Alpen Cup w skokach narciarskich 2005/2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alpen Cup w skokach narciarskich
2005/2006
2004/2005 2006/2007
Data 10 września 2005 –
11 marca 2006
Miejsce rozpoczęcia Słowenia Kranj
Miejsce zakończenia Austria Eisenerz
Organizator FIS
Liczba konkurencji 11
Zwycięzcy
Generalna Austria Mario Innauer
Drużynowa  Austria

Alpen Cup w skokach narciarskich 2005/2006 – szesnasta edycja tego pucharu rozpoczęła się w Kranj 10 września 2005 roku, a zakończyła się w Eisenerz 11 marca.

Cały cykl zwyciężył reprezentant Austrii Mario Innauer. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został jego rodak Arthur Pauli. Trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Thomas Thurnbichler. Sklasyfikowano sześćdziesięciu jeden zawodników z sześciu krajów alpejskich.

Reprezentacja Austrii zgromadziła najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej. Na drugim miejscu uplasowali się Słoweńcy, a na trzecim reprezentacja Niemiec.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Skocznia HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 10 września 2005 Słowenia Kranj Bauhenk HS-109 SAGP Austria Arthur Pauli Włochy Andrea Morassi Słowenia Mitja Mežnar
2. 11 września 2005 Austria Arthur Pauli Austria Thomas Thurnbichler Włochy Andrea Morassi
3. 1 października 2005 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS-100 SAGP Austria Mario Innauer Austria Andreas Strolz Niemcy Andreas Wank
4. 2 października 2005 Niemcy Andreas Wank Austria Andreas Strolz
Austria Arthur Pauli
Sommer Alpen Grand Prix – klasyfikacja końcowa Austria Arthur Pauli Niemcy Andreas Wank Austria Mario Innauer
5. 17 grudnia 2005 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben HS-106 Austria Gregor Schlierenzauer Słowenia Robert Hrgota Niemcy Patrick Kaltenbach
6. 18 grudnia 2005 Słowenia Robert Hrgota Austria Gregor Schlierenzauer Austria Mario Innauer
7. 14 stycznia 2006 Niemcy Schonach Langenwaldschanze HS-96 Austria Mario Innauer Słowenia Jurij Tepeš Słowenia Primož Roglič
8. 15 stycznia 2006 Słowenia Jurij Tepeš Austria Mario Innauer Austria Thomas Thurnbichler
9. 25 lutego 2006 Austria Saalfelden Bibergschanze HS-95 [1] Austria Mario Innauer Austria Gregor Schlierenzauer Austria Arthur Pauli
10. 26 lutego 2006 Niemcy Felix Schoft Austria Arthur Pauli Austria Andreas Strolz
11. 11 marca 2006 Austria Eisenerz Erzbergschanzen HS-100 Austria Thomas Thurnbichler Niemcy Severin Freund Niemcy Felix Schoft
12 marca 2006 odwołano
Alpen Cup 2005/2006 – klasyfikacja końcowa Austria Mario Innauer Austria Arthur Pauli Austria Thomas Thurnbichler

