Acura Classic 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Acura Classic 2007
Miejsce  Stany Zjednoczone
San Diego
Nawierzchnia Twarda
Data 28.07–05.08.2007
WTA Tour
Kategoria I
Pula nagród 1 340 000 $
Drabinka 56S/32Q/32D
Dyrektor Raquel Giscafre
Jane Stratton
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Rosja Marija Szarapowa
Gra podwójna
Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
2006 2010
Strona internetowa

Acura Classic 2007tenisowy turniej WTA z cyklu Acura Classic rozgrywany w dniach 28 lipca-5 sierpnia 2007 roku w San Diego na kortach twardych o puli nagród 1 340 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Rosja Marija Szarapowa 2
2 Serbia Jelena Janković 3
3 Rosja Anna Czakwetadze 7
4 Rosja Nadieżda Pietrowa 9
5 Francja Marion Bartoli 11
6 Słowacja Daniela Hantuchová 12
7 Szwajcaria Martina Hingis 13
8 Rosja Dinara Safina 14
Numer
Tenisistka
Ranking
9 Rosja Jelena Diemientjewa 15
10 Stany Zjednoczone Venus Williams 16
11 Szwajcaria Patty Schnyder 17
12 Izrael Szachar Pe’er 18
13 Francja Tatiana Golovin 19
14 Ukraina Alona Bondarenko 21
15 Austria Sybille Bammer 22
16 Czechy Lucie Šafářová 23

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
   Indie Sania Mirza 2 1  
  1  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
  3  Rosja Anna Czakwetadze 3 2  
3  Rosja Anna Czakwetadze 6 7 6
  10  Stany Zjednoczone Venus Williams 7 6 2  
    1  Rosja Marija Szarapowa 6 3 6
  11  Szwajcaria Patty Schnyder 2 6 0
  11  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6  
4  Rosja Nadieżda Pietrowa 4 4  
11  Szwajcaria Patty Schnyder 7 6
  9  Rosja Jelena Diemientjewa 6 0  
9  Rosja Jelena Diemientjewa 6 6
     Rosja Marija Kirilenko 2 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
1  Rosja Marija Szarapowa  
   Wolny los     1  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
   Stany Zjednoczone Laura Granville 4 7 4      Tajlandia Tamarine Tanasugarn 1 3  
   Tajlandia Tamarine Tanasugarn 6 5 6       1  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
   Japonia Akiko Morigami 7 4 2       13  Francja Tatiana Golovin 0 3  
Q  Luksemburg Anne Kremer 5 6 6     Q  Luksemburg Anne Kremer 1 6 2
   Argentyna Gisela Dulko 1 6 2   13  Francja Tatiana Golovin 6 4 6  
13  Francja Tatiana Golovin 6 2 6       1  Rosja Marija Szarapowa 6 6
12  Izrael Szachar Pe’er 3 6 2          Indie Sania Mirza 2 1
   Indie Sania Mirza 6 4 6        Indie Sania Mirza 7 6  
   Stany Zjednoczone Jill Craybas 4 4      Grecja Eleni Daniilidu 6 3  
   Grecja Eleni Daniilidu 6 6          Indie Sania Mirza 6 6
   Francja Camille Pin 6 4 6       8  Rosja Dinara Safina 1 2  
Q  Białoruś Tacciana Puczak 3 6 2        Francja Camille Pin 1 4
   Wolny los   8  Rosja Dinara Safina 6 6  
8  Rosja Dinara Safina  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
3  Rosja Anna Czakwetadze  
   Wolny los     3  Rosja Anna Czakwetadze 6 6  
   Rosja Olga Puczkowa 3 1      Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy 4 4  
   Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy 6 6       3  Rosja Anna Czakwetadze 6 6  
   Japonia Ai Sugiyama 6 6          Japonia Ai Sugiyama 4 4  
Q  Uzbekistan Oqgul Omonmurodova 3 2        Japonia Ai Sugiyama 6 7
   Ukraina Kateryna Bondarenko 4 6   15  Austria Sybille Bammer 2 6  
15  Austria Sybille Bammer 6 7       3  Rosja Anna Czakwetadze 6 7 6
10  Stany Zjednoczone Venus Williams 6 6       10  Stany Zjednoczone Venus Williams 7 6 2
   Rosja Anastasija Rodionowa 3 0     10  Stany Zjednoczone Venus Williams 6 6  
   Francja Virginie Razzano 7 6      Francja Virginie Razzano 2 4  
Q  Rosja Jarosława Szwiedowa 6 4       10  Stany Zjednoczone Venus Williams 6 6
