Anders Johnson (skoczek narciarski)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anders Johnson
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 23 kwietnia 1989
Plattsburgh
Klub National Sports Foundation
Reprezentacja  Stany Zjednoczone
Debiut w PŚ 6 stycznia 2009 w Bischofshofen (50. miejsce)
Pierwsze punkty w PŚ 25 stycznia 2009 w Whistler (29. miejsce)
Rekord życiowy 179 m na Letalnicy w Planicy (19 marca 2015)

Anders Johnson (ur. 23 kwietnia 1989 w Plattsburghu w stanie Nowy Jork) – amerykański skoczek narciarski, zawodnik klubu National Sport Foundation.

W Pucharze Kontynentalnym zadebiutował 26 stycznia 2002 w Westby. Uczestniczył w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 w Turynie. W konkursie drużynowym zajął z partnerami z drużyny 14. miejsce. Cztery lata później wziął również udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 w Vancouver. Indywidualnie był 49. na normalnej skoczni, zaś w drużynie 11.

Po sezonie 2014/2015 ogłosił, iż zawiesza sportową karierę na okres jednego roku[1].

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2010 Kanada Vancouver/Whistler 49. miejsce (K-95), nie zakwalifikował się (K-120)[2]
2014 Rosja Soczi/Krasnaja Polana 47. miejsce (K-95), dyskwalifikacja (K-125)

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

2006 Włochy Turyn/Pragelato 14. miejsce[a]
2010 Kanada Vancouver/Whistler 11. miejsce[b]
2014 Rosja Soczi/Krasnaja Polana 10. miejsce[c]

Starty A. Johnsona na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
14. 20 lutego 2006 Włochy Pragelato Trampolino a Monte K-125 HS-140 druż.[a] 93,5 m 286,8 pkt (50,3 pkt) 697,2 pkt Austria
49. 13 lutego 2010 Kanada Whistler Whistler Olympic Park K-95 HS-106 indywid. 86,5 m 92,5 pkt 184,0 pkt Simon Ammann
20 lutego 2010 Kanada Whistler Whistler Olympic Park K-125 HS-140 indywid. 117,0 m 95,6 pkt Nie zakwalifikował się.
11. 22 lutego 2010 Kanada Whistler Whistler Olympic Park K-125 HS-140 druż.[b] 115,5 m 340,0 pkt (92,4 pkt) 767,9 pkt Austria
47. 9 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Russkije Gorki K-95 HS-106 indywid. 92,0 m 104,2 pkt 173,8 pkt Kamil Stoch
DSQ 15 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Russkije Gorki K-125 HS-140 indywid. Kamil Stoch
10. 17 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Russkije Gorki K-125 HS-140 druż.[c] 119,0 m 402,5 pkt (101,9 pkt) 638,9 pkt Niemcy

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2009 Czechy Liberec 48. miejsce (K-90), 40. miejsce (K-120)
2013 Włochy Val di Fiemme/Predazzo 37. miejsce (K-95)

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

2013 Włochy Val di Fiemme/Predazzo 6. miejsce (drużyna mieszana/K-95)[d]

Starty A. Johnsona na mistrzostwach świata – szczegółowo[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
48. 21 lutego 2009 Czechy Liberec Ještěd K-90 HS-100 indywid. 84,0 m 98,5 pkt 183,5 pkt Wolfgang Loitzl
40. 27 lutego 2009 Czechy Liberec Ještěd K-120 HS-134 indywid. 114,0 m [e] 100,2 pkt 41,1 pkt Andreas Küttel
37. 23 lutego 2013 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-95 HS-106 indywid. 93,5 m 98,3 pkt 154,3 pkt Anders Bardal
6. 24 lutego 2013 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-95 HS-106 druż. mix[d] 90,0 m 91,5 m 938,4 pkt (215,8 pkt) 72,6 pkt Japonia

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

2014 Czechy Harrachov nie zakwalifikował się[3]

Starty A. Johnsona na mistrzostwach świata w lotach – szczegółowo[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Skok 3 Skok 4 Nota Strata Zwycięzca
14-15 marca 2014 Czechy Harrachov Čertak K-185 HS-205 indywid. 134,5 m 109,8 pkt Nie zakwalifikował się

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2008/2009 87.
2012/2013 niesklasyfikowany
2014/2015 niesklasyfikowany

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[4].

