Alpen Cup w skokach narciarskich 2003/2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alpen Cup w skokach narciarskich
2003/2004
2002/2003 2004/2005
Data 30 sierpnia 2003 –
21 lutego 2004
Miejsce rozpoczęcia Słowenia Velenje
Miejsce zakończenia Szwajcaria Sankt Moritz
Organizator FIS
Liczba konkurencji 12
Zwycięzcy
Generalna Niemcy Tobias Bogner
Drużynowa  Austria

Alpen Cup w skokach narciarskich 2003/2004 – rozpoczął się 30 sierpnia 2003 w Velenje, a zakończył 21 lutego 2004 w Sankt Moritz. W sezonie odbyło się 12 konkursów. Pierwsze cztery konkursy zostały rozegrane na igelicie.

Lokaty zajęte w konkursach indywidualnych przez zawodników reprezentujących kraje spoza Alp niebyły uwzględniane przy tworzeniu końcowej klasyfikacji generalnej cyklu.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Niemiec Tobias Bogner. Drugie miejsce zajął Słoweniec Jurij Tepeš, a trzecie Austriak Nicolas Fettner.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Skocznia K Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 30 sierpnia 2003 Słowenia Velenje Grajski grič K-85 SAGP Austria Thomas Thurnbichler Austria Nicolas Fettner Słowenia Primož Zupan
2. 31 sierpnia 2003 Słowenia Zvonko Kordež Austria Stefan Innerwinkler Austria Florian Knaus
3. 11 października 2003 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-95 SAGP Austria Roland Müller Austria Gerald Wambacher Słowenia Mitja Mežnar
4. 12 października 2003 Austria Roland Müller Austria Gerald Wambacher Słowenia Mitja Mežnar
Sommer Alpen Grand Prix – klasyfikacja końcowa Austria Gerald Wambacher Austria Roland Müller Austria Nicolas Fettner
5. 18 grudnia 2003 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-95 Polska Mateusz Rutkowski Niemcy Tobias Bogner Austria Arthur Pauli
6. 19 grudnia 2003 Polska Mateusz Rutkowski Polska Krzysztof Styrczula Słowenia Jurij Tepeš
7. 10 stycznia 2004 Niemcy Hinterzarten Adlerschanze K-95 Niemcy Tobias Bogner Słowenia Jurij Tepeš Niemcy Julian Musiol
8. 11 stycznia 2004 Niemcy Tobias Bogner Niemcy Julian Musiol Słowenia Jurij Tepeš
9. 24 stycznia 2004 Austria Seefeld in Tirol Toni-Seelos-Olympiaschanze K-90 Słowenia Primož Zupan Słowenia Jurij Tepeš Słowenia Matevž Šparovec
10. 25 stycznia 2004 Niemcy Tobias Bogner Austria Nicolas Fettner Austria Manuel Resch
11. 20 lutego 2004 Szwajcaria Sankt Moritz Olympiaschanze K-95 Niemcy Marc Krauspenhaar Austria Thomas Thurnbichler Austria Christoph Lenz
12. 21 lutego 2004 Austria Thomas Thurnbichler Słowenia Jurij Tepeš Niemcy Marc Krauspenhaar
Austria Christoph Lenz
Alpen Cup 2003/2004 – klasyfikacja końcowa Niemcy Tobias Bogner Słowenia Jurij Tepeš Niemcy Julian Musiol

