AG2R La Mondiale

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
AG2R La Mondiale
Ilustracja
Kod ALM
Data założenia 1992
Dywizja UCI WorldTeams
Państwo  Francja
Sponsor techniczny Factor
Strona internetowa

AG2R La Mondiale (Kod UCI: ALM) – zawodowa francuska grupa kolarska należąca do UCI WorldTeams. Generalnym menadżerem jest Vincent Lavenu, a menadżerami zespołu są: Laurent Biondi, Julien Jurdie, Didier Jannel, Gilles Mas i Arturas Kasputis.

Historia nazwy zespołu[edytuj | edytuj kod]

Drużyna powstała w 1992 pod nazwą Chazal. W 1996 głównym sponsorem zostało Groupe Casino, a nazwę zmieniono na Petit Casino-C'est votre équipe. Przez trzy kolejne lata drugim sponsorem była firma Ag2r, a drużyna występowała pod nazwą Casino-Ag2r Prévoyance. W 2000 wygasł czteroletni kontrakt sponsorski Grupy Casino, a nazwa została skrócona do AG2r Prévoyance. Obecna nazwa AG2R La Mondiale obowiązuje od 2008 z drobnymi zmianami w sposobie zapisu[1].

lata nazwa
1992–1995 Chazal
1996 Petit Casino-C'est votre équipe
1997–1999 Casino-Ag2r Prévoyance
2000–2007 Ag2r Prévoyance
od 2008 Ag2r-La Mondiale

Obecny skład (2020)[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Romain Bardet9 listopada 1990FRA FrancjaChambéry CF (2011)
François Bidard19 marca 1992FRA FrancjaChambéry CF (2015)
Geoffrey Bouchard1 kwietnia 1992FRA FrancjaCR4C Roanne (2017)
Mikaël Cherel17 marca 1986FRA FrancjaFDJ (2010)
Clément Chevrier29 czerwca 1992FRA FrancjaIAM (2016)
Benoît Cosnefroy17 października 1995FRA Francja
Silvan Dillier3 sierpnia 1990SUI SzwajcariaBMC Racing Team (2017)
Axel Domont7 sierpnia 1990FRA FrancjaChambéry CF (2012)
Julien Duval27 maja 1990FRA FrancjaArmée de terre (2016)
Mathias Frank9 grudnia 1986SUI SzwajcariaIAM (2016)
Tony Gallopin24 maja 1988FRA FrancjaLotto-Soudal (2017)
Ben Gastauer14 listopada 1987LUX LuksemburgChambéry CF (2009)
Alexandre Geniez16 kwietnia 1988FRA FrancjaFDJ (2016)
Dorian Godon25 maja 1996FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2018)
Alexis Gougeard5 marca 1993FRA FrancjaUSSA Pavilly Barentin (2013)
Jaakko Hänninen16 kwietnia 1997FIN Finlandia
Quentin Jauregui22 kwietnia 1994FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2014)
Pierre Latour12 października 1993FRA FrancjaChambéry CF (2014)
Lawrence Naesen28 sierpnia 1992BEL BelgiaLotto-Soudal (2019)
Oliver Naesen16 września 1990BEL BelgiaIAM (2016)
Harry Tanfield17 listopada 1994GBR Wielka BrytaniaKatusha-Alpecin (2019)
Stijn Vandenbergh25 kwietnia 1984BEL BelgiaEtixx-Quick Step (2016)
Aurélien Paret-Peintre27 lutego 1996FRA FrancjaChambéry CF (2018)
Nans Peters12 marca 1994FRA FrancjaChambéry CF (2016)
Andrea Vendrame20 lipca 1994ITA WłochyAndroni Giocattoli-Sidermec (2019)
Clément Venturini16 października 1993FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2017)
Alexis Vuillermoz1 czerwca 1988FRA FrancjaSojasun (2013)
Larry Warbasse28 czerwca 1990USA Stany ZjednoczoneAqua Blue Sport (2018)
Clément Champoussin29 maja 1998FRA FrancjaChambéry CF (2019)
Źródło: UCI

Ważniejsze sukcesy[edytuj | edytuj kod]

