Alena Sannikawa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alena Sannikawa
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 12 czerwca 1980
Nowopołock, ZSRR
Klub SK FPB Nowopołock
Debiut w PŚ 08.12 2000, Santa Caterina
(60. miejsce – 10 km)
Pierwsze punkty w PŚ 19.11 2005, Beitostølen
(29. miejsce – 10 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Białoruś
Zakończenie kariery: 2016 r.

Alena Siarhiejeuna Sannikawa (biał. Алена Сяррееўна Саннікава, ros. Елена Сергеевна Санникова, Jelena Siergiejewna Sannikowa; ur. 12 czerwca 1980 w Nowopołocku) – białoruska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu SK FPB Nowopołock.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Alena Sannikawa pojawiła się 1998 roku podczas mistrzostw świata juniorów w Sankt Moritz, gdzie była między innymi dziewiętnasta w biegu na 15 km techniką klasyczną. Jeszcze dwukrotnie startowała na imprezach tego cyklu, ale wyników z Sankt Moritz nie udało się jej poprawić. W Pucharze Świata zadebiutowała 8 grudnia 2000 roku w Santa Caterina, zajmując 60. miejsce w biegu na 10 stylem dowolnym. Pierwsze punkty zdobyła blisko pięć lat później w Beitostølen, gdzie zajęła 29. miejsce w biegu na 10 km klasykiem. Nigdy nie stanęła na podium zawodów pucharowych. W klasyfikacji generalnej najlepszy wynik osiągnęła w sezonie 2007/2008, który ukończyła na 70. pozycji. W 2006 roku wystartowała w sprincie na igrzyskach olimpijskich w Turynie, gdzie zajęła między innymi 29. miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym, a w sztafecie była piętnasta. Na rozgrywanych cztery lata później igrzyskach w Vancouver indywidualnie ani razu nie znalazła się w czołowej trzydziestce, ale w sztafecie była dziesiąta. Kilkakrotnie brała udział w mistrzostwach świata, a najlepszy indywidualny rezultat osiągnęła podczas MŚ w Sapporo w 2007 roku, gdzie była piętnasta na dystansie 30 km klasykiem. Ponadto na MŚ w Libercu w 2009 roku wspólnie z koleżankami z reprezentacji zajęła dziewiąte miejsce w sztafecie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
43. 12 lutego 2006 Włochy Turyn 15 km bieg łączony 42:48,7 min +4:16,9 min Estonia Kristina Šmigun
29. 16 lutego 2006 Włochy Turyn 10 km stylem klasycznym 27:51,4 min +2:23,7 min Estonia Kristina Šmigun
15. 18 lutego 2006 Włochy Turyn bieg sztafetowy 4x5 km[1] 54:47,7 min +3:31,8 min  Rosja
35. 24 lutego 2006 Włochy Turyn 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:22:25,4 h +7:05,0 min Czechy Kateřina Neumannová
43. 15 lutego 2010 Kanada Vancouver 10 km stylem dowolnym 24:58,4 min +2:22,9 min Szwecja Charlotte Kalla
38. 19 lutego 2010 Kanada Vancouver 15 km bieg łączony 39:58,1 min +3:35,6 min Norwegia Marit Bjørgen
10. 25 lutego 2010 Kanada Vancouver bieg sztafetowy 4x5 km[2] 55:19,5 min +3:08,9 min  Norwegia
38. 27 lutego 2010 Kanada Vancouver 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:30:33,7 h +7:57,6 min Polska Justyna Kowalczyk
53. 8 lutego 2014 Rosja Soczi 15 km bieg łączony 38:33,6 min +5:36,1 min Norwegia Marit Bjørgen
43. 13 lutego 2014 Rosja Soczi 10 km stylem klasycznym 28:17,8 min +3:24,4 min Polska Justyna Kowalczyk
42. 22 lutego 2014 Rosja Soczi 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:11:05,2 h +7:41,1 min Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
48. 18 lutego 2001 Finlandia Lahti 10 km łączony 28:06,1 min +3:30,6 min Norwegia Bente Skari
49. 20 lutego 2001 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 26:55,5 min +3:28,4 min Norwegia Bente Skari
38. 19 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 2x7.5 km bieg łączony 42:16,8 min +3:43,4 min Rosja Julija Czepałowa
10. 21 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sztafeta 4x5 km [3] 57:15,7 min +3:09,5 min  Norwegia
52. 22 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sprint stylem klasycznym 2:15,5 min - Szwecja Emelie Öhrstig