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Velenje 30.08 Velenje 31.08 Predazzo 11.10 Predazzo 12.10 Predazzo 18.12 Predazzo 19.12 Hinterzarten 10.01 Hinterzarten 11.01 Seefeld 24.01 Seefeld 25.01 Sankt-Moritz 20.02 Sankt-Moritz 21.02
 Austria
Christoph Baier 40 41 59
David Fallmann 43 7 30 39 33 43 18 22 42 10
Nicolas Fettner 2 4 9 9 8 13 6 6 13 2 28 12
Martin Grill 21 18
Martin Hirner 38 53 49 9 23 25 37 40 17
Christoph Huter 7 5 46 17 45 46 43 37 47
Stefan Innerwinkler 8 2 27 37 22 26 33 33 33 31 26 39
Daniel Katzian 61 62 48
Florian Knaus 4 3 44 28 9 18 16 16 19 16 7 26
Daniel Lackner 9 10 42 43 34 39 56 35 44 28 15
Vincent Lechner 33 31 24 24 52 31 30 40 31 25 37 14
Christoph Lenz 11 22 21 20 6 10 12 8 12 10 3 3
Daniel Moder 52 56
Roland Müller 1 1
Arthur Pauli 3 10 55 12 15 19 16 21
Johannes Peer 19 19 25 38 40 34 29 14
Christian Perischa 17 32 7 6 39 53 15 15 15 18 5 8
Manuel Resch 13 11 30 27 11 11 9 3 22 50
Andreas Strolz 43 32 5 11 7 23
Thomas Thurnbichler 1 23 15 44 22 41 41 46 14 24 2 1
Lukas Tschuschnig 14 25 5 6 11 13 8 9 9 35 4 19
Gerald Wambacher 9 6 2 2 46 22 42 41
Patric Wurzrainer 51 20
 Francja
Florian Borowy 66 68
Benjamin Bourqui 16 16 12 12 19 46 6 18 54 31 14 24
Charles Demarch 52 60 45 62 36 28
Jean Baptiste Grangeon 19 52 58 56 73 71
Pierre Emmanuel Robe 39 24 17 40 53 54 62 68 55 57
Jordan Taillard 60 64 64 65 53 45
 Niemcy
Oliver Alberer 31 37 50 58
Pascal Bodmer 19 8 62 27 42 47 49
Patrick Bodmer 36 28 55 47 40 13 24 31 39 34 43 22
Tobias Bogner 27 2 10 1 1 6 1 24 10
Gerd Brose 56
Benjamin Brunner 51 21 26 15 30 24 20 8 12 44 41
Florian Enders 31 25 21 18 26 31 30 31
Severin Freund 5 10 13 15 42 20 36 30 35 36 13 25
Veit Glaser 49 47 68 55 50 59 54
Nico Hermann 66 50
Kevin Horlacher 45 30 40 31 50 41 46 46
Patrick Kaltenbach 49 50 26 6 19 4 48 42 10 15
Christoph Koch 35 48
Daniel Köhler 69 44
Marc Krauspenhaar 29 36 34 52 5 4 9 17 23 21 1 3
Constantin Kreiselmeyer 44 44 43 59
Florian Lorenz 37 42 53 53 20 5 32 12 7 25 30 27
Maximilian Maier 37 42
Julian Musiol 12 9 6 4 4 20 3 2 15 4 15 7
Michael Müller 52 41
Sebasian Ortner 46 48 48
Danny Queck 68 48 41 68
Stefan Rupp 54 40 50 48 42 20 23 30
Manuel Schill 46 45 43 38 34 29
Erik Simon 47 29 21 30 36 23 54 39 25 8 33 51
Denis Ulewicz 57 61
Christian Vogt 60 58 53 47
Andreas Wank 30 27 39 20 17 13 21 32
Andre Wolfram 35 37
 Polska
Jan Ciapała 59 64
Stefan Hula 47 55 48 55
Dawid Kowal 22 23
Wojciech Pawlusiak 26 13 35 51
Mateusz Rutkowski 1 1
Kamil Stoch 7 34 39 24
Krzysztof Styrczula 18 2 20 26
Wojciech Topór 70 67
Mateusz Wantulok 64 52
Przemysław Wyrwa 51 56 67 65
 Słowenia
Luka Bardorfer 30 33 51 57 9 10 24 14 18 33
Anže Damjan 15 17 18 15 12 48 29 36 21 13 27 36
Nejc Dolinar 53 49
Nejc Frank 28 30 26 34 20 37 14 35 19 25 39 18
Luka Grobljar 64 62
Zvonko Kordež 6 1 20 13
Črt Košir 63 62
Primož Kožar 18 50 31 29 46 43
Matic Kramaršič 4 23 61 54 56 9
Jernej Križnar 66 66
Rok Kvas 61 69
Tadej Mestek 65 58 60 39
Mitja Mežnar 12 21 3 3 16 49 49 28 9 36 18 5
Grega Miklič 45 51
Tomaž Naglič 54 58
Jaka Oblak 23 14 8 5 12 18 5 7 4 9 20 13
Anže Obreza 24 33
Klemen Omladič 57 63
Žiga Pelko 40 41 28 17 37 34 12 38 30 38 24 29
Žiga Rajterič 47 51
Primož Roglič 17 26 24 26 32 40 45 58 22 17
Jaka Rus 27 42
Luka Smagaj 34 39 56 46
Matevž Šparovec 22 12 35 19 26 23 4 5 3 7 11 15
Jurij Tepeš 41 43 14 3 2 3 2 5 6 2
Sašo Tadič 48 52
Sašo Trpin 25 13 41 25 43 44 51 44 41 44 40 62
Primož Zupan 3 8 31 29 35 33 26 12 1 6 9 6
Igor Žižek 60 42
 Stany Zjednoczone
Evan Bliss 54 59
Chris Francis 10 30
Blake Hughes 35 54
Kyle Kessler 32 14
 Szwajcaria
Nicola Bay 55
Maxime Bianchi 55 57 65 66 72 72 58 63 61 60
Sebastien Cala 59 58 55 61 73 70 50 49
David Cantoni 56 55 61 65 62 66 57 65
Rémi Français 48 35 37 36 58 57 40 28 45 47
Dominic Furrer 63
Marco Gerber 53
Marco Grigoli 55 44
Lars Grossen 66
Tim Hug 58
Felix Kläsi 54
Stefan Nyffeler 41 37 52 55 54 45 59 53 56 52 32 39
Sven Rauber 58 57 68 62 44 59 64 46
Marco Staub 58 58 63 61
Sandro Steiner 57 54 29 29 17 49 28 22 49 56
 Włochy
Marco Beltrame 29 42 38 6 47 47 34 29 34 35
Marco Carli 65 63 63 64
Sebastian Colloredo 26 20 11 10 10 6 28 27 11 19
Arrigo Della Mea 32 15 38 30 61 51 71 72
Flavio Fruch 52 38 16 22 50 51 63 62 52 53 51 57
Simone Lepre 50 50 48 27 47 38
Michele Liva 62 35 57 60 56 62 48 55 59 61
Andrea Morassi 33 45 22 22 57 59 38 34
Simone Morassi 57 63 46 36 37 73 42 51 60 64
Felix Peselj 66 67 64 66
Thomas Pittin 67 68 66 65 65 67 65 67
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodnik zgłoszony nie wystartował w konkursie.