1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
  • MaillotLuxemburgo.PNG Mistrz Luksemburga w jeździe indywidualnej na czas: Ben Gastauer
2014
2016
Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
14 lutLa Méditerranéenne, 4. etapESP Hiszpania2.1UKR Andrij Hriwko
3 kwiParyż-CamembertFRA Francja1.1FRA Cyril Gautier
24 kwiLa Roue TourangelleFRA Francja1.1FRA Samuel Dumoulin
28 majGrand Prix de Plumelec-MorbihanFRA Francja1.1FRA Samuel Dumoulin
29 majBoucles de l'AulneFRA Francja1.1FRA Samuel Dumoulin
22 lipTour de France, 19. etapFRA Francja2.UWTFRA Romain Bardet
2017
Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
18 lutTour du Haut-Var, 1. etapFRA Francja2.1FRA Samuel Dumoulin
22 lutTour de La Provence, 2. etapFRA Francja2.1FRA Alexandre Geniez
20 kwiGiro del Trentino, 4. etapITA Włochy2.HCITA Matteo Montaguti
27 majGrand Prix de Plumelec-MorbihanFRA Francja1.1FRA Alexis Vuillermoz
15 czeTour de Suisse, 5. etapSUI Szwajcaria2.UWTITA Domenico Pozzovivo
22 czeMistrzostwa Francji – jazda indywidualna na czasFRA FrancjaCNFRA Pierre Latour
25 czeMistrzostwa Belgii – start wspólnyBEL BelgiaCNBEL Oliver Naesen
13 lipTour de France, 12. etapFRA Francja2.UWTFRA Romain Bardet
30 lipPolynormandeFRA Francja1.1FRA Alexis Gougeard
12 sieTour de l'Ain, 4. etapFRA Francja2.1FRA Alexandre Geniez
16 sieTour du Limousin, 2. etapFRA Francja2.1FRA Alexis Vuillermoz
17 sieTour du Limousin, 3. etapFRA Francja2.1FRA Cyril Gautier
18 sierpnia 2017Tour du Limousin, klasyfikacja generalnaFRA Francja2.1FRA Alexis Vuillermoz
17 wrzGrand Prix d'IsberguesFRA Francja1.1FRA Benoît Cosnefroy
3 paźTre Valli VaresineITA Włochy1.HCFRA Alexandre Geniez
5 paźParis–BourgesFRA Francja1.1FRA Rudy Barbier
2018
Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
28 styGrand Prix d'Ouverture La MarseillaiseFRA Francja1.1FRA Alexandre Geniez
4 lutÉtoile de Bessèges, 5. etapFRA Francja2.1FRA Tony Gallopin
4 lutego 2018Étoile de Bessèges, klasyfikacja generalnaFRA Francja2.1FRA Tony Gallopin
8 lutTour de La Provence, prologFRA Francja2.1FRA Alexandre Geniez
11 lutego 2018Tour de La Provence, klasyfikacja generalnaFRA Francja2.1FRA Alexandre Geniez
24 lutClassic de l'ArdècheFRA Francja1.1FRA Romain Bardet[2]
30 marRoute AdélieFRA Francja1.1SUI Silvan Dillier
15 czeRoute du Sud, 2. etapFRA Francja2.1FRA Clément Venturini
2019
Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
3 marLa Drôme ClassicFRA Francja1.1FRA Alexis Vuillermoz
11 kwiCircuit de la Sarthe, 3. etapFRA Francja2.1FRA Alexis Gougeard
12 kwietnia 2019Circuit de la Sarthe, klasyfikacja generalnaFRA Francja2.1FRA Alexis Gougeard
16 kwiParyż-CamembertFRA Francja1.1FRA Benoît Cosnefroy
25 majTour de l'Ain, 2. etapFRA Francja2.1FRA Alexandre Geniez
29 majGiro d'Italia, 17. etapITA Włochy2.UWTFRA Nans Peters
1 czeGrand Prix de Plumelec-MorbihanFRA Francja1.1FRA Benoît Cosnefroy
2 czeBoucles de l'AulneFRA Francja1.1FRA Alexis Gougeard
6 czeBoucles de la Mayenne, prologFRA Francja2.1FRA Dorian Godon
2020
Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
2 lutGrand Prix d'Ouverture La MarseillaiseFRA Francja1.1FRA Benoît Cosnefroy
9 lutego 2020Étoile de Bessèges, klasyfikacja generalnaFRA Francja2.1FRA Benoît Cosnefroy
4 sieRoute du Sud, 4. etapFRA Francja2.1FRA Benoît Cosnefroy
5 wrzTour de France, 8. etapFRA Francja2.UWTFRA Nans Peters
22 wrzParyż-CamembertFRA Francja1.1FRA Dorian Godon

