Abu Dhabi Tour 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Abu Dhabi Tour 2016
2015 2017
Data 2023 października 2016
Etapów 4
Dystans 555 km
Zgłoszenia 107 kolarzy
Najwszechstronniejszych {{{najwszechstronniejszych}}}
Oficjalna strona WWW

2. edycja wyścigu Abu Dhabi Tour odbywa się w dniach 20 – 23 października. Trasa tego czteroetapowego wyścigu kolarskiego liczy 555 km ze startem w Madinat Zayed i z metą w Abu Dhabi. Wyścig posiada kategorię 2.HC.

Etapy[edytuj | edytuj kod]

Etap Data Start – Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
1. 20 października Madinat ZayedMadinat Zayed 147 Plainstage.svg Płaski Włochy Giacomo Nizzolo Włochy Giacomo Nizzolo
2. 21 października Abu ZabiAbu Zabi 115 Plainstage.svg Płaski Wielka Brytania Mark Cavendish Wielka Brytania Mark Cavendish
3. 22 października Al-AjnJebel Hafeet 150 Mountainstage.svg Górski Estonia Tanel Kangert Estonia Tanel Kangert
4. 23 października Abu ZabiAbu Zabi 143 Plainstage.svg Płaski Wielka Brytania Mark Cavendish Estonia Tanel Kangert

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Na starcie wyścigu stanęło 18 ekip. Wśród nich jedenaście ekip UCI World Tour 2016, cztery z UCI Professional Continental i trzy z UCI Continental.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Drużyna
1-6 AST Kazachstan Astana Pro Team
11-16 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
21-26 CCC Polska CCC Sprandi Polkowice
31-36 GAZ Rosja Gazprom-RusVelo
41-46 LAM Włochy Lampre-Merida
51-56 LTS Belgia Lotto Soudal
61-66 MCC Białoruś Minsk Cycling Club
71-76 MOV Hiszpania Movistar Team
81-86 ANS Zjednoczone Emiraty Arabskie Nasr Dubai
Numery Kod Drużyna
91-96 ONE Wielka Brytania ONE Pro Cycling
101-106 OGE Australia Orica-BikeExchange
111-116 DDD Południowa Afryka Dimension Data
121-126 GIA Niemcy Team Giant-Alpecin
131-136 SKY Wielka Brytania Team Sky
141-146 WGN Wielka Brytania Team Wiggins
151-156 TNK Rosja Tinkoff
161-166 TFR Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
171-176 STH Włochy Willier-Southeast

Przebieg wyścigu[edytuj | edytuj kod]

Etap 1 – 20.10: Madinat Zayed – Madinat Zayed, 147 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Giacomo Nizzolo Stany Zjednoczone Trek-Segafredo 3h 15' 59"
2 Niemcy John Degenkolb Niemcy Team Giant-Alpecin + 0"
3 Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka Dimension Data + 0"
4 Dania Magnus Cort Nielsen Australia Orica-BikeExchange + 0"
5 Wielka Brytania Christopher Latham Wielka Brytania Team Wiggins + 0"
6 Słowacja Michael Kolar Rosja Tinkoff + 0"
7 Rosja Roman Maikin Rosja Gazprom-RusVelo + 0"
8 Włochy Marco Coledan Stany Zjednoczone Trek-Segafredo + 0"
9 Luksemburg Jean-Pierre Drucker Stany Zjednoczone BMC Racing Team + 0"
10 Holandia Ramon Sinkeldam Niemcy Team Giant-Alpecin + 0"
25 Polska Alan Banaszek Polska CCC Sprandi Polkowice + 3"
49 Polska Maciej Paterski Polska CCC Sprandi Polkowice + 3"
57 Polska Łukasz Owsian Polska CCC Sprandi Polkowice + 3"
66 Polska Karol Domagalski Wielka Brytania ONE Pro Cycling + 3"
98 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania Team Sky + 1' 34"
100 Polska Michał Paluta Polska CCC Sprandi Polkowice + 2' 03"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Giacomo Nizzolo Jersey red.svg Jersey green.svg Stany Zjednoczone Trek-Segafredo 3h 15' 49"
2 Niemcy John Degenkolb Niemcy Team Giant-Alpecin + 4"
3 Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka Dimension Data + 6"
4 Belgia Jens Keukeleire Jersey black.svg Australia Orica-BikeExchange + 7"
5 Nowa Zelandia Dion Smith Jersey white.svg Wielka Brytania ONE Pro Cycling + 9"
6 Dania Magnus Cort Nielsen Australia Orica-BikeExchange + 10"
7 Wielka Brytania Christopher Latham Wielka Brytania Team Wiggins + 10"
8 Słowacja Michael Kolar Rosja Tinkoff + 10"
9 Rosja Roman Maikin Rosja Gazprom-RusVelo + 10"
10 Włochy Marco Coledan Stany Zjednoczone Trek-Segafredo + 10"
28 Polska Alan Banaszek Polska CCC Sprandi Polkowice + 13"
49 Polska Maciej Paterski Polska CCC Sprandi Polkowice + 13"
57 Polska Łukasz Owsian Polska CCC Sprandi Polkowice + 13"
66 Polska Karol Domagalski Wielka Brytania ONE Pro Cycling + 13"
98 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania Team Sky + 1' 44"
100 Polska Michał Paluta Polska CCC Sprandi Polkowice + 2' 13"

