Anže Semenič

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anže Semenič
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 1 sierpnia 1993
Kranj
Klub NSK Tržič FMG
Wzrost 186 cm[1]
Debiut w PŚ 9 stycznia 2013 w Wiśle (40. miejsce)
Pierwsze punkty w PŚ 14 lutego 2015 w Vikersund (26. miejsce)
Pierwsze podium w PŚ 28 stycznia 2018 w Zakopanem (1. miejsce)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ 28 stycznia 2018 w Zakopanem
Rekord życiowy 241,0 m na Letalnicy w Planicy
(24 marca 2019)[2]
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Słowenia
Mistrzostwa świata w lotach
srebro Oberstdorf 2018 drużynowo
Mistrzostwa świata juniorów
złoto Liberec 2013 drużynowo
Puchar Kontynentalny
Gold medal with cup.svg 1. miejsce
2012/2013
Gold medal with cup.svg 1. miejsce
2014/2015

Anže Semenič (ur. 1 sierpnia 1993 w Kranju[3]) – słoweński skoczek narciarski, reprezentant klubu NSK Tržič Trifix. Drużynowy srebrny medalista Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2018 oraz złoty medalista Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2013, zwycięzca Pucharu Kontynentalnego w sezonach 2012/2013 oraz 2014/2015.

Przebieg kariery[edytuj | edytuj kod]

We wrześniu 2010 po raz pierwszy wystartował w zawodach Alpen Cup. Zajął wówczas 46. miejsce w Kranju. Niespełna pół roku później, również w Kranju, zadebiutował w konkursie cyklu FIS Cup, gdzie zajął 24. miejsce. Latem 2012 po raz pierwszy wziął udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego (ponownie w Kranju) i zajął 32. miejsce. Wystartował jeszcze w dwóch konkursach w Klingenthal, lecz dwukrotnie został zdyskwalifikowany i nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej[4].

Został powołany do składu na mistrzostwa świata juniorów w Erzurum w 2012, ale po treningach, w których okazał się najsłabiej skaczącym reprezentantem Słowenii[5][6], nie otrzymał szansy startu w zawodach[7].

27 i 28 grudnia 2012 w Engelbergu debiutował w zimowych zawodach Pucharu Kontynentalnego i zajmował miejsca w 4. i 5. dziesiątce. 5 stycznia 2013 po raz pierwszy zdobył punkty w zawodach tej rangi, zajmując czwartą lokatę[4]. Dzień później zajął miejsce na drugim stopniu podium, lecz po dyskwalifikacji Aleksandra Zniszczoła został ogłoszony zwycięzcą[8]. 9 stycznia 2013 w Wiśle po raz pierwszy wystartował w konkursie Pucharu Świata. W debiucie w zawodach tej rangi zajął 40. miejsce[9]. W zawodach drużynowych na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2013 w Libercu zdobył złoty medal[10]. 9 i 10 lutego w Iron Mountain dwukrotnie zwyciężył w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Na podium stawał również w konkursach w Planicy i Brotterode, zajmując 3. miejsca[4]. Zwyciężył w klasyfikacji generalnej cyklu w sezonie 2012/2013[11].

14 lutego 2015 zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata, zajmując 26. miejsce na Vikersundbakken[12].

10 września 2016 stanął na drugim stopniu podium zawodów Letniego Grand Prix w Czajkowskim, zaś dzień później zwyciężył[13].

28 stycznia 2018 w Zakopanem po raz pierwszy w karierze wygrał indywidualny konkurs Pucharu Świata[14].

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2018 Korea Południowa Pjongczang 30. miejsce (K-125)

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

2018 Korea Południowa Pjongczang 5. miejsce[a]

Starty A. Semeniča na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
30. 17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Alpensia Jumping Park K-125 HS-142 indywid. 127,0 m DSQ 118,1 pkt 167,6 pkt Kamil Stoch
5. 19 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Alpensia Jumping Park K-125 HS-142 druż.[a] 125,0 m 123,5 m 967,8 pkt (227,6 pkt) 130,7 pkt Norwegia

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2018 Niemcy Oberstdorf 14. miejsce