Składy drużyny w poprzednich sezonach[edytuj | edytuj kod]

2019[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Gediminas Bagdonas26 grudnia 1985LTU LitwaAn Post-Sean Kelly (2012)
Romain Bardet9 listopada 1990FRA FrancjaChambéry CF (2011)
François Bidard19 marca 1992FRA FrancjaChambéry CF (2015)
Geoffrey Bouchard1 kwietnia 1992FRA FrancjaCR4C Roanne (2017)
Mikaël Cherel17 marca 1986FRA FrancjaFDJ (2010)
Clément Chevrier29 czerwca 1992FRA FrancjaIAM (2016)
Benoît Cosnefroy17 października 1995FRA Francja
Nico Denz15 lutego 1994GER NiemcyChambéry CF (2015)
Silvan Dillier3 sierpnia 1990SUI SzwajcariaBMC Racing Team (2017)
Axel Domont7 sierpnia 1990FRA FrancjaChambéry CF (2012)
Samuel Dumoulin20 sierpnia 1980FRA FrancjaCofidis, le Crédit en Ligne (2012)
Hubert Dupont13 listopada 1980FRA FrancjaRAGT Semences (2005)
Julien Duval27 maja 1990FRA FrancjaArmée de terre (2016)
Mathias Frank9 grudnia 1986SUI SzwajcariaIAM (2016)
Tony Gallopin24 maja 1988FRA FrancjaLotto-Soudal (2017)
Ben Gastauer14 listopada 1987LUX LuksemburgChambéry CF (2009)
Alexandre Geniez16 kwietnia 1988FRA FrancjaFDJ (2016)
Dorian Godon25 maja 1996FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2018)
Alexis Gougeard5 marca 1993FRA FrancjaUSSA Pavilly Barentin (2013)
Jaakko Hänninen (1 sie–31 gru)16 kwietnia 1997FIN Finlandia
Quentin Jauregui22 kwietnia 1994FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2014)
Pierre Latour12 października 1993FRA FrancjaChambéry CF (2014)
Oliver Naesen16 września 1990BEL BelgiaIAM (2016)
Aurélien Paret-Peintre27 lutego 1996FRA FrancjaChambéry CF (2018)
Nans Peters12 marca 1994FRA FrancjaChambéry CF (2016)
Stijn Vandenbergh25 kwietnia 1984BEL BelgiaEtixx-Quick Step (2016)
Clément Venturini16 października 1993FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2017)
Alexis Vuillermoz1 czerwca 1988FRA FrancjaSojasun (2013)
Larry Warbasse28 czerwca 1990USA Stany ZjednoczoneAqua Blue Sport (2018)
Źródło: UCI

2018[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Gediminas Bagdonas26 grudnia 1985LTU LitwaAn Post-Sean Kelly (2012)
Jan Bakelants14 lutego 1986BEL BelgiaOmega Pharma - Quick Step (2014)
Rudy Barbier18 grudnia 1992FRA FrancjaRoubaix Métropole européenne de Lille (2016)
Romain Bardet9 listopada 1990FRA FrancjaChambéry CF (2011)
François Bidard19 marca 1992FRA FrancjaChambéry CF (2015)
Mikaël Cherel17 marca 1986FRA FrancjaFDJ (2010)
Clément Chevrier29 czerwca 1992FRA FrancjaIAM (2016)
Benoît Cosnefroy17 października 1995FRA Francja
Nico Denz15 lutego 1994GER NiemcyChambéry CF (2015)
Silvan Dillier3 sierpnia 1990SUI SzwajcariaBMC Racing Team (2017)
Axel Domont7 sierpnia 1990FRA FrancjaChambéry CF (2012)
Samuel Dumoulin20 sierpnia 1980FRA FrancjaCofidis, le Crédit en Ligne (2012)
Hubert Dupont13 listopada 1980FRA FrancjaRAGT Semences (2005)
Julien Duval27 maja 1990FRA FrancjaArmée de terre (2016)
Mathias Frank9 grudnia 1986SUI SzwajcariaIAM (2016)
Tony Gallopin24 maja 1988FRA FrancjaLotto-Soudal (2017)
Ben Gastauer14 listopada 1987LUX LuksemburgChambéry CF (2009)
Cyril Gautier26 września 1987FRA FrancjaEuropcar (2015)
Alexandre Geniez16 kwietnia 1988FRA FrancjaFDJ (2016)
Alexis Gougeard5 marca 1993FRA FrancjaUSSA Pavilly Barentin (2013)
Quentin Jauregui22 kwietnia 1994FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2014)
Pierre Latour12 października 1993FRA FrancjaChambéry CF (2014)
Matteo Montaguti6 stycznia 1984ITA WłochyDe Rosa-Stac Plastic (2010)
Oliver Naesen16 września 1990BEL BelgiaIAM (2016)
Nans Peters12 marca 1994FRA FrancjaChambéry CF (2016)
Stijn Vandenbergh25 kwietnia 1984BEL BelgiaEtixx-Quick Step (2016)
Clément Venturini16 października 1993FRA FrancjaCofidis, Solutions Crédits (2017)
Alexis Vuillermoz1 czerwca 1988FRA FrancjaSojasun (2013)
Aurélien Paret-Peintre (1 sie–31 gru)27 lutego 1996FRA FrancjaChambéry CF (2018)
Źródło: UCI

