Aegon Open Nottingham 2016 (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Aegon Open Nottingham 2016.
Aegon Open Nottingham 2016
Miejsce  Wielka Brytania
Nottingham
Obiekt Nottingham Tennis Centre
Nawierzchnia Trawiasta
Data 19–25.06.2016
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 704 805 €
Drabinka 48S/32Q/16D
Dyrektor Rebecca James
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Steve Johnson
Gra podwójna
Wielka Brytania Dominic Inglot
Kanada Daniel Nestor
2015
Strona internetowa

Aegon Open Nottingham 2016tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2016 z cyklu Aegon Open Nottingham rozgrywany w dniach 19–25 czerwca 2016 roku w Nottingham na kortach trawiastych o łącznej puli nagród wynoszącej 704 805 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Południowa Afryka Kevin Anderson 20 ćwierćfinał
02Urugwaj Pablo Cuevas 26 finał
03Portugalia João Sousa 30 2. runda
04Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 31 ćwierćfinał
05Stany Zjednoczone Sam Querrey 32 3. runda
06Stany Zjednoczone Steve Johnson 39 zwycięstwo
07Włochy Andreas Seppi 40 półfinał
08Luksemburg Gilles Müller 41 półfinał

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
09Cypr Markos Pagdatis 42 ćwierćfinał
10Hiszpania Pablo Carreño-Busta 44 2. runda
11Kanada Vasek Pospisil 46 3. runda
12Włochy Paolo Lorenzi 48 2. runda
13Argentyna Guido Pella 52 2. runda
14Hiszpania Fernando Verdasco 53 3. runda
15Kazachstan Michaił Kukuszkin 55 2. runda
16Litwa Ričardas Berankis 56 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Południowa Afryka Kevin Anderson 66 7 4  
6  Stany Zjednoczone Steve Johnson 7 5 6  
  6  Stany Zjednoczone Steve Johnson 6 6  
  7  Włochy Andreas Seppi 4 4  
 Izrael Dudi Sela 7 4 4
  7  Włochy Andreas Seppi 5 6 6  
    6  Stany Zjednoczone Steve Johnson 7 7
  2  Urugwaj Pablo Cuevas 65 5
  8  Luksemburg Gilles Müller 6 6  
4  Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 3 4  
8  Luksemburg Gilles Müller 6 63 4
  2  Urugwaj Pablo Cuevas 3 7 6  
9  Cypr Markos Pagdatis 4 6 68
  2  Urugwaj Pablo Cuevas 6 4 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 65 6  
PR  Francja Julien Benneteau 2 3      Chorwacja Ivan Dodig 3 7 3  
 Chorwacja Ivan Dodig 6 6       1  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 7  
 Dominikana Víctor Estrella 7 64 6       14  Hiszpania Fernando Verdasco 3 66  
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram 67 7 2      Dominikana Víctor Estrella 1 6 3
    14  Hiszpania Fernando Verdasco 6 4 6  
      1  Południowa Afryka Kevin Anderson 66 7 4
      6  Stany Zjednoczone Steve Johnson 7 5 6
    11  Kanada Vasek Pospisil 6 6  
 Uzbekistan Denis Istomin 6 64 4      Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 1 4  
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 1 7 6       11  Kanada Vasek Pospisil 64 61
 Brazylia Thomaz Bellucci 64 6 2       6  Stany Zjednoczone Steve Johnson 7 7  
 Australia John Millman 7 2 6      Australia John Millman 2 2
    6  Stany Zjednoczone Steve Johnson 6 6  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Portugalia João Sousa 3 63  
Q  Czechy Jan Hernych 6 3 2      Izrael Dudi Sela 6 7  
 Izrael Dudi Sela 4 6 6        Izrael Dudi Sela 6 2 6  
 Australia Jordan Thompson 2 6 4        Niemcy Benjamin Becker 3 6 4  
 Niemcy Benjamin Becker 6 2 6      Niemcy Benjamin Becker 3 6 6
    13  Argentyna Guido Pella 6 1 3  
       Izrael Dudi Sela 7 4 4
      7  Włochy Andreas Seppi 5 6 6
    12  Włochy Paolo Lorenzi 2 2  
 Francja Adrian Mannarino 6 6      Francja Adrian Mannarino 6 6  
 Stany Zjednoczone Taylor Fritz 3 2        Francja Adrian Mannarino 2 3
 Tunezja Malik al-Dżaziri 6 3 6       7  Włochy Andreas Seppi 6 6  
WC  Wielka Brytania James Ward 1 6 4      Tunezja Malik al-Dżaziri 5 3
    7  Włochy Andreas Seppi 7 6  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    8  Luksemburg Gilles Müller 7 6  
 Argentyna Horacio Zeballos 4 3      Czechy Jiří Veselý 62 2  
 Czechy Jiří Veselý 6 6       8  Luksemburg Gilles Müller 64 7 6  
 Rosja Michaił Jużny 4 6 6        Rosja Michaił Jużny 7 64 3  
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 3 3      Rosja Michaił Jużny 6 6