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

2018 Niemcy Oberstdorf srebrny medal[b]

Starty A. Semeniča na mistrzostwach świata w lotach – szczegółowo[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Skok 3 Skok 4 Nota Strata Zwycięzca
14. 19–20 stycznia 2018 Niemcy Oberstdorf im. Heiniego Klopfera K-200 HS-235 indywid. 214,5 m 178,0 m 186,0 m [c] 538,8 pkt 113,1 pkt Daniel-André Tande
2.FIS silver medal.png 21 stycznia 2018 Niemcy Oberstdorf im. Heiniego Klopfera K-200 HS-235 druż.[b] 207,5 m 220,5 m 1615,8 pkt (411,7 pkt) 46,4 pkt Austria

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2013 Czechy Liberec 14. miejsce

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

2013 Czechy Liberec złoty medal[d]

Starty A. Semeniča na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
14. 24 stycznia 2013 Czechy Liberec Ještěd K-90 HS-100 indywid. 93,5 m 93,5 m 236,5 pkt 47,0 pkt Jaka Hvala
1.Gold medal with cup.svg 26 stycznia 2013 Czechy Liberec Ještěd K-90 HS-100 druż.[d] 97,5 m 98,5 m 1086,5 pkt (260,0 pkt)

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2012/2013 niesklasyfikowany
2013/2014 niesklasyfikowany
2014/2015 53.
2015/2016 64.
2016/2017 45.
2017/2018 22.
2018/2019 28.
2019/2020 37.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Przypisy
1. 28 stycznia 2018 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-125 HS-140 134,5 m 137,5 m 245,6 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Lok. Strata Zwycięzca
1. 28 stycznia 2018 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-125 HS-140 134,5 m 137,5 m 245,6 pkt 1.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 19 lutego 2021