Sezon 2007/2008
Ruka Trondheim Trondheim Villach Villach Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Bischofshofen Bischofshofen Predazzo Predazzo Harrachov Zakopane Zakopane Sapporo Sapporo Liberec Liberec Willingen Kuopio Kuopio Lillehammer Oslo Planica Planica punkty
- - - - - - - - - - - - - - q q - - q q - - - - - - - 0
Sezon 2008/2009
Ruka Trondheim Trondheim Pragelato Pragelato Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen Bad Mitterndorf Bad Mitterndorf Zakopane Zakopane Whistler Whistler Sapporo Willingen Klingenthal Oberstdorf Lahti Kuopio Lillehammer Vikersund Planica Planica punkty
- - - - - - - q q q 50 37 31 - - 41 29 - - 56 q q q 45 q q - 2
Sezon 2009/2010
Ruka Lillehammer Lillehammer Engelberg Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen Bad Mitterndorf Bad Mitterndorf Sapporo Sapporo Zakopane Zakopane Oberstdorf Klingenthal Willingen Lahti Kuopio Lillehammer Oslo punkty
- - - q q q q q - - - - q q - - - - - - - - - 0
Sezon 2011/2012
Ruka Lillehammer Lillehammer Harrachov Harrachov Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen Bad Mitterndorf Bad Mitterndorf Zakopane Zakopane Sapporo Sapporo Predazzo Predazzo Willingen Oberstdorf Lahti Trondheim Oslo Planica Planica punkty
- - - - - - - - - - - - - - - q q - - - - - - - q - 0
Sezon 2012/2013
Lillehammer Lillehammer Ruka Krasnaja Polana Krasnaja Polana Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen Wisła Zakopane Sapporo Sapporo Vikersund Vikersund Harrachov Harrachov Klingenthal Oberstdorf Lahti Kuopio Trondheim Oslo Planica Planica punkty
q q q q q q q q q 46 q - - 41 41 q 34 q 32 q 37 - - q q q - 0
Sezon 2013/2014
Klingenthal Ruka Lillehammer Lillehammer Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen Bad Mitterndorf Bad Mitterndorf Wisła Zakopane Sapporo Sapporo Willingen Willingen Falun Lahti Lahti Kuopio Trondheim Oslo Planica Planica punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q q q q q q q q 0
Sezon 2014/2015
Klingenthal Ruka Ruka Lillehammer Lillehammer Niżny Tagił Niżny Tagił Engelberg Engelberg Oberstdorf Garmisch-Partenkirchen Innsbruck Bischofshofen Bad Mitterndorf Wisła Zakopane Sapporo Sapporo Willingen Willingen Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Vikersund Vikersund Lahti Kuopio Trondheim Oslo Oslo Planica Planica punkty
44 - - q - - - q q - - - - - - - 46 49 - - - - q q q - - - - q - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Czterech Skoczni[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Turniej Nordycki (Skandynawski)[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Letnie Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[4].

2008
Hinterzarten Einsiedeln Courchevel Pragelato Zakopane Zakopane Hakuba Hakuba Klingenthal Liberec punkty
- - - - - - - - 48 q 0
2011
Wisła Szczyrk Zakopane Hinterzarten Courchevel Einsiedeln Hakuba Hakuba Ałmaty Hinzenbach Klingenthal punkty
- - - q - - - - - - - 0
2012
Wisła Courchevel Hinterzarten Hakuba Hakuba Ałmaty Ałmaty Hinzenbach Klingenthal punkty
49 q q - - 27 27 q q 8
2013
Hinterzarten Wisła Courchevel Einsiedeln Hakuba Hakuba Niżny Tagił Niżny Tagił Ałmaty Ałmaty Klingenthal punkty
- - - - - - 43 44 44 35 - 0
2014
Wisła Einsiedeln Courchevel Hakuba Hakuba Ałmaty Ałmaty Hinzenbach Klingenthal punkty
- - - - - - - q - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się
 -  – zawodnik nie wystartował

Puchar Kontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2001/2002 168.
2002/2003 210.
2004/2005 87.
2007/2008 113.
2008/2009 107.
2009/2010 111.
2010/2011 84.
2011/2012 89.
2012/2013 100.
2013/2014 114.
2014/2015 81.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[4].

