Adrian Zieliński (zawodnik MMA)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy zawodnika MMA. Zobacz też: inne osoby o tym nazwisku.
Adrian Zieliński
Data i miejsce urodzenia 5 grudnia 1986
Olsztyn
Obywatelstwo  Polska
Wzrost 177 cm
Masa ciała 70 kg
Styl walki MMA, kick-boxing
Federacja FEN
Kategoria wagowa lekka, piórkowa
Klub Berkut Arrachion Olsztyn
Bilans walk zawodowych
Liczba walk 28
Zwycięstwa 19
Przez nokauty 6
Przez poddania 6
Przez decyzje 7
Porażki 9
Remisy 0
Nieodbyte 27.10.2019

Adrian Zieliński (ur. 5 grudnia 1986 w Olsztynie)[1]polski zawodnik MMA wagi lekkiej i piórkowej. Od listopada 2013 do lipca 2015 mistrz PLMMA w wadze lekkiej[2]. Były zawodnik PLMMA i ACB[3]. Od 15 czerwca 2019[4] do 26 października mistrz FEN w wadze piórkowej (66 kg)[5].

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Mieszane sztuki walki[6]:

Muay Thai/Kickboxing:

  • 2006: Puchar Polski w Muay Thai IFMA - 2 miejsce (Kalisz)
  • 2007: Zdobywca Pucharu Polski w Muay Thai IFMA (Kraków)
  • 2008: Mistrzostwa Świata ISKA w kickboxingu - 2 miejsce w formule low kick (Ołomuniec)
  • 2008: Zdobywca Pucharu Europy ISKA w formule K-1 (Kalisz)

Lista zawodowych walk MMA[edytuj | edytuj kod]