Sezon 2012/2013
Lillehammer HS100 Lillehammer HS138 Ruka HS142 Krasnaja Polana HS106 Krasnaja Polana HS106 Engelberg HS137 Engelberg HS137 Oberstdorf HS137 Garmisch-Partenkirchen HS140 Innsbruck HS130 Bischofshofen HS140 Wisła HS134 Zakopane HS134 Sapporo HS134 Sapporo HS134 Vikersund HS225 Vikersund HS225 Harrachov HS205 Harrachov HS205 Klingenthal HS140 Oberstdorf HS213 Lahti HS130 Kuopio HS127 Trondheim HS140 Oslo HS134 Planica HS215 Planica HS215 punkty
- - - - - - - - - - - 40 37 - - - - - - - - - - 34 50 39 - 0
Sezon 2013/2014
Klingenthal HS140 Ruka HS142 Lillehammer HS100 Lillehammer HS138 Titisee-Neustadt HS142 Titisee-Neustadt HS142 Engelberg HS137 Engelberg HS137 Oberstdorf HS137 Garmisch-Partenkirchen HS140 Innsbruck HS130 Bischofshofen HS140 Tauplitz HS200 Tauplitz HS200 Wisła HS134 Zakopane HS134 Sapporo HS134 Sapporo HS134 Willingen HS145 Willingen HS145 Falun HS134 Lahti HS130 Lahti HS130 Kuopio HS127 Trondheim HS140 Oslo HS134 Planica HS139 Planica HS139 punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q 0
Sezon 2014/2015
Klingenthal HS140 Ruka HS142 Ruka HS142 Lillehammer HS138 Lillehammer HS138 Niżny Tagił HS134 Niżny Tagił HS134 Engelberg HS137 Engelberg HS137 Oberstdorf HS137 Garmisch-Partenkirchen HS140 Innsbruck HS130 Bischofshofen HS140 Tauplitz HS225 Wisła HS134 Zakopane HS134 Sapporo HS134 Sapporo HS134 Willingen HS145 Willingen HS145 Titisee-Neustadt HS142 Titisee-Neustadt HS142 Vikersund HS225 Vikersund HS225 Lahti HS130 Kuopio HS100 Trondheim HS140 Oslo HS134 Oslo HS134 Planica HS225 Planica HS225 punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 26 27 - - - - - 10 - 35
Sezon 2015/2016
Klingenthal HS140 Lillehammer HS100 Lillehammer HS100 Niżny Tagił HS134 Niżny Tagił HS134 Engelberg HS137 Engelberg HS137 Oberstdorf HS137 Garmisch-Partenkirchen HS140 Innsbruck HS130 Bischofshofen HS140 Willingen HS145 Zakopane HS134 Sapporo HS134 Sapporo HS134 Trondheim HS140 Vikersund HS225 Vikersund HS225 Vikersund HS225 Lahti HS130 Lahti HS100 Kuopio HS127 Ałmaty HS140 Ałmaty HS140 Wisła HS134 Titisee-Neustadt HS142 Planica HS225 Planica HS225 Planica HS225 punkty
- 47 q 47 29 43 q q q q 50 q - - - - - - - - - - 47 42 - - 29 27 - 8
Sezon 2016/2017
Ruka HS142 Ruka HS142 Klingenthal HS140 Lillehammer HS138 Lillehammer HS138 Engelberg HS140 Engelberg HS140 Oberstdorf HS137 Garmisch-Partenkirchen HS140 Innsbruck HS130 Bischofshofen HS140 Wisła HS134 Wisła HS134 Zakopane HS134 Willingen HS145 Oberstdorf HS225 Oberstdorf HS225 Sapporo HS137 Sapporo HS137 Pjongczang HS140 Pjongczang HS109 Oslo HS134 Trondheim HS140 Vikersund HS225 Planica HS225 Planica HS225 punkty
- - - - - - - q 46 36 44 q q - 38 q 20 26 44 44 39 28 q 19 21 - 41
Sezon 2017/2018
Wisła HS134 Ruka HS142 Niżny Tagił HS134 Niżny Tagił HS134 Titisee-Neustadt HS142 Engelberg HS140 Engelberg HS140 Oberstdorf HS137 Garmisch-Partenkirchen HS140 Innsbruck HS130 Bischofshofen HS140 Tauplitz HS235 Zakopane HS140 Willingen HS145 Willingen HS145 Lahti HS130 Oslo HS134 Lillehammer HS140 Trondheim HS140 Vikersund HS240 Planica HS240 Planica HS240 punkty
48 17 9 21 18 26 31 42 34 - 25 8 1 15 15 q q 48 48 q 30 17 256
Sezon 2018/2019
Wisła HS134 Ruka HS142 Ruka HS142 Niżny Tagił HS134 Niżny Tagił HS134 Engelberg HS140 Engelberg HS140 Oberstdorf HS137 Garmisch-Partenkirchen HS142 Innsbruck HS130 Bischofshofen HS142 Predazzo HS135 Predazzo HS135 Zakopane HS140 Sapporo HS137 Sapporo HS137 Oberstdorf HS235 Oberstdorf HS235 Oberstdorf HS235 Lahti HS130 Willingen HS145 Willingen HS145 Oslo HS134 Lillehammer HS140 Trondheim HS138 Vikersund HS240 Planica HS240 Planica HS240 punkty
26 60 47 - - - - 36 27 37 21 10 15 43 12 24 19 12 18 22 28 29 q q q 19 20 9 203
Sezon 2019/2020
Wisła HS134 Ruka HS142 Niżny Tagił HS134 Niżny Tagił HS134 Klingenthal HS140 Engelberg HS140 Engelberg HS140 Oberstdorf HS137 Garmisch-Partenkirchen HS142 Innsbruck HS130 Bischofshofen HS142 Predazzo HS104 Predazzo HS104 Titisee-Neustadt HS142 Titisee-Neustadt HS142 Zakopane HS140 Sapporo HS137 Sapporo HS137 Willingen HS145 Bad Mitterndorf HS235 Bad Mitterndorf HS235 Râșnov HS97 Râșnov HS97 Lahti HS130 Lahti HS130 Lillehammer HS140 Lillehammer HS140 punkty
q 30 q q 34 q 53 - - - q - - - - - - - 10 45 12 - - 33 36 q 20 60
Sezon 2020/2021
Wisła HS134 Ruka HS142 Ruka HS142 Niżny Tagił HS134 Niżny Tagił HS134 Engelberg HS140 Engelberg HS140 Oberstdorf HS137 Garmisch-Partenkirchen HS142 Innsbruck HS130 Bischofshofen HS142 Titisee-Neustadt HS142 Titisee-Neustadt HS142 Zakopane HS140 Lahti HS130 Willingen HS147 Willingen HS147 Klingenthal HS140 Klingenthal HS140 Zakopane HS140 Zakopane HS140 Râșnov HS97 Planica HS240 Planica HS240 punkty
q 24 37 34 21 - - - - - - - - - - - - - - - - - 17
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – dyskwalifikacja w kwalifikacjach  -  – dyskwalifikacja  q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Czterech Skoczni[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2015/2016 68.
2016/2017 47.
2017/2018 34.
2018/2019 28.

