Alpen Cup kobiet w skokach narciarskich 2017/2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alpen Cup kobiet w skokach narciarskich
2017/2018
2016/2017 2018/2019
Data 6 sierpnia 2017 – 11 marca 2018
Miejsce rozpoczęcia Klingenthal, Niemcy
Miejsce zakończenia Chaux-Neuve, Francja
Liczba konkurencji 14
Zwycięzcy
Generalna Austria Lisa Eder
Klas. drużynowa  Niemcy


Alpen Cup kobiet w skokach narciarskich 2017/2018 rozpoczął się 6 sierpnia 2017 w niemieckim Klingenthal, a zakończył się w Chaux-Neuve 11 marca 2018 roku.

Obrończynią tytułu była Niemka Selina Freitag, która na koniec tego sezonu zajęła dwudziestą czwartą lokatę, a zwyciężczynią klasyfikacji generalnej została reprezentantka Austrii Lisa Eder.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Skocznia HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 6 sierpnia 2017 Niemcy Klingenthal Vogtlandschanzen HS85 - Austria Julia Mühlbacher Niemcy Josephin Laue Austria Lisa Eder
2. 7 sierpnia 2017 - Niemcy Alexandra Seifert Niemcy Jenny Nowak Austria Lisa Hirner
3. 9 sierpnia 2017 Niemcy Pöhla Pöhlbachschanze HS66 - Austria Lisa Eder Niemcy Jenny Nowak Niemcy Alexandra Seifert
4. 10 sierpnia 2017 - Austria Lisa Eder Niemcy Jenny Nowak Austria Lisa Hirner
5. 11 sierpnia 2017 Niemcy Bischofsgrün Ochsenkopfschanze HS71 - Słowenia Katra Komar Austria Lisa Hirner Niemcy Jenny Nowak
6. 12 sierpnia 2017 - Austria Lisa Eder Słowenia Katra Komar Słowenia Kaja Urbanija Čož
Alpen-Cup-Tournee – klasyfikacja końcowa Austria Lisa Eder Niemcy Jenny Nowak Niemcy Alexandra Seifert
7. 23 września 2017 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben HS104 - Francja Océane Paillard Włochy Lara Malsiner Francja Joséphine Pagnier
8. 24 września 2017 - Francja Océane Paillard Włochy Lara Malsiner Niemcy Selina Freitag
9. 16 grudnia 2017 Austria Seefeld Casino Arena HS75 - Niemcy Jenny Nowak Słowenia Jerneja Brecl Austria Lisa Hirner
17 grudnia 2017 - odwołane
10. 12 stycznia 2018 Niemcy Hinterzarten Adlerschanzen HS108 - Słowenia Jerneja Brecl Polska Kinga Rajda Słowenia Katra Komar
11. 13 stycznia 2018 - Słowenia Jerneja Brecl Słowenia Katra Komar Niemcy Jenny Nowak
17 lutego 2018 Niemcy Baiersbronn Ruhesteinschanzen HS90 - odwołane
12. 18 lutego 2018 - Austria Lisa Eder Słowenia Jerneja Repinc Zupančič Niemcy Jenny Nowak
24 lutego 2018 Słowenia Planica[1] Bloudkova velikanka HS-80 [2] Niemcy Marie Nähring Włochy Annika Sieff Austria Lisa Hirner
24 lutego 2018 [3] Słowenia Jerneja Brecl Słowenia Katra Komar Słowenia Jerneja Repinc Zupančič
25 lutego 2018 druż.  Słowenia I
1. Jerneja Repinc Zupančič
2. Katra Komar
3. Jerneja Brecl

 Niemcy I
1. Sandra Müller
2. Pia Lilian Kübler
3. Jenny Nowak

 Austria I
1. Julia Mühlbacher
2. Vanessa Moharitsch
3. Lisa Hirner

13. 10 marca 2018 Francja Chaux-Neuve La Côté Feuillée HS60 - Austria Lisa Eder Francja Océane Paillard Francja Romane Dieu
14. 11 marca 2018 - Austria Lisa Eder Francja Océane Paillard Włochy Martina Ambrosi
Alpen Cup kobiet 2017/2018 – klasyfikacja końcowa Austria Lisa Eder Niemcy Jenny Nowak Niemcy Alexandra Seifert

