Anette Veerpalu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anette Veerpalu
Data i miejsce urodzenia 24 lipca 1996
Otepää
Klub Sportclub Sparta
Debiut w PŚ 19.02.2017, Otepää (55. miejsce – 10 km C)

Anette Veerpalu (ur. 24 lipca 1996 w Otepää) – estońska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu Sportclub Sparta.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się 13 listopada 2010 roku, podczas zawodów juniorskich w fińskiej miejscowości Muonio, gdzie zajęła 29 pozycję na dystansie 5 km stylem klasycznym.

W Pucharze Świata zadebiutowała 19 lutego 2017 roku w Otepää, gdzie uplasowała się na 55. pozycji na dystansie 10 km stylem klasycznym. Pucharowych punktów jeszcze nie wywalczyła.

Jej ojciec to Andrus to wybitny estoński biegacz narciarski. Jej brat Andreas również uprawia biegi narciarskie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
57. 28 lutego 2017 Finlandia Lahti 10 km stylem klasycznym 25:24,9 min +3:53,8 min Norwegia Marit Bjørgen
14. 2 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4×5 km[a] 52:21,5 min +7:09,6 min  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
60. 28 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym Niemcy Lucia Anger
39. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym Niemcy Victoria Carl

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
30. 31 stycznia 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sprint stylem klasycznym 3:32,40 min Szwecja Anna Dyvik
38. 2 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 10 km stylem dowolnym 26:14,0 min +3:38,8 min Szwecja Anna Dyvik
32. 4 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 15 km bieg łączony 40:50,9 min +3:47,8 min Norwegia Lotta Udnes Weng
40. 29 stycznia 2018 Szwajcaria Goms Sprint stylem dowolnym 2:50,24 min Norwegia Tiril Udnes Weng
19. 31 stycznia 2018 Szwajcaria Goms 10 km stylem klasycznym 27:46,1 min +2:23,0 min Rosja Jana Kirpiczenko
36. 2 lutego 2018 Szwajcaria Goms 15 km bieg łączony 44:03,6 min +6:34,7 min Rosja Anastasija Siedowa

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
42. 18 lutego 2013 Rumunia Braszów 7,5 km stylem dowolnym 20:15,3 min +4:06,2 min Niemcy Victoria Carl
32. 19 lutego 2013 Rumunia Braszów 5 km stylem klasycznym 13:54,0 min +2:11,6 min Rosja Anastasija Siedowa
48. 21 lutego 2013 Rumunia Braszów Sprint stylem dowolnym Niemcy Victoria Carl
15. 22 lutego 2013 Rumunia Braszów bieg sztafetowy mieszany 4×5 km[b] 56:09,7 min +8:09,5 min  Rosja

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2016/2017 niesklasyfikowana
2017/2018 niesklasyfikowana

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2017/2018

Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (5 km F) Lillehammer 4.12 (10 km C) LT Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (10 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (5 km C) Oberstdorf 3.01 (2×5 km) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Toblach 6.01 (5 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (10 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (15 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×7,5 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (10 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 12.03 (30 km C) Québec 17.03 (SP F) Québec 18.03 (10 km C) Québec 19.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 55 - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - 51 53 - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Laura Alba, Anette Veerpalu, Tatjana Mannima, Mariel Merlii Pulles.
  2. Skład drużyny: Kristjan Koll, Kelly Vainlo, Anette Veerpalu, Romet Sutt

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]