Raw Air[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2017 35.
2018 52.
2019 35.
2020 37.

Willingen Five[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2018 13.
2019 24.
2020 13.

Planica 7[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2018 17.
2019 15.

Puchar Świata w lotach[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2012/2013 niesklasyfikowany
2014/2015 28.
2015/2016 40.
2016/2017 26.
2017/2018 18.
2018/2019 15.
2019/2020 20.

Letnie Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2013 62.
2015 8.
2016 11.
2017 11.
2018 niesklasyfikowany
2019 niesklasyfikowany

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Lok. Strata Zwycięzca
1. 10 września 2016 Rosja Czajkowskij Snieżynka K-125 HS-140 137,5 m 136,0 m 259,6 pkt 2. 15,9 pkt Robert Kranjec
2. 11 września 2016 Rosja Czajkowskij Snieżynka K-125 HS-140 143,0 m 134,0 m 271,2 pkt 1.

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu LGP 2019

2013
Hinterzarten HS108 Wisła HS134 Courchevel HS132 Einsiedeln HS117 Hakuba HS131 Hakuba HS131 Niżny Tagił HS134 Niżny Tagił HS134 Ałmaty HS140 Ałmaty HS140 Klingenthal HS140 punkty
- - - - - - - 27 16 25 - 25
2015
Wisła HS134 Hinterzarten HS108 Courchevel HS132 Einsiedeln HS117 Hakuba HS131 Hakuba HS131 Czajkowskij HS106 Czajkowskij HS140 Ałmaty HS140 Ałmaty HS140 Hinzenbach HS94 punkty
50 q q 41 4 10 4 8 6 6 51 238
2016
Courchevel HS132 Wisła HS134 Hinterzarten HS108 Einsiedeln HS117 Hakuba HS131 Hakuba HS131 Czajkowskij HS140 Czajkowskij HS140 Hinzenbach HS94 Klingenthal HS140 punkty
44 48 - - 18 20 2 1 38 49 204
2017
Wisła HS134 Hinterzarten HS108 Courchevel HS132 Hakuba HS131 Hakuba HS131 Czajkowskij HS140 Czajkowskij HS140 Hinzenbach HS94 Klingenthal HS140 punkty
11 - 29 4 27 5 6 45 24 172
2018
Wisła HS134 Hinterzarten HS108 Einsiedeln HS117 Courchevel HS135 Hakuba HS131 Hakuba HS131 Râșnov HS97 Râșnov HS97 Hinzenbach HS94 punkty
45 - - - - - - - - 0
2019
Wisła HS134 Hinterzarten HS108 Courchevel HS135 Zakopane HS140 Hakuba HS131 Hakuba HS131 Hinzenbach HS94 Klingenthal HS140 punkty
- - 50 47 - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja
 q  – dyskwalifikacja w kwalifikacjach
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się
 -  – zawodnik nie wystartował

Puchar Kontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2012/2013 1.
2013/2014 12.
2014/2015 1.
2015/2016 26.
2016/2017 49.
2018/2019 72.
2019/2020 15.

