Adwis-Chutrowyk Chmielnicki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Adwis-Chutrowyk Chmielnicki
Pełna nazwa Футбольний клуб
«Адвіс-Хутровик» Хмельницький
Przydomek синьо-білі (niebiesko-biali)
Barwy          
Liga Trzecia Liha
Państwo  Ukraina
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe

Adwis-Chutrowyk Chmielnicki (ukr. Футбольний клуб «Адвіс-Хутровик» Хмельницький, Futbolnyj Kłub „Adwis-Chutrowyk” Chmelnyćkyj) – ukraiński klub piłkarski z siedzibą w Chmielnickim.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Chronologia nazw:

  • ???—1995: Adwis Chmielnicki (ukr. «Адвіс» Хмельницький)
  • sierpień 1995—listopad 1995: Temp-Adwis Chmielnicki (ukr. «Темп-Адвіс» Хмельницький)
  • 1996—...: Adwis-Chutrowyk Chmielnicki (ukr. «Адвіс-Хутровик» Хмельницький)

Drużyna piłkarska Adwis została założona w mieście Chmielnicki i reprezentowała miejscowe przedsiębiorstwo „Adwis”. Do 1994 występowała w rozgrywkach mistrzostw i Pucharu obwodu chmielnickiego.

W 1994 zespół został mistrzem obwodu i zdobył awans do Trzeciej Ligi Mistrzostw Ukrainy, w której zajął 11 miejsce w sezonie 1994/95. W związku z reorganizacją systemu lig otrzymał prawo występować w Drugiej Lidze. Latem 1995 nastąpiła fuzja z bankrutującym klubem Temp Szepietówka. Nowo utworzony Temp-Adwis Chmielnicki zajął miejsce drużyny z Szepetówki i występował w Pierwszej Lidze a miejsce drużyny z Chmielnickiego zajął drugi zespół Temp-Adwis-2 Szepietówka który występował w Drugiej Lidze.

Jednak Temp-Adwis Chmielnicki rozgrywał swoje mecze tylko do 6 listopada 1995, a potem został rozformowany. W rundzie wiosennej sezonu 1995/96 klub przekazał swoje miejsce w lidze dla klubu Ratusza Kamieniec Podolski.

W 1996 klub został ponownie organizowany pod nazwą Adwis-Chutrowyk Chmielnicki i startował w sezonie 1996/97 w rozgrywkach Pucharu Ukrainy spośród drużyn amatorskich.

Sukcesy[edytuj | edytuj kod]

11 miejsce: 1993/94
1/32 finału: 1993/94

Trenerzy[edytuj | edytuj kod]

...

Inne[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]