AEGON Championships 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2012.
AEGON Championships 2012
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn
Obiekt Queen’s Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 09–17.06.2012
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 625 300 €
Drabinka 56S/27Q/24D
Dyrektor Ian Wight
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Chorwacja Marin Čilić
Gra podwójna
Białoruś Maks Mirny
Kanada Daniel Nestor
2011 2013
Strona internetowa

AEGON Championships 2012tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 250 z cyklu AEGON Championships rozgrywany w dniach 9–17 czerwca 2012 roku w Londynie na kortach trawiastych o puli nagród 625 300 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[a]
1 Wielka Brytania Andy Murray 4
2 Francja Jo-Wilfried Tsonga 5
3 Serbia Janko Tipsarević 8
4 Francja Gilles Simon 12
5 Hiszpania Feliciano López 17
6 Chorwacja Marin Čilić 24
7 Stany Zjednoczone Andy Roddick 30
8 Francja Julien Benneteau 32
Numer
Tenisista
Ranking
9 Południowa Afryka Kevin Anderson 34
10 Argentyna David Nalbandian 40
11 Cypr Markos Pagdatis 42
12 Uzbekistan Denis Istomin 43
13 Rosja Alex Bogomolov Jr. 46
14 Luksemburg Gilles Müller 54
15 Japonia Gō Soeda 58
16 Chorwacja Ivo Karlović 59