2017[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Gediminas Bagdonas26 grudnia 1985LTU LitwaAn Post-Sean Kelly (2012)
Jan Bakelants14 lutego 1986BEL BelgiaOmega Pharma - Quick Step (2014)
Rudy Barbier18 grudnia 1992FRA FrancjaRoubaix Métropole européenne de Lille (2016)
Romain Bardet9 listopada 1990FRA FrancjaChambéry CF (2011)
Julien Bérard27 lipca 1987FRA FrancjaChambéry CF (2009)
François Bidard19 marca 1992FRA FrancjaChambéry CF (2015)
Mikaël Cherel17 marca 1986FRA FrancjaFDJ (2010)
Clément Chevrier29 czerwca 1992FRA FrancjaIAM (2016)
Nico Denz15 lutego 1994GER NiemcyChambéry CF (2015)
Axel Domont7 sierpnia 1990FRA FrancjaChambéry CF (2012)
Samuel Dumoulin20 sierpnia 1980FRA FrancjaCofidis, le Crédit en Ligne (2012)
Hubert Dupont13 listopada 1980FRA FrancjaRAGT Semences (2005)
Julien Duval27 maja 1990FRA FrancjaArmée de terre (2016)
Sondre Holst Enger17 grudnia 1993NOR NorwegiaIAM (2016)
Mathias Frank9 grudnia 1986SUI SzwajcariaIAM (2016)
Ben Gastauer14 listopada 1987LUX LuksemburgChambéry CF (2009)
Cyril Gautier26 września 1987FRA FrancjaEuropcar (2015)
Alexandre Geniez16 kwietnia 1988FRA FrancjaFDJ (2016)
Alexis Gougeard5 marca 1993FRA FrancjaUSSA Pavilly Barentin (2013)
Hugo Houle27 września 1990CAN KanadaSpiderTech-C10 (2012)
Quentin Jauregui22 kwietnia 1994FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2014)
Pierre Latour12 października 1993FRA FrancjaChambéry CF (2014)
Matteo Montaguti6 stycznia 1984ITA WłochyDe Rosa-Stac Plastic (2010)
Oliver Naesen16 września 1990BEL BelgiaIAM (2016)
Nans Peters12 marca 1994FRA FrancjaChambéry CF (2016)
Domenico Pozzovivo30 listopada 1982ITA WłochyColnago-CSF Inox (2012)
Christophe Riblon17 stycznia 1981FRA FrancjaCC Nogent-sur-Oise (2004)
Stijn Vandenbergh25 kwietnia 1984BEL BelgiaEtixx-Quick Step (2016)
Alexis Vuillermoz1 czerwca 1988FRA FrancjaSojasun (2013)
Aurélien Doleatto (28 lip–31 gru)20 marca 1997FRA Francja
Kevin Geniets (28 lip–31 gru)9 stycznia 1997LUX Luksemburg
Clément Russo (1 sie–31 gru)20 stycznia 1995FRA FrancjaProbikeshop Saint-Étienne Loire (2017)
Benoît Cosnefroy (1 sie–31 gru)17 października 1995FRA Francja
Źródło: UCI