    10  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 1 4  
      8  Luksemburg Gilles Müller 6 6
      4  Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 3 4
    15  Kazachstan Michaił Kukuszkin 6 64 62  
WC  Wielka Brytania Alexander Ward 63 7 2     Q  Kanada Frank Dancevic 4 7 7  
Q  Kanada Frank Dancevic 7 63 6       Q  Kanada Frank Dancevic 3 5
 Czechy Lukáš Rosol 4 3       4  Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 6 7  
 Wielka Brytania Kyle Edmund 6 6      Wielka Brytania Kyle Edmund 4 65
    4  Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 6 7  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    5  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Ernesto Escobedo 6 6     Q  Stany Zjednoczone Ernesto Escobedo 4 4  
 Argentyna Diego Schwartzman 0 3       5  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 68 4  
 Stany Zjednoczone Denis Kudla 4 4       9  Cypr Markos Pagdatis 1 7 6  
 Rosja Jewgienij Donskoj 6 6      Rosja Jewgienij Donskoj 5 2
    9  Cypr Markos Pagdatis 7 6  
      9  Cypr Markos Pagdatis 4 6 68
      2  Urugwaj Pablo Cuevas 6 4 7
    16  Litwa Ričardas Berankis 6 63 2  
 Wielka Brytania Daniel Evans 3 6 7      Wielka Brytania Daniel Evans 2 7 6  
WC  Wielka Brytania Liam Broady 6 2 66        Wielka Brytania Daniel Evans 7 65 4
WC  Wielka Brytania Brydan Klein 5 4       2  Urugwaj Pablo Cuevas 64 7 6  
Q  Francja Stéphane Robert 7 6     Q  Francja Stéphane Robert 4 63
    2  Urugwaj Pablo Cuevas 6 7  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 86 850 250
Finalista 49 430 150
Półfinalista 28 530 90
Ćwierćfinalista 16 795 45
3. runda 9790 20
2. runda 5950 20
1. runda 3620 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Chorwacja Ivan Dodig
Brazylia Marcelo Melo
23 finał
02Wielka Brytania Dominic Inglot
Kanada Daniel Nestor
43 zwycięstwo
03Filipiny Treat Huey
Białoruś Maks Mirny
51 ćwierćfinał
04Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
54 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
6 6  
WC  Wielka Brytania Jonathan Marray
 Kanada Adil Shamasdin
3 2     1  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
6 64 10  
 Szwecja Robert Lindstedt
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 7      Szwecja Robert Lindstedt
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
3 7 5  
 Austria Julian Knowle
 Polska Marcin Matkowski
3 5       1  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
5 6 10  
3  Filipiny Treat Huey
 Białoruś Maks Mirny
7 6        Austria Oliver Marach
 Francja Fabrice Martin
7 3 6  
 Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
5 3     3  Filipiny Treat Huey
 Białoruś Maks Mirny
4 7 5
 Austria Oliver Marach
 Francja Fabrice Martin
7 7      Austria Oliver Marach
 Francja Fabrice Martin
6 5 10  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Argentyna Guido Pella
65 65       1  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
5 64
 Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
7 6       2  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Kanada Daniel Nestor
7 7
 Wielka Brytania Ken Skupski
 Wielka Brytania Neal Skupski
61 3      Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 69 10  
 Urugwaj Pablo Cuevas
 Portugalia João Sousa
6 6      Urugwaj Pablo Cuevas
 Portugalia João Sousa
3 7 8  
4  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
4 4        Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
64 4
 Włochy Paolo Lorenzi
 Włochy Andreas Seppi
65 61       2  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Kanada Daniel Nestor
7 6  
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
7 7      Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
4 66
 Izrael Jonatan Erlich
 Wielka Brytania Colin Fleming
66 1     2  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Kanada Daniel Nestor
6 7  
2  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Kanada Daniel Nestor
7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 35 630 250
Finaliści 18 730 150
Półfinaliści 10 150 90
Ćwierćfinaliści 5800 45
1. runda 3400 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]