Antonin Guigonnat

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Antonin Guigonnat
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 2 lipca 1991
Ambilly, Francja
Klub Morzine Avoriaz
Wzrost 178 cm
Debiut w PŚ 20.03.2014, Oslo
(43. miejsce – sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 8.02.2015, Nové Město
(25. miejsce – b.pościgowy)
Pierwsze podium w PŚ 15.12.2017, Le Grand-Bornand (3. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Francja
Mistrzostwa świata
srebro Östersund 2019 b.masowy
Mistrzostwa świata juniorów
srebro Torsby 2010 sztafeta
Mistrzostwa Europy
brąz Otepää 2015 sprint

Antonin Guigonnat (ur. 2 lipca 1991 w Ambilly) – francuski biathlonista, wicemistrz świata.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawił w 2010 roku biorąc udział w mistrzostwach świata juniorów w Torsby. Zdobył tam srebrny medal w sztafecie, w biegu indywidualnym zajął 39. miejsce, w sprincie był osiemnasty, a w biegu pościgowym dwunasty. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata juniorów w Kontiolahti zajął między innymi czwarte miejsce w sztafecie i 26. w biegu pościgowym.

W zawodach Pucharu Świata zadebiutował 20 marca 2014 roku w Oslo, gdzie zajął 43. miejsce w sprincie. Pierwsze punkty wywalczył 8 lutego 2015 roku w Novym Měscie, zajmując 25. miejsce w biegu pościgowym. Na podium zawodów tego cyklu po raz pierwszy stanął 15 grudnia 2017 roku w Le Grand-Bornand, kończąc rywalizację w sprincie na trzeciej pozycji. W zawodach tych wyprzedzili go tylko Johannes Thingnes Bø z Norwegii i kolejny Francuz - Martin Fourcade. Najlepsze wyniki osiągnął w sezonie 2018/2019, kiedy zajął jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na mistrzostwach świata w Östersund w 2019 roku wywalczył srebrny medal w biegu masowym. Rozdzielił tam na podium Włocha Dominika Windischa i Austriaka Juliana Eberharda. Na tej samej imprezie był też szósty w sztafecie mężczyzn. Rok wcześniej wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, gdzie był między innymi piąty w sztafecie oraz dziewiętnasty w biegu pościgowym i biegu masowym.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2018 Pjongczang 23. 27. 19. 19. 5. nd.

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2019 Östersund 20. 7. 2. 6.
Rok Miejscowość Pojedyncza sztafeta mieszana
2019 Östersund 7

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2010 Torsby 39. 18. 12. nd. 2. nd.
2012 Kontiolahti 32. 34. 26. nd. 4. nd.

Mistrzostwa Europy[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2013 Bansko 26. 10. 29. nd. nd. nd.
2014 Nové Město 20. 19. 16. nd. 8. nd.
2015 Otepää 16. 3. nd. nd. nd. nd.
2016 Tiumeń nd. 24. 9. 20. 6. nd.

Mistrzostwa Europy juniorów[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2012 Osrblie 6. 27. 14. nd. nd. 7.

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2013/2014 -
2014/2015 62.
2015/2016 89.
2016/2017 86.
2017/2018 20.
2018/2019 11.
2019/2020 27.

Miejsca na podium chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

(indywidualnie)

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 15 grudnia 2017 Francja Le Grand-Bornand Sprint na 10 km 3. 0+0 22:51,6 + 34,7 Johannes Thingnes Bø
2. 14 stycznia 2018 Niemcy Ruhpolding Bieg masowy na 15 km 3. 0+0+0+0 37:19,6 + 8,4 Johannes Thingnes Bø
3. 7 grudnia 2018 Słowenia Pokljuka Sprint na 10 km 2. 0+0 24:02,4 + 16,1 Johannes Thingnes Bø
4. 25 stycznia 2019 Włochy Anterselva Sprint na 10 km 3. 0+1 23:53,9 + 20,2 Johannes Thingnes Bø
5. 26 stycznia 2019 Włochy Anterselva Bieg pościgowy na 12,5 km 2. 0+0+1+0 31:33,7 + 34,8 Johannes Thingnes Bø
6. 17 marca 2019 Szwecja Östersund Bieg masowy na 15 km 2. 2+0+0+1 41:16,9 + 22,8 Dominik Windisch

(drużynowo)

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 12 stycznia 2018 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 7,5 km 2. 0+6 1:13:36,0 + 24,9 Norwegia Norwegia
2. 10 marca 2018 Finlandia Kontiolahti Pojedyncza sztafeta mieszana 1. 0+6 33:29,1
3. 13 stycznia 2019 Niemcy Oberhof Sztafeta 4 × 7,5 km 2. 1+8 1:21:55,5 + 1:01,1 Rosja Rosja
4. 8 lutego 2019 Kanada Canmore Sztafeta 4 × 7,5 km 2. 0+8 1:17:47,0 + 1:10,4 Norwegia Norwegia
5. 17 lutego 2019 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Pojedyncza sztafeta mieszana 3. 1+8 36:18,1 + 50,2 Włochy Włochy
6. 15 grudnia 2019 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 7,5 km 3. 1+8 1:15:36,1 + 51,9 Norwegia Norwegia

