Anna Żeriebiatjewa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anna Żeriebiatjewa
Data i miejsce urodzenia 24 lutego 1997
Tiumeń
Debiut w PŚ 24.11.2017, Kuusamo (85. miejsce - sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 21.01.2018, Planica (28. miejsce - 10 km C)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rosja
Mistrzostwa Świata juniorów
złoto Soldier Hollow 2017 sztafeta
Mistrzostwa Świata młodzieżowców
złoto Lahti 2019 15 km s. klasyczny
srebro Goms 2018 10 km s. klasyczny

Anna Walerjewna Żeriebiatjewa (ros. Анна Валерьевна Жеребятьева; ur. 24 lutego 1997 w Tiumeni) – rosyjska biegaczka narciarska.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się w 24 listopada 2011 roku, podczas zawodów FIS Race w rosyjskim Syktywkar, gdzie uplasowała się na 18. pozycji na dystansie 5 km stylem dowolnym.

W Pucharze Świata zadebiutowała 24 listopada 2017 roku w Kuusamo, gdzie w sprincie stylem dowolnym uplasowała się na 85. pozycji. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła podczas PŚ w Planicy gdzie uplasowała się na 28. pozycji na dystansie 10 km stylem klasycznym.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
14. 1 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 5 km stylem dowolnym 12:45,4 min +1:02,2 min Szwecja Ebba Andersson
16. 3 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 10 km bieg łączony 27:17,3 min +1:55,1 min Norwegia Marte Mæhlum Johansen
1.FIS gold medal.png 5 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sztafeta 4×3,3 km[1] 34:45,3 min

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
45. 29 stycznia 2018 Szwajcaria Goms Sprint stylem dowolnym 2:50,24 min Norwegia Tiril Udnes Weng
2.FIS silver medal.png 31 stycznia 2018 Szwajcaria Goms 10 km stylem klasycznym 27:46,1 min +13,9 s Rosja Jana Kirpiczenko
7. 23 stycznia 2019 Finlandia Lahti 10 km stylem dowolnym 25:57,3 min +1:02,4 min Rosja Marija Istomina
1.FIS gold medal.png 25 stycznia 2019 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym (start masowy) 40:31,4 min

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2017/2018 88.
2018/2019 64.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 19 stycznia 2020

Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Kuusamo 26.11 (10 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×7,5 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (10 km F) Toblach 16.12 (10 km F) Toblach 17.12 (10 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (10 km C) Lenzerheide 1.01 (10 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km F) Val di Fiemme 6.01 (10 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (10 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (10 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (10 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km C) Falun 18.03 (10 km F) FPŚ punkty
85 34 41 43 - 41 - - 60 43 - - - - - - - - - 28 - - - 21 - - 72 33 - - 13
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (10 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (10 km F) Lillehammer 2.12 (10 km C) LT Beitostølen 8.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (10 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (10 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (10 km F) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (10 km C) Ulricehamn 26.01 (10 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (10 km C) Oslo 10.03 (30 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (10 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (10 km C) Québec 24.03 (10 km F) FPŚ punkty
- 26 63 32 24 27 29 - - 59 28 65 33 27 DNF - - - - 10 - - - 30 32 - - 45 - - - - 56
Sezon 2019/2020
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.12 (10 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) RT Lillehammer 7.12 (2×7,5 km) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (10 km F) Planica 21.12 (SP F) Lenzerheide 28.12 (10 km F) Lenzerheide 29.12 (SP F) Toblach 31.12 (10 km F) Toblach 1.01 (10 km C) Val di Fiemme 3.01 (10 km C) Val di Fiemme 4.01 (SP C) Val di Fiemme 5.01 (10 km F) TdS Drezno 11.01 (SP F) Nové Město na Moravě 18.01 (10 km F) Nové Město na Moravě 19.01 (10 km C) Oberstdorf 25.01 (2×7,5 km) Oberstdorf 26.01 (SP C) Falun 8.02 (SP C) Falun 9.02 (15 km F) Östersund 15.02 (10 km F) Östersund 16.02 (10 km C) Åre 18.02 (SP F) Storlien-Meraker 20.02 (38 km F) Trondheim 22.02 (SP C) Trondheim 23.02 (15 km C) ST Lahti 29.02 (10 km C) Drammen 4.03 (SP C) Oslo 7.03 (30 km C) Québec 14.03 (SP C) Québec 15.03 (SP F) Minneapolis 17.03 (SP F) ST Canmore 20.03 (10 km F) Canmore 21.03 (10 km C) FPŚ punkty
81 42 56 48 - - - - 51 69 35 33 43 40 35 35 - 45 34 10
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Polina Niekrasowa, Lidija Durkina, Anna Żeriebiatjewa, Marija Istomina

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]