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Bułgaria Grigor Dimitrow 4 6 6  
9  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 4 3  
   Bułgaria Grigor Dimitrow 4 4  
  10  Argentyna David Nalbandian 6 6  
 Belgia Xavier Malisse 6 62 4
  10  Argentyna David Nalbandian 4 7 6  
    10  Argentyna David Nalbandian 7 3 d
  6  Chorwacja Marin Čilić 63 4
  6  Chorwacja Marin Čilić 6 2  
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 4 0 k  
6  Chorwacja Marin Čilić 6 3 6
   Stany Zjednoczone Sam Querrey 3 6 3  
 Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 3 6
   Chorwacja Ivan Dodig 5 6 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
1  Wielka Brytania Andy Murray  
 Wolny los     1  Wielka Brytania Andy Murray 3 7 61  
 Hiszpania G. García-López 4 2    Francja Nicolas Mahut 6 64 7  
 Francja Nicolas Mahut 6 6        Francja Nicolas Mahut 63 4  
Q  Stany Zjednoczone Bobby Reynolds 3 5        Bułgaria Grigor Dimitrow 7 6  
 Bułgaria Grigor Dimitrow 6 7      Bułgaria Grigor Dimitrow 7 6
WC  Wielka Brytania Liam Broady 2 1   14  Luksemburg Gilles Müller 61 4  
14  Luksemburg Gilles Müller 6 6        Bułgaria Grigor Dimitrow 4 6 6
9  Południowa Afryka Kevin Anderson 4 6 6       9  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 4 3
WC  Wielka Brytania James Ward 6 3 4     9  Południowa Afryka Kevin Anderson 7 2 3  
 Włochy Flavio Cipolla 4 1    Ukraina Serhij Stachowski 65 6 4k  
 Ukraina Serhij Stachowski 6 6       9  Południowa Afryka Kevin Anderson 7 7
 Hiszpania R. Ramírez Hidalgo 62 5       5  Hiszpania Feliciano López 610 67  
 Belgia Steve Darcis 7 7      Belgia Steve Darcis 3 6 5
 Wolny los   5  Hiszpania Feliciano López 6 3 7  
5  Hiszpania Feliciano López  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
4  Francja Gilles Simon  
 Wolny los     4  Francja Gilles Simon 6 3 62  
 Włochy Simone Bolelli 6 6    Włochy Simone Bolelli 4 6 7  
 Łotwa Ernests Gulbis 3 4        Włochy Simone Bolelli 65 3  
 Rumunia Adrian Ungur 4 4        Belgia Xavier Malisse 7 6  
 Belgia Xavier Malisse 6 6      Belgia Xavier Malisse 6 4 6
 Słowacja Martin Kližan 2 65   13  Rosja Alex Bogomolov Jr. 3 6 0  
13  Rosja Alex Bogomolov Jr. 6 7        Belgia Xavier Malisse 6 62 4
10  Argentyna David Nalbandian 4 6 6       10  Argentyna David Nalbandian 4 7 6
 Kanada Vasek Pospisil 6 2 2     10  Argentyna David Nalbandian 6 6  
 Tunezja Malik al-Dżaziri 4 6 3   Q  Belgia Ruben Bemelmans 4 2  
Q  Belgia Ruben Bemelmans 6 1 6       10  Argentyna David Nalbandian 4 7 6
 Francja É. Roger-Vasselin 65 6 6        Francja É. Roger-Vasselin 6 5 3  
Q  Kazachstan Jewgienij Korolow 7 2 4      Francja É. Roger-Vasselin 6 4 7
 Wolny los   7  Stany Zjednoczone Andy Roddick 4 6 5  
7  Stany Zjednoczone Andy Roddick  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
6  Chorwacja Marin Čilić  
 Wolny los     6  Chorwacja Marin Čilić 6 6  
 Australia Matthew Ebden 7 6    Australia Matthew Ebden 2 1  
 Niemcy Matthias Bachinger 65 3       6  Chorwacja Marin Čilić 7 6  
 Czechy Lukáš Rosol 6 7        Czechy Lukáš Rosol 63 2  
 Rumunia Victor Hănescu 4 65      Czechy Lukáš Rosol 6 4 6
 Portugalia Frederico Gil 62 6 2   11  Cypr Markos Pagdatis 3 6 4  
11  Cypr Markos Pagdatis 7 4 6       6  Chorwacja Marin Čilić 6 2
16  Chorwacja Ivo Karlović 6 6        Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 4 0 k
WC  Australia Lleyton Hewitt 3 2     16  Chorwacja Ivo Karlović 7 66 67  
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 4 7 6    Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 63 7 7  
 Rosja Igor Kunicyn 6 64 3        Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 2 7
 Rosja Dmitrij Tursunow 4 66       3  Serbia Janko Tipsarević 3 6 65  
LL  Stany Zjednoczone Ryan Sweeting 6 7     LL  Stany Zjednoczone Ryan Sweeting 1 62
 Wolny los   3  Serbia Janko Tipsarević 6 7  
3  Serbia Janko Tipsarević  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
8  Francja Julien Benneteau  
 Wolny los     8  Francja Julien Benneteau 5 6 7  
 Włochy Paolo Lorenzi 66 6 2    Japonia Tatsuma Itō 7 4 5  
 Japonia Tatsuma Itō 7 4 6       8  Francja Julien Benneteau 3 6 3  
 Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 64 6        Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 3 6  
 Belgia Olivier Rochus 1 7 4      Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 6
Q  Francja Kenny de Schepper 4 64   12  Uzbekistan Denis Istomin 64 3  
12  Uzbekistan Denis Istomin 6 7        Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 3 6
15  Japonia Gō Soeda 6 6        Chorwacja Ivan Dodig 5 6 3
 Niemcy Björn Phau 2 2     15  Japonia Gō Soeda 3 63  
 Kanada Frank Dancevic 1 k    Chorwacja Ivan Dodig 6 7  
 Chorwacja Ivan Dodig 6        Chorwacja Ivan Dodig 7 3 7
WC  Wielka Brytania Jamie Baker 7 6       2  Francja Jo-Wilfried Tsonga 63 6 65  
WC  Wielka Brytania Oliver Golding 61 3     WC  Wielka Brytania Jamie Baker 3 2
 Wolny los   2  Francja Jo-Wilfried Tsonga 6 6  
2  Francja Jo-Wilfried Tsonga  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 78 935 250
Finalista 44 945 150
Półfinalista 25 940 90
Ćwierćfinalista 15 265 45
3 runda 8 900 20
2 runda 5 410 10
1 runda 3 290 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisiści
1 Białoruś Maks Mirny
Kanada Daniel Nestor
2 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
3 Polska Mariusz Fyrstenberg
Polska Marcin Matkowski
4 Szwecja Robert Lindstedt
Rumunia Horia Tecău
Numer
Tenisiści
5 Indie Mahesh Bhupathi
Indie Rohan Bopanna
6 Wielka Brytania Colin Fleming
Wielka Brytania Ross Hutchins
7 Serbia Janko Tipsarević
Serbia Nenad Zimonjić
8 Stany Zjednoczone Eric Butorac
Australia Paul Hanley