Miejsca w poszczególnych konkursach[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2013/2014
Östersund Bieg indywidualny
IN
Östersund Sprint
SP
Hochfilzen Sprint
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy
PU
Le Grand-Bornand Sprint
SP
Le Grand-Bornand Bieg pościgowy
PU
Oberhof Sprint
SP
Oberhof Bieg pościgowy
PU
Oberhof Bieg masowy
MS
Ruhpolding Bieg indywidualny
IN
Ruhpolding Bieg pościgowy
PU
Rasen-Antholz Sprint
SP
Rasen-Antholz Bieg pościgowy
PU
Pokljuka Sprint
SP
Pokljuka Bieg pościgowy
PU
Pokljuka Bieg masowy
MS
Kontiolahti Sprint
SP
Kontiolahti Sprint
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy
PU
Oslo Sprint
SP
Oslo Bieg pościgowy
PU
Oslo Bieg masowy
MS
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - 43 49 - 0
Sezon 2014/2015
Östersund Bieg indywidualny (3.12.2014)
IN
Östersund Sprint (6.12.2014)
SP
Östersund Bieg pościgowy (7.12.2014)
PU
Hochfilzen Sprint (12.12.2014)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (14.12.2014)
PU
Pokljuka Sprint (19.12.2014)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (20.12.2014)
PU
Pokljuka Bieg masowy (21.12.2014)
MS
Oberhof Sprint (10.01.2015)
SP
Oberhof Bieg masowy (11.01.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (17.01.2015)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (18.01.2015)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (22.01.2015)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (24.01.2015)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (7.02.2015
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (8.02.2015
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (12.02.2015)
IN
Oslo/Holmenkollen Sprint (14.02.2015)
SP
Kontiolahti Sprint (7.03.2015)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (8.03.2015)
PU
Kontiolahti Bieg indywidualny (12.03.2015)
IN
Kontiolahti Bieg masowy (15.03.2015)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (19.03.2015)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (21.03.2015)
PU
Chanty-Mansyjsk Bieg masowy (22.03.2015)
MS
punkty
- - - - - - - - - - - - - - 45 25 24 25 - - - - - - - 49
Sezon 2015/2016
Östersund Bieg indywidualny (2.12.2015)
IN
Östersund Sprint (5.12.2015)
SP
Östersund Bieg pościgowy (6.12.2015)
PU
Hochfilzen Sprint (11.12.2015)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.12.2015)
PU
Pokljuka Sprint (17.12.2015)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (19.12.2015)
PU
Pokljuka Bieg masowy (20.12.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (8.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (9.01.2016)
PU
Ruhpolding Bieg masowy (10.01.2016)
MS
Ruhpolding Bieg indywidualny (13.01.2016)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (17.01.2016)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (22.01.2016)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (23.01.2016)
PU
Canmore Sprint (4.02.2016
SP
Canmore Bieg masowy (6.02.2016
MS
Presque Isle Sprint (11.02.2016)
SP
Presque Isle Bieg pościgowy (12.02.2016)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (5.03.2016)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (6.03.2016)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (10.03.2016)
IN
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (13.03.2016)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (18.03.2016)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (19.03.2016)
PU
punkty
63 76 - 75 - - - - 51 31 - 71 - 46 45 - - - - - - - - - - 10
Sezon 2016/2017
Östersund Bieg indywidualny (1.12.2016)
IN
Östersund Sprint (3.12.2016)
SP
Östersund Bieg pościgowy (4.12.2016)
PU
Pokljuka Sprint (9.12.2016)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (10.12.2016)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (15.12.2016
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (17.12.2016
PU
Nove Mesto na Morave Bieg masowy (18.12.2016
MS
Oberhof Sprint (5.01.2017)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (7.01.2017)
PU
Oberhof Bieg masowy (8.01.2017)
MS
Ruhpolding Sprint (13.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (15.01.2016)
PU
Antholz-Anterselva Bieg indywidualny (19.01.2017)
IN
Antholz-Anterselva Bieg masowy (22.01.2017)
MS
Hochfilzen Sprint (11.02.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.02.2017)
PU
Hochfilzen Bieg indywidualny (16.02.2017)
IN
Hochfilzen Bieg masowy (19.02.2017)
MS
Pjongczang Sprint (3.03.2017)
SP
Pjongczang Bieg pościgowy (4.03.2017)
PU
