ABN AMRO World Tennis Tournament 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ABN AMRO World Tennis Tournament 2016
Miejsce  Holandia
Rotterdam
Obiekt Ahoy Rotterdam
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 08–14.02.2016
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 500
Pula nagród 1 597 155 €
Drabinka 32S/16QS/16D/4QD
Dyrektor Richard Krajicek
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Słowacja Martin Kližan
Gra podwójna
Francja Nicolas Mahut
Kanada Vasek Pospisil
2015 2017
Strona internetowa

ABN AMRO World Tennis Tournament 2016tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 500 w sezonie 2016 z cyklu Rotterdam Open rozgrywany w dniach 8–14 lutego 2016 roku w Rotterdamie na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 1 597 155 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Francja Richard Gasquet 10 wycofanie
02Chorwacja Marin Čilić 13 ćwierćfinał
03Francja Gilles Simon 15 2. runda
04Belgia David Goffin 16 1. runda
05Francja Gaël Monfils 17 finał
06Hiszpania Roberto Bautista-Agut 18 ćwierćfinał
07Francja Benoît Paire 21 1. runda
08Serbia Viktor Troicki 25 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  Q  Francja Nicolas Mahut 6 6  
8  Serbia Viktor Troicki 2 1  
  Q  Francja Nicolas Mahut 7 67 2  
   Słowacja Martin Kližan 63 7 6  
 Słowacja Martin Kližan 65 7 6
  6  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 66 0  
     Słowacja Martin Kližan 61 6 6
  5  Francja Gaël Monfils 7 3 1
  5  Francja Gaël Monfils 7 6  
WC  Niemcy Alexander Zverev 64 3  
5  Francja Gaël Monfils 6 6
   Niemcy Philipp Kohlschreiber 3 2  
 Niemcy Philipp Kohlschreiber 3 6 6
  2  Chorwacja Marin Čilić 6 3 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
LL  Rosja Jewgienij Donskoj 7 4 68  
 Francja Jérémy Chardy 69 6 7      Francja Jérémy Chardy 5 2  
Q  Francja Nicolas Mahut 6 7     Q  Francja Nicolas Mahut 7 6  
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili 4 64       Q  Francja Nicolas Mahut 6 6
 Hiszpania Guillermo García-López 7 4 4       8  Serbia Viktor Troicki 1 2
 Korea Południowa Chung Hyeon 5 6 6      Korea Południowa Chung Hyeon 65 2
Q  Rosja Andriej Kuzniecow 6 62 3     8  Serbia Viktor Troicki 7 6  
8  Serbia Viktor Troicki 4 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Belgia David Goffin 1 7 65  
 Cypr Markos Pagdatis 6 5 7      Cypr Markos Pagdatis 3 2  
 Hiszpania Tommy Robredo 2 7 3      Słowacja Martin Kližan 6 6  
 Słowacja Martin Kližan 6 65 6        Słowacja Martin Kližan 65 7 6
 Czechy Lukáš Rosol 4 2       6  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 66 0
 Czechy Jiří Veselý 6 6      Czechy Jiří Veselý 6 2 4
 Portugalia João Sousa 64 6 3     6  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 4 6 6  
6  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 1 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Francja Gaël Monfils 6 6  
Q  Łotwa Ernests Gulbis 4 4     5  Francja Gaël Monfils 6 5 6  
 Chorwacja Borna Ćorić 7 4 6      Chorwacja Borna Ćorić 3 7 2  
WC  Holandia Thiemo de Bakker 69 6 3       5  Francja Gaël Monfils 7 6
 Kanada Vasek Pospisil 5 2       WC  Niemcy Alexander Zverev 64 3
WC  Niemcy Alexander Zverev 7 6     WC  Niemcy Alexander Zverev 7 3 7
WC  Holandia Robin Haase 65 1     3  Francja Gilles Simon 5 6 64  
3  Francja Gilles Simon 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Francja Benoît Paire 3 64  
Q  Chorwacja Ivan Dodig 6 7     Q  Chorwacja Ivan Dodig 4 2  
 Niemcy Philipp Kohlschreiber 6 6      Niemcy Philipp Kohlschreiber 6 6  
PR  Francja Julien Benneteau 4 4        Niemcy Philipp Kohlschreiber 3 6 6
 Włochy Andreas Seppi 6 62 4       2  Chorwacja Marin Čilić 6 3 4
 Luksemburg Gilles Müller 4 7 6      Luksemburg Gilles Müller 62 67
 Uzbekistan Denis Istomin 65 4     2  Chorwacja Marin Čilić 7 7  
2  Chorwacja Marin Čilić 7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 363 400 500
Finalista 170 665 300
Półfinalista 84 750 180
Ćwierćfinalista 42 370 90
2. runda 21 470 45
1. runda 11 300 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
7 półfinał
02Chorwacja Ivan Dodig
Brazylia Marcelo Melo
8 ćwierćfinał
03Wielka Brytania Jamie Murray
Kanada Daniel Nestor
13 1. runda
04Indie Rohan Bopanna
Rumunia Florin Mergea
20 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 6  
 Hiszpania Guillermo García-López
 Serbia Viktor Troicki
3 2     1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 6  
 Luksemburg Gilles Müller
 Serbia Nenad Zimonjić
6 6      Luksemburg Gilles Müller
 Serbia Nenad Zimonjić
3 3  
WC  Holandia Thiemo de Bakker
 Holandia Robin Haase
3 4       1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
65 6 9  
3  Wielka Brytania Jamie Murray
 Kanada Daniel Nestor
2 7 8        Niemcy Philipp Petzschner
 Austria Alexander Peya
7 3 11  
 Niemcy Philipp Petzschner
 Austria Alexander Peya
6 5 10      Niemcy Philipp Petzschner
 Austria Alexander Peya
6 4 10
Q  Chorwacja Marin Draganja
 Czechy Lukáš Rosol
7 2 5      Wielka Brytania Dominic Inglot
 Szwecja Robert Lindstedt
3 6 4  
 Wielka Brytania Dominic Inglot
 Szwecja Robert Lindstedt
5 6 10        Niemcy Philipp Petzschner
 Austria Alexander Peya
62 4
 Włochy Andreas Seppi
 Portugalia João Sousa
3 63        Francja Nicolas Mahut
 Kanada Vasek Pospisil
7 6
 Francja Nicolas Mahut
 Kanada Vasek Pospisil
6 7      Francja Nicolas Mahut
 Kanada Vasek Pospisil
3 6 10  
 Polska Łukasz Kubot
 Polska Marcin Matkowski
7 3 7     4  Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
6 1 8  
4  Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
67 6 10        Francja Nicolas Mahut
 Kanada Vasek Pospisil
67 7 10
 Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
7 6        Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
7 66 4  
PR  Francja Julien Benneteau
 Francja Édouard Roger-Vasselin
63 4      Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
3 7 10
WC  Holandia Jesse Huta Galung
 Holandia Bart van den Berg
2 5     2  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
6 62 7  
2  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 107 100 500
Finaliści 50 600 300
Półfinaliści 24 420 180
Ćwierćfinaliści 12 700 90
1. runda 6650 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]