Abierto Mexicano Telcel 2015 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Abierto Mexicano Telcel 2015.
Abierto Mexicano Telcel 2015
Miejsce  Meksyk
Acapulco
Obiekt Fairmont Acapulco Princess
Nawierzchnia Twarda
Data 23–28.02.2015
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 500
Pula nagród 1 414 550 $
Drabinka 32S/16QS/16D/4QD
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Hiszpania David Ferrer
Gra podwójna
Chorwacja Ivan Dodig
Brazylia Marcelo Melo
2014 2016
Strona internetowa

Abierto Mexicano Telcel 2015, właśc. Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC 2015tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 500 w sezonie 2015 z cyklu Abierto Mexicano Telcel rozgrywany w dniach 23–28 lutego 2015 roku w Acapulco na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 1 414 550 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Japonia Kei Nishikori 5 finał
02Hiszpania David Ferrer 9 zwycięstwo
03Bułgaria Grigor Dimitrow 10 2. runda
4/WCPołudniowa Afryka Kevin Anderson 15 półfinał
05Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 24 ćwierćfinał
06Chorwacja Ivo Karlović 29 ćwierćfinał
7/WCKolumbia Santiago Giraldo 33 2. runda
08Niemcy Benjamin Becker 40 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Japonia Kei Nishikori 6 6  
5  Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 4 4  
  1  Japonia Kei Nishikori 6 3 6  
  4/WC  Południowa Afryka Kevin Anderson 2 6 3  
4/WC  Południowa Afryka Kevin Anderson 3 6 6
   Serbia Viktor Troicki 6 3 3  
    1  Japonia Kei Nishikori 3 5
  2  Hiszpania David Ferrer 6 7
  6  Chorwacja Ivo Karlović 6 60 64  
Q  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 4 7 7  
Q  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 6 0 0
  2  Hiszpania David Ferrer 4 6 6  
 Australia Bernard Tomic 4 6 1
  2  Hiszpania David Ferrer 6 3 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
1  Japonia Kei Nishikori 6 7  
Q  Kolumbia Alejandro González 3 5     1  Japonia Kei Nishikori 6 6  
 Dominikana Víctor Estrella 2 5      Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 1 3  
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 7       1  Japonia Kei Nishikori 6 6
 Holandia Robin Haase 3 6 2       5  Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 4 4
 Austria Andreas Haider-Maurer 6 2 6      Austria Andreas Haider-Maurer 2 3
 Australia Sam Groth 3 6 0     5  Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 6 6  
5  Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 6 4 6  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
4/WC  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 6  
 Niemcy Dustin Brown 1 2     4/WC  Południowa Afryka Kevin Anderson 3 7 6  
 Chorwacja Ivan Dodig 4 4      Stany Zjednoczone Steve Johnson 6 5 3  
 Stany Zjednoczone Steve Johnson 6 6       4/WC  Południowa Afryka Kevin Anderson 3 6 6
WC  Meksyk Daniel Garza 4 3        Serbia Viktor Troicki 6 3 3
 Serbia Viktor Troicki 6 6      Serbia Viktor Troicki 6 6
Q  Stany Zjednoczone Austin Krajicek 68 1     7/WC  Kolumbia Santiago Giraldo 3 4  
7/WC  Kolumbia Santiago Giraldo 7 6  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
6  Chorwacja Ivo Karlović 6 3 6  
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili 4 6 2     6  Chorwacja Ivo Karlović 3 6 6  
 Serbia Dušan Lajović 6 7      Serbia Dušan Lajović 6 3 1  
Q  Australia Thanasi Kokkinakis 4 64       6  Chorwacja Ivo Karlović 6 60 64
 Stany Zjednoczone Donald Young 6 2 2k       Q  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 4 7 7
Q  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 4 6 4     Q  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 7 4 6
 Serbia Filip Krajinović 3 7 0     3  Bułgaria Grigor Dimitrow 5 6 0  
3  Bułgaria Grigor Dimitrow 6 5 6  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
8  Niemcy Benjamin Becker 7 6  
 Niemcy Tobias Kamke 64 2     8  Niemcy Benjamin Becker 6 3 2  
 Australia Bernard Tomic 3 6 6      Australia Bernard Tomic 4 6 6  
 Francja Adrian Mannarino 6 4 4        Australia Bernard Tomic 4 6 1
 Australia Marinko Matošević 6 6       2  Hiszpania David Ferrer 6 3 6
 Hiszpania Marcel Granollers 4 2      Australia Marinko Matošević 63 4
 Holandia Igor Sijsling 3 64     2  Hiszpania David Ferrer 7 6  
2  Hiszpania David Ferrer 6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 343 000 500
Finalista 154 620 300
Półfinalista 73 240 180
Ćwierćfinalista 35 340 90
2. runda 18 020 45
1. runda 9910 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Chorwacja Ivan Dodig
Brazylia Marcelo Melo
12 zwycięstwo
02Hiszpania Marcel Granollers
Hiszpania Marc López
23 1. runda
03Austria Alexander Peya
Brazylia Bruno Soares
24 1. runda
04Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
39 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
6 6  
 Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
3 4     1  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
6 6  
WC  Meksyk César Ramírez
 Meksyk Miguel Ángel Reyes-Varela
7 7     WC  Meksyk César Ramírez
 Meksyk Miguel Ángel Reyes-Varela
1 3  
 Nowa Zelandia Artem Sitak
 Serbia Viktor Troicki
5 65       1  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
4 7 10  
4  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 7       4  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 66 4  
 Kolumbia Santiago Giraldo
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
2 64     4  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 65 19
 Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
2 6 8     Q  Niemcy Dustin Brown
 Niemcy Tobias Kamke
3 7 17  
Q  Niemcy Dustin Brown
 Niemcy Tobias Kamke
6 3 10       1  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
7 5 10
 Niemcy Andre Begemann
 Holandia Robin Haase
6 7        Polska Mariusz Fyrstenberg
 Meksyk Santiago González
62 7 3
 Niemcy Benjamin Becker
 Austria Philipp Oswald
4 63      Niemcy Andre Begemann
 Holandia Robin Haase
7 4 3  
 Dominikana Víctor Estrella
 Białoruś Maks Mirny
6 6      Dominikana Víctor Estrella
 Białoruś Maks Mirny
66 6 10  
3  Austria Alexander Peya
 Brazylia Bruno Soares
3 1        Dominikana Víctor Estrella
 Białoruś Maks Mirny
3 63
 Australia Sam Groth
 Australia Chris Guccione
3 6 5        Polska Mariusz Fyrstenberg
 Meksyk Santiago González
6 7  
WC  Meksyk Tigre Hank
 Meksyk Manuel Sánchez
6 3 10     WC  Meksyk Tigre Hank
 Meksyk Manuel Sánchez
0 1
 Polska Mariusz Fyrstenberg
 Meksyk Santiago González
7 6      Polska Mariusz Fyrstenberg
 Meksyk Santiago González
6 6  
2  Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Marc López
5 4  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 101 310 500
Finaliści 45 710 300
Półfinaliści 21 550 180
Ćwierćfinaliści 10 420 90
1. runda 5350 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]