33. 26 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 30 km stylem klasycznym 1:27:05,8 h +6:51,6 min Norwegia Marit Bjørgen
39. 25 lutego 2007 Japonia Sapporo 2x7.5 km bieg łączony 41:27,5 min +3:35,1 min Rosja Olga Zawiałowa
36. 27 lutego 2007 Japonia Sapporo 10 km stylem dowolnym 23:58,4 min +2:22,1 min Czechy Kateřina Neumannová
13. 1 marca 2007 Japonia Sapporo Sztafeta 4x5 km [4] 54:18,6 min +3:11,1 min  Finlandia
15. 3 marca 2007 Japonia Sapporo 30 km stylem klasycznym ze startu wspólnego 1:29:47,1 h +5:58,3 min Finlandia Virpi Kuitunen
28. 19 lutego 2009 Czechy Liberec 10 km stylem klasycznym 28:12,8 min +2:34,6 min Finlandia Aino-Kaisa Saarinen
22. 21 lutego 2009 Czechy Liberec 2x7.5 km bieg łączony 40:55,3 min +2:27,9 min Polska Justyna Kowalczyk
9. 26 lutego 2009 Czechy Liberec Sztafeta 4x5 km[5] 54:24,3 min +2:24,8 min  Finlandia
23. 28 lutego 2009 Czechy Liberec 30 km stylem dowolnym 1:16:10,6 h +3:24,7 min Polska Justyna Kowalczyk
30. 28 lutego 2011 Norwegia Oslo 10 km stylem klasycznym 27:39,3 min +2:25,1 min Norwegia Marit Bjørgen
41. 5 marca 2011 Norwegia Oslo 30 km stylem dowolnym 1:23:45,1 h +11:47,2 min Norwegia Therese Johaug
48. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 2x7.5 km bieg łączony 39:04,4 min +4:47,7 min Norwegia Marit Bjørgen
38. 26 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 25:23,4 min +2:12,4 min Norwegia Therese Johaug
27. 2 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym 1:27:19,9 h +9:46,4 min Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwyciężczyni
50. 21 stycznia 1998 Szwajcaria Sankt Moritz 5 km stylem dowolnym 14:03,2 min +1:31,9 min Estonia Katrin Šmigun
19. 25 stycznia 1998 Szwajcaria Sankt Moritz 15 km stylem klasycznym 48:25,6 min +3:03,1 min Norwegia Hilde Glomsås
38. 3 lutego 1999 Austria Saalfelden am Steinernen Meer 5 km stylem klasycznym 14:23,5 min +1:26,2 min Szwecja Lina Andersson
42. 7 lutego 1999 Austria Saalfelden am Steinernen Meer 15 km stylem dowolnym 41:20,5 min +5:40,0 min Czechy Zuzana Kocumová
32. 25 stycznia 2000 Słowacja Štrbské Pleso 5 km stylem dowolnym 14:35,3 min +2:10,4 min Rosja Jekatierina Sczastliwa
58. 29 stycznia 2000 Słowacja Štrbské Pleso Sprint stylem dowolnym ? - Finlandia Pirjo Manninen
24. 30 stycznia 2000 Słowacja Štrbské Pleso 15 km stylem klasycznym 50:48,1 min +4:25,1 min Niemcy Evi Sachenbacher

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Sannikawa nie stała na podium zawodów PŚ.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2014/2015

Sezon 2000/2001
Beitostølen 25.11 (10 km C) Beitostølen 29.11 (5 km F) Santa Caterina 8.12 (10 km F) Brusson 16.12 (10 km C) Brusson 17.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km C) Engelberg 28.12 (SP C) Engelberg 29.12 (SP F) Soldier Hollow 10.01 (2x5 km) Asiago 1.02 (SP F) Nové Město 4.02 (SP F) Otepää 10.02 (5 km C) Kawgołowo 4.03 (15 km F) Oslo 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (30 km C) Borlänge 14.03 (5 km F) Falun 17.03 (10 km F) Falun 18.03 (10 km C) Kuopio 24.03 (40 km F) punkty
- - 60 - 67 50 - - - - - 53 - - - - - - - 0
Sezon 2001/2002
Kuopio 24.11 (10 km C) Kuopio 25.11 (5 km F) Cogne 8.12 (5 km C) Cogne 9.12 (SP F) Brusson 12.12 (10 km F) Davos 15.12 (10 km C) Asiago 19.12 (SP C) Ramsau 22.12 (15 km F) Garmisch-Partenkirchen 27.12 (SP F) Salzburg 29.12 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (2x5 km) Val di Fiemme 6.01 (SP F) Val di Fiemme 8.01 (15 km F) Nové Město 12.01 (5 km F) Lahti 2.03 (10 km F) Sztokholm 5.03 (SP C) Falun 9.03 (2x5 km) Oslo 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (30 km F) Lillehammer 23.03 (58 km C) punkty
77 - - 81 DNF - - 50 - - 55 - - 37 55 - 51 - - - 0
Sezon 2002/2003
