volley Doetinchem 3 2 3
  5  Landstede Volleybal/VCZ 1 3 0  
    4  Langhenkel Volley Doetinchem 1 1 3 2  
  3  Rivium Rotterdam Volleybal 3 3 1 3  
  2  Draisma Dynamo Apeldoorn 3 3    
7  Webton Twente 2 0    
2  Draisma Dynamo Apeldoorn 1 3 1
  3  Rivium Rotterdam Volleybal 3 0 3     Mecze o 3. miejsce
3  Rivium Rotterdam Volleybal 3 2 3
  6  BMC/SSS 2 3 2     1  AB Groningen Lycurgus 0 1  
  2  Draisma Dynamo Apeldoorn 3 3  
  Mecze o miejsca 5-8 Mecze o 5. miejsce
                         
  8  Prins/VCV 1 0    
5  Landstede Volleybal/VCZ 3 3    
  5  Landstede Volleybal/VCZ 3 3  
  7  Webton Twente 2 2  
7  Webton Twente 3 3
  6  BMC/SSS 0 2     Mecze o 7. miejsce
  8  Prins/VCV 0 1  
  6  BMC/SSS 3 3  

I runda[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


13.03.2011 AB Groningen Lycurgus 3:0 (25:18, 25:21, 25:15) Prins/VCV
19.03.2011 Prins/VCV 1:3 (21:25, 13:25, 29:27, 18:25) AB Groningen Lycurgus

12.03.2011 Langhenkel Volley Doetinchem 3:1 (19:25, 25:17, 25:21, 25:20) Landstede Volleybal/VCZ
19.03.2011 Landstede Volleybal/VCZ 3:2 (22:25, 25:23, 22:25, 25:19, 15:11) Langhenkel Volley Doetinchem
20.03.2011 Langhenkel Volley Doetinchem 3:0 (25:22, 25:19, 25:21) Landstede Volleybal/VCZ

12.03.2011 Draisma Dynamo Apeldoorn 3:2 (25:21, 21:25, 25:19, 21:25, 15:6) Webton Twente
19.03.2011 Webton Twente 0:3 (27:29, 14:25, 16:25) Draisma Dynamo Apeldoorn

12.03.2011 Rivium Rotterdam Volleybal 3:2 (25:19, 30:28, 23:25, 23:25, 15:10) BMC/SSS
19.03.2011 BMC/SSS 3:2 (25:20, 23:25, 21:25, 25:20, 15:10) Rivium Rotterdam Volleybal
20.03.2011 Rivium Rotterdam Volleybal 3:2 (25:20, 25:23, 22:25, 13:25, 15:12) BMC/SSS

II runda[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


27.03.2011 AB Groningen Lycurgus 2:3 (25:14, 25:21, 19:25, 21:25, 12:15) Langhenkel Volley Doetinchem
29.03.2011 Langhenkel Volley Doetinchem 3:1 (22:25, 25:22, 25:23, 25:20) AB Groningen Lycurgus

25.03.2011 Rivium Rotterdam Volleybal 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:21) Draisma Dynamo Apeldoorn
30.03.2011 Draisma Dynamo Apeldoorn 3:0 (25:16, 25:22, 25:20) Rivium Rotterdam Volleybal
02.04.2011 Draisma Dynamo Apeldoorn 1:3 (20:25, 25:19, 19:25, 26:28) Rivium Rotterdam Volleybal

Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


26.03.2011 Landstede Volleybal/VCZ 3:1 (23:25, 25:16, 25:20, 25:21) Prins/VCV
29.03.2011 Prins/VCV 0:3 (21:25, 21:25, 25:27) Landstede Volleybal/VCZ

26.03.2011 BMC/SSS 0:3 (20:25, 22:25, 21:25) Webton Twente
27.03.2011 Webton Twente 3:2 (25:20, 24:26, 12:25, 25:21, 15:13) BMC/SSS

III runda[edytuj | edytuj kod]

Finały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


16.04.2011 Langhenkel Volley Doetinchem 1:3 (26:28, 19:25, 25:22, 17:25) Rivium Rotterdam Volleybal
20.04.2011 Rivium Rotterdam Volleybal 3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 27:25) Langhenkel Volley Doetinchem
23.04.2011 Langhenkel Volley Doetinchem 3:1 (25:22, 23:25, 27:25, 25:21) Rivium Rotterdam Volleybal
25.04.2011 Rivium Rotterdam Volleybal 3:2 (25:16, 25:20, 23:25, 26:28, 15:12) Langhenkel Volley Doetinchem

Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


16.04.2011 AB Groningen Lycurgus 0:3 (20:25, 19:25, 20:25) Draisma Dynamo Apeldoorn
17.04.2011 Draisma Dynamo Apeldoorn 3:1 (27:29, 27:25, 25:18, 25:21) AB Groningen Lycurgus

Mecze o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


16.04.2011 Webton Twente 2:3 (23:25, 27:25, 25:17, 19:25, 12:15) Landstede Volleybal/VCZ
17.04.2011 Landstede Volleybal/VCZ 3:2 (25:20, 21:25, 25:27, 25:13, 15:11) Webton Twente

Mecze o 7. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


09.04.2011 BMC/SSS 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) Prins/VCV
16.04.2011 Prins/VCV 1:3 (25:22, 14:25, 13:25, 15:25) BMC/SSS

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Rivium Rotterdam Volleybal 1
2 Langhenkel Volley Doetinchem
3 Draisma Dynamo Apeldoorn
4 AB Groningen Lycurgus
5 Landstede Volleybal/VCZ
6 Webton Twente
7 BMC/SSS
8 Prins/VCV
9 Netwerk STV
10 Taurus 2
1 Klub Rivium Rotterdam Volleybal nie zgłosił się do Ligi Mistrzów.
2 Klub Taurus ze względu na problemy finansowe zrezygnował z udziału w A-League.


     Puchar CEV 2011/2012

     Puchar Challenge 2011/2012

     spadek do B-League

Mistrzostwo
Rivium Rotterdam Volleybal
Puchar
Draisma Dynamo Apeldoorn
Spdaek do B-League
Taurus
Awans z B-League
Fusion

Statystyki, varia[edytuj | edytuj kod]

Sety, małe punkty[edytuj | edytuj kod]

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Kolejka Lider Kolejka Lider
1 Draisma Dynamo Apeldoorn 10 AB Groningen Lycurgus
2 Draisma Dynamo Apeldoorn 11 AB Groningen Lycurgus
3 AB Groningen Lycurgus 12 AB Groningen Lycurgus
4 AB Groningen Lycurgus 13 AB Groningen Lycurgus
5 AB Groningen Lycurgus 14 AB Groningen Lycurgus
6 AB Groningen Lycurgus 15 AB Groningen Lycurgus
7 AB Groningen Lycurgus 16 AB Groningen Lycurgus
8 AB Groningen Lycurgus 17 AB Groningen Lycurgus
9 AB Groningen Lycurgus 18 AB Groningen Lycurgus

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]