Sezon 2000/2001
Velenje Velenje Villach Oberstdorf Rælingen Rælingen Winterberg Sankt Moritz Innsbruck Bischofshofen Sapporo Sapporo Sapporo Brotterode Brotterode Lauscha Lauscha Ramsau Schönwald Westby Westby Titisee-Neustadt Planica Iron Mountain Iron Mountain Ishpeming Chamonix Chamonix Zakopane Zakopane Vikersund Vikersund Harrachov Harrachov Våler Zaō Zaō Örnsköldsvik Örnsköldsvik Hede punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 47 - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2001/2002
Velenje Velenje Villach Villach Oberstdorf Rælingen Rælingen Calgary Calgary Park City Park City Oberhof Ruka Ruka Lahti Lahti Sankt Moritz Engelberg Innsbruck Sapporo Sapporo Sapporo Bischofshofen Bischofshofen Ishpeming Ishpeming Courchevel Courchevel Lauscha Westby Westby Braunlage Braunlage Gallio Gallio Planica Iron Mountain Iron Mountain Schönwald Schönwald Zaō Zaō Vikersund Vikersund Vikersund punkty
- - - - - - - - 19 23 26 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 21 31 - - - - - - - - - - - - - - 35
Sezon 2002/2003
Lahti Lahti Liberec Liberec Sankt Moritz Engelberg Seefeld Bischofshofen Sapporo Sapporo Sapporo Planica Planica Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Braunlage Braunlage Willingen Zakopane Zakopane Eisenerz Eisenerz Westby Brotterode Brotterode Lauscha Ishpeming Ishpeming Ishpeming Ruhpolding Ruhpolding Zaō Zaō Stryn Stryn punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 28 - - - - - - - - - - - - 3
Sezon 2003/2004
Lillehammer Lillehammer Sankt Moritz Engelberg Seefeld Planica Planica Sapporo Sapporo Sapporo Bischofshofen Bischofshofen Braunlage Braunlage Brotterode Brotterode Zakopane Westby Westby Iron Mountain Iron Mountain Kuopio Kuopio Vikersund Vikersund punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - 56 - - - - - - - 0
Sezon 2004/2005
Rovaniemi Rovaniemi Lahti Lahti Harrachov Harrachov Sankt Moritz Engelberg Engelberg Seefeld Planica Planica Sapporo Sapporo Sapporo Bischofshofen Bischofshofen Lauscha Lauscha Braunlage Braunlage Brotterode Brotterode Westby Westby Iron Mountain Iron Mountain Vikersund Vikersund Zakopane punkty
58 62 56 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 27 22 22 12 - - - 44
Sezon 2006/2007
Rovaniemi Rovaniemi Rovaniemi Rovaniemi Engelberg Engelberg Planica Planica Sapporo Sapporo Sapporo Pragelato Pragelato Westby Westby Iron Mountain Iron Mountain Oberhof Oberhof Trondheim Trondheim Vikersund Vikersund Zakopane punkty
- - - - - - - - - - - - - 38 37 34 33 - - - - 32 47 - 0
Sezon 2007/2008
Pragelato Pragelato Rovaniemi Rovaniemi Rovaniemi Garmisch-Partenkirchen Garmisch-Partenkirchen Engelberg Engelberg Kranj Kranj Sapporo Sapporo Sapporo Brotterode Zakopane Zakopane Hinterzarten Hinterzarten Iron Mountain Ramsau Ramsau Whistler Whistler Trondheim Trondheim Vikersund Vikersund punkty
38 36 31 43 29 46 48 - - - - - - - 15 35 52 - - 33 - - - - - - - - 18
Sezon 2008/2009
Rovaniemi Rovaniemi Vikersund Vikersund Liberec Liberec Engelberg Engelberg Braunlage Braunlage Sapporo Sapporo Sapporo Bischofshofen Bischofshofen Kranj Kranj Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Zakopane Zakopane Iron Mountain Iron Mountain Brotterode Brotterode Wisła Wisła Trondheim Trondheim Pragelato Pragelato Ruka Ruka punkty
38 32 51 38 7 37 32 - - - - - - - - - - - - 65 42 - - - - - - - - - - - - 36
Sezon 2009/2010
Rovaniemi Rovaniemi Vikersund Vikersund Otepää Otepää Engelberg Engelberg Sapporo Sapporo Sapporo Titisee-Neustadt Bischofshofen Bischofshofen Iron Mountain Zakopane Zakopane Kranj Kranj Brotterode Brotterode Wisła Oslo Oslo Ruka Ruka punkty
69 53 - 63 - - - - 30 32 24 - - - 25 - - - - - - - - - - - 14
Sezon 2010/2011
Rovaniemi Rovaniemi Vikersund Vikersund Erzurum Erzurum Engelberg Engelberg Sapporo Sapporo Sapporo Pjongczang Pjongczang Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Bischofshofen Bischofshofen Brotterode Brotterode Iron Mountain Iron Mountain Kranj Kranj Zakopane Zakopane Kuopio Kuopio Wisła Wisła punkty
43 43 56 57 38 39 70 61 51 42 44 31 30 - - - - - - 33 7 48 40 45 53 - 42 47 29 39
Sezon 2011/2012
Rovaniemi Rovaniemi Ałmaty Ałmaty Erzurum Erzurum Engelberg Engelberg Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Sapporo Sapporo Sapporo Bischofshofen Bischofshofen Brotterode Brotterode Iron Mountain Oslo Oslo Oslo Wisła Wisła Predazzo Predazzo Kuopio Kuopio punkty
- - - - - - 67 57 57 - 32 44 51 - - - - 17 - - - 21 51 46 39 33 46 24
Sezon 2012/2013
Ałmaty Ałmaty Engelberg Engelberg Zakopane Zakopane Sapporo Sapporo Sapporo Bischofshofen Bischofshofen Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Planica Planica Iron Mountain Iron Mountain Iron Mountain Brotterode Brotterode Wisła Wisła Liberec Liberec Vikersund Vikersund Niżny Tagił Niżny Tagił punkty
- - 21 17 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 24
Sezon 2013/2014
Rena Rena Lahti Lahti Engelberg Engelberg Courchevel Courchevel Sapporo Sapporo Sapporo Sapporo Iron Mountain Iron Mountain Brotterode Brotterode Brotterode Seefeld Seefeld Falun Falun Zakopane Zakopane Niżny Tagił punkty
39 33 38 48 - - 28 33 - 23 30 44 - - - - - - - - - - - - 12
Sezon 2014/2015
Rena Rena Rena Engelberg Engelberg Wisła Wisła Sapporo Sapporo Sapporo Planica Planica Zakopane Zakopane Brotterode Lahti Lahti Iron Mountain Iron Mountain Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Titisee-Neustadt Seefeld Seefeld Niżny Tagił Niżny Tagił punkty
- - - - - 21 53 39 21 27 - - 40 37 25 - - 33 28 31 37 22 - - - - 42
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja  -  – zawodnik nie wystartował