Wynik Bilans Przeciwnik Rozstrzygnięcie Runda Czas Rozgrywki Data Miejsce Uwagi
Polska Daniel Rutkowski FEN 28 28.03.2020 Polska Lublin
Przegrana 19-9 Polska Daniel Rutkowski Decyzja (jednogłośna) 5 5:00 Babilon MMA 10: Podziemny Krąg 26.10.2019 Polska Wieliczka Stracił pas mistrzowski FEN w wadze piórkowej. Pojedynek o pas mistrzowski Babilon MMA w wadze piórkowej. Main Event
Wygrana 19-8 Brazylia Fabiano Silva TKO (przerwanie walki przez lekarza) 2 5:00 FEN 25: Ostróda Fight Night 15.06.2019 Polska Ostróda zdobył pas mistrza FEN w wadze piórkowej
Wygrana 18-8 Polska Kamil Łebkowski TKO (ciosy pięściami) 1 3:12 FEN 24: All or Nothing 16.03.2019 Polska Warszawa eliminator do walki o pas FEN w wadze piórkowej, nokaut wieczoru
Przegrana 17-8 Stany Zjednoczone Joshua Aveles Decyzja (jednogłośna) 3 5:00 ACB 84 07.04.2018 Słowacja Bratysława walka wieczoru
Przegrana 17-7 Rosja Ustarmagomied Gadżydaudow KO (kolano) 1 1:17 ACB 75: Gadżydaudow vs. Zielinski 2 25.11.2017 Niemcy Stuttgart
Przegrana 17-6 Polska Piotr Hallmann Decyzja (niejednogłośna) 3 5:00 ACB 63 01.07.2017 Polska Gdańsk/Sopot walka wieczoru
Wygrana 17-5 Rosja Rasul Jachajew Decyzja (jednogłośna) 3 5:00 ACB 53 18.02.2017 Polska Olsztyn
Przegrana 16-5 Rosja Islam Makojew Poddanie (duszenie gilotynowe) 2 2:40 ACB 46: Olsztyński Legion 24.09.2016 Polska Olsztyn maint event
Wygrana 16-4 Rosja Rasuł Ediew Poddanie (duszenie za pleców) 2 2:46 ACB 35 06.05.2016 Gruzja Tbilisi
Wygrana 15-4 Rosja Ustarmagomied Gadżydaudow Decyzja (jednogłośna) 3 5:00 ACB 29 06.02.2016 Polska Warszawa
Przegrana 14-4 Rosja Andriej Koszkin Decyzja (jednogłośna) 3 5:00 ACB 24: Grand Prix Berkut 2015 Final 24.10.2015 Rosja Moskwa debiut w ACB
Wygrana 14-3 Litwa Viktor Tomasević Poddanie (ciosy łokciami) 1 4:33 XCage 7 / PLMMA 50 13.03.2015 Polska Toruń
Wygrana 13-3 Polska Marian Ziółkowski TKO (kontuzja ręki) 1 5:00 PLMMA 41: Extra 24.10.2014 Polska Legionowo obronił pas mistrza PLMMA w wadze lekkiej
Wygrana 12-3 Słowacja Miroslav Štrbák KO (ciosy pięściami) 1 2:59 XCage 6 / PLMMA 38 05.09.2014 Polska Toruń
Wygrana 11-3 Finlandia Niko Puhakka Decyzja (jednogłośna) 3 5:00 PLMMA 32: Warmia Heroes 2 10.05.2014 Polska Olsztyn obronił pas mistrza PLMMA w wadze lekkiej
Wygrana 10-3 Polska Adam Golonkiewicz Decyzja (jednogłośna) 3 5:00 PLMMA 24: Extra 15.11.2013 Polska Legionowo zdobył pas mistrza PLMMA w wadze lekkiej
Wygrana 9-3 Litwa Romanas Siaudinis Poddanie (kimura) 1 3:08 PLMMA 23 19.10.2013 Polska Białystok debiut w PLMMA
Wygrana 8-3 Polska Maciej Linke KO (ciosy pięściami) 1 4:10 Warmia Heroes – 17 Extra 18.05.2013 Polska Olsztyn
Przegrana 7-3 Polska Mateusz Teodorczuk Decyzja (jednogłośna) 3 5:00 KWFN – Kazimierza Wielka Fight Night 2 16.11.2012 Polska Kazimierza Wielka
Wygrana 7-2 Polska Paweł Głębocki Decyzja (jednogłośna) 3 5:00 Grajewski Fight Night 06.10.2012 Polska Grajewo
Wygrana 6-2 Polska Ireneusz Mila Decyzja (niejednogłośna) 2 5:00 SFT – MMA Fight Night Diva SPA 19.05.2012 Polska Kołobrzeg
Przegrana 5-2 Litwa Viktor Tomasević Poddanie (dźwignia na staw łokciowy) 1 3:52 Celtic Gladiator 4- Judgement Day 14.04.2012 Irlandia Dublin
Wygrana 5-1 Czechy Tomas Jenicek TKO (ciosy pięściami) 2 Extreme Fighting Sports 1 11.02.2012 Polska Kołobrzeg
Wygrana 4-1 Polska Rafał Nowasielski Decyzja (większościowa) 2 5:00 XCage – Extreme Cage 3 03.12.2011 Polska Toruń
Przegrana 3-1 Irlandia Brian Moore Poddanie (dźwignia na staw łokciowy) 1 3:52 CG 3 – Battle for Europe 15.10.2011 Irlandia Dublin
Wygrana 3-0 Polska Artur Smigasiewicz Poddanie (dźwignia na staw łokciowy) 1 3:52 GP – Olsztyn Boxing Night 11.03.2011 Polska Olsztyn
Wygrana 2-0 Polska Jakub Szymański Poddanie (duszenie anaconda) 2 4:40 MMA Fighting 1 22.01.2011 Polska Słupsk
Wygrana 1-0 Polska Rafał Rynkowski Poddanie (duszenie zza pleców) 1 4:51 Mistrzostwa Polski Północnej 04.12.2010 Polska Olsztyn debiut w MMA

Przypisy[edytuj | edytuj kod]