2016[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Gediminas Bagdonas26 grudnia 1985LTU LitwaAn Post-Sean Kelly (2012)
Jan Bakelants14 lutego 1986BEL BelgiaOmega Pharma - Quick Step (2014)
Romain Bardet9 listopada 1990FRA FrancjaChambéry CF (2011)
Julien Bérard27 lipca 1987FRA FrancjaChambéry CF (2009)
François Bidard19 marca 1992FRA FrancjaChambéry CF (2015)
Guillaume Bonnafond23 czerwca 1987FRA FrancjaChambéry CF (2008)
Mikaël Cherel17 marca 1986FRA FrancjaFDJ (2010)
Maxime Daniel5 czerwca 1991FRA FrancjaSojasun (2013)
Nico Denz15 lutego 1994GER NiemcyChambéry CF (2015)
Axel Domont7 sierpnia 1990FRA FrancjaChambéry CF (2012)
Samuel Dumoulin20 sierpnia 1980FRA FrancjaCofidis, le Crédit en Ligne (2012)
Hubert Dupont13 listopada 1980FRA FrancjaRAGT Semences (2005)
Ben Gastauer14 listopada 1987LUX LuksemburgChambéry CF (2009)
Damien Gaudin20 sierpnia 1986FRA FrancjaEuropcar (2013)
Cyril Gautier26 września 1987FRA FrancjaEuropcar (2015)
Alexis Gougeard5 marca 1993FRA FrancjaUSSA Pavilly Barentin (2013)
Patrick Gretsch7 kwietnia 1987GER NiemcyArgos-Shimano (2013)
Hugo Houle27 września 1990CAN KanadaSpiderTech-C10 (2012)
Quentin Jauregui22 kwietnia 1994FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2014)
Blel Kadri3 września 1986FRA FrancjaAG2R-La Mondiale (2008)
Pierre Latour12 października 1993FRA FrancjaChambéry CF (2014)
Sébastien Minard12 czerwca 1982FRA FrancjaCofidis, le Crédit en Ligne (2010)
Matteo Montaguti6 stycznia 1984ITA WłochyDe Rosa-Stac Plastic (2010)
Jean-Christophe Péraud22 maja 1977FRA FrancjaOmega Pharma-Lotto (2010)
Domenico Pozzovivo30 listopada 1982ITA WłochyColnago-CSF Inox (2012)
Christophe Riblon17 stycznia 1981FRA FrancjaCC Nogent-sur-Oise (2004)
Jesse Sergent8 lipca 1988NZL Nowa ZelandiaTrek Factory Racing (2015)
Sébastien Turgot11 kwietnia 1984FRA FrancjaEuropcar (2013)
Johan Vansummeren4 lutego 1981BEL BelgiaGarmin-Sharp (2014)
Alexis Vuillermoz1 czerwca 1988FRA FrancjaSojasun (2013)
Benoît Cosnefroy (15 sie–31 gru)17 października 1995FRA Francja
Étienne Fabre (15 sie–10 gru, Przypis)5 sierpnia 1996FRA FrancjaChambéry CF (2016)
Rémy Rochas (1 sie–31 gru)18 maja 1996FRA Francja
Źródło: UCI

