Antti Ojansivu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Antti Ojansivu
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 14 maja 1993
Tampere
Klub Jamin Janne
Debiut w PŚ 3.03 2012, Lahti
(DNF. miejsce – 30 km)
Pierwsze punkty w PŚ 4.02 2017, Pjongczang
(18. miejsce – 30 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Finlandia
Mistrzostwa świata juniorów
brąz Otepää 2011 Sztafeta
Olimpijski festiwal młodzieży Europy
złoto Liberec 2011 10 km s.klasyczny

Antti Ojansivu (ur. 14 maja 1993 w Tampere) – fiński biegacz narciarski, zawodnik klubu Jamin Janne.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawił się w 2 kwietnia 2010 roku, podczas zawodów „FIS Race” w Tornio, gdzie zajął 55. miejsce na dystansie 10 km stylem klasycznym.

W Pucharze Świata zadebiutował 3 marca 2012 roku w Lahti, gdzie nie ukończył biegu łączonego na dystansie 30 km. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył 4 lutego 2017 roku w próbie przed olimpijskiej w koreańskim Pjongczangu, plasując się na 18 pozycji w biegu łączonym na 30 km.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
33. 23 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 30 km bieg łączony 1:10:21,8 h +4:43,7 min Norwegia Sjur Røthe
39. 3 marca 2019 Austria Seefeld in Tirol 50 km stylem dowolnym 1:49:59,3 h +4:59,8 min Norwegia Hans Christer Holund

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
24. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km stylem dowolnym 24:05,2 min +1:21,1 min Norwegia Sindre Bjørnestad Skar
20. 30 stycznia 2011 Estonia Otepää 20 km łączony 53:31,1 min +1:57.0 min Niemcy Markus Weeger
3.FIS bronze medal.png 31 stycznia 2011 Estonia Otepää bieg sztafetowy 4×5 km[a] 49:10,5 min +12,8 s  Norwegia
17. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
10. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 25:24,7 min +1:15,2 min Rosja Siergiej Ustiugow
5. 24 lutego 2012 Turcja Erzurum 20 km – bieg łączony 50:28,8 min +34,9 s Rosja Siergiej Ustiugow
12. 26 lutego 2012 Turcja Erzurum bieg sztafetowy 4×5 km[b] 47:18,2 min +3:12,7 min Rosja Rosja
19. 23 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km stylem dowolnym 23:32,5 min +1:14,3 min Rosja Dmitrij Rostowcew
7. 25 stycznia 2013 Czechy Liberec 20 km – bieg łączony 47:40,2 min +54,9 s Rosja Dmitrij Rostowcew
7. 27 stycznia 2013 Czechy Liberec bieg sztafetowy 4×5 km[c] 45:35,5 min +1:28,7 min Rosja Rosja

Mistrzostwa świata młodzieżowców U-23[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
40. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
45. 30 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem klasycznym 38:26,6 min +3:47,3 min Finlandia Iivo Niskanen
DNF 1 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme 30 km bieg łączony 1:24:27,9 h Francja Adrien Backscheider
18. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym 2:56,46 min Norwegia Sondre Turvoll Fossli
25. 5 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 15 km stylem dowolnym 35:55,3 min +2:16,4 min Niemcy Florian Notz
24. 7 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 30 km bieg łączony 1:19:26,3 h +2:52,5 min Norwegia Magne Haga
71. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:35,78 min Francja Lucas Chanavat
19. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem klasycznym 40:02,0 min +2:49,9 min Szwecja Jens Burman
33. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem dowolnym 31:13,3 min +2:12,5 min Norwegia Simen Hegstad Krüger

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
1.Gold medal with cup.svg 14 lutego 2011 Czechy Liberec 10 km stylem klasycznym 27:38,7 min
5. 15 lutego 2011 Czechy Liberec sprint stylem klasycznym Finlandia Christoffer Lindvall
5. 17 lutego 