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Klingenthal 6.08 Klingenthal 7.08 Pöhla 9.08 Pöhla 10.08 Bischofsgrün 11.08 Bischofsgrün 12.08 Predazzo 23.09 Predazzo 24.09 Seefeld 16.12 Hinterzarten 12.01 Hinterzarten 13.01 Baiersbronn 18.02 Chaux-Neuve 10.03 Chaux-Neuve 11.03
 Austria
Johanna Bassani 27 21
Nina Doppelreitner 30 27 33 36 37 27
Lisa Eder 3 6 1 1 8 1 dns 19 1 1 1
Katharina Ellmauer 24 14 8 15 12 18 18 19 24 7 7 10
Lisa Hirner 13 3 4 3 2 4 3
Lea Huber 38
Sigrun Kleinrath 27
Sophie Kothbauer 34 35 22 27 49 42 31
Marita Kramer 9 12 dns
Sophie Mair 5 29 29
Vanessa Moharitsch 21 23 16 24 32 16 7 9
Julia Mühlbacher 1 5 5 10 6 5 26
Laura Pletz 33 32
Annalena Slamik 39
Sophie Sorschag dns 15 21
Marit Weischelbraun 40
Hannah Wiegele 35
 Czechy
Petra Heřmanová 43 42 44 51
Veronika Jenčová 36 30 35 26 19
Štěpánka Ptačková 17 11 17 36
Veronika Ptačková 31 33 37 37 38 45
Simona Weinlichová 20 27 12 38 41 33 16 34 32
 Francja
Marine Bressand 12 8 9 30 dsq 12 19
Lena Brocard 21 20 13 22 19 22 15 16
Maela Didier 36 35
Romane Dieu 4 6 3 dsq
Louise Guyot 35 37
Joséphine Pagnier 3 6 18 17 13 9
Océane Paillard 1 1 5 4 2 2
Emma Rougeron 34 34
Emma Treand 36 21 18 17
Ambre Turrel 29 28
 Łotwa
Šarlote Šķēle 25 44 25 25 30 30
 Niemcy
Ronja Drax 39 41 31 36
Emily Franke 41 42 52 43
Selina Freitag 4 3 17 20
Maria Gerboth 28 31 29 34 37
Emilia Görlich 18 13 19 40
Alina Ihle 28 32 29 21 27 38 17
Anna Jäkle 33 40 15 8 11 12
Isabell Kandziora 32 39 40 33 35 36
Tia Kern 12 14 23 23 13 17 34
Pia Lilian Kübler 22 34 20 20 47 23 10 12 10 10 19 8
Henriette Kraus 18 11 21 23
Arantxa Lancho 19 13 9 10 8 11
Josephin Laue 2 6 5 20 9 5 4 12 20 21 5 20 27
Sophia Maurus 14 42 24 7 10 10 14 16 20 25 dns
Sandra Müller 11 25 21 26 33 29 12 22 14
Marie Nähring 18 30 30 29 40 41
Jenny Nowak 4 2 2 2 3 7 8 11 1 9 3 3
Agnes Reisch 6 5
Emily Schneider 37 31 32 39 48 46
Alexandra Seifert 5 1 3 6 9 8 10 5 8 21 9 4 11 13
Pauline Stephani 15 20 19 19 18 20
Amelie Thannheimer 23 13 9 22 24 15
 Polska
Kamila Karpiel 8 23
Joanna Kil dns
Kinga Rajda 2 15
Anna Twardosz 7 7
 Rumunia
Daria Chindriș 35 45 36 40 41
Carina Militaru 10 43 4 16
Diana Trâmbițaș 38 7 7 11 5
 Słowenia
Jerneja Brecl 11 10 2 1 1
Karin Fajfaric 41 46 44 45 53 47
Ana Jereb 17 12
Neža Kejžar 42 381 dsq
Katra Komar 1 2 7 7 4 3 2
Lara Logar 27 23
Katja Markuta 7 8 15 34 14 27 15
Špela Mastnak 19 38 39 26 24 24 28 28 29
Pia Mazi 10 19 44 25 13 17 22 14 10 13 6 6
Jerneja Repinc Zupančič 4 6 6 9 6 9 8 2 4 5
Kaja Urbanija Čož 6 4 7 3 15 15 14 22 14 371 7
Silva Verbič 27 12 25 14 22 22 25 26 25 16 22
Ema Volavšek 36 41 43 39 23 26 23 31 28 20 14 18
 Szwajcaria
Simone Buff 40 37 38 33 46 44 31 33
Alena Czekala 41 32 31
Rea Kindlimann 29 29 14 9 16 13 33 18 25 26
 Włochy
Martina Ambrosi 17 16 10 12 14 22 28 29 15 16 15 8 5 3
Daniela Dejori 16 24 35 43 50 35 19 21 29 27 27 24 23 19
Jessica Malsiner 11 34 32 23 21 25 28 24 28 30 19 9 24
Lara Malsiner 2 2
Lena Prinoth 9 26 18 33 11 16 18 32 33 31 17 24 30
Alice Puntel 8 21 14 22 32 17 14 19 15 dns dns
Annika Sieff 9 18 17 28 28 28 26 27 21 13 26 6 10 4
Arianna Sieff 39 22 27 30 45 31 29 30 30 32 33 23 30 25
Giada Tomaselli 26 26 13 16 21 23 18 24 11 24 10
Martina Zanitzer dsq 36
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodniczka zgłoszona nie wystartowała w konkursie.
dsq – Zawodniczka została zdyskwalifikowana w konkursie.     - – Zawodniczka nie została zgłoszona do konkursu.

