AEGON Classic 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: WTA Tour 2010.
AEGON Classic 2010
Miejsce  Wielka Brytania
Birmingham
Nawierzchnia Trawiasta
Data 7-13.06.2010
WTA Tour
Kategoria International Series
Pula nagród 220 000 $
Drabinka 56S/32Q/16D
Dyrektor Marjory Howie
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Chińska Republika Ludowa Li Na
Gra podwójna
Zimbabwe Cara Black
Stany Zjednoczone Lisa Raymond
2009 2011
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA AEGON Classic 2010 odbył się w dniach 7 - 13 czerwca w brytyjskim Birmingham na kortach trawiastych. Pula nagród wyniosła 220 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1 Chińska Republika Ludowa Li Na 12
2 Rosja Marija Szarapowa 13
3 Belgia Yanina Wickmayer 16
4 Francja Aravane Rezaï 19
5 Włochy Sara Errani 33
6 Kazachstan Jarosława Szwiedowa 36
7 Białoruś Wolha Hawarcowa 38
8 Niemcy Andrea Petković 41
Numer
Tenisista
Ranking
9 Kanada Aleksandra Wozniak 48
10 Słowacja Magdaléna Rybáriková 51
11 Węgry Melinda Czink 58
12 Wielka Brytania Elena Baltacha 62
13 Niemcy Angelique Kerber 64
14 Tajlandia Tamarine Tanasugarn 66
15 Niemcy Kristina Barrois 67
16 Stany Zjednoczone Vania King 69

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6  
Q  Estonia Kaia Kanepi 4 2  
  1/WC  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 3 6  
  4  Francja Aravane Rezaï 1 6 3  
4  Francja Aravane Rezaï 7 7
  5  Włochy Sara Errani 62 5  
    1/WC  Chińska Republika Ludowa Li Na 7 6
  2  Rosja Marija Szarapowa 5 1
  Q  Stany Zjednoczone Alison Riske 65 6 6  
3  Belgia Yanina Wickmayer 7 4 3  
Q  Stany Zjednoczone Alison Riske 2 6 1
  2  Rosja Marija Szarapowa 6 4 6  
Q  Kazachstan Sesił Karatanczewa 2 4
  2  Rosja Marija Szarapowa 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
1/WC  Chińska Republika Ludowa Li Na  
   wolny los     1/WC  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6  
   Francja Pauline Parmentier 6 5 5      Wielka Brytania Anne Keothavong 2 4  
   Wielka Brytania Anne Keothavong 4 7 7       1/WC  Chińska Republika Ludowa Li Na 4 6 7  
   Japonia Ayumi Morita 6 3 6       13  Niemcy Angelique Kerber 6 3 5  
   Włochy Maria Elena Camerin 2 6 2        Japonia Ayumi Morita 1 67
Q  Japonia Misaki Doi 3 6 3   13  Niemcy Angelique Kerber 6 7  
13  Niemcy Angelique Kerber 6 3 6       1/WC  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6
12  Wielka Brytania Elena Baltacha 1 k       Q  Estonia Kaia Kanepi 4 2
Q  Estonia Kaia Kanepi 6     Q  Estonia Kaia Kanepi 7 7  
   Francja Julie Coin 64 6 3      Australia Jarmila Groth 65 5  
   Australia Jarmila Groth 7 2 6       Q  Estonia Kaia Kanepi 6 6
Q  Białoruś Kaciaryna Dziehalewicz 2 6 3          Portugalia M. Larcher de Brito 2 2  
   Portugalia M. Larcher de Brito 6 4 6        Portugalia M. Larcher de Brito 6 4 7
   wolny los   7  Białoruś Wolha Hawarcowa 1 6 5  
7  Białoruś Wolha Hawarcowa  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
4  Francja Aravane Rezaï  
   wolny los     4  Francja Aravane Rezaï 6 6  
Q  Holandia Michaëlla Krajicek 3 3      Australia A. Rodionowa 3 4  
   Australia A. Rodionowa 6 6       4  Francja Aravane Rezaï 7 6  
   Kolumbia Mariana Duque Mariño 1 2       Q  Chorwacja Mirjana Lučić 5 3  
Q  Chorwacja Mirjana Lučić 6 6     Q  Chorwacja Mirjana Lučić 6 5 7
   Chorwacja Karolina Šprem 5 7 7      Chorwacja Karolina Šprem 3 7 63  
15  Niemcy Kristina Barrois 7 65 64       4  Francja Aravane Rezaï 7 7
11  Węgry Melinda Czink 5 4       5  Włochy Sara Errani 62 5
   Nowa Zelandia Marina Erakovic 7 6        Nowa Zelandia Marina Erakovic 3 6 6  
LL  Australia Sophie Ferguson 5 6 63      Stany Zjednoczone Jill Craybas 6 4 4  
   Stany Zjednoczone Jill Craybas 7 4 7          Nowa Zelandia Marina Erakovic 65 4
   Stany Zjednoczone Shenay Perry 6 6       5  Włochy Sara Errani 7 6  
WC  Wielka Brytania Naomi Broady 4 4        Stany Zjednoczone Shenay Perry 2 6 1
   wolny los   5  Włochy Sara Errani 6 4 6  
5  Włochy Sara Errani  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
8  Niemcy Andrea Petković  
   wolny los     8  Niemcy Andrea Petković 4 4  
   Rosja Anna Czakwetadze 3 6 6      Rosja Anna Czakwetadze 6 6  
WC  Wielka Brytania Melanie South 6 4 4          Rosja Anna Czakwetadze 6 5 1  
Q  Stany Zjednoczone Alison Riske 7 4 6       Q  Stany Zjednoczone Alison Riske 4 7 6  
   Czechy Sandra Záhlavová 65 6 0     Q  Stany Zjednoczone Alison Riske 6 6
   Australia Alicia Molik 5 1   9  Kanada Aleksandra Wozniak 2 4  
9  Kanada Aleksandra Wozniak 7 6       Q  Stany Zjednoczone Alison Riske 65 6 6
14  Tajlandia T. Tanasugarn 6 6       3  Belgia Yanina Wickmayer 7 4 3
   Stany Zjednoczone Lilia Osterloh 2 2     14  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 4 7 6  
   Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 1 4      Indie Sania Mirza 6 5 1  
   Indie Sania Mirza 6 6       14  Tajlandia Tamarine Tanasugarn 4 4
Q  Wielka Brytania Laura Robson 6 0       3  Belgia Yanina Wickmayer 6 6  
   Szwajcaria Stefanie Vögele 4 1 k     Q  Wielka Brytania Laura Robson 5 4
 wolny los   3  Belgia Yanina Wickmayer 7 6  
3  Belgia Yanina Wickmayer  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
6  Kazachstan J. Szwiedowa  
   wolny los     6  Kazachstan J. Szwiedowa 4 4  
Q  Kazachstan Sesił Karatanczewa 6 6   Q  Kazachstan Sesił Karatanczewa 6 6  
   Wielka Brytania Katie O’Brien 3 4       Q  Kazachstan Sesił Karatanczewa 6 63 6  
   Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 3 3       10  Słowacja M. Rybáriková 2 7 2  
   Rosja J. Makarowa 6 6        Rosja Jekatierina Makarowa 5 6 65
   Rosja Regina Kulikowa 7 2 k   10  Słowacja M. Rybáriková 7 4 7  
10  Słowacja M. Rybáriková 5 3       Q  Kazachstan Sesił Karatanczewa 2 4
16  Stany Zjednoczone Vania King 6 6       2  Rosja Marija Szarapowa 6 6
   Belgia Kirsten Flipkens 4 0     16  Stany Zjednoczone Vania King 1 2  
   Rosja Ałła Kudriawcewa 6 6      Rosja Ałła Kudriawcewa 6 6  
WC  Wielka Brytania Heather Watson 2 2          Rosja Ałła Kudriawcewa 3 1
   Włochy Alberta Brianti 6 4 2       2  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
   Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands 4 6 6        Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands 0 3
   wolny los   2  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
2  Rosja Marija Szarapowa  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 37 000 $ 280
Finalistka 19 000 $ 200
Półfinalistka 10 000 $ 130
Ćwierćfinalistka 5 000 $ 70
3 runda 2 600 $ 30
2 runda 1 350 $ 15
1 runda 700 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Stany Zjednoczone Liezel Huber
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
2 Zimbabwe Cara Black
Stany Zjednoczone Lisa Raymond
3 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Rosja Ałła Kudriawcewa
4 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
Białoruś Wolha Hawarcowa

