Advance Wars 2: Black Hole Rising

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Advance Wars 2: Black Hole Rising
Producent Intelligent Systems[1]
Wydawca Nintendo[1]
Seria gier Nintendo Wars
Data wydania 2003
Gatunek strategiczna gra turowa[1]
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Game Boy Advance
Nośniki kartridż
Kontrolery d-pad i wbudowane przyciski
Rozdzielczość natywna 240x160

Advance Wars 2: Black Hole Rising taktyczna strategia turowa, wyprodukowana przez Intelligent Systems i wydana przez Nintendo w 2003 roku[1]. Należy do serii Nintendo Wars, pozostającej exclusive'ami dla konsol Nintendo. Fabuła gry opiera się na konflikcie dwóch frakcji – „Orange Star” (w wersji japońskiej „Red Star”) i „Blue Moon”. Gracz wciela się w dowódcę wojskowego należącego do pierwszej frakcji[2].

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywka nie zmieniła się zbytnio w stosunku do poprzedniej części[3]. Akcja jest rozgrywana w turach, a gracz dowodzi niewielkimi siłami wojskowymi. Podstawą jest baza wojskowa, będąca głównym budynkiem gracza. Jest ona w stanie produkować nowe jednostki, podobnie jak inne bazy wojskowe, w tym specjalistyczne, jak lotniska czy porty. Celem jest zwykle zniszczenie jednostek przeciwnika, bądź też zajęcie jego bazy.

W grze, podobnie jak w części pierwszej, jest dostępnych wiele typów jednostek, doszło też kilka nowych. Oprócz tego pojawili się nowi dowódcy. Każda jednostka ma swoje punkty akcji, życia oraz ataku, a także własne zdolności – na przykład tylko piechota jest w stanie zajmować miasta[1]. Walki toczą się na specjalnym ekranie – gracz nie ma na nią wpływu, jest wyliczona na podstawie statystyk jednostek czy też terenu, na którym toczy się bitwa.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e Advance Wars 2: Black Hole Rising (GBA). Gry-Online. [dostęp 2014-04-01].
  2. Frank Provo: Advance Wars Review. GameSpot, 2001-09-10. [dostęp 2014-04-01].
  3. Advance Wars 2: Black Hole Rising – Game Boy Advance. IGN. [dostęp 2014-03-28].