Andrej Segeč

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Andrej Segeč
Andrej Segeč
Data i miejsce urodzenia 24 maja 1994
Zwoleń, Słowacja
Klub ST JASE Látky
Debiut w PŚ 12.01 2013, Liberec
(68. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Słowacja

Andrej Segeč (ur. 24 maja 1994 w Zwoleniu) – słowacki biegacz narciarski, zawodnik klubu ST JASE Látky.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Andrej Segeč pojawił się w 8 stycznia 2011 roku, podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego „Slavic Cup w polskiej miejscowości Wisła na trasach Kubalonki, gdzie zajął 28. miejsce w sprincie stylem klasycznym.

W Pucharze Świata zadebiutował 12 stycznia 2013 roku w Libercu, gdzie zajął 68. miejsce w sprincie stylem dowolnym. Pucharowe punktów jeszcze nie wywalczył.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
56. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
87. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +5:29,5 min Szwajcaria Dario Cologna
22. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[1] 15:56,26 min Norwegia Norwegia
53. 24 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 50 km stylem klasycznym 2:08:22,1 h +19:22,2 min Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
47. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym Rosja Nikita Kriukow
57. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym Norwegia Petter Northug
22. 22 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint drużynowy stylem dowolnym[2] 15:32,89 min półfinał  Norwegia
70. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 min Włochy Federico Pellegrino
21. 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[3] 17:40,69 min półfinał Rosja Rosja
66. 1 marca 2017 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 36:44,0 min +6:27,5 min Finlandia Iivo Niskanen
77. 21 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint stylem dowolnym 3:21,17 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
22. 24 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint drużynowy stylem klasycznym[4] 18:49,86 min  Norwegia
DNF 27 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 15 km stylem klasycznym 38:22,6 min Norwegia Martin Johnsrud Sundby

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
48. 21 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Niemcy Lennart Metz
73. 23 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km stylem dowolnym 23:32,5 min +2:48,4 min Rosja Dmitrij Rostowcew
65. 25 stycznia 2013 Czechy Liberec 20 km bieg łączony 47:40,2 min +5:31,3 min Rosja Dmitrij Rostowcew
48. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym Francja Jean Tiberghien
DNF. 31 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 20 km - bieg łączony 56:09,6 min nie ukończył Norwegia Eirik Sverdrup Augdal
20. 2 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem klasycznym 26:36,9 min +1:13,9 min Rosja Roman Kajgodorow

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
37. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:35,78 min Francja Lucas Chanavat
31. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem klasycznym 40:02,0 min +3:48,2 min Szwecja Jens Burman
58. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem dowolnym 31:13,3 min +3:36,1 min Norwegia Simen Hegstad Krüger
20. 31 stycznia 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sprint stylem klasycznym 3:32,78 min Norwegia Fredrik Riseth
44. 2 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 15 km stylem dowolnym 32:55,7 min +4:38,9 min Rosja Aleksandr Bolszunow
DNF 4 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 30 km bieg łączony 1:15:31,5 h nie ukończył Rosja Aleksandr Bolszunow

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
38. 12 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km bieg łączony 38:42,1 min +2:25,7 min Rosja Raul Szakirzianow
32. 14 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym Rosja Maxim Kowaliew
26. 15 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint dr. mieszany stylem dowolnym[5] 17:55,40 min półfinał  Rosja II
11. 19 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km[6] 1:43:03,6 h +5:28,7 min  Kazachstan
19. 25 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sprint stylem dowolnym Rosja Andriej Łarkow
11. 26 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sprint dr. mieszany stylem klasycznym[7] 19:56,98 min półfinał  Rosja I
27. 28 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 10 km stylem klasycznym 23:29,2 min +1:58,1 min Rosja Andriej Feller
10. 30 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sztafeta 4x7,5 km[8] 1:22:49,0 h +7:04,0 min  Rosja
30. 3 marca 2019 Rosja Krasnojarsk 10 km stylem klasycznym 26:00,6 min +2:33,4 min Rosja Iwan Jakimuszkin
53. 4 marca 2019 Rosja Krasnojarsk 10 km stylem dowolnym (bieg pościgowy) 23:03,5 min +6:19,3 min Rosja Iwan Jakimuszkin
43. 6 marca 2019 Rosja Krasnojarsk Sprint stylem dowolnym 2:49,39 min Rosja Aleksandr Tierientjew
16. 8 marca 2019 Rosja Krasnojarsk Sprint drużynowy mieszany stylem klasycznym[9] 22:11,37 min  Rosja I

Igrzyska olimpijskie młodzieży[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
27. 17 stycznia 2012 Austria Innsbruck 10 km stylem klasycznym 29:28,8 min +3:15,7 min Rosja Aleksandr Sieljanow
12. 17 stycznia 2012 Austria Innsbruck Sprint stylem dowolnym Norwegia Andreas Molden
17. 21 stycznia 2012 Austria Innsbruck Sztafeta mieszana z biathlonem[10] 1:04:23,4 min +5:51,3 min Niemcy Niemcy

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
41. 14 lutego 2011 Czechy Liberec 10 km stylem klasycznym 27:38,7 min +3:21,6 min Finlandia Antti Ojansivu
21. 15 lutego 2011 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Finlandia Christoffer Lindvall
49. 17 lutego 2011 Czechy Liberec 7,5 km stylem dowolnym 15:47,9 min +1:50,2 min Niemcy Martin Weisheit

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2012/2013 niesklasyfikowany
2014/2015 niesklasyfikowany
2015/2016 niesklasyfikowany
2017/2018 niesklasyfikowany

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Segec nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2017/2018

Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) Falun 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - 68 - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- - - - - - 80 89 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - 73 - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
110 - - - - - - - - - - - - - - - - 66 78 59 - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Peter Mlynár, Andrej Segeč
  2. Skład drużyny: Peter Mlynár, Andrej Segeč
  3. Skład zespołu: Andrej Segeč, Miroslav Šulek
  4. Skład zespołu: Andrej Segeč, Ján Koristek
  5. Skład drużyny: Andrej Segeč, Eva Segečová
  6. Skład drużyny: Andriej Segeč, Erik Urgela, David Brünn, Martin Kapšo
  7. Skład drużyny: Andrej Segeč, Barbora Klementová
  8. Skład drużyny: Andrej Segeč, Erik Urgela, Rudolf Michalovský, David Brünn
  9. Skład drużyny: Andrej Segeč, Barbora Klementová
  10. Skład drużyny: Ivona Fialková, Barbora Klementová, Ondrej Kosztolányi, Andrej Segeč

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]