Etap 2 – 21.10: Abu Zabi – Abu Zabi, 115 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka Dimension Data 2h 32' 21"
2 Włochy Elia Viviani Wielka Brytania Team Sky + 0"
3 Włochy Andrea Guardini Kazachstan Astana Pro Team + 0"
4 Włochy Jakub Mareczko Włochy Willier-Southeast + 0"
5 Luksemburg Jean-Pierre Drucker Stany Zjednoczone BMC Racing Team + 0"
6 Włochy Giacomo Nizzolo Jersey red.svg Jersey green.svg Stany Zjednoczone Trek-Segafredo + 0"
7 Wielka Brytania Christopher Latham Wielka Brytania Team Wiggins + 0"
8 Słowacja Michael Kolar Rosja Tinkoff + 0"
9 Australia Steele Von Hoff Wielka Brytania ONE Pro Cycling + 0"
10 Dania Magnus Cort Nielsen Australia Orica-BikeExchange + 0"
12 Polska Alan Banaszek Polska CCC Sprandi Polkowice + 0"
60 Polska Karol Domagalski Polska ONE Pro Cycling + 0"
88 Polska Michał Paluta Polska CCC Sprandi Polkowice + 39"
93 Polska Maciej Paterski Polska CCC Sprandi Polkowice + 1' 14"
98 Polska Łukasz Owsian Polska CCC Sprandi Polkowice + 2' 25"
103 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania Team Sky + 3' 06"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Mark Cavendish Jersey red.svg Jersey green.svg Południowa Afryka Dimension Data 5h 48' 06"
2 Włochy Giacomo Nizzolo Stany Zjednoczone Trek-Segafredo + 4"
3 Belgia Jens Keukeleire Jersey black.svg Australia Orica-BikeExchange + 5"
4 Włochy Elia Viviani Wielka Brytania Team Sky + 8"
5 Niemcy John Degenkolb Niemcy Team Giant-Alpecin + 8"
6 Włochy Andrea Guardini Kazachstan Astana Pro Team + 10"
7 Nowa Zelandia Dion Smith Jersey white.svg Wielka Brytania ONE Pro Cycling + 10"
8 Wielka Brytania Christopher Lathan Wielka Brytania Team Wiggins + 14"
9 Luksemburg Jean-Pierre Drucker Stany Zjednoczone BMC Racing Team + 14"
10 Słowacja Michael Kolar Rosja Tinkoff + 14"
22 Polska Alan Banaszek Polska CCC Sprandi Polkowice + 17"
56 Polska Karol Domagalski Polska ONE Pro Cycling + 17"
84 Polska Maciej Paterski Polska CCC Sprandi Polkowice + 1' 31"
90 Polska Łukasz Owsian Polska CCC Sprandi Polkowice + 2' 42"
92 Polska Michał Paluta Polska CCC Sprandi Polkowice + 2' 56"
103 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania Team Sky + 4' 54"

Etap 3 – 22.10: Al-Ajn – Jebel Hafeet, 150 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Estonia Tanel Kangert Kazachstan Astana Pro Team 3h 31' 31"
2 Irlandia Nicolas Roche Wielka Brytania Team Sky + 17"
3 Erytrea Mekseb Debesay Południowa Afryka Dimension Data + 33"
4 Włochy Diego Ulissi Włochy Lampre-Merida + 33"
5 Hiszpania Alberto Contador Rosja Tinkoff + 50"
6 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan Astana Pro Team + 50"
7 Francja Julien Bernard Stany Zjednoczone Trek-Segafredo + 52"
8 Belgia Ben Hermans Stany Zjednoczone BMC Racing Team + 1' 19"
9 Holandia Martijn Tusveld Niemcy Team Giant-Alpecin + 1' 28"
10 Dania Jesper Hansen Rosja Tinkoff + 1' 28"
14 Polska Karol Domagalski Wielka Brytania ONE Pro Cycling + 2' 18"
39 Polska Łukasz Owsian Polska CCC Sprandi Polkowice + 12' 18"
47 Polska Maciej Paterski Polska CCC Sprandi Polkowice + 14' 28"
48 Polska Michał Paluta Polska CCC Sprandi Polkowice + 14' 28"
84 Polska Alan Banaszek Polska CCC Sprandi Polkowice + 20' 36"
100 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania Team Sky + 23' 09"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Estonia Tanel Kangert Jersey red.svg Kazachstan Astana Pro Team 9h 19' 44"
2 Irlandia Nicolas Roche Wielka Brytania Team Sky + 21"
3 Włochy Diego Ulissi Włochy Lampre-Merida + 43"
4 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan Astana Pro Team + 1' 00"
5 Hiszpania Alberto Contador Rosja Tinkoff + 1' 00"
6 Francja Julien Bernard Jersey white.svg Stany Zjednoczone Trek-Segafredo + 1' 02"
7 Belgia Ben Hermans Stany Zjednoczone BMC Racing Team + 1' 29"
8 Holandia Martijn Tusveld Niemcy Team Giant-Alpecin + 1' 38"
9 Kolumbia Winner Anacona Hiszpania Movistar Team + 1' 38"
10 Dania Jesper Hansen Rosja Tinkoff + 1' 38"
12 Polska Karol Domagalski Wielka Brytania ONE Pro Cycling + 2' 28"
44 Polska Łukasz Owsian Polska CCC Sprandi Polkowice + 14' 53"
51 Polska Maciej Paterski Polska CCC Sprandi Polkowice + 15' 52"
54 Polska Michał Paluta Polska CCC Sprandi Polkowice + 17' 17"
76 Polska Alan Banaszek Polska CCC Sprandi Polkowice + 20' 46"
103 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania Team Sky + 27' 56"

