Anna Brzozowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Anna Brzozowska
Data i miejsce urodzenia 27 września 1950
Wójcin
Posłanka na Sejm kontraktowy
Okres od 18 czerwca 1989
do 25 listopada 1991
Przynależność polityczna Sojusz Lewicy Demokratycznej
Odznaczenia
Brązowy Krzyż Zasługi Medal 40-lecia Polski Ludowej

Anna Elżbieta Brzozowska (ur. 27 września 1950 w Wójcinie) – polska działaczka polityczna, posłanka na Sejm X kadencji, syndyk.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończyła studia na Akademii Górniczo-Hutniczą w Krakowie uzyskując tytuł zawodowy inżyniera ceramika. W 1969 podjęła pracę w Hucie Szkła Okiennego „Murów”, po roku zatrudniona do 1973 w Hucie Szkła Okiennego w Sandomierzu. W latach 1973–1982 zatrudniona w zakładach „Vitrobud”, w 1983 została dyrektorem Wojewódzkiego Związku Gminnych Spółdzielni Zakład Handlu w Sandomierzu. Należała do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, była Wiceprzewodniczącą Zespołu Radnych Partyjnych PZPR. Z ramienia partii pełniła mandat radnej Wojewódzkiej Rady Narodowej w Tarnobrzegu pełniąc funkcję przewodniczącej Komisji Zaopatrzenia.

W 1989 uzyskała mandat posłanki na Sejm kontraktowy z okręgu tarnobrzeskiego. Pracowała w Komisji Handlu i Usług i w dwóch komisjach nadzwyczajnych, na koniec kadencji należała do Parlamentarnego Klubu Lewicy Demokratycznej. Nie ubiegała się o reelekcję.

Zajęła się działalnością w zawodzie syndyka[1], weszła w skład władz regionalnego stowarzyszenia syndyków i likwidatorów[2].

Odznaczenia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]