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
6 6  
WC  Wielka Brytania Laura Robson
 Wielka Brytania Heather Watson
4 4     1  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
6 6  
WC  Wielka Brytania Anne Keothavong
 Wielka Brytania Melanie South
63 3      Kanada Marie-Ève Pelletier
 Turcja İpek Şenoğlu
1 1  
   Kanada Marie-Ève Pelletier
 Turcja İpek Şenoğlu
7 6       1  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
6 6  
3  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Rosja Ałła Kudriawcewa
6 6          Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan J. Szwiedowa
4 0  
   Białoruś J.Dzechalewicz
 Białoruś Tacciana Puczak
1 4     3  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Rosja Ałła Kudriawcewa
6 2 10
 Węgry Melinda Czink
 Włochy Sara Errani
61 3      Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan J. Szwiedowa
2 6 12  
   Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan J. Szwiedowa
7 6       1  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
3 2 k
   Południowa Afryka Natalie Grandin
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 6       2  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
6 3
   Rosja Marija Kondratjewa
 Czechy Vladimíra Uhlířová
1 2        Południowa Afryka Natalie Grandin
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
7 3 10  
   Stany Zjednoczone Julie Ditty
 Ukraina Olha Sawczuk
3 3   4  Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Białoruś Wolha Hawarcowa
5 6 6  
4  Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Białoruś Wolha Hawarcowa
6 6          Południowa Afryka Natalie Grandin
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
4 4
   Wielka Brytania Sarah Borwell
 Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
6 4 6       2  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
6 6  
   Australia A. Rodionowa
 Rosja Arina Rodionowa
1 6 10        Australia Anastasija Rodionowa
 Rosja Arina Rodionowa
3 2
ALT  Nowa Zelandia Marina Erakovic
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
7 5 5   2  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
6 6  
2  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
63 7 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[2] Punkty (WTA)[3]
Zwyciężczynie 11 000 $ 280
Finalistki 5 800 $ 200
Półfinalistki 3 000 $ 130
Ćwierćfinalistki 1 585 $ 70
1 runda 810 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Drabinka eliminacji

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Oficjalna strona turnieju

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 24 maja 2010
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę