Acıbadem Erkekler 1.Ligi (2013/2014)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Acıbadem Erkekler 1.Ligi 2013/2014
2012/2013 2014/2015
Szczegóły rozgrywek
Organizator Türkiye Voleybol Federasyonu
Termin 19.10.2013 – 26.04.2014
Sezon XLIV
Liczba drużyn 12
Liga Mistrzów Arkas Spor Izmir
Halkbank
Puchar CEV Maliye Milli Piyango
Puchar Challenge İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Fenerbahçe Grundig
Beniaminki İnegöl Belediyesi
Konak Belediyesi
Belediye Plevne
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi Belediye Plevne
Çankaya Belediyesi Anka
Mistrz Halkbank
Strona internetowa

Acıbadem Erkekler 1.Ligi 2013/2014 – 44. sezon walki o mistrzostwo Turcji organizowany przez Türkiye Voleybol Federasyonu. Zainaugurowany został 19 października 2013 i trwał do 26 kwietnia 2014 roku.

W sezonie 2013/2014 w Lidze Mistrzów Turcję reprezentowały Arkas Spor Izmir i Halkbank, w Pucharze CEVMaliye Milli Piyango, a w Pucharze Challengeİstanbul Büyükşehir Belediyesi i Fenerbahçe Grundig.

Mistrzem Turcji po raz szósty w historii została drużyna Halkbank.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • Faza zasadnicza: uczestniczyło w niej 12 drużyn, które rozegrały ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym. Osiem najlepszych zespołów awansowało do fazy play-off. Cztery najsłabsze trafiły do fazy play-out.
  • Faza play-off: składała się z ćwierćfinałów (do dwóch zwycięstw), półfinałów (do dwóch zwycięstw) oraz finału (do trzech zwycięstw), który wyłoniły mistrza Turcji.
  • Faza play-out: uczestniczyły w niej 4 drużyn, które rozegrały ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym. Dwie najsłabsze spadły do niższej ligi w kolejnym sezonie.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Turcji
IZM
IZM
HLK
HLK
GAL
GAL
MMP
MMP
IBB
IBB
FEN
FEN
ZIR
ZIR
TGE
TGE
ÇBA
ÇBA
INB
INB
KON
KON
BPL
BPL
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów biorących udział w rozgrywkach
  Acıbadem Erkekler 1.Ligi 2013/2014  
IZM Arkas Spor Izmir Simple gold crown.svg 1 LM
HLK Halkbank 2 LM
GAL Galatasaray FXTCR 3
MMP Maliye Milli Piyango 4 CEV
IBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi 5 Ch
FEN Fenerbahçe Grundig 6 Ch
ZIR Ziraat Bankası 7
TGE Gümüşhane Torul Gençlik 8
ÇBA Çankaya Belediyesi Anka 9
Aiga uparrow inv.svg Awans z niższej ligi
INB İnegöl Belediyesi
KON Konak Belediyesi
BPL Belediye Plevne

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 IZM HLK GAL MMP IBB FEN ZIR TGE ÇBA INB KON BPL
Arkas Spor Izmir - 1:3 3:0 3:1 0:3 1:3 3:2 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
Halkbank 3:1 - 3:0 3:2 1:3 2:3 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
Galatasaray FXTCR 1:3 3:2 - 3:2 0:3 0:3 1:3 3:2 3:1 3:0 3:1 3:0
Maliye Milli Piyango 2:3 0:3 3:1 - 0:3 0:3 3:0 3:2 3:0 3:1 3:1 3:0
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 3:1 0:3 3:1 3:0 - 0:3 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
Fenerbahçe Grundig 3:2 0:3 3:1 3:0 3:0 - 3:0 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0
Ziraat Bankası 2:3 0:3 1:3 3:1 1:3 2:3 - 3:2 3:0 3:0 2:3 3:0
Gümüşhane Torul Gençlik 0:3 0:3 1:3 3:2 3:2 3:2 3:1 - 3:0 3:1 2:3 3:0
Çankaya Belediyesi Anka 0:3 0:3 1:3 1:3 0:3 0:3 0:3 1:3 - 2:3 1:3 3:1
İnegöl Belediyesi 0:3 0:3 1:3 1:3 2:3 1:3 2:3 3:2 3:0 - 3:2 3:1
Konak Belediyesi 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 1:3 3:2 3:1 3:0 3:2 - 3:0
Belediye Plevne 0:3 0:3 0:3 1:3 3:1 0:3 0:3 3:1 3:0 3:1 3:2 -