Düsseldorf 26.10 (SP F) Kiruna 23.11 (5 km F) Kuusamo 30.11 (10 km C) Davos 7.12 (10 km F) Clusone 11.12 (SP F) Cogne 14.12 (15 km C) Cogne 15.12 (SP C) Linz 19.12 (SP F) Ramsau 21.12 (2x5 km) Kawgołowo 4.01 (5 km F) Otepää 12.01 (15 km C) Nové Město 18.01 (10 km F) Oberhof 25.01 (10 km C) Reit im Winkl 12.02 (SP F) Asiago 15.02 (5 km C) Oslo 6.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km C) Drammen 11.03 (SP C) Lahti 16.03 (10 km F) Borlänge 20.03 (SP F) Falun 22.03 (2x5 km) punkty
- 39 62 69 - - - - - - - 39 - - 48 - - - - - - 0
Sezon 2003/2004
Düsseldorf 25.10 (SP F) Beitostølen 22.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (10 km C) Kuusamo 29.11 (2x7.5 km) Dobbiaco 6.12(15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Val di Fiemme 16.12 (SP C) Ramsau 20.12 (10 km F) Ramsau 21.12 (2x7.5 km) Falun 6.01 (2x7.5 km) Otepää 10.01 (15 km C) Nové Město 17.01 (10 km C) Nové Město 18.01 (SP F) Val di Fiemme 25.01 (70 km C) La Clusaz 6.02 (10 km F) Oberstdorf 14.02 (2x7.5 km) Sztokholm 18.02 (SP C) Umea 21.02 (10 km C) Trondheim 24.02 (SP F) Drammen 26.02 (SP C) Oslo 28.02 (30 km F) Lahti 5.03 (SP F) Lahti 7.03 (10 km C) Pragelato 12.03 (SP F) Pragelato 13.03 (15 km F) punkty
- - - 55 - - - 36 - 69 37 35 38 35 - - - 36 50 60 44 - - - - 0
Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2x7.5 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (15 km F) Otepää 8.01 (10 km C) Nové Město 15.01 (10 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2x7.5 km) Reit im Winkl 12.02 (10 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (10 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2x7.5 km) punkty
- 54 54 54 - 47 51 51 - - - 37 38 - - - - - - - 0
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Kuusamo 27.11 (10 km F) Vernon 10.12 (2x7.5 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (10 km F) Canmore 17.12 (15 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (10 km F) Otepää 7.01 (10 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (15 km F) Oberstdorf 21.01 (2x7.5 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (10 km F) Mora 4.03 (45 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2x5 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2x7.5 km) punkty
- 29 40 51 - - - - - 35 - - - - - - - - - - - - - - 2
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km C) Cogne 13.12 (10 km C) La Clusaz 16.12 (15 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2x5 km) Oberstdorf 3.01 (10 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (15 km C) Cavalese 6.01 (10 km F) TdS Rybińsk 20.01 (15 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (10 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (10 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (10 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (10 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2x7.5 km) punkty
- 28 - - 41 30 - - - - - - - - - - - - 41 39 37 45 39 45 39 37 4
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (10 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (10 km C) Davos 8.12 (10 km C) Rybińsk 15.12 (15 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (3.3 km C) Nové Město 29.12 (10 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (10 km F) Nové Město 2.01 (10 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Canmore 22.01 (2x7.5 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (10 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (10 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (7.6 km F) Falun 23.02 (2x7.5 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (30 km F) Bormio 14.03 (2.5 km F) Bormio 15-16.03 (10 km + 10 km F) punkty
- 25 - 28 - 31 - - - - - - - - - - 34 20 53 - - - 40 44 42 43 - - - 53 38 20
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) La Clusaz 6.12 (15 km F) Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (2.8 km F) Oberhof 28.12 (10 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (9 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (9 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x7.5 km) Otepää 24.01 (10 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (10 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (10 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (10 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (30 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (2.5 km F) Falun 21.03 (2x5 km) Falun 22.03 (10 km F) Finał Pucharu Świata punkty