1 – Zawodniczka nie wystartowała w drugiej serii

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty Strata
1. Austria Lisa Eder 10 744
2. Niemcy Jenny Nowak 12 691 -53
3. Niemcy Alexandra Seifert 14 543 -201
4. Francja Océane Paillard 6 455 -289
5. Słowenia Katra Komar 7 442 -302
6. Słowenia Jerneja Repinc Zupančič 10 435 -309
7. Niemcy Josephin Laue 13 403 -341
8. Austria Lisa Hirner 7 380 -364
9. Słowenia Jerneja Brecl 5 330 -414
10. Austria Julia Mühlbacher 7 306 -438
11. Słowenia Kaja Urbanija Čož 10 299 -445
12. Włochy Martina Ambrosi 14 293 -451
13. Austria Katharina Ellmauer 12 238 -506
14. Słowenia Pia Mazi 11 231 -513
15. Włochy Annika Sieff 14 225 -519
16. Niemcy Pia Lilian Kübler 10 183 -561
17. Francja Joséphine Pagnier 6 176 -568
18. Niemcy Sophia Maurus 9 163 -581
19. Włochy Lara Malsiner 2 160 -584
20. Francja Romane Dieu 3 150 -594
21. Niemcy Arantxa Lancho 6 143 -601
22. Rumunia Diana Trâmbițaș 4 141 -603
23. Włochy Giada Tomaselli 11 140 -604
24. Niemcy Selina Freitag 4 135 -609
25. Włochy Alice Puntel 8 129 -615
26. Słowenia Silva Verbič 12 124 -620
27. Słowenia Katja Markuta 6 122 -622
28. Włochy Lena Prinoth 9 121 -623
29. Austria Vanessa Moharitsch 7 120 -624
30. Francja Marine Bressand 6 118 -626
31. Szwajcaria Rea Kindlimann 9 110 -634
Włochy Jessica Malsiner 11
33. Francja Lena Brocard 9 102 -642
34. Niemcy Sandra Müller 8 96 -648
Polska Kinga Rajda 2
36. Niemcy Anna Jäkle 4 94 -650
37. Rumunia Carina Militaru 3 91 -653
38. Niemcy Tia Kern 6 90 -654
39. Niemcy Amelie Thannheimer 6 89 -655
40. Niemcy Agnes Reisch 2 85 -659
41. Włochy Daniela Dejori 10 81 -663
42. Niemcy Pauline Stephani 6 75 -669
43. Polska Anna Twardosz 2 72 -672
44. Słowenia Ema Volavšek 7 66 -678
45. Niemcy Henriette Kraus 4 55 -689
46. Czechy Stepanka Ptačková 3 52 -692
Czechy Simona Weinlichová 4
48. Austria Marita Kramer 2 51 -693
49. Austria Sophie Mair 3 49 -695
50. Niemcy Emilia Görlich 3 45 -699
51. Polska Kamila Karpiel 2 40 -704
52. Słowenia Špela Mastnak 7 39 -705
53. Francja Emma Treand 3 37 -707
54. Słowenia Ana Jereb 2 36 -708
55. Niemcy Alina Ihle 5 33 -711
Włochy Arianna Sieff 9
57. Austria Sophie Sorschag 2 26 -718
58. Łotwa Šarlote Šķēle 5 20 -724
59. Czechy Veronika Jencová 3 18 -726
60. Niemcy Marie Nähring 4 17 -727
61. Austria Johanna Bassani 2 15 -729
62. Austria Sophie Kothbauer 2 13 -731
63. Słowenia Lara Logar 2 12 -732
64. Austria Nina Doppelreitner 3 9 -735
65. Francja Ambre Turrel 2 5 -739
Niemcy Maria Gerboth 2
67. Austria Sigrun Kleinrath 1 4 -740

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja [4] Punkty Strata
1.  Niemcy 18 2945
2.  Słowenia 11 2136 -809
3.  Austria 12 1955 -990
4.  Włochy 9 1292 -1653
5.  Francja 7 1043 -1902
6.  Rumunia 2 232 -2713
7.  Polska 3 208 -2737
8.  Czechy 3 122 -2823
9.  Szwajcaria 1 110 -2835
10.  Łotwa 1 20 -2925

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Zawody w Planicy nie są wliczane do klasyfikacji generalnej
  2. OPA Games – U15
  3. OPA Games – U17
  4. Liczba punktujących zawodniczek

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]