Ampersand magazine

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ampersand
Częstotliwość Miesięcznik
Państwo Polska 
Wydawca Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University
Rodzaj czasopisma społeczno-ekonomiczno-polityczny
Pierwszy numer Luty 2006
Redaktor naczelny Filip Zieliński
Średni nakład 1000 egz.
Format A4
Liczba stron 28-32
[ampersand.wsb-nlu.edu.pl/ Strona internetowa]

Ampersand – polski miesięcznik angielskojęzyczny o tematyce społeczno-ekonomiczno-politycznej wydawany przez studentów Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University. Nazwa powstała od znaku pisarskiego &, będącego daleko przetworzonym symbolem łacińskiego spójnika "et" czyli polskiego "i".

Historia[edytuj | edytuj kod]

Ukazuje się od lutego 2006 r. – najpierw w wersji elektronicznej, a od września 2006 r. w normalnej formie jako miesięcznik. Od roku akademickiego 2007/2008, Ampersand planuje dystrybucję na terenie małopolski i większych ośrodków akademickich zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Profil[edytuj | edytuj kod]

Magazyn ma na celu łączenie po pierwsze polskich studentów z obcokrajowcami oraz ludzi wywodzących się z różnych kultur. Początkowo założeniem redakcji było informowanie o wydarzeniach dziejących się na uczelni, ale wraz z wzrostem zainteresowania magazynem i większą liczbą autorów, Ampersand przestał być jedynie akademickim miesięcznikiem. Redakcja skupia swą uwagę na wydarzeniach ze świata polityki, biznesu i dziedzin społecznych.