Aircel Chennai Open 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Aircel Chennai Open 2015
Miejsce  Indie
Ćennaj
Obiekt SDAT Tennis Stadium
Nawierzchnia Twarda
Data 05–11.01.2015
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 403 495 $
Drabinka 28S/31Q/16D
Dyrektor Fernando Soler
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Szwajcaria Stanislas Wawrinka
Gra podwójna
Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
Wielka Brytania Jonathan Marray
2014 2016
Strona internetowa

Aircel Chennai Open 2015tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2015 z cyklu Aircel Chennai Open rozgrywany w dniach 5–11 stycznia 2015 roku w Ćennaj na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 403 495 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Szwajcaria Stanislas Wawrinka 4 zwycięstwo
02Hiszpania Feliciano López 14 2. runda
03Hiszpania Roberto Bautista-Agut 15 półfinał
04Belgia David Goffin 22 półfinał
05Hiszpania Guillermo García-López 36 ćwierćfinał
06Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 38 ćwierćfinał
07Hiszpania Marcel Granollers 46 1. runda
08Luksemburg Gilles Müller 47 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Szwajcaria Stanislas Wawrinka 6 7  
8  Luksemburg Gilles Müller 2 64  
  1  Szwajcaria Stanislas Wawrinka 7 6  
  4  Belgia David Goffin 5 3  
4  Belgia David Goffin 7 6
   Austria Andreas Haider-Maurer 5 2  
    1  Szwajcaria Stanislas Wawrinka 6 6
  Q  Słowenia Aljaž Bedene 3 4
  6  Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 67 4  
3  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 6  
3  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 3 68
  Q  Słowenia Aljaž Bedene 3 6 7  
5  Hiszpania Guillermo García-López 6 3 2
  Q  Słowenia Aljaž Bedene 2 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Ćwierćfinał
 
    1  Szwajcaria Stanislas Wawrinka 6 6  
 Chorwacja Borna Ćorić 6 6      Chorwacja Borna Ćorić 1 4  
 Holandia Robin Haase 2 2       1  Szwajcaria Stanislas Wawrinka 6 7
WC  Szwecja Elias Ymer 6 4 6       8  Luksemburg Gilles Müller 2 64
 Holandia Igor Sijsling 4 6 3     WC  Szwecja Elias Ymer 4 3
 Francja Édouard Roger-Vasselin 7 1 63     8  Luksemburg Gilles Müller 6 6  
8  Luksemburg Gilles Müller 611 6 7  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinał
 
    4  Belgia David Goffin 6 4 7  
 Litwa Ričardas Berankis 6 2 7      Litwa Ričardas Berankis 0 6 61  
Q  Włochy Luca Vanni 1 6 5       4  Belgia David Goffin 7 6
Q  Indie N Vijay Sundar Prashanth 2 1        Austria Andreas Haider-Maurer 5 2
 Czechy Jiří Veselý 6 6      Czechy Jiří Veselý 7 4 4
 Austria Andreas Haider-Maurer 3 7 2      Austria Andreas Haider-Maurer 63 6 6  
7  Hiszpania Marcel Granollers 6 66 0k  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinał
6  Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 6  
WC  Indie Somdev Devvarman 3 4     6  Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 6  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 6      Hiszpania Pablo Carreño-Busta 4 4  
 Kolumbia Alejandro González 1 3       6  Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 67 4
 Niemcy Peter Gojowczyk 6 6       3  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 6
 Kolumbia Alejandro Falla 0 1      Niemcy Peter Gojowczyk 3 2
    3  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 6  
 
1 runda   2 runda   Ćwierćfinał
5  Hiszpania Guillermo García-López 63 6 6  
Q  Rosja Jewgienij Donskoj 7 2 3     5  Hiszpania Guillermo García-López 61 6 6  
WC  Indie Ramkumar Ramanathan 3 3      Japonia Tatsuma Itō 7 2 0  
 Japonia Tatsuma Itō 6 6       5  Hiszpania Guillermo García-López 6 3 2
 Słowacja Lukáš Lacko 60 3       Q  Słowenia Aljaž Bedene 2 6 6
Q  Słowenia Aljaž Bedene 7 6     Q  Słowenia Aljaž Bedene 6 6
    2  Hiszpania Feliciano López 4 4  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 73 400 250
Finalista 38 650 150
Półfinalista 20 940 90
Ćwierćfinalista 11 930 45
2 runda 7030 20
1 runda 4165 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Południowa Afryka Raven Klaasen
Indie Leander Paes
49 finał
02Niemcy Andre Begemann
Holandia Robin Haase
86 ćwierćfinał
03Szwecja Johan Brunström
Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
120 1 runda
04Austria Oliver Marach
Nowa Zelandia Michael Venus
129 1 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Indie Leander Paes
6 6  
 Austria Andreas Haider-Maurer
 Słowacja Lukáš Lacko
4 4     1  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Indie Leander Paes
1 6 10  
WC  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Saketh Myneni
64 6 10     WC  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Saketh Myneni
6 1 7  
Alt  Indie Chandril Sood
 Indie Lakshit Sood
7 4 6       1  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Indie Leander Paes
6 6  
4  Austria Oliver Marach
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 5 10        Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Hiszpania Guillermo García-López
3 3  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Hiszpania Guillermo García-López
2 7 12      Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Hiszpania Guillermo García-López
6 0 10
 Litwa Ričardas Berankis
 Chorwacja Mate Pavić
7 3 10      Litwa Ričardas Berankis
 Chorwacja Mate Pavić
4 6 4  
 Luksemburg Gilles Müller
 Holandia Igor Sijsling
67 6 8       1  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Indie Leander Paes
3 64
 Indie Purav Raja
 Kanada Adil Shamasdin
6 6        Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
 Wielka Brytania Jonathan Marray
6 7
 Słowenia Aljaž Bedene
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur
1 2      Indie Purav Raja
 Kanada Adil Shamasdin
7 4 10  
 Hiszpania Roberto Bautista-Agut
 Szwajcaria Stanislas Wawrinka
5 6 10      Hiszpania Roberto Bautista-Agut
 Szwajcaria Stanislas Wawrinka
65 6 4  
3  Szwecja Johan Brunström
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
7 3 8        Indie Purav Raja
 Kanada Adil Shamasdin
7 3 8
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
 Wielka Brytania Jonathan Marray
6 4 10        Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
 Wielka Brytania Jonathan Marray
5 6 10  
WC  Indie N. Sriram Balaji
 Indie Jeevan Nedunchezhiyan
3 6 6      Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
 Wielka Brytania Jonathan Marray
3 7 10
 Czechy František Čermák
 Czechy Jiří Veselý
62 4     2  Niemcy Andre Begemann
 Holandia Robin Haase
6 62 6  
2  Niemcy Andre Begemann
 Holandia Robin Haase
7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 22 300 250
Finaliści 11 720 150
Półfinaliści 6350 90
Ćwierćfinaliści 3630 45
1 runda 2130 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]