Letni Puchar Kontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2002 58.
2005 82.
2008 66.
2012 72.
2014 108.

Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[4].

2002
Velenje Velenje Oberstdorf Rælingen Rælingen Falun Calgary Calgary Park City Park City punkty
- - - - - - 16 28 18 35 31
2003
Velenje Velenje Calgary Calgary Park City Park City Garmisch-Partenkirchen Garmisch-Partenkirchen Trondheim Trondheim punkty
- - - - 34 45 - - - - 0
2005
Velenje Velenje Kranj Einsiedeln Einsiedeln Oberstdorf Oberstdorf Lillehammer Lillehammer Park City Park City Lake Placid Lake Placid punkty
- - - 50 - 63 61 - - 32 - - 20 11
2008
Velenje Velenje Kranj Lillehammer Lillehammer Villach Villach Oberstdorf Oberstdorf Falun Falun punkty
27 40 43 32 44 23 20 55 26 - - 28
2010
Kranj Kranj Velenje Garmisch-Partenkirchen Garmisch-Partenkirchen Courchevel Courchevel Lillehammer Lillehammer Oslo Oslo Ałmaty Ałmaty Wisła Wisła punkty
- - - - - - - 60 42 72 77 - - - - 0
2011
Kranj Kranj Stams Stams Courchevel Courchevel Trondheim Trondheim Klingenthal Klingenthal punkty
- - - - - - - - 74 64 0
2012
Stams Stams Kranj Kranj Krasnaja Polana Krasnaja Polana Kuopio Kuopio Lillehammer Lillehammer Czajkowski Czajkowski Klingenthal Klingenthal punkty
18 16 50 31 - - - - - - - - - - 28
2013
Stams Stams Kranj Kranj Kuopio Kuopio Lillehammer Lillehammer Klingenthal Klingenthal punkty
48 46 - 56 - - - - - - 0
2014
Kranj Kranj Wisła Wisła Kuopio Kuopio Frenštát pod Radhoštěm Frenštát pod Radhoštěm Klingenthal Klingenthal Stams Stams Trondheim Trondheim punkty
- - - - - - 28 32 - - 35 52 - - 3
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  – dyskwalifikacja  -  − zawodnik nie wystartował

FIS Cup[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2006/2007 23.
2007/2008 34.
2008/2009 54.
2010/2011 56.
2011/2012 7.
2014/2015 59.

Miejsca na podium konkursów FIS Cup[edytuj | edytuj kod]

  1. Szwecja Örnsköldsvik – 2 września 2006 (3. miejsce)
  2. Niemcy Oberwiesenthal – 1 września 2007 (3. miejsce)
  3. Stany Zjednoczone Brattleboro – 18 lutego 2012 (1. miejsce)
  4. Stany Zjednoczone Brattleboro – 19 lutego 2012 (1. miejsce)

Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cup[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[4].