   Białoruś Wiktoryja Azaranka 4 6 6       6  Słowacja Daniela Hantuchová 0 3  
   Chińskie Tajpej Chan Yung-jan 6 3 0        Białoruś Wiktoryja Azaranka 3 6 1
   Wolny los   6  Słowacja Daniela Hantuchová 6 1 6  
6  Słowacja Daniela Hantuchová  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
7  Szwajcaria Martina Hingis  
   Wolny los     7  Szwajcaria Martina Hingis 7 6  
   Holandia Michaëlla Krajicek 6 7 6      Holandia Michaëlla Krajicek 5 2  
Q  Ukraina Juliana Fedak 7 5 2       7  Szwajcaria Martina Hingis 1 7 3  
   Rosja Ałła Kudriawcewa 6 6       11  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6 6  
   Ukraina Julija Wakułenko 1 3        Rosja Ałła Kudriawcewa 2 0
   Stany Zjednoczone Jamea Jackson 2 1   11  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6  
11  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6       11  Szwajcaria Patty Schnyder 6 6
14  Ukraina Alona Bondarenko 3 6 6       4  Rosja Nadieżda Pietrowa 4 4
   Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6 3 4     14  Ukraina Alona Bondarenko 3 1  
   Australia Nicole Pratt 1 4      Słowenia Katarina Srebotnik 6 6  
   Słowenia Katarina Srebotnik 6 6          Słowenia Katarina Srebotnik 3 6
   Rosja Jelena Bowina 6 7       4  Rosja Nadieżda Pietrowa 6 7  
WC  Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 3 5        Rosja Jelena Bowina 3 5
   Wolny los   4  Rosja Nadieżda Pietrowa 6 7  
4  Rosja Nadieżda Pietrowa  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
5  Francja Marion Bartoli  
   Wolny los     5  Francja Marion Bartoli 7 6  
   Wenezuela Milagros Sequera 5 k   Q  Japonia Aiko Nakamura 6 1  
Q  Japonia Aiko Nakamura 7         5  Francja Marion Bartoli 4 5  
Q  Niemcy Angelique Kerber 6 6       9  Rosja Jelena Diemientjewa 6 7  
WC  Stany Zjednoczone Brittany Augustine 0 1     Q  Niemcy Angelique Kerber 1 2
WC  Kolumbia Catalina Castaño 4 6 1   9  Rosja Jelena Diemientjewa 6 6  
9  Rosja Jelena Diemientjewa 6 3 6       9  Rosja Jelena Diemientjewa 6 6
16  Czechy Lucie Šafářová 6 6          Rosja Marija Kirilenko 2 4
   Stany Zjednoczone Meilen Tu 4 3     16  Czechy Lucie Šafářová 4 6  
   Rosja Marija Kirilenko 6 6      Rosja Marija Kirilenko 6 7  
Q  Czechy Hana Šromová 1 2          Rosja Marija Kirilenko 6 3 7
   Stany Zjednoczone Vania King 7 6       2  Serbia Jelena Janković 2 6 5  
WC  Stany Zjednoczone Asia Muhammed 6 0        Stany Zjednoczone Vania King 3 0
   Wolny los   2  Serbia Jelena Janković 6 6  
2  Serbia Jelena Janković  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 196 900 $ 430
Finalistka 100 000 $ 300
Półfinalistka 51 000 $ 195
Ćwierćfinalistka 26 050 $ 110
3 runda 13 285 $ 60
2 runda 6 775 $ 35
1 runda 3 455 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Zimbabwe Cara Black
Stany Zjednoczone Liezel Huber
2 Słowenia Katarina Srebotnik
Japonia Ai Sugiyama
3 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
4 Czechy Květa Peschke
Australia Rennae Stubbs
Numer Tenisistki
5 Słowacja Janette Husárová
Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
6 Argentyna Gisela Dulko
Rosja Marija Kirilenko
7 Indie Sania Mirza
Izrael Szachar Pe’er
8 Serbia Jelena Janković
Rosja Nadieżda Pietrowa

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
6 6  
   Kolumbia Catalina Castaño
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
3 3  
  1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
4 6 10  
  3  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 4 5  
3  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 6
     Stany Zjednoczone Vania King
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
2 4  
    1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