Źródło: tvf-web.dataproject.com
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty Dod. pkt.
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 Fenerbahçe Grundig 60.5 22 20 2 12 5 3 1 0 1 79 62 17 3.65 1893 1614 1.17 2.50
2 Halkbank 60.2 22 19 3 15 3 1 2 1 0 76 62 14 4.43 1810 1522 1.19 2.20
3 İstanbul Büyükşehir Belediyesi 52.8 22 17 5 10 6 1 1 1 3 77 54 23 2.35 1828 1590 1.15 1.80
4 Arkas Spor Izmir 49 22 16 6 11 2 3 1 4 1 80 54 26 2.08 1850 1679 1.1 3.00
5 Galatasaray FXTCR 38.9 22 13 9 4 6 3 0 5 4 83 44 39 1.13 1900 1848 1.03 2.90
6 Maliye Milli Piyango 37.6 22 11 11 4 6 1 4 2 5 84 43 41 1.05 1866 1845 1.01 1.60
7 Ziraat Bankası 32.6 22 9 13 5 2 2 5 5 3 87 42 45 0.93 1925 1925 1 2.60
8 Gümüşhane Torul Gençlik 26 22 8 14 2 3 3 5 3 6 88 37 51 0.73 1908 1978 0.96 0.00
9 Konak Belediyesi 22.3 22 8 14 2 2 4 2 5 7 85 33 52 0.63 1811 1920 0.94 0.30
10 İnegöl Belediyesi 15.7 22 5 17 1 1 3 3 6 8 85 27 58 0.47 1763 1960 0.9 0.70
11 Belediye Plevne 15.1 22 5 17 1 3 1 0 3 14 74 18 56 0.32 1522 1766 0.86 1.10
12 Çankaya Belediyesi Anka 5.1 22 1 21 0 1 0 1 5 15 74 10 64 0.16 1390 1819 0.76 1.10

Źródło: tvf-web.dataproject.com
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Dodatkowe punkty: Każdej drużynie doliczono dodatkowe punkty w wysokości 5% punktów uzyskanych przez drużynę juniorów
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     kwalifikacja do fazy play-off

     kwalifikacja do fazy play-out

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

 Ćwierćfinały Półfinały Finały
 
 1 Fenerbahçe Grundig2 33   
 8 Gümüşhane Torul Gençlik0 00     
     1 Fenerbahçe Grundig2 33   
     4 Arkas Spor Izmir0 00     
 4 Arkas Spor Izmir2 33         
 5 Galatasaray FXTCR0 00       
       1 Fenerbahçe Grundig1 3001 
       2 Halkbank3 1333 
 3 İstanbul Büyükşehir Belediyesi2 303      
 6 Maliye Milli Piyango1 232        
     3 İstanbul Büyükşehir Belediyesi0 01     
     2 Halkbank2 33   
 2 Halkbank2 33     
 7 Ziraat Bankası0 10   

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Gospodarz Rezultat Gość
02.04.2014 Gümüşhane Torul Gençlik 0:3 (21:25, 19:25, 16:25) Fenerbahçe Grundig
05.04.2014 Fenerbahçe Grundig 3:0 (27:25, 25:14, 25:21) Gümüşhane Torul Gençlik
01.04.2014 Galatasaray FXTCR 0:3 (16:25, 22:25, 18:25) Arkas Spor Izmir
04.04.2014 Arkas Spor Izmir 3:0 (25:19, 25:17, 25:21) Galatasaray FXTCR
01.04.2014 Maliye Milli Piyango 2:3 (22:25, 25:15, 24:26, 25:15, 12:15) İstanbul Büyükşehir Belediyesi
04.04.2014 İstanbul Büyükşehir Belediyesi 0:3 (21:25, 22:25, 23:25) Maliye Milli Piyango
05.04.2014 İstanbul Büyükşehir Belediyesi 3:2 (25:22, 21:25, 25:17, 26:28, 16:14) Maliye Milli Piyango
02.04.2014 Ziraat Bankası 1:3 (31:29, 21:25, 23:25, 16:25) Halkbank
05.04.2014 Halkbank 3:0 (25:13, 25:15, 27:25) Ziraat Bankası