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Lok. Strata Zwycięzca
1. 6 stycznia 2013 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 130,0 m 130,0 m 258,5 pkt 1.
2. 3 lutego 2013 Słowenia Planica Bloudkova velikanka K-125 HS-139 125,0 m 126,0 m 229,3 pkt 3. 9,6 pkt Stefan Kraft
3. 9 lutego 2013 Stany Zjednoczone Iron Mountain Pine Mountain K-120 HS-133 133,0 m 136,0 m 281,7 pkt 1.
4. 10 lutego 2013 Stany Zjednoczone Iron Mountain Pine Mountain K-120 HS-133 138,5 m 129,5 m 275,4 pkt 1.
5. 16 lutego 2013 Niemcy Brotterode Inselbergschanze K-105 HS-117 115,0 m 113,5 m 260,8 pkt 3. 16,7 pkt Danny Queck
6. 8 marca 2014 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 126,0 m 128,5 m 276,4 pkt 1.
7. 14 grudnia 2014 Norwegia Rena Renabakkene K-124 HS-139 132,5 m 138,0 m 270,3 pkt 2. 0,5 pkt Johann André Forfang
8. 18 stycznia 2015 Japonia Sapporo Ōkurayama K-120 HS-134 130,5 m 133,4 pkt 2. 7,6 pkt Manuel Poppinger
9. 21 lutego 2015 Stany Zjednoczone Iron Mountain Pine Mountain K-120 HS-133 136,5 m 129,0 m 206,1 pkt 1.
10. 21 lutego 2015 Stany Zjednoczone Iron Mountain Pine Mountain K-120 HS-133 123,5 m 139,5 m 204,2 pkt 2. 8,5 pkt Andreas Wank
11. 14 marca 2015 Rosja Niżny Tagił Aist K-120 HS-134 127,5 m 131,0 m 247,4 pkt 1.
12. 15 marca 2015 Rosja Niżny Tagił Aist K-120 HS-134 130,0 m 142,5 m 251,7 pkt 1.
13. 6 lutego 2016 Słowenia Planica Bloudkova velikanka K-125 HS-139 129,0 m 136,0 m 271,0 pkt 2. 5,7 pkt Philipp Aschenwald
14. 11 grudnia 2016 Norwegia Vikersund Vikersundbakken K-105 HS-117 115,5 m 118,0 m 273,2 pkt 1.
15. 1 lutego 2020 Słowenia Planica Bloudkova velikanka K-125 HS-138 135,0 m 118,0 m 250,8 pkt 2. 1,2 pkt Stefan Huber
16. 2 lutego 2020 Słowenia Planica Bloudkova velikanka K-125 HS-138 140,5 m 131,0 m 263,2 pkt 1.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego[edytuj | edytuj kod]