7 6
     Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Anna Czakwetadze
5 4
     Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Anna Czakwetadze
6 6  
   Francja Tatiana Golovin
 Rosja Dinara Safina
2 4  
   Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Anna Czakwetadze
6 3 10
  2  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
2 6 6  
   Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Rosja Ałła Kudriawcewa
3 4
  2  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
 
   Wolny los  
  1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
3 6 10  
     Stany Zjednoczone Corina Morariu
 Szwajcaria Patty Schnyder
6 4 6  
   Ukraina Juliana Fedak
 Białoruś Tacciana Puczak
3 3
     Stany Zjednoczone Corina Morariu
 Szwajcaria Patty Schnyder
6 6  
    1  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Liezel Huber
6 6
     Kolumbia Catalina Castaño
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
3 3
     Grecja Eleni Daniilidu
 Niemcy Jasmin Wöhr
4 6 7  
   Kolumbia Catalina Castaño
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
6 1 10  
   Kolumbia Catalina Castaño
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
6 4 11
  6  Argentyna Gisela Dulko
 Rosja Marija Kirilenko
4 6 9  
   Ukraina Alona Bondarenko
 Ukraina Kateryna Bondarenko
4 6
  6  Argentyna Gisela Dulko
 Rosja Marija Kirilenko
6 7  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  3  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 
   Wolny los  
  3  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
4 6 10  
     Stany Zjednoczone Jill Craybas
 Stany Zjednoczone Laura Granville
6 3 5  
   Japonia Akiko Morigami
 Stany Zjednoczone Meilen Tu
7 4 6
     Stany Zjednoczone Jill Craybas
 Stany Zjednoczone Laura Granville
5 6 10  
    3  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 6
     Stany Zjednoczone Vania King
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
2 4
     Niemcy Vanessa Henke
 Rosja Jekatierina Makarowa
5 1  
   Stany Zjednoczone Vania King
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
7 6  
   Stany Zjednoczone Vania King
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
4 7 10
  8  Serbia Jelena Janković
 Rosja Nadieżda Pietrowa
6 5 7  
   Japonia Aiko Nakamura
 Francja Camille Pin
2 2
  8  Serbia Jelena Janković
 Rosja Nadieżda Pietrowa
6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Słowacja Janette Husárová
 Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
4 6  
   Rumunia Andreea Ehritt-Vanc
 Rosja Anastasija Rodionowa
6 7  
     Rumunia Andreea Ehritt-Vanc
 Rosja Anastasija Rodionowa
4 4  
     Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Anna Czakwetadze
6 6  
   Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Anna Czakwetadze
6 6  
  WC  Stany Zjednoczone Brittany Augustine
 Stany Zjednoczone Ahsha Rolle
1 1  
       Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Anna Czakwetadze
6 6
     Francja Tatiana Golovin
 Rosja Dinara Safina
2 4
     Francja Tatiana Golovin
 Rosja Dinara Safina
7 6  
WC  Niemcy Angelique Kerber
 Stany Zjednoczone Lilia Osterloh
5 1  
   Francja Tatiana Golovin
 Rosja Dinara Safina
6 6
  4  Czechy Květa Peschke
 Australia Rennae Stubbs
4 3  
   Wolny los
  4  Czechy Květa Peschke
 Australia Rennae Stubbs
 
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  7  Indie Sania Mirza
 Izrael Szachar Pe’er
6 6  
   Niemcy Angelika Bachmann
 Czechy Hana Šromová
4 0  
  7  Indie Sania Mirza
 Izrael Szachar Pe’er
6 3 10  
     Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Rosja Ałła Kudriawcewa
3 6 12  
   Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Rosja Ałła Kudriawcewa
6 5 12
     Australia Nicole Pratt
