Abigail Tere-Apisah

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Abigail Tere-Apisah
Państwo  Papua-Nowa Gwinea
Data i miejsce urodzenia 13 lipca 1992
Port Moresby
Gra praworęczna, oburęczny bekhend
Status profesjonalny 2011
Zakończenie kariery aktywny
Gra pojedyncza
Wygrane turnieje 0 WTA, 1 ITF
Najwyżej w rankingu 276 (6 sierpnia 2018)
Gra podwójna
Wygrane turnieje 0 WTA, 6 ITF
Najwyżej w rankingu 224 (11 czerwca 2018)

Abigail Agivanagi Tere-Apisah (ur. 13 lipca 1992 w Port Moresby) – papuańska tenisistka, reprezentantka kraju w rozgrywkach Pucharu Federacji.

Kariera tenisowa[edytuj | edytuj kod]

W rozgrywkach zawodowych zadebiutowała w marcu 2011 roku, w turnieju rangi ITF w amerykańskim Rock Hill, gdzie przegrała w drugiej rundzie kwalifikacji z amerykańską tenisistką Whitney Jones 3:6, 6:3, 2:6.

Na swoim koncie ma jeden wygrany turniej w grze pojedynczej i sześć w grze podwójnej rangi ITF.

Wygrane turnieje rangi ITF[edytuj | edytuj kod]

turnieje z pulą nagród 100 000 $
turnieje z pulą nagród 75/80 000 $
turnieje z pulą nagród 50/60 000 $
turnieje z pulą nagród 25 000 $
turnieje z pulą nagród 15 000 $
turnieje z pulą nagród 10 000 $

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej ($) Naw. Finalistka Wynik
1. 19/05/2019 Singapur Singapur 25 000 twarda Rosja Walerija Sawinych 6:3, 6:2

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej Naw. Partnerka Przeciwniczki Wynik
1. 30/09/2016 Australia Brisbane Twarda Australia Naiktha Bains Izrael Julja Gluszko
Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou
6:7(4), 6:2, 10-3
2. 10/06/2017 Stany Zjednoczone Bethany Beach Ceglana Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria Stany Zjednoczone Sophie Chang
Stany Zjednoczone Alexandra Mueller
6:4, 6:0
3. 22/09/2017 Australia Penrith Twarda Australia Naiktha Bains Australia Tammi Patterson
Australia Olivia Rogowska
6:3, 6:0
4. 29/09/2017 Australia Brisbane Twarda Australia Naiktha Bains Stany Zjednoczone Jennifer Elie
Japonia Erika Sema
6:4, 6:1
5. 13/10/2017 Australia Cairns Twarda Australia Naiktha Bains Australia Astra Sharma
Rosja Belinda Woolcock
4:6, 6:2, 10-6
6. 02/06/2019 Hongkong Hongkong Twarda Japonia Junri Namigata Japonia Erina Hayashi
Japonia Momoko Kobori
6:3, 2:6, 10-6

Puchar Federacji[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Rok Runda Data i miejsce Przeciwnik Nawierzchnia Rywal Zwycięstwo/Porażka Rezultat
2015 Azja/Oceania Grupa II 14 kwietnia – 17 kwietnia 2015
Hajdarabad, Indie
 Sri Lanka (3:0) Twarda (hala) Medhira Samarasinghe Zwycięstwo 6:0, 6:3
 Indonezja (0:3) Lavinia Tananta Porażka 6:2, 1:6, 3:6
Azja/Oceania grupa II Play-off  Singapur (3:0) Angeline Devi Devanthiran Zwycięstwo 6:0, 6:3
2016 Azja/Oceania Grupa II 11 kwietnia – 15 kwietnia 2015
Hua Hin, Tajlandia
 Hongkong (1:2) Twarda Ng Man-ying Zwycięstwo 2:6, 6:1, 7:5
 Iran (3:0) Sadaf Sadeghvaziri Zwycięstwo 6:1, 6:1
 Filipiny (1:2) Anna Clarice Patrimonio Zwycięstwo 6:1, 6:0
2017 Azja/Oceania Grupa II 18 lipca – 23 lipca 2017
Duszanbe, Tadżykistan
 Iran (3:0) Twarda Sara Amiri Zwycięstwo 6:3, 6:0
 Hongkong (0:3) Zhang Ling Porażka 4:6, 4:6
Azja/Oceania grupa II Play-off  Singapur (3:0) Y-kit Nicole Tan Zwycięstwo 6:7(5), 6:0, 6:0
2018 Azja/Oceania Grupa II 6 lutego – 10 lutego 2018
Madinat Isa, Bahrajn
 Oman (3:0) Twarda Fatima an-Nabhani Zwycięstwo 7:6(4), 7:5
 Malezja (3:0) Suhana Sofia Mohd Adam Das Zwycięstwo 6:2, 6:0
Azja/Oceania grupa II Play-off  Singapur (2:1) Stefanie Tan Zwycięstwo 2:6, 6:2, 6:4

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Rok Runda Data i miejsce Przeciwnik Nawierzchnia Partnerka Rywalki Zwycięstwo/Porażka Rezultat
2015 Azja/Oceania Grupa II 14 kwietnia – 17 kwietnia 2015
Hajdarabad, Indie
 Indonezja (0:3) Twarda (hala) Brittany Teei Ayu Fani Damayanti
Lavinia Tananta
Porażka 0:6, 2:6
Azja/Oceania grupa II Play-off  Singapur (3:0) Wl Joanne Koh
Sarah Pang
Zwycięstwo 6:0, 6:3
2016 Azja/Oceania Grupa II 11 kwietnia – 15 kwietnia 2015
Hua Hin, Tajlandia
 Hongkong (1:2) Twarda Steffi Carruthers Sher Chun-wing
Zhang Ling
Porażka 3:6, 2:6
 Filipiny (1:2) Khim Iglupas
Katharina Lehnert
Porażka 4:6, 3:6
2018 Azja/Oceania Grupa II 6 lutego – 10 lutego 2018
Madinat Isa, Bahrajn
 Iran (3:0) Twarda Steffi Carruthers Shahrzad Banisaeid
Kimia Rahmani
Zwycięstwo 6:0, 6:0
 Oman (3:0) Maryam Al Balushi
Aisha Al-Suleimani
Zwycięstwo 6:0, 6:1
 Malezja (3:0) Jawairiah Noordin
Suhana Sofia Mohd Adam Das
Zwycięstwo 6:4, 6:2
Azja/Oceania grupa II Play-off  Singapur (2:1) Charmaine Shi Yi Seah
Stefanie Tan
Zwycięstwo 6:1, 6:1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]