stan na 16 stycznia 2021

Sezon 2012/2013
Ałmaty HS140 Ałmaty HS140 Engelberg HS137 Engelberg HS137 Zakopane HS134 Zakopane HS134 Sapporo HS100 Sapporo HS134 Sapporo HS134 Bischofshofen HS140 Bischofshofen HS140 Titisee-Neustadt HS142 Titisee-Neustadt HS142 Planica HS139 Planica HS139 Iron Mountain HS133 Iron Mountain HS133 Iron Mountain HS133 Brotterode HS117 Brotterode HS117 Wisła HS134 Wisła HS134 Liberec HS100 Liberec HS100 Vikersund HS117 Vikersund HS117 Niżny Tagił HS100 Niżny Tagił HS100 punkty
- - 50 38 4 1 - - - - - - - 3 5 30 1 1 3 4 27 33 66 9 8 7 - - 667
Sezon 2013/2014
Rena HS111 Rena HS111 Lahti HS130 Lahti HS130 Engelberg HS137 Engelberg HS137 Courchevel HS96 Courchevel HS96 Sapporo HS100 Sapporo HS100 Sapporo HS134 Sapporo HS134 Iron Mountain HS133 Iron Mountain HS133 Brotterode HS117 Brotterode HS117 Brotterode HS117 Seefeld HS109 Seefeld HS109 Falun HS100 Falun HS100 Zakopane HS134 Zakopane HS134 Niżny Tagił HS134 punkty
- 24 11 5 16 4 26 18 19 17 7 7 6 34 21 29 23 27 31 17 30 1 - - 436
Sezon 2014/2015
Rena HS111 Rena HS139 Rena HS139 Engelberg HS137 Engelberg HS137 Wisła HS134 Wisła HS134 Sapporo HS100 Sapporo HS134 Sapporo HS134 Planica HS139 Planica HS139 Zakopane HS134 Zakopane HS134 Brotterode HS117 Lahti HS130 Lahti HS130 Iron Mountain HS133 Iron Mountain HS133 Titisee-Neustadt HS142 Titisee-Neustadt HS142 Titisee-Neustadt HS142 Seefeld HS109 Seefeld HS109 Niżny Tagił HS134 Niżny Tagił HS134 punkty
14 5 2 - 14 55 11 14 6 2 9 14 20 11 38 - - 1 2 6 18 14 15 9 1 1 901
Sezon 2015/2016
Rena HS111 Rena HS111 Rena HS139 Rovaniemi HS100 Rovaniemi HS100 Engelberg HS137 Engelberg HS137 Garmisch-Partenkirchen HS140 Garmisch-Partenkirchen HS140 Willingen HS145 Willingen HS145 Sapporo HS100 Sapporo HS134 Sapporo HS134 Bischofshofen HS142 Bischofshofen HS142 Planica HS139 Planica HS139 Zakopane HS134 Zakopane HS134 Iron Mountain HS133 Iron Mountain HS133 Brotterode HS117 Vikersund HS117 Vikersund HS117 Czajkowski HS140 Czajkowski HS140 punkty
- - - - - - - - - - - 44 20 34 32 34 2 10 7 18 - 11 - 35 22 5 14 262
Sezon 2016/2017
Vikersund HS117 Vikersund HS117 Vikersund HS117 Ruka HS142 Ruka HS142 Engelberg HS137 Engelberg HS137 Titisee-Neustadt HS142 Titisee-Neustadt HS142 Garmisch-Partenkirchen HS140 Garmisch-Partenkirchen HS140 Sapporo HS100 Sapporo HS137 Sapporo HS137 Bischofshofen HS140 Bischofshofen HS140 Erzurum HS140 Erzurum HS140 Brotterode HS117 Brotterode HS117 Planica HS139 Planica HS139 Iron Mountain HS133 Iron Mountain HS133 Rena HS139 Rena HS139 Zakopane HS134 Zakopane HS134 Czajkowski HS140 Czajkowski HS140 punkty
4 15 1 23 7 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 214
Sezon 2018/2019
Lillehammer HS140 Lillehammer HS140 Ruka HS142 Ruka HS142 Engelberg HS140 Engelberg HS140 Klingenthal HS140 Klingenthal HS140 Bischofshofen HS140 Bischofshofen HS140 Sapporo HS137 Sapporo HS137 Sapporo HS137 Planica HS139 Planica HS139 Iron Mountain HS133 Iron Mountain HS133 Iron Mountain HS133 Oberstdorf HS137 Oberstdorf HS137 Brotterode HS117 Brotterode HS117 Rena HS139 Rena HS139 Zakopane HS140 Zakopane HS140 Czajkowskij HS140 Czajkowskij HS140 punkty
- - 25 5 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 51
Sezon 2019/2020
Vikersund HS117 Vikersund HS117 Ruka HS142 Ruka HS142 Bischofshofen HS142 Bischofshofen HS142 Klingenthal HS140 Klingenthal HS140 Sapporo HS137 Sapporo HS137 Planica HS138 Planica HS138 Brotterode HS117 Brotterode HS117 Iron Mountain HS133 Iron Mountain HS133 Predazzo HS135 Predazzo HS135 Rena HS139 Lahti HS130 Lahti HS130 punkty
- - - - 35 10 7 12 7 5 2 1 - - - - - - - - - 345
Sezon 2020/2021
Ruka HS142 Ruka HS142 Ruka HS142 Engelberg HS140 Engelberg HS140 Bischofshofen HS142 Bischofshofen HS142 Willingen HS147 Willingen HS147 Willingen HS147 Willingen HS147 Brotterode HS117 Brotterode HS117 Rena HS139 Rena HS139 Zakopane HS140 Zakopane HS140 Niżny Tagił HS134 Niżny Tagił HS134 punkty
30 34 27 - - - - 5
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  – zawodnik nie wystartował  -  – dyskwalifikacja

Letni Puchar Kontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2012 niesklasyfikowany
2013 83.
2014 21.
2015 72.
2016 niesklasyfikowany
2018 12.
2019 91.

Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu LPK 2019

2012
Stams HS115 Stams HS115 Kranj HS109 Kranj HS109 Krasnaja Polana HS140 Krasnaja Polana HS140 Kuopio HS127 Kuopio HS127 Lillehammer HS138 Lillehammer HS138 Czajkowski HS140 Czajkowski HS140 Klingenthal HS140 Klingenthal HS140 punkty
- - - 32 - - - - - - - - - - 0
2013
Stams HS115 Stams HS115 Kranj HS109 Kranj HS109 Kuopio HS127 Kuopio HS127 Lillehammer HS138 Lillehammer HS138 Klingenthal HS140 Klingenthal HS140 punkty
38 28 39 25 - - - - - - 9
2014
Kranj HS109 Kranj HS109 Wisła HS134 Wisła HS134 Kuopio HS127 Kuopio HS127 Frenštát pod Radhoštěm HS106 Frenštát pod Radhoštěm HS106 Klingenthal HS140 Klingenthal HS140 Stams HS115 Stams HS115 Trondheim HS140 Trondheim HS140 punkty
17 34 34 28 4 13 9 - - - - - 32 7 152
2015
Kranj HS109 Kranj HS109 Wisła HS134 Wisła HS134 Kuopio HS127 Kuopio HS127 Frenštát pod Radhoštěm HS106 Frenštát pod Radhoštěm HS106 Stams HS115 Stams HS115 Oslo HS106 Oslo HS106 Klingenthal HS140 Klingenthal HS140 punkty
- 12 - - - - - - - - - - - - 22
2016
Kranj HS109 Kranj HS109 Kuopio HS127 Kuopio HS127 Frenštát pod Radhoštěm HS106 Frenštát pod Radhoštěm HS106 Lillehammer HS138 Lillehammer HS138 Stams HS115 Stams HS115 Wisła HS134 Wisła HS134 Klingenthal HS140 Klingenthal HS140 punkty
48 - - - - - - - - - - - - - 0
2018
Kranj HS109 Kranj HS109 Szczyrk HS106 Wisła HS134 Frenštát pod Radhoštěm HS106 Stams HS115 Stams HS115 Oslo HS106 Oslo HS106 Zakopane HS140 Zakopane HS140 Klingenthal HS140 Klingenthal HS140 punkty
5 20 - - - - - - - 13 4 6 14 184
2019
Kranj HS109 Kranj HS109 Szczuczyńsk HS140 Szczuczyńsk HS140 Wisła HS134 Wisła HS134 Frenštát pod Radhoštěm HS106 Frenštát pod Radhoštěm HS106 Râșnov HS97 Râșnov HS97 Lillehammer HS140 Lillehammer HS140 Stams HS115 Stams HS115 Klingenthal HS140 Klingenthal HS140 punkty
25 17 - - - - - - - - - - - - - - 20
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  – zawodnik nie wystartował  -  – dyskwalifikacja

FIS Cup[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2010/2011 225.
2011/2012 133.
2013/2014 14.
2014/2015 31.

Miejsca na podium konkursów FIS Cup[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Lok. Strata Zwycięzca
1. 10 sierpnia 2013 Słowenia Kranj Bauhenk K-99 HS-109 106,5 m 112,5 m 262,2 pkt 1.
2. 11 sierpnia 2013 Słowenia Kranj Bauhenk K-99 HS-109 104,5 m 113,5 m 252,4 pkt 1.
3. 13 września 2014 Słowenia Planica Bloudkova velikanka K-95 HS-104 100,0 m 100,5 m 250,5 pkt 2. 7,0 pkt Sebastian Colloredo
4. 14 września 2014 Słowenia Planica Bloudkova velikanka K-95 HS-104 100,0 m 100,0 m 250,0 pkt 2. 7,5 pkt Nicholas Alexander

Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cup[edytuj | edytuj kod]