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Gospodarz Rezultat Gość
08.04.2014 Arkas Spor Izmir 0:3 (16:25, 18:25, 15:25) Fenerbahçe Grundig
17.04.2014 Fenerbahçe Grundig 3:0 (25:18, 25:18, 25:23) Arkas Spor Izmir
08.04.2014 İstanbul Büyükşehir Belediyesi 0:3 (23:25, 21:25, 17:25) Halkbank
17.04.2014 Halkbank 3:1 (25:19, 19:25, 25:20, 25:20) İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Finał[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Gospodarz Rezultat Gość
21.04.2014 Fenerbahçe Grundig 3:1 (32:20, 21:25, 28:26, 25:20) Halkbank
24.04.2014 Halkbank 3:0 (25:21, 25:18, 25:16) Fenerbahçe Grundig
26.04.2014 Halkbank 3:0 (25:19, 25:20, 25:20) Fenerbahçe Grundig
29.04.2014 Fenerbahçe Grundig 1:3 (11:25, 27:29, 25:15, 20:25) Halkbank

Faza play-out[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Gospodarz Rezultat Gość
04.04.2014 Konak Belediyesi 3:2 (21:25, 25:11, 23:25, 28:26, 15:11) Çankaya Belediyesi Anka
04.04.2014 İnegöl Belediyesi 3:2 (25:14, 22:25, 29:27, 22:25, 15:11) Belediye Plevne
05.04.2014 Belediye Plevne 0:3 (24:26, 21:25, 12:25) Konak Belediyesi
05.04.2014 Çankaya Belediyesi Anka 3:2 (14:25, 26:24, 16:25, 28:26, 16:14) İnegöl Belediyesi
06.04.2014 Belediye Plevne 3:0 (25:16, 28:26, 25:23) Çankaya Belediyesi Anka
06.04.2014 Konak Belediyesi 3:1 (25:14, 16:25, 25:22, 25:18) İnegöl Belediyesi

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Gospodarz Rezultat Gość
15.04.2014 Çankaya Belediyesi Anka 3:2 (25:23, 25:19, 22:25, 19:25, 15:12) Belediye Plevne
15.04.2014 İnegöl Belediyesi 3:1 (17:25, 31:29, 25:22, 25:19) Konak Belediyesi
16.04.2014 Konak Belediyesi 1:3 (13:25, 19:25, 27:25, 24:26) Belediye Plevne
16.04.2014 İnegöl Belediyesi 3:1 (23:25, 25:13, 26:24, 25:17) Çankaya Belediyesi Anka
17.04.2014 Belediye Plevne 1:3 (23:25, 20:25, 25:20, 20:25) İnegöl Belediyesi
17.04.2014 Çankaya Belediyesi Anka 2:3 (28:26, 20:25, 23:25, 25:23, 8:15) Konak Belediyesi

Tabela fazy play-out[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty Dod. pkt.
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 Konak Belediyesi 32.3 28 12 16 3 3 6 2 7 7 110 47 63 0.75 2382 2457 0.97 0.30
2 İnegöl Belediyesi 27.7 28 9 19 1 4 4 4 7 8 111 42 69 0.61 2361 2515 0.94 0.70
3 Belediye Plevne 23.1 28 7 21 2 4 1 2 4 15 98 29 69 0.42 2052 2304 0.89 1.10
4 Çankaya Belediyesi Anka 11.1 28 3 25 0 1 2 3 6 16 101 21 80 0.26 1942 2440 0.8 1.10

Źródło: tvf-web.dataproject.com
Zasady ustalania kolejności: 1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Dodatkowe punkty: Każdej drużynie doliczono dodatkowe punkty w wysokości 5% punktów uzyskanych przez drużynę juniorów
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     spadek do niższej ligi

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1. Halkbank
2. Fenerbahçe Grundig
3. İstanbul Büyükşehir Belediyesi
4. Arkas Spor Izmir
5. Galatasaray FXTCR
6. Maliye Milli Piyango
7. Ziraat Bankası
8. Gümüşhane Torul Gençlik
9. Konak Belediyesi
10. İnegöl Belediyesi
11. Belediye Plevne
12. Çankaya Belediyesi Anka

     Liga Mistrzów 2014/2015

     Puchar CEV 2014/2015

     Puchar Challenge 2014/2015

     spadek do niższej ligi

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]