19 - - - 29 - - - - - - - - - - - - 37 47 - - - - - - - - - - - - - 14
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (10 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (10 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (15 km C) Oberhof 1.01 (2.8 km F) Oberhof 2.01 (10 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (16 km F) Dobbiaco 7.01 (5 klm C) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Otepää 16.01 (10 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x7.5 km) Canmore 5.02 (10 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x7.5 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (30 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (2.5 km C) Falun 20.03 (2x5 km) Finał Pucharu Świata punkty
44 - 47 - 51 60 - - 59 31 52 53 55 36 30 - - - - 39 - - - - - - - - - - - 1
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (5 km C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Nordic Opening Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (10 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (15 km F) Oberhof 31.12 (2.5 km F) Oberhof 1.01 (10 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x5 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (16 km F) Val di Fiemme 8.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (10 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x5 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (10 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x5 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (2.5 km C) Falun 19.03 (2x5 km) Finał Pucharu Świata punkty
33 61 56 36 38 - 25 - - - - - - - - - - - - - 33 27 - - - - - - - - - 10
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (5 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) Nordic Opening Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (10 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (2.5 km F) Oberhof 30.12 (10 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x5 km) Toblach 3.01 (3 km C) Toblach 4.01 (SP F) Toblach 5.01 (15 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (10 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (10 km F) Rybińsk 5.02 (2x7.5 km) Nové Město na Moravě 11.02 (15 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (10 km C) Lahti 3.03 (2x7.5 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (2.5 km F) Falun 17.03 (10 km C) Finał Pucharu Świata 18.03 punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 50 - - 50 - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) Nordic Opening Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2 × 7,5 km) Oberhof 29.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Münstertal 1.01 (SP F) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Sochi 1.02 (SP F) Sochi 2.02 (2 × 7,5 km Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) Finał Pucharu Świata 24.03 punkty
64 87 77 67 59 - - - - 41 55 66 54 48 48 47 49 - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
- - - - - - 54 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Alena Sannikawa, Ludmiła Korolik, Kaciaryna Rudakowa, Wolha Wasilonak
  2. Skład drużyny: Nastassia Dubarezawa, Alena Sannikawa, Wolha Wasilonak, Kaciaryna Rudakowa
  3. Skład drużyny: Alena Sannikawa, Ludmiła Korolik, Wolha Wasilonak, Natalla Kalinouska
  4. Skład drużyny: Alena Sannikawa, Ludmiła Korolik, Wiktoryja Łapacina, Wolha Wasilonak
  5. Skład drużyny: Wolha Wasilonak, Alena Sannikawa, Kaciaryna Rudakowa, Wiktoryja Łapacina

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]