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Kranj 10.09 Kranj 11.09 Oberstdorf 1.10 Oberstdorf 2.10 Predazzo 17.12 Predazzo 18.12 Schonach 14.01 Schonach 15.01 Saalfelden 25.01 Saalfelden 26.01 Eisenerz 11.03
 Austria
Lukas Bergmann 26 17 19 20 24 29 49
Andreas Eibisberger 46
Philipp Gruber 60 55 57 50 41
Michael Hayböck 46
Stefan Hayböck 40 29 37 39 12 21 34 35 39
Mario Innauer 4 7 1 5 16 3 1 2 1
Daniel Karrer 28 52 42 22 8
Daniel Katzian 16 22 44 51 59 49 47 45 21 6 5
Florian Kepp 37 48 45 43 55 59 54
Johannes Lenz 50 55 50 52 36
Daniel Moder 28 31 31 45 35 40 24 38 22 26 28
Johannes Moser 26 33 29
Arthur Pauli 1 1 12 2 9 9 3 2 dns
Elias Pfannenstill 52
Manuel Poppinger 46 27 33 13 9 30 13 14 9 24 17
Florian Schabereiter 34
Gregor Schlierenzauer 17 6 15 7 1 2 6 5 2
Thomas Schrittwieser 38 40 38 14 46 41 53 35 20 12 39
Andreas Strolz 18 8 2 2 17 5 5 6 8 3 12
Thomas Thurnbichler 7 2 16 17 15 12 4 3 5 4 1
David Unterberger 20 18 20 32 40 16 8 18 6 10 20
Patric Wurzrainer 25 42 30 33 33 26 34 30 33 39 16
 Francja
Gautier Airiau 62 60
Steeve Arpin 21 46 43 56
Mathias Bourdel 18 15 48 29 24 52 47 44 13
Benjamin Bourqui 53 24 24 45 15 19 15 7 10
Alexandre Mabboux 49 54
Jonathan Martin 60 56
Nicolas Mayer 51
Jordan Taillard 32 24 49 38
 Niemcy
Oliver Alberer 44 50 21 6 44 30 53
Domink Benker 49 28 13 23 58 61
Pascal Bodmer 27 33 38 40 24 18 31 58 36 25 33
Tobias Bogner 6 10 6 10 7 13 42 17 38
Felix Brodauf 38 44 53 43
Kevin Brosig 47 41 45 11 44 53 52 28 29
Adrian Brück 56 55
Nico Faller 5 14 19 12 8
Severin Freund 21 26 23 19 20 4 4 5 2
Christoph Hänel 56 47 29 25 14 11 23
Kevin Horlacher 12 dns 23 18 12 23 28 42 27 15 50
Florian Horst 48 46 31
Ronny Hübner 40 29 25 24 27 28 43 39 37 27 17
Jan Jeske 52 36
Patrick Kaltenbach 31 38 36 20 3 24 30 27 23 19 7
Daniel Köhler 49 53
Stefan Lang 32 50 49 48 40 22 25
Christoph Leyhe 28 50 37 37
Dominik Näpel 32 45 48 51
Nikos Polichronidis 36 34 17 22 48 38 20 15 31 14 13
Danny Queck 56 37 51 42
Michael Schauberger 35 51
Felix Schoft 23 12 33 31 38 24 20 34 10 1 3
Marcel Schramm 48 47 50 38 40 36
Bastian Sell 37 34 36 32 41 41 41
Benedikt von Ascheraden 51 43 46 48 31 26 59 31 43 36
Andreas Wank 5 8 3 1
Andre Wolfram 24 15 54 37 39 46
 Słowenia
Luka Brnot 41
Matej Dobovšek 33 37
Robert Hrgota 9 11 7 9 2 1 16 13 35 9 4
Matej Jerman 51 40
Jernej Košnjek 22 25 22 29 42 7 11 10 13 6
Primož Kožar 19 20 25 56 32 31 36 33 22
Matic Kramaršič 10 12 10 10 30 41
Jernej Križnar 45 32 41 42 32
Peter Kurbus 52 36 13 44 dns
Matevž Majcen 28 44 38 37 15
Rok Mandl 13 4 9 6 39 33 14 12 16 8 35
Anže Martinc 52 57 33
Tadej Mestek 42 55 27 45 23
Mitja Mežnar 3 16 4 12 10 7 22 23 7 26
Tomaž Naglič 51
Žiga Pelko 15 19 42 20 14 22 7 28 12 21 17
Erik Penič 46 48
Andraž Pograjc 5 47 44 4 29 18 10
Matjaž Pungertar 35 27 19 19 26 17 30 37
Primož Roglič 29 14 14 39 4 14 3 16
Jaka Rus 11 17 11 8 11 20 10 8 18 20 43
Sašo Tadič 30 30 5 15 8 7 23 7 11 27
Jurij Tepeš 8 5 8 4 2 1
Roman Urek 26 41
Anže Zaplotnik 34 54 53 34
Rok Zaplotnik 50 52
Miran Zupančič 55 53 27 40 48 47 31
Rozle Žagar 14 21 25 26 18 10 16 25 17 16 45
 Szwajcaria
Vital Anken 54 48
Sebastian Cala 41 34 43 49 52 53 33 29 39 41 48
Rémi Français 19 35 23 21 18 11 32 23 44
Dominic Furrer 53 46 61 62
Marco Grigoli 39 39 55 54 44 36
Adrian Künzi 56 50
Sven Rauber 35 24 29 28 22 46 46 31 55 51
Adrian Schuler 54 51 55 59
 Włochy
Massimiliano Bau 57 54
Marco Carli 47 44 54 50 41 53
Alessio De Crignis 57 56 50 58 45 46 55
Diego Dellasega 58 57
Roberto Dellasega 40 41
Michele Liva 56 49 46 48 54 49 56
Andrea Morassi 2 3
Simone Morassi 43 23 34 35 24 31 20
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodnik zgłoszony nie wystartował w konkursie.

dsq – Zawodnik został zdyskwalifikowany w konkursie.