Etap 4 – 23.10: Abu Zabi – Abu Zabi, 143 km[edytuj | edytuj kod]

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Mark Cavendish Jersey green.svg Południowa Afryka Dimension Data 3h 07' 44"
2 Włochy Giacomo Nizzolo Stany Zjednoczone Trek-Segafredo + 0"
3 Włochy Elia Viviani Wielka Brytania Team Sky + 0"
4 Dania Magnus Cort Nielsen Australia Orica-BikeExchange + 0"
5 Luksemburg Jean-Pierre Drucker Stany Zjednoczone BMC Racing Team + 0"
6 Holandia Ramon Sinkeldam Niemcy Team Giant-Alpecin + 0"
7 Australia Michael Matthews Australia Orica-BikeExchange + 0"
8 Włochy Sacha Modolo Włochy Lampre-Merida + 0"
9 Australia Mark Renshaw Południowa Afryka Dimension Data + 0"
10 Słowacja Michael Kolar Rosja Tinkoff + 0"
22 Polska Karol Domagalski Wielka Brytania ONE Pro Cycling + 6"
31 Polska Alan Banaszek Polska CCC Sprandi Polkowice + 6"
64 Polska Łukasz Owsian Polska CCC Sprandi Polkowice + 28"
65 Polska Maciej Paterski Polska CCC Sprandi Polkowice + 28"
96 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania Team Sky + 2' 52"
100 Polska Michał Paluta Polska CCC Sprandi Polkowice + 2' 58"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Estonia Tanel Kangert Jersey red.svg Kazachstan Astana Pro Team 12h 27' 34"
2 Irlandia Nicolas Roche Wielka Brytania Team Sky + 21"
3 Włochy Diego Ulissi Włochy Lampre-Merida + 43"
4 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan Astana Pro Team + 1' 00"
5 Hiszpania Alberto Contador Rosja Tinkoff + 1' 00"
6 Francja Julien Bernard Jersey white.svg Stany Zjednoczone Trek-Segafredo + 1' 02"
7 Belgia Ben Hermans Stany Zjednoczone BMC Racing Team + 1' 29"
8 Holandia Martijn Tusveld Niemcy Team Giant-Alpecin + 1' 38"
9 Kolumbia Winner Anacona Hiszpania Movistar Team + 1' 38"
10 Dania Jesper Hansen Rosja Tinkoff + 1' 38"
12 Polska Karol Domagalski Wielka Brytania ONE Pro Cycling + 2' 28"
45 Polska Łukasz Owsian Polska CCC Sprandi Polkowice + 15' 15"
50 Polska Maciej Paterski Polska CCC Sprandi Polkowice + 16' 14"
69 Polska Michał Paluta Polska CCC Sprandi Polkowice + 20' 09"
73 Polska Alan Banaszek Polska CCC Sprandi Polkowice + 20' 46"
102 Polska Michał Kwiatkowski Wielka Brytania Team Sky + 30' 42"

Liderzy klasyfikacji po poszczególnych etapach[edytuj | edytuj kod]

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Jersey red.svg
Klasyfikacja punktowa
Jersey green.svg
Klasyfikacja młodzieżowa
Jersey white.svg
Klasyfikacja najaktywniejszych
Jersey black.svg
1 Giacomo Nizzolo Giacomo Nizzolo Giacomo Nizzolo Dion Smith Jens Keukeleire
2 Mark Cavendish Mark Cavendish Mark Cavendish
3 Tanel Kangert Tanel Kangert Julien Bernard
4 Mark Cavendish
Klasyfikacja końcowa Tanel Kangert Mark Cavendish Julien Bernard Jens Keukeleire

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]