 Australia Bryanne Stewart
3 7 10  
       Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Rosja Ałła Kudriawcewa
2 4
  2  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
6 6
     Łotwa Līga Dekmeijere
 Turcja İpek Şenoğlu
4 6 6  
   Holandia Michaëlla Krajicek
 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek
6 4 10  
   Holandia Michaëlla Krajicek
 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek
1 1
  2  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
6 6  
   Wolny los
  2  Słowenia Katarina Srebotnik
 Japonia Ai Sugiyama
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (WTA)[3]
Zwyciężczynie 59 000 $ 430
Finalistki 30 000 $ 300
Półfinalistki 15 350 $ 195
Ćwierćfinalistki 7 800 $ 110
2 runda 3 980 $ 60
1 runda 2 030 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Japonia Aiko Nakamura 60
2 Niemcy Angelique Kerber 71
3 Białoruś Tacciana Puczak 75
4 Stany Zjednoczone Ashley Harkleroad 88
5 Rosja Jarosława Szwiedowa 89
6 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek 99
7 Białoruś Wolha Hawarcowa 100
8 Stany Zjednoczone Lilia Osterloh 106
Numer
Tenisistka
Ranking
9 Uzbekistan Oqgul Omonmurodova 107
10 Francja Mathilde Johansson 113
11 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 116
12 Stany Zjednoczone Ahsha Rolle 118
13 Ukraina Juliana Fedak 120
14 Czechy Hana Šromová 121
15 Luksemburg Anne Kremer 123
16 Chińska Republika Ludowa Yuan Meng 148

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Finały
1  Japonia Aiko Nakamura 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Amelia Herring 0 1     1  Japonia Aiko Nakamura 6 7
   Turcja İpek Şenoğlu 4 0   16  Chińska Republika Ludowa Yuan Meng 4 5
16  Chińska Republika Ludowa Yuan Meng 6 6  
1 runda   Finały
2  Niemcy Angelique Kerber 6 6  
   Węgry Anikó Kapros 4 1     2  Niemcy Angelique Kerber 6 6
WC  Irlandia Emma Murphy 3 4   10  Francja Mathilde Johansson 1 3
10  Francja Mathilde Johansson 6 6  
1 runda   Finały
3  Białoruś Tacciana Puczak 6 6  
WC  Wielka Brytania Ines Janbakhsh 0 0     3  Białoruś Tacciana Puczak 6 6
   Białoruś Irina Kurjanowicz 1 1   12  Stany Zjednoczone Ahsha Rolle 3 2
12  Stany Zjednoczone Ahsha Rolle 6 6  
1 runda   Finały
4  Stany Zjednoczone Ashley Harkleroad 7 6  
   Niemcy Vanessa Henke 6 2     4  Stany Zjednoczone Ashley Harkleroad 5 6 3
   Niemcy Angelika Bachmann 4 2   9  Uzbekistan Oqgul Omonmurodova 7 4 6
9  Uzbekistan Oqgul Omonmurodova 6 6  
1 runda   Finały
5  Rosja Jarosława Szwiedowa 6 6  
   Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung 1 1     5  Rosja Jarosława Szwiedowa 6 1 6
   Łotwa Līga Dekmeijere 3 5   11  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 2 6 3
11  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 7  
1 runda   Finały
6  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek 4 6 3  
   Niemcy Angelika Rösch 6 3 6        Niemcy Angelika Rösch 6 3 2
   Holandia B. Schultz-McCarthy 6 1 4   15  Luksemburg Anne Kremer 4 6 6
15  Luksemburg Anne Kremer 3 6 6  
1 runda   Finały
7  Białoruś Wolha Hawarcowa 6 6  
WC  Słowacja Janette Husárová 3 1     7  Białoruś Wolha Hawarcowa 6 4 5
   Rosja Jekatierina Makarowa 3 7 3   14  Czechy Hana Šromová 3 6 7
14  Czechy Hana Šromová 6 5 '6  
1 runda   Finały
8  Stany Zjednoczone Lilia Osterloh 6 7  
   Gruzja Ana Tatiszwili 3 5     8  Stany Zjednoczone Lilia Osterloh 3 7 3
   Stany Zjednoczone Alexandra Stevenson 4 1   13  Ukraina Juliana Fedak 6 6 6
13  Ukraina Juliana Fedak 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 15
Finalistki 1 765 $ 10
1 runda 900 $ 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 23 lipca 2007 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]