– – Zawodnik nie został zgłoszony do konkursu.

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty Strata
1. Austria Mario Innauer 9 586  
2. Austria Arthur Pauli 8 500 -86
3. Austria Thomas Thurnbichler 11 488 -98
4. Austria Andreas Strolz 11 463 -123
5. Austria Gregor Schlierenzauer 9 451 -135
6. Słowenia Robert Hrgota 10 412 -174
7. Słowenia Jurij Tepeš 6 339 -247
8. Niemcy Severin Freund 9 271 -315
9. Słowenia Mitja Mežnar 10 267 -319
10. Niemcy Andreas Wank 4 237 -349
11. Niemcy Felix Schoft 7 234 -352
12. Słowenia Rok Mandl 8 226 -360
13. Słowenia Jaka Rus 10 211 -375
14. Słowenia Sašo Tadič 10 203 -383
15. Niemcy Tobias Bogner 7 202 -384
16. Słowenia Primož Roglič 7 181 -405
17. Słowenia Jernej Košnjek 9 172 -414
Austria David Unterberger 9
19. Słowenia Žiga Pelko 10 151 -435
20. Austria Manuel Poppinger 9 142 -444
21. Włochy Andrea Morassi 2 140 -446
22. Niemcy Patrick Kaltenbach 8 139 -447
23. Słowenia Andraž Pograjc 5 136 -450
24. Niemcy Nico Faller 5 129 -457
25. Słowenia Rozle Žagar 10 128 -458
26. Francja Benjamin Bourqui 7 120 -466
27. Austria Daniel Katzian 5 119 -467
28. Słowenia Matic Kramaršič 5 101 -485
29. Niemcy Kevin Horlacher 8 96 -490
30. Niemcy Nikos Polichronidis 6 88 -498
31. Szwajcaria Rémi Français 6 75 -511
32. Francja Mathias Bourdel 5 58 -528
Niemcy Christoph Hänel 5
34. Niemcy Oliver Alberer 3 51 -535
Austria Thomas Schrittweiser 3
Austria Lukas Bergmann 6
37. Słowenia Matjaž Pungertar 6 48 -538
38. Austria Daniel Karrer 3 44 -542
39. Niemcy Ronny Hübner 7 40 -546
40. Słowenia Primož Kožar 4 38 -548
41. Austria Stefan Hayböck 3 34 -552
42. Niemcy Dominik Benker 3 31 -555
43. Niemcy Pascal Bodmer 4 30 -556
44. Niemcy Kevin Brosig 3 29 -557
45. Austria Patric Wurzrainer 5 28 -558
46. Austria Daniel Moder 5 27 -559
47. Włochy Simone Morassi 3 26 -560
48. Niemcy Andre Wolfram 2 23 -563
49. Szwajcaria Sven Rauber 4 21 -565
50. Słowenia Peter Kurbus 1 20 -566
51. Słowenia Matevž Majcen 2 19 -567
52. Niemcy Stefan Lang 2 15 -571
53. Słowenia Tadej Mestek 2 12 -574
54. Francja Steeve Arpin 1 10 -576
55. Francja Jordan Taillard 1 7 -579
Austria Johannes Moser 2
57. Niemcy Benedikt von Ascheraden 1 5 -581
Słowenia Roman Urek 1
59. Słowenia Miran Zupančič 1 4 -582
60. Niemcy Christoph Leyhe 1 3 -583
61. Szwajcaria Sebastian Cala 1 2 -584

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja [2] Punkty Strata
1.  Austria 15 3163
2.  Niemcy 18 2673 -490
3.  Słowenia 19 1681 -1482
4.  Francja 4 195 -2968
5.  Włochy 2 166 -2997
6.  Szwajcaria 3 96 -3067

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Początkowo zawody miały się odbyć w Tarvisio.
  2. Liczba punktujących zawodników

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]