Alpen Cup w kombinacji norweskiej 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alpen Cup w kombinacji norweskiej 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 14 września 2019 – 23 lutego 2020
Miejsce rozpoczęcia Niemcy Winterberg
Miejsce zakończenia Austria Villach
Organizator FIS
Zwycięzcy
Generalna Austria Fabio Obermeyr
Puchar Narodów  Austria

Alpen Cup w kombinacji norweskiej 2019/2020 to kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpoczęła się 14 września 2019 r. w niemieckim Winterbergu, a zakończyła 23 lutego 2020 r. w austriackim Villach. Zawody były rozgrywane w Niemczech, Włoszech, Austrii i Słowenii.

Tytułu z poprzedniej edycji bronił Austriak Max Teeling. W tym sezonie natomiast najlepszy okazał się również Austriak, ale tym razem był to Fabio Obermeyr.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 14 września 2019 Niemcy Winterberg Gundersen HS87/10 km Austria Stefan Rettenegger Niemcy Nick Siegemund Francja Mattéo Baud
2. 15 września 2019 Gundersen HS87/5 km Austria Stefan Rettenegger Niemcy Lenard Kersting Francja Mattéo Baud
3. 21 września 2019 Włochy Val di Fiemme Start masowy HS106/10 km Niemcy Nick Siegemund Austria Florian Kolb Austria Thomas Rettenegger
4. 22 września 2019 Gundersen HS106/5 km Austria Stefan Rettenegger Austria Thomas Rettenegger Austria Florian Kolb
5. 21 grudnia 2019 Austria Seefeld Gundersen HS109/10 km Austria Fabio Obermeyr Austria Manuel Einkemmer Francja Marco Heinis
6. 22 grudnia 2019 Gundersen HS109/5 km Austria Manuel Einkemmer Austria Fabian Hafner Austria Samuel Lev
7. 11 stycznia 2020 Niemcy Schonach Gundersen HS106/10 km Odwołano
8. 12 stycznia 2020 Gundersen HS106/5 km Odwołano
9. 25 stycznia 2020 Niemcy Oberhof Gundersen HS106/10 km Austria Stefan Rettenegger Austria Fabio Obermeyr Austria Severin Reiter
10. 26 stycznia 2020 Gundersen HS106/5 km Włochy Domenico Mariotti Francja Mattéo Baud Niemcy Luis Lehnert
11. 8 lutego 2020 Słowenia Planica Gundersen HS102/10 km Austria Fabio Obermeyr Włochy Domenico Mariotti Słowenia Ožbej Jelen
12. 9 lutego 2020 Gundersen HS102/5 km Słowenia Ožbej Jelen Włochy Domenico Mariotti Austria Fabian Hafner
13. 22 lutego 2020 Austria Villach Gundersen HS98/6 km Austria Samuel Lev Włochy Iacopo Bortolas Francja Marco Heinis
14. 23 lutego 2020 HS98/4x4 km  Austria
Nico Rathgeb
Nicolas Pfandl
Samuel Lev
Paul Walcher
 Niemcy
David Brückl
Pepe Schula
Hannes Gehring
Tristan Sommerfeldt
 Czechy
Jiří Konvalinka
Radim Sudek
Lukáš Doležal
Ján Šimek
15. 14 marca 2020 Austria Eisenerz Gundersen HS109/10 km Odwołano
16. 15 marca 2020 Gundersen HS109/5 km Odwołano

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

M. Zawodnik Punkty
1. Austria Fabio Obermeyr 531
2. Austria Stefan Rettenegger 450
3. Włochy Domenico Mariotti 382
4. Francja Mattéo Baud 346
5. Niemcy Lenard Kersting 319
6. Austria Florian Kolb 318
7. Słowenia Ožbej Jelen 285
8. Niemcy Nick Siegmund 283
9. Austria Severin Reiter 272
10. Austria Fabian Hafner 246

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]