Sezon 2006/2007
Bischofshofen Bischofshofen Garmisch-Partenkirchen Örnsköldsvik Örnsköldsvik Einsiedeln Einsiedeln Seefeld Chaux-Neuve Chaux-Neuve Zakopane Zakopane Zaō Zaō Sapporo punkty
- - - 3 5 - - - - - - - - - - 105
Sezon 2007/2008
Bischofshofen Bischofshofen Oberwiesenthal Oberwiesenthal Falun Falun Einsiedeln Einsiedeln Heddal Heddal Harrachov Harrachov Lauscha Lauscha Eisenerz Eisenerz Kuopio Kuopio Szczyrk Szczyrk Whistler Whistler Sapporo Zaō Zaō punkty
- - 3 12 5 20 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 138
Sezon 2008/2009
Oberwiesenthal Oberwiesenthal Szczyrbskie Jezioro Szczyrbskie Jezioro Predazzo Predazzo Einsiedeln Einsiedeln Szczyrbskie Jezioro Harrachov Harrachov Yabuli Lauscha Eisenerz Eisenerz Notodden Notodden Ljubno Ljubno Zaō Zaō Sapporo punkty
- - - - - - - - - - - - - 5 5 - - - - - - - 90
Sezon 2010/2011
Villach Villach Szczyrbskie Jezioro Szczyrbskie Jezioro Örnsköldsvik Örnsköldsvik Falun Falun Einsiedeln Einsiedeln Notodden Notodden Szczyrbskie Jezioro Szczyrbskie Jezioro Szczyrk Szczyrk Kranj Kranj Ramsau Ramsau Ruhpolding Ruhpolding Zaō Zaō punkty
- - - - - - 4 4 - - - - - - - - - - - - - - - - 100
Sezon 2011/2012
Villach Villach Gérardmer Gérardmer Szczyrk Szczyrk Einsiedeln Einsiedeln Notodden Notodden Predazzo Predazzo Szczyrk Szczyrk Kranj Kranj Liberec Brattleboro Brattleboro Baiersbronn Baiersbronn Garmisch-Partenkirchen Garmisch-Partenkirchen punkty
- - - - - - 14 21 - - - - - - - - - 1 1 - - - - 228
Sezon 2014/2015
Villach Villach Hinterzarten Hinterzarten Kuopio Kuopio Einsiedeln Einsiedeln Planica Planica Szczyrk Szczyrk Râșnov Râșnov Notodden Notodden Szczyrbskie Jezioro Zakopane Zakopane Kranj Kranj Brattleboro Brattleboro Lake Placid Hinterzarten Hinterzarten punkty
- - - - - - - - 35 23 - - - - 4 6 - - - - - - - - - - 98
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  − zawodnik nie wystartował

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Skład zespołu: Thomas Schwall, Anders Johnson, Clint Jones i Alan Alborn
  2. a b Skład zespołu: Anders Johnson, Peter Frenette, Taylor Fletcher i Nicholas Alexander
  3. a b Skład zespołu: Peter Frenette, Nicholas Fairall, Anders Johnson, Nicholas Alexander
  4. a b Skład zespołu: Jessica Jerome, Peter Frenette, Sarah Hendrickson, Anders Johnson
  5. Seria została odwołana.
  6. Skład zespołu: Evan Blias, Blake Hughes, Christopher Francis i Anders Johnson
  7. Skład zespołu: Anders Johnson, Blake Hughes, Kyle Kessler i Christopher Francis
  8. Skład zespołu: Michael Glasder, Nicholas Fairall, Anders Johnson i Skyler Keate
  9. Skład zespołu: Anders Johnson, Nicholas Fairall, Michael Glasder i Trevor Wert
  10. Skład zespołu: Michael Glasder, Anders Johnson, Nicholas Fairall i John Lyons
  11. Skład zespołu: Christopher Lamb, Nicholas Fairall, Nicholas Alexander i Anders Johnson
  12. Skład zespołu: Michael Glasder, Anders Johnson, Christopher Lamb i Nicholas Fairall

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Katarzyna Skoczek: Anders Johnson zawiesza karierę na rok. skijumping.pl, 2015-06-02. [dostęp 2016-02-14].
  2. LH INDIVIDUAL - QUALIFICATION ROUND - WHISTLER - FRI 19 FEB 2010 (ang.). data.fis-ski.com, 2010-02-19. [dostęp 2014-02-02].
  3. Wyniki na oficjalnej stronie FIS (ang.). 2014-03-13. [dostęp 2014-03-13].
  4. a b c d e Adam Kwieciński: JOHNSON Anders. [dostęp 2020-09-01].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]