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Białoruś Maks Mirny
 Kanada Daniel Nestor
7 6  
5  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Rohan Bopanna
67 4  
  1  Białoruś Maks Mirny
 Kanada Daniel Nestor
6 6  
  8  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Australia Paul Hanley
4 3  
 Izrael Jonatan Erlich
 Izrael Andy Ram
2 4
  8  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Australia Paul Hanley
6 6  
    1  Białoruś Maks Mirny
 Kanada Daniel Nestor
6 6
  2  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
3 4
  7  Serbia Janko Tipsarević
 Serbia Nenad Zimonjić
7 7  
 Belgia Xavier Malisse
 Belgia Dick Norman
63 66  
7  Serbia Janko Tipsarević
 Serbia Nenad Zimonjić
62 7 3
  2  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
7 65 10  
6  Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ross Hutchins
3 4
  2  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Białoruś Maks Mirny
 Kanada Daniel Nestor
 
 Wolny los  
  1  Białoruś Maks Mirny
 Kanada Daniel Nestor
6 7  
  WC  Australia Lleyton Hewitt
 Stany Zjednoczone Andy Roddick
2 5  
WC  Australia Lleyton Hewitt
 Stany Zjednoczone Andy Roddick
7 7
   Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
65 63  
    1  Białoruś Maks Mirny
 Kanada Daniel Nestor
7 6
  5  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Rohan Bopanna
67 4
   Cypr Markos Pagdatis
 Wielka Brytania Jamie Murray
7 6  
 Włochy Simone Bolelli
 Luksemburg Gilles Müller
65 4  
 Cypr Markos Pagdatis
 Wielka Brytania Jamie Murray
3 65
  5  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Rohan Bopanna
6 7  
 Wolny los
  5  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Rohan Bopanna
 
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  4  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
 
 Wolny los  
  4  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
3 2  
   Izrael Jonatan Erlich
 Izrael Andy Ram
6 6  
 Izrael Jonatan Erlich
 Izrael Andy Ram
6 7
   Chorwacja Marin Čilić
 Chorwacja Lovro Zovko
2 65  
     Izrael Jonatan Erlich
 Izrael Andy Ram
2 4
  8  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Australia Paul Hanley
6 6
   Chorwacja Ivo Karlović
 Niemcy Frank Moser
3 7 10  
WC  Wielka Brytania Jamie Delgado
 Wielka Brytania Ken Skupski
6 66 4  
 Chorwacja Ivo Karlović
 Niemcy Frank Moser
4 4
  8  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Australia Paul Hanley
6 6  
 Wolny los
  8  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Australia Paul Hanley
 
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  7  Serbia Janko Tipsarević
 Serbia Nenad Zimonjić
 
 Wolny los  
  7  Serbia Janko Tipsarević
 Serbia Nenad Zimonjić
2 6 10  
   Południowa Afryka Kevin Anderson
 Indie Leander Paes
6 4 7  
 Południowa Afryka Kevin Anderson
 Indie Leander Paes
61 7 10
   Francja Julien Benneteau
 Francja Nicolas Mahut
7 5 5  
    7  Serbia Janko Tipsarević
 Serbia Nenad Zimonjić
7 7
   Belgia Xavier Malisse
 Belgia Dick Norman
63 66
   Hiszpania David Marrero
 Hiszpania R. Ramírez Hidalgo
1 2  
 Belgia Xavier Malisse
 Belgia Dick Norman
6 6  
 Belgia Xavier Malisse
 Belgia Dick Norman
6 6
  3  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
4 2  
 Wolny los
  3  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
 
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ross Hutchins
 
 Wolny los  
  6  Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ross Hutchins
6 6  
  Alt  Belgia Steve Darcis
 Belgia Olivier Rochus
2 2  
 Francja É. Roger-Vasselin
 Francja Gilles Simon
5 4
  Alt  Belgia Steve Darcis
 Belgia Olivier Rochus
7 6  
    6  Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ross Hutchins
3 4
  2  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6
   Rosja Michaił Jełgin
 Uzbekistan Denis Istomin
6 64 6  
 Rosja Alex Bogomolov Jr.
 Stany Zjednoczone James Cerretani
3 7 10  
 Rosja Alex Bogomolov Jr.
 Stany Zjednoczone James Cerretani
1 61
  2  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 7  
 Wolny los
  2  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[b] Punkty (ATP)[c]
Zwycięzcy 29 200 250
Finaliści 15 540 150
Półfinaliści 8 470 90
Ćwierćfinaliści 4 990 45
2 runda 3 010 20
1 runda 1 830 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 28 maja 2012.
  2. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]