ASB Classic 2020 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy turnieju mężczyzn. Zobacz też: turniej kobiet i główną stronę turnieju.
ASB Classic 2020
Miejsce  Nowa Zelandia
Auckland
Obiekt ASB Tennis Centre
Nawierzchnia Twarda
Data 13–18.01.2020
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 610 010 $
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Karl Budge
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Francja Ugo Humbert
Gra podwójna
Wielka Brytania Luke Bambridge
Japonia Ben McLachlan
2019 2021
Strona internetowa

ASB Classic 2020tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2020 z cyklu Auckland Open rozgrywany w dniach 13–18 stycznia 2020 roku w Auckland na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 610 010 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Włochy Fabio Fognini 12 2. runda
02Kanada Denis Shapovalov 14 ćwierćfinał
03Rosja Karen Chaczanow 17 2. runda
04Stany Zjednoczone John Isner 19 półfinał
05Francja Benoît Paire 24 finał
06Polska Hubert Hurkacz 37 półfinał
07Francja Adrian Mannarino 43 1. runda
08Mołdawia Radu Albot 46 wycofanie

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Hiszpania Feliciano López 4 7 4  
6  Polska Hubert Hurkacz 6 611 6  
  6  Polska Hubert Hurkacz 4 7 2  
  5  Francja Benoît Paire 6 61 6  
 Australia John Millman 6 1 4
  5  Francja Benoît Paire 3 6 6  
    5  Francja Benoît Paire 62 6 65
   Francja Ugo Humbert 7 3 7
   Wielka Brytania Kyle Edmund 65 65  
4  Stany Zjednoczone John Isner 7 7  
4  Stany Zjednoczone John Isner 65 4
   Francja Ugo Humbert 7 7  
 Francja Ugo Humbert 7 6
  2  Kanada Denis Shapovalov 5 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Włochy Fabio Fognini 6 4 3  
 Hiszpania Feliciano López 3 7 6      Hiszpania Feliciano López 3 6 6  
 Hiszpania Pablo Andújar 6 64 4        Hiszpania Feliciano López 4 7 4
Q  Szwecja Mikael Ymer 6 5 6       6  Polska Hubert Hurkacz 6 611 6
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 4 7 1     Q  Szwecja Mikael Ymer 2 62
 Włochy Lorenzo Sonego 5 3     6  Polska Hubert Hurkacz 6 7  
6  Polska Hubert Hurkacz 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Rosja Karen Chaczanow 6 3 3  
Q  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 65 4      Australia John Millman 4 6 6  
 Australia John Millman 7 6        Australia John Millman 6 1 4
 Wielka Brytania Cameron Norrie 63 2       5  Francja Benoît Paire 3 6 6
Q  Brazylia Thiago Monteiro 7 6     Q  Brazylia Thiago Monteiro 6 4 3
WC  Włochy Jannik Sinner 4 6 4     5  Francja Benoît Paire 4 6 6  
5  Francja Benoît Paire 6 2 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Francja Adrian Mannarino 6 4 4  
 Włochy Andreas Seppi 3 6 6      Włochy Andreas Seppi 3 64  
WC  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 2 6 3      Wielka Brytania Kyle Edmund 6 7  
 Wielka Brytania Kyle Edmund 6 4 6        Wielka Brytania Kyle Edmund 65 65
 Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 6 6       4  Stany Zjednoczone John Isner 7 7
WC  Nowa Zelandia Michael Venus 4 3      Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 63 7 3
    4  Stany Zjednoczone John Isner 7 61 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
LL  Argentyna Leonardo Mayer 66 7 62  
 Włochy Marco Cecchinato 7 618 7      Włochy Marco Cecchinato 1 4  
 Francja Ugo Humbert 7 2 6      Francja Ugo Humbert 6 6  
 Norwegia Casper Ruud 63 6 3        Francja Ugo Humbert 7 6
 Portugalia João Sousa 4 2       2  Kanada Denis Shapovalov 5 4
 Kanada Vasek Pospisil 6 6      Kanada Vasek Pospisil 4 62
    2  Kanada Denis Shapovalov 6 7  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 91 625 250
Finalista 50 710 150
Półfinalista 28 540 90
Ćwierćfinalista 16 250 45
2. runda 9320 20
1. runda 5450 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Nowa Zelandia John Peers
Nowa Zelandia Michael Venus
35 1. runda
02Chorwacja Mate Pavić
Brazylia Bruno Soares
38 1. runda
03Indie Rohan Bopanna
Finlandia Henri Kontinen
58 ćwierćfinał
04Stany Zjednoczone Austin Krajicek
Chorwacja Franko Škugor
76 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Nowa Zelandia John Peers
 Nowa Zelandia Michael Venus
64 63  
 Indie Divij Sharan
 Nowa Zelandia Artem Sitak
7 7      Indie Divij Sharan
 Nowa Zelandia Artem Sitak
7 63 9  
 Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
     Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
5 7 11  
 Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
w/o        Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
65 64  
3  Indie Rohan Bopanna
 Finlandia Henri Kontinen
6 6        Wielka Brytania Luke Bambridge
 Japonia Ben McLachlan
7 7  
WC  Wielka Brytania Cameron Norrie
 Nowa Zelandia Rhett Purcell
4 2     3  Indie Rohan Bopanna
 Finlandia Henri Kontinen
3 4
 Wielka Brytania Luke Bambridge
 Japonia Ben McLachlan
6 7      Wielka Brytania Luke Bambridge
 Japonia Ben McLachlan
6 6  
WC  Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald
 Nowa Zelandia Ajeet Rai
3 5        Wielka Brytania Luke Bambridge
 Japonia Ben McLachlan
7 6
 Boliwia Hugo Dellien
 Brazylia Thiago Monteiro
3 4        Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
63 3
 Wielka Brytania Dominic Inglot
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 6      Wielka Brytania Dominic Inglot
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
2 2  
 Meksyk Santiago González
 Wielka Brytania Ken Skupski
5 66     4  Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Chorwacja Franko Škugor
6 6  
4  Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Chorwacja Franko Škugor
7 7       4  Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Chorwacja Franko Škugor
2 65
 Włochy Simone Bolelli
 Włochy Fabio Fognini
3 1k        Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
6 7  
 Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
6 1      Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
4 6 10
 Dania Frederik Nielsen
 Niemcy Tim Pütz
65 6 10      Dania Frederik Nielsen
 Niemcy Tim Pütz
6 1 7  
2  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
7 3 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 30 900 250
Finaliści 15 840 150
Półfinaliści 8580 90
Ćwierćfinaliści 4910 45
1. runda 2880 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]