ASB Classic 2016 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet ASB Classic 2016.
ASB Classic 2016
Miejsce  Nowa Zelandia
Auckland
Obiekt ASB Tennis Centre
Nawierzchnia Twarda
Data 11–16.01.2016
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 520 070 $
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Karl Budge
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Hiszpania Roberto Bautista-Agut
Gra podwójna
Chorwacja Mate Pavić
Nowa Zelandia Michael Venus
2015 2017
Strona internetowa

ASB Classic 2016tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2016 z cyklu ASB Classic rozgrywany w dniach 11–16 stycznia 2016 roku w Auckland na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 520 070 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
1/WCHiszpania David Ferrer 7 półfinał
02Francja Jo-Wilfried Tsonga 10 półfinał
03Stany Zjednoczone John Isner 11 ćwierćfinał
04Południowa Afryka Kevin Anderson 12 ćwierćfinał
05Francja Benoît Paire 19 2. runda
06Włochy Fabio Fognini 21 ćwierćfinał
07Chorwacja Ivo Karlović 23 1. runda
08Hiszpania Roberto Bautista-Agut 25 zwycięstwo

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Hiszpania David Ferrer 6 6  
 Czechy Lukáš Rosol 3 4  
  1/WC  Hiszpania David Ferrer 6 1 2  
   Stany Zjednoczone Jack Sock 3 6 6  
4  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 4 4
   Stany Zjednoczone Jack Sock 1 6 6  
     Stany Zjednoczone Jack Sock 1 0k
  8  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 1
  8  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 2 6  
3  Stany Zjednoczone John Isner 5 6 3  
8  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 3 7 6
  2  Francja Jo-Wilfried Tsonga 6 63 4  
6  Włochy Fabio Fognini 5 64
  2  Francja Jo-Wilfried Tsonga 7 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1/WC  Hiszpania David Ferrer 6 6  
 Stany Zjednoczone Steve Johnson 3 6 3     Q  Australia Matthew Barton 2 4  
Q  Australia Matthew Barton 6 3 6       1/WC  Hiszpania David Ferrer 6 6
 Czechy Lukáš Rosol 7 6        Czechy Lukáš Rosol 3 4
 Hiszpania Guillermo García-López 65 4      Czechy Lukáš Rosol 6 7
WC  Nowa Zelandia Michael Venus 4 64     5  Francja Benoît Paire 4 65  
5  Francja Benoît Paire 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Południowa Afryka Kevin Anderson 7 7  
Q  Holandia Robin Haase 6 6     Q  Holandia Robin Haase 68 65  
 Hiszpania Pablo Andújar 4 1       4  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 4 4
 Dominikana Víctor Estrella 0 4        Stany Zjednoczone Jack Sock 1 6 6
 Stany Zjednoczone Jack Sock 6 6      Stany Zjednoczone Jack Sock 6 6
 Kanada Vasek Pospisil 7 7      Kanada Vasek Pospisil 2 4  
7  Chorwacja Ivo Karlović 64 5  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 7  
 Czechy Jiří Veselý 3 5     8  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 7  
 Stany Zjednoczone Donald Young 6 6      Stany Zjednoczone Donald Young 4 63  
WC  Nowa Zelandia Finn Tearney 2 3       8  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 2 6
 Wielka Brytania Aljaž Bedene 7 610 1k       3  Stany Zjednoczone John Isner 5 6 3
 Stany Zjednoczone Sam Querrey 65 7 2      Stany Zjednoczone Sam Querrey 68 7 4
    3  Stany Zjednoczone John Isner 7 64 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Włochy Fabio Fognini 6 2 7  
 Portugalia João Sousa 4 6 63     6  Włochy Fabio Fognini 6 6  
Q  Holandia Thiemo de Bakker 6 6     Q  Holandia Thiemo de Bakker 1 1  
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 3 4       6  Włochy Fabio Fognini 5 64
 Niemcy Philipp Kohlschreiber 7 6       2  Francja Jo-Wilfried Tsonga 7 7
Q  Niemcy Benjamin Becker 68 3      Niemcy Philipp Kohlschreiber 3 4
    2  Francja Jo-Wilfried Tsonga 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 82 450 250
Finalista 43 430 150
Półfinalista 23 525 90
Ćwierćfinalista 13 400 45
2. runda 7900 20
1. runda 4680 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
52 1. runda
02Filipiny Treat Huey
Białoruś Maks Mirny
61 1. runda
03Niemcy Philipp Petzschner
Austria Alexander Peya
74 ćwierćfinał
04Stany Zjednoczone Eric Butorac
Stany Zjednoczone Scott Lipsky
85 finał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
2 66  
WC  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 7     WC  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Nowa Zelandia Artem Sitak
 
 Hiszpania Pablo Andújar
 Włochy Fabio Fognini
3 4      Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
w/o  
 Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
6 6       WC  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Nowa Zelandia Artem Sitak
2 3  
3  Niemcy Philipp Petzschner
 Austria Alexander Peya
7 6        Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 6  
 Hiszpania Guillermo García-López
 Hiszpania David Marrero
63 3     3  Niemcy Philipp Petzschner
 Austria Alexander Peya
3 4
 Australia Chris Guccione
 Brazylia André Sá
4 2      Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 6  
 Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 6        Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
7 6
WC  Nowa Zelandia Finn Tearney
 Nowa Zelandia Wesley Whitehouse
5 2       4  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
5 4
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Stany Zjednoczone Donald Young
7 6      Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Stany Zjednoczone Donald Young
2 6 5  
 Wielka Brytania Jonathan Marray
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
4 6 11     4  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 4 10  
4  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 3 13       4  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 6
Alt  Dominikana Víctor Estrella
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
66 4        Austria Julian Knowle
 Austria Oliver Marach
1 4  
 Austria Julian Knowle
 Austria Oliver Marach
7 6      Austria Julian Knowle
 Austria Oliver Marach
 Stany Zjednoczone John Isner
 Czechy Lukáš Rosol
4 6 10      Stany Zjednoczone John Isner
 Czechy Lukáš Rosol
w/o  
2  Filipiny Treat Huey
 Białoruś Maks Mirny
6 3 5  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 25 070 250
Finaliści 13 170 150
Półfinaliści 7140 90
Ćwierćfinaliści 4080 45
1. runda 2390 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]