Kontiolahti Sprint (10.03.2017)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (11.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (17.03.2017)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (18.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (19.03.2017)
MS
punkty
- - - - - - - - 38 32 - - - - - - - - - - - - - - - - 12
Sezon 2017/2018
Östersund Bieg indywidualny (30.11.2017)
IN
Östersund Sprint (2.12.2017)
SP
Östersund Bieg pościgowy (3.12.2017)
PU
Hochfilzen Sprint (8.12.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (9.12.2017)
PU
Le Grand-Bornand Sprint (15.12.2017)
SP
Le Grand-Bornand Bieg pościgowy (16.12.2017)
PU
Le Grand-Bornand Bieg masowy (17.12.2017)
MS
Oberhof Sprint (5.01.2018)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (6.01.2018)
PU
Ruhpolding Bieg indywidualny (10.01.2018)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (14.01.2018)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (19.01.2018)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (20.01.2018)
PU
Antholz-Anterselva Bieg Masowy (21.01.2018)
MS
Kontiolahti Sprint (8.03.2018)
SP
Kontiolahti Bieg masowy (11.03.2018)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (15.03.2018)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (17.03.2018)
PU
Tiumeń Sprint (22.03.2018)
SP
Tiumeń Bieg pościgowy (24.03.2018)
PU
Tiumeń Bieg masowy (25.03.2018)
MS
punkty
- - - - - 3 12 22 46 27 11 3 28 19 23 41 11 34 21 11 7 22 379
Sezon 2018/2019
Pokljuka Bieg indywidualny (5.12.2018)
IN
Pokljuka Sprint (7.12.2018)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (9.12.2018)
PU
Hochfilzen Sprint (14.12.2018)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (15.12.2018)
PU
Nové Město na Moravě Sprint (20.12.2018
SP
Nové Město na Moravě Bieg pościgowy (22.12.2018
PU
Nové Město na Moravě Bieg masowy (23.12.2018
MS
Oberhof Sprint (11.01.2019)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (12.01.2019)
PU
Ruhpolding Sprint (16.01.2019)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (20.01.2019)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (25.01.2019)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (26.01.2019)
PU
Antholz-Anterselva Bieg masowy (27.01.2019)
MS
Canmore Bieg indywidualny (7.02.2019)
IN
Salt Lake City, UT - Soldier Hollow Sprint (15.02.2019)
SP
Salt Lake City, UT - Soldier Hollow Bieg pościgowy (16.02.2019)
PU
Östersund Sprint (9.03.2019)
SP
Östersund Bieg pościgowy (10.03.2019)
PU
Östersund Bieg indywidualny (13.03.2019)
IN
Östersund Bieg masowy (17.03.2019)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (22.03.2019)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (23.03.2019)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (24.03.2019)
MS
punkty
8 2 10 4 16 7 15 24 29 11 37 26 3 2 5 31 9 17 20 7 - 2 20 14 29 686
Sezon 2019/2020
Östersund Sprint (1.12.2019)
SP
Östersund Bieg indywidualny (4.12.2019)
IN
Hochfilzen Sprint (13.12.2019)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (14.12.2019)
PU
Le Grand-Bornand, Sprint (19.12.2019)
SP
Le Grand-Bornand, Bieg pościgowy (21.12.2019)
PU
Le Grand-Bornand, Bieg masowy (22.12.2019)
MS
Oberhof Sprint (10.01.2020)
SP
Oberhof Bieg masowy (12.01.2020)
MS
Ruhpolding Sprint (16.01.2020)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (19.01.2020)
PU
Pokljuka Bieg indywidualny (23.01.2020)
IN
Pokljuka Bieg masowy (26.01.2020)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (15.02.2020)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (16.02.2020)
PU
Antholz-Anterselva Bieg indywidualny (19.02.2020)
IN
Antholz-Anterselva Bieg masowy (23.02.2020)
MS
Nové Město na Moravě Sprint (6.03.2020
SP
Nové Město na Moravě Bieg masowy (8.03.2020
MS
Kontiolahti Sprint (12.03.2020)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (14.03.2020)
PU
punkty
21 78 16 26 59 43 - 40 - 13 8 11 22 - - - - 15 26 15 20 254
Legenda
1 2 3 11-40 poniżej 40

– zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Puchar IBU[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2011/2012 140.
2012/2013 18.
2013/2014 5.
2014/2015 2.
2015/2016 15.
2016/2017 3.

Miejsca na podium chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 18 stycznia 2014 Niemcy Ruhpolding Sprint na 10 km 2. 0+1 23:00,8 +7,4 Lars Berger
2. 13 marca 2014 Włochy Martell Sprint na 10 km 2. 1+0 26:19,3 +18,0 Håvard Bogetveit
3. 17 grudnia 2014 Austria Obertilliach Sprint na 10 km 3. 0+2 26:09,2 +15,4 Baptiste Jouty

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]