Stan po zakończeniu sezonu 2019/2020

Sezon 2010/2011
Villach Villach Szczyrbskie Jezioro Szczyrbskie Jezioro Örnsköldsvik Örnsköldsvik Falun Falun Einsiedeln Einsiedeln Notodden Notodden Szczyrbskie Jezioro Szczyrbskie Jezioro Szczyrk Szczyrk Kranj Kranj Ramsau Ramsau Ruhpolding Ruhpolding Zaō Zaō punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - 24 - - - 39 30 - - 8
Sezon 2011/2012
Villach Villach Gérardmer Gérardmer Szczyrk Szczyrk Einsiedeln Einsiedeln Notodden Notodden Predazzo Predazzo Szczyrk Szczyrk Kranj Kranj Liberec Brattleboro Brattleboro Baiersbronn Baiersbronn Garmisch-Partenkirchen Garmisch-Partenkirchen punkty
- - - - - - - - - - 23 34 - - 16 15 - - - - - - - 39
Sezon 2013/2014
Villach Villach Szczyrk Szczyrk Kuopio Kuopio Kranj Kranj Zakopane Zakopane Frenštát Frenštát Einsiedeln Einsiedeln Râșnov Râșnov Notodden Notodden Brattleboro Brattleboro Râșnov Râșnov Zakopane Zakopane punkty
- - - - - - 1 1 - - - - - - - - - - - - - - - - 200
Sezon 2014/2015
Villach Villach Hinterzarten Hinterzarten Kuopio Kuopio Einsiedeln Einsiedeln Planica Planica Szczyrk Szczyrk Râșnov Râșnov Notodden Notodden Szczyrbskie Jezioro Zakopane Zakopane Kranj Kranj Brattleboro Brattleboro Lake Placid Hinterzarten Hinterzarten punkty
- - - - - - - - 2 2 - - - - - - - - - - - - - - - - 160
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  − zawodnik nie wystartował

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Skład zespołu: Jernej Damjan, Anže Semenič, Tilen Bartol, Peter Prevc
  2. a b Skład zespołu: Jernej Damjan, Anže Semenič, Domen Prevc, Peter Prevc
  3. Seria konkursowa została odwołana.
  4. a b Skład zespołu: Anže Semenič, Ernest Prišlič, Cene Prevc, Jaka Hvala

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Extended Start List Qualification (ang.). berkutschi.com, 2020-11-20. [dostęp 2021-01-02].
  2. Rekordy życiowe skoczków narciarskich (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2017-05-20].
  3. Anze SEMENIC. skijumping.pl, 2015-02-16. [dostęp 2017-05-07].
  4. a b c FIS-Ski – biographie – SEMENIC Anze (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2013-01-06].
  5. Paweł Stawowczyk: Skoki Narciarskie – MŚJ: Polacy znakomici na treningach w Erzurum. skokinarciarskie.pl, 2012-02-21. [dostęp 2013-01-06].
  6. Andrzej Mysiak: Skoki Narciarskie – MŚJ Erzurum: Świetne skoki Polaków na treningach. skokinarciarskie.pl, 2012-02-22. [dostęp 2013-01-06].
  7. Paweł Stawowczyk: Skoki Narciarskie – MŚJ: Dezman mistrzem świata, Zniszczoł i Hvala ze srebrem!. skokinarciarskie.pl, 2012-02-23. [dostęp 2013-01-06].
  8. Tadeusz Mieczyński: Skoki Narciarskie: PK w Zakopanem: Anze Semenic triumfuje w niedzielnym konkursie, Zniszczoł zdyskwalifikowany!. skijumping.pl, 2013-01-06. [dostęp 2013-01-06].
  9. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann – 14th World Cup Competition – Wisla (POL) – Large Hill Individual – Official Results (ang.). fis-ski.com, 2013-01-09. [dostęp 2013-01-10].
  10. Tadeusz Mieczyński: MŚJ w Libercu: Słoweńcy najlepsi, Polacy ze srebrem!. skijumping.pl, 2013-01-26. [dostęp 2013-01-27].
  11. FIS-Ski – standings (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2013-03-25].
  12. SEMENIC Anze – Biographie (ang.). data.fis-ski.com. [dostęp 2015-02-14].
  13. SEMENIC Anze – Biographie (ang.). data.fis-ski.com. [dostęp 2016-09-29].
  14. SEMENIC Anze – Biographie (ang.). data.fis-ski.com. [dostęp 2018-01-28].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]