dsq – Zawodnik został zdyskwalifikowany w konkursie.

– – Zawodnik nie został zgłoszony do konkursu.

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty Strata
1. Niemcy Tobias Bogner 9 509  
2. Słowenia Jurij Tepeš 10 507 -2
3. Niemcy Julian Musiol 12 473 -26
4. Austria Nicolas Fettner 12 457 -52
5. Austria Christoph Lenz 12 355 -154
6. Niemcy Marc Krauspenhaar 12 350 -159
7. Austria Thomas Thurnbichler 12 343 -166
8. Słowenia Jaka Oblak 12 336 -173
9. Słowenia Primož Zupan 12 335 -174
10. Austria Lukas Tschuschnig 12 314 -195
11. Słowenia Matevž Šparovec 12 294 -215
12. Austria Florian Knaus 12 264 -245
13. Słowenia Mitja Mežnar 12 263 -246
14. Austria Gerald Wambacher 8 238 -271
15. Austria Christian Perischa 12 228 -281
16. Austria Manuel Resch 10 204 -305
17. Austria Roland Müller 2 200 -309
18. Włochy Sebastian Colloredo 10 198 -311
19. Austria Arthur Pauli 8 187 -322
20. Słowenia Zvonko Kordež 4 172 -337
21. Francja Benjamin Bourqui 12 169 -340
22. Niemcy Patrick Kaltenbach 10 162 -347
23. Niemcy Florian Lorenz 12 159 -350
24. Niemcy Severin Freund 12 155 -354
25. Austria Stefan Innerwinkler 12 143 -366
26. Słowenia Anže Damjan 12 126 -383
27. Austria Andreas Strolz 6 115 -394
Niemcy Benjamin Brunner 11
29. Austria Christoph Huter 9 96 -413
30. Słowenia Luka Bardorfer 10 94 -415
31. Austria David Fallmann 10 88 -421
Słowenia Matic Kramaršič 6
33. Austria Daniel Lackner 11 75 -434
34. Słowenia Nejc Frank 12 73 -436
35. Austria Martin Hirner 9 68 -441
36. Niemcy Andreas Wank 8 67 -442
37. Niemcy Erik Simon 12 64 -445
38. Słowenia Primož Roglič 10 56 -453
39. Włochy Marco Beltrame 10 55 -454
40. Austria Johannes Peer 8 53 -456
41. Niemcy Pascal Bodmer 7 51 -458
Słowenia Žiga Pelko 12
43. Niemcy Patrick Bodmer 12 48 -461
44. Austria Vincent Lechner 12 46 -463
45. Niemcy Florian Enders 8 43 -466
46. Szwajcaria Sandro Steiner 10 37 -472
47. Słowenia Sašo Trpin 12 36 -473
48. Włochy Flavio Fruch 12 26 -483
49. Włochy Andrea Morassi 8 24 -485
50. Austria Martin Grill 2 23 -486
51. Francja Pierre Emmanuel Robe 10 22 -487
52. Niemcy Stefan Rupp 8 20 -489
53. Włochy Arrigo Della Mea 8 18 -491
54. Słowenia Primož Kožar 6 15 -494
55. Francja Jean Baptiste Grangeon 6 12 -497
56. Austria Patric Wurzrainer 2 11 -498
57. Włochy Simone Lepre 6 7 -502
Słowenia Anže Obreza 2
59. Niemcy Kevin Horlacher 8 5 -504
Niemcy Manuel Schill 6
61. Słowenia Jaka Rus 2 4 -505
62. Francja Charles Dernarch 6 3 -506
Szwajcaria Rémi Français 10
64. Niemcy Oliver Alberer 4 2 -507

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja [1] Punkty Strata
1.  Austria 20 3508
2.  Słowenia 16 2457 -1051
3.  Niemcy 16 2211 -1297
4.  Włochy 6 328 -3180
5.  Francja 4 206 -3302
6.  Szwajcaria 2 40 -3468

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Liczba punktujących zawodników

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]