Andrei Alexandrescu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Andrei Alexandrescu
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 1969
Bukareszt
Zawód, zajęcie Programista
Alma Mater Politehnica University of Bucharest
Stanowisko Research Scientist
Pracodawca Facebook

Andrei Alexandrescu (ur. 1969 w Bukareszcie, Rumunia) – ekspert w dziedzinie zaawansowanego programowania w języku D[1] i języku C++ wykorzystującego szablony. Jego najbardziej znanym pomysłem były prace nad klasami parametryzowanymi wytycznymi, techniką wykorzystującą metaprogramowanie z wykorzystaniem szablonów klas, którą opisał w swojej książce Nowoczesne programowanie w C++.

W czerwcu 1994 Alexandrescu ukończył studia na Politechnice w Bukareszcie. Jest również absolwentem Uniwersytetu w Waszyngtonie z tytułami: MS(2003) i Ph.D.(2009). Aktualnie zajmuje się zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem mowy. Współpracuje z czasopismem C/C++ User's Journal, gdzie redaguje rubrykę Generic<Programming>. Wcześniej pisał felietony do nieistniejącego już C++ Report.

Jest autorem biblioteki Loki, której fragmenty zawarte są w książce Nowoczesne projektowanie w C++.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Cade Metz: The Next Big Programming Language You’ve Never Heard Of (ang.). W: Wired [on-line]. 2014-07-07. [dostęp 2014-07-23]. Cytat: "Today, Alexandrescu is a research scientist at Facebook, where he and a team of coders are using D to refashion small parts of the company’s massive operation."

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]