Adidas Grand Prix 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Adidas Grand Prix 2015mityng lekkoatletyczny, który odbył się 13 czerwca w Nowym Jorku. Zawody były przedostatnią odsłoną prestiżowej Diamentowej Ligi w sezonie 2015.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Stany Zjednoczone Tyson Gay 10,12 Trynidad i Tobago Keston Bledman 10,13 Jamajka Nesta Carter 10,15
Bieg na 200 m[1] Jamajka Usain Bolt 20,29 Wielka Brytania Zharnel Hughes 20,32 Jamajka Julian Forte 20,46
Bieg na 400 m[1] Południowa Afryka Wayde van Niekerk 44,24 NR Bahamy Chris Brown 44,74 Stany Zjednoczone Tony McQuay 45,26
Bieg na 800 m Kenia David Rudisha 1:43,58 Stany Zjednoczone Boris Berian 1:43,84 PB Francja Pierre-Ambroise Bosse 1:43,88
Bieg na 5000 m Stany Zjednoczone Ben True 13:29,48 Nowa Zelandia Nick Willis 13:29,78 Erytrea Nguse Amlosom 13:30,22 PB
Bieg na 110 m przez płotki Stany Zjednoczone David Oliver 13,19 Stany Zjednoczone Jason Richardson 13,26 Francja Garfield Darien 13,32
Bieg na 400 m przez płotki Portoryko Javier Culson 48,48 Południowa Afryka Louis Jacob van Zyl 48,78 Bahamy Jeffery Gibson 48,97
Trójskok Kuba Pedro Pablo Pichardo 17,56 Stany Zjednoczone Will Claye 16,96 Stany Zjednoczone Omar Craddock 16,55
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Joe Kovacs 21,67 Stany Zjednoczone Jordan Clarke 21,34 Nowa Zelandia Tomas Walsh 21,16
Rzut oszczepem Czechy Vítězslav Veselý 83,62 Finlandia Ari Mannio 83,37 Australia Hamish Peacock 82,91

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m[1] Stany Zjednoczone English Gardner 11,00 Jamajka Samantha Henry-Robinson 11,08 Trynidad i Tobago Kelly-Ann Baptiste 11,19
Bieg na 200 m Stany Zjednoczone Tori Bowie 22,23 Nigeria Blessing Okagbare 22,67 Jamajka Sherone Simpson 22,69
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone Francena McCorory 49,86 WL Bahamy Shaunae Miller 50,66 Jamajka Stephenie Ann McPherson 50,84
Bieg na 800 m Stany Zjednoczone Ajee Wilson 1:58,83 Kenia Janeth Jepkosgei Busienei 1:59,37 Stany Zjednoczone Chanelle Price 1:59,47 PB
Bieg na 1000 m[1] Stany Zjednoczone Erin Donohue 2:37,42 PB Stany Zjednoczone Treniere Moser 2:37,53 PB Stany Zjednoczone Dana Mecke 2:37,89 PB
Bieg na 100 m przez płotki[1] Stany Zjednoczone Sharika Nelvis 12,65 Wielka Brytania Tiffany Porter 12,81 Jamajka Danielle Williams 12,89
Bieg na 3000 m z przeszkodami Etiopia Hiwot Ayalew 9:25,26 Stany Zjednoczone Ashley Higginson 9:31,32 Białoruś Swiatłana Kudzielicz 9:31,70
Skok wzwyż Hiszpania Ruth Beitia 1,97 Chorwacja Blanka Vlašić 1,97 Saint Lucia Levern Spencer 1,91
Skok o tyczce Brazylia Fabiana Murer 4,80 Grecja Nikoleta Kiriakopulu 4,80 NR Stany Zjednoczone Jennifer Suhr 4,54
Skok w dal Kanada Christabel Nettey 6,92 Stany Zjednoczone Tianna Bartoletta 6,89 Wielka Brytania Shara Proctor 6,72
Rzut dyskiem Chorwacja Sandra Perković 68,44 Kuba Yaime Pérez 65,86 Francja Mélina Robert-Michon 62,77

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e Konkurencja niezaliczana do punktacji Diamentowej Ligi.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]