Przypis: Étienne Fabre, śmierć

2015[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Gediminas Bagdonas26 grudnia 1985LTU LitwaAn Post-Sean Kelly (2012)
Jan Bakelants14 lutego 1986BEL BelgiaOmega Pharma - Quick Step (2014)
Romain Bardet9 listopada 1990FRA FrancjaChambéry CF (2011)
Julien Bérard27 lipca 1987FRA FrancjaChambéry CF (2009)
Carlos Betancur (1 sty–20 sie)13 października 1989COL KolumbiaAcqua & Sapone (2012)
Guillaume Bonnafond23 czerwca 1987FRA FrancjaChambéry CF (2008)
Mikaël Cherel17 marca 1986FRA FrancjaFDJ (2010)
Maxime Daniel5 czerwca 1991FRA FrancjaSojasun (2013)
Nico Denz (1 sie–31 gru)15 lutego 1994GER NiemcyChambéry CF (2015)
Axel Domont7 sierpnia 1990FRA FrancjaChambéry CF (2012)
Samuel Dumoulin20 sierpnia 1980FRA FrancjaCofidis, le Crédit en Ligne (2012)
Hubert Dupont13 listopada 1980FRA FrancjaRAGT Semences (2005)
Ben Gastauer14 listopada 1987LUX LuksemburgChambéry CF (2009)
Damien Gaudin20 sierpnia 1986FRA FrancjaEuropcar (2013)
Alexis Gougeard5 marca 1993FRA FrancjaUSSA Pavilly Barentin (2013)
Patrick Gretsch7 kwietnia 1987GER NiemcyArgos-Shimano (2013)
Hugo Houle27 września 1990CAN KanadaSpiderTech-C10 (2012)
Quentin Jauregui22 kwietnia 1994FRA FrancjaRoubaix Lille Métropole (2014)
Blel Kadri3 września 1986FRA FrancjaAG2R-La Mondiale (2008)
Pierre Latour12 października 1993FRA FrancjaChambéry CF (2014)
Sébastien Minard12 czerwca 1982FRA FrancjaCofidis, le Crédit en Ligne (2010)
Lloyd Mondory (1 sty–31 sie, Przypis)26 kwietnia 1982FRA Francja
Matteo Montaguti6 stycznia 1984ITA WłochyDe Rosa-Stac Plastic (2010)
Rinaldo Nocentini25 września 1977ITA WłochyAcqua & Sapone - Caffè Mokambo (2006)
Jean-Christophe Péraud22 maja 1977FRA FrancjaOmega Pharma-Lotto (2010)
Domenico Pozzovivo30 listopada 1982ITA WłochyColnago-CSF Inox (2012)
Christophe Riblon17 stycznia 1981FRA FrancjaCC Nogent-sur-Oise (2004)
Sébastien Turgot11 kwietnia 1984FRA FrancjaEuropcar (2013)
Johan Vansummeren4 lutego 1981BEL BelgiaGarmin-Sharp (2014)
Alexis Vuillermoz1 czerwca 1988FRA FrancjaSojasun (2013)
François Bidard (1 sie–31 gru)19 marca 1992FRA FrancjaChambéry CF (2015)
Romain Campistrous (1 sie–31 gru)16 lipca 1992FRA FrancjaGSC Blagnac Vélo Sport 31 (2015)
Florent Pereira (1 sie–31 sie)19 października 1993FRA FrancjaPro Immo Nicolas Roux (2015)
Źródło: UCI

Przypis: Lloyd Mondory, zwolniony za doping

2014[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Davide Appollonio2 czerwca 1989ITA WłochySky (2012)
Gediminas Bagdonas26 grudnia 1985LTU LitwaAn Post-Sean Kelly (2012)
Romain Bardet9 listopada 1990FRA FrancjaChambéry CF (2011)
Julien Bérard27 lipca 1987FRA FrancjaChambéry CF (2009)
Carlos Betancur13 października 1989COL KolumbiaAcqua & Sapone (2012)
François Bidard (1 sie–31 gru)19 marca 1992FRA FrancjaChambéry CF (2014)
Guillaume Bonnafond23 czerwca 1987FRA FrancjaChambéry CF (2008)
Maxime Bouet3 listopada 1986FRA FrancjaAgritubel (2009)
Steve Chainel6 września 1983FRA FrancjaFDJ-BigMat (2012)
Mikaël Cherel17 marca 1986FRA FrancjaFDJ (2010)
Maxime Daniel5 czerwca 1991FRA FrancjaSojasun (2013)
Nico Denz (1 sie–31 gru)15 lutego 1994GER NiemcyChambéry CF (2014)
Axel Domont7 sierpnia 1990FRA FrancjaChambéry CF (2012)
Samuel Dumoulin20 sierpnia 1980FRA FrancjaCofidis, le Crédit en Ligne (2012)
Hubert Dupont13 listopada 1980FRA FrancjaRAGT Semences (2005)
Ben Gastauer14 listopada 1987LUX LuksemburgChambéry CF (2009)
Damien Gaudin20 sierpnia 1986FRA FrancjaEuropcar (2013)
Alexis Gougeard5 marca 1993FRA FrancjaUSSA Pavilly Barentin (2013)
Patrick Gretsch7 kwietnia 1987GER NiemcyArgos-Shimano (2013)
Hugo Houle27 września 1990CAN KanadaSpiderTech-C10 (2012)
Jauhienij Hutarowicz29 listopada 1983BLR BiałoruśFDJ-BigMat (2012)
Blel Kadri3 września 1986FRA FrancjaAG2R-La Mondiale (2008)
Julian Kern28 grudnia 1989GER NiemcyLeopard-Trek Continental (2012)
Sébastien Minard12 czerwca 1982FRA FrancjaCofidis, le Crédit en Ligne (2010)
Lloyd Mondory26 kwietnia 1982FRA Francja
Matteo Montaguti6 stycznia 1984ITA WłochyDe Rosa-Stac Plastic (2010)
Rinaldo Nocentini25 września 1977ITA WłochyAcqua & Sapone - Caffè Mokambo (2006)
Jean-Christophe Péraud22 maja 1977FRA FrancjaOmega Pharma-Lotto (2010)
Domenico Pozzovivo30 listopada 1982ITA WłochyColnago-CSF Inox (2012)
Jimmy Raibaud (1 sie–31 gru)13 listopada 1991FRA FrancjaCR4C Roanne (2014)
Christophe Riblon17 stycznia 1981FRA FrancjaCC Nogent-sur-Oise (2004)
Sébastien Turgot11 kwietnia 1984FRA FrancjaEuropcar (2013)
Alexis Vuillermoz1 czerwca 1988FRA FrancjaSojasun (2013)
Źródło: UCI

2013[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Davide Appollonio2 czerwca 1989ITA WłochySky (2012)
Gediminas Bagdonas26 grudnia 1985LTU LitwaAn Post-Sean Kelly (2012)
Romain Bardet9 listopada 1990FRA FrancjaChambéry CF (2011)
Manuel Belletti14 października 1985ITA WłochyColnago-CSF Inox (2011)
Julien Bérard27 lipca 1987FRA FrancjaChambéry CF (2009)
Carlos Betancur13 października 1989COL KolumbiaAcqua & Sapone (2012)
Guillaume Bonnafond23 czerwca 1987FRA FrancjaChambéry CF (2008)
Maxime Bouet3 listopada 1986FRA FrancjaAgritubel (2009)
Frédéric Brun (1 sie–31 gru)18 sierpnia 1988FRA FrancjaBourg Ain Cyclisme (2013)
Steve Chainel6 września 1983FRA FrancjaFDJ-BigMat (2012)
Gabriel Chavanne (1 sie–31 gru)20 stycznia 1992SUI SzwajcariaChambéry CF (2013)
Mikaël Cherel17 marca 1986FRA FrancjaFDJ (2010)
Axel Domont7 sierpnia 1990FRA FrancjaChambéry CF (2012)
Samuel Dumoulin20 sierpnia 1980FRA FrancjaCofidis, le Crédit en Ligne (2012)
Hubert Dupont13 listopada 1980FRA FrancjaRAGT Semences (2005)
John Gadret22 kwietnia 1979FRA FrancjaJartazi Revor (2005)
Ben Gastauer14 listopada 1987LUX LuksemburgChambéry CF (2009)
Sylvain Georges1 maja 1984FRA FrancjaBig Mat-Auber 93 (2011)
Hugo Houle27 września 1990CAN KanadaSpiderTech-C10 (2012)
Jauhienij Hutarowicz29 listopada 1983BLR BiałoruśFDJ-BigMat (2012)
Walentin Iglinski12 maja 1984KAZ KazachstanAstana (2012)
Blel Kadri3 września 1986FRA FrancjaAG2R-La Mondiale (2008)
Julian Kern28 grudnia 1989GER NiemcyLeopard-Trek Continental (2012)
Pierre Latour (1 sie–31 gru)12 października 1993FRA FrancjaChambéry CF (2013)
Sébastien Minard12 czerwca 1982FRA FrancjaCofidis, le Crédit en Ligne (2010)
Lloyd Mondory26 kwietnia 1982FRA Francja
Matteo Montaguti6 stycznia 1984ITA WłochyDe Rosa-Stac Plastic (2010)
Rinaldo Nocentini25 września 1977ITA WłochyAcqua & Sapone - Caffè Mokambo (2006)
Jean-Christophe Péraud22 maja 1977FRA FrancjaOmega Pharma-Lotto (2010)
Domenico Pozzovivo30 listopada 1982ITA WłochyColnago-CSF Inox (2012)
Anthony Ravard28 września 1983FRA FrancjaAgritubel (2009)
Christophe Riblon17 stycznia 1981FRA FrancjaCC Nogent-sur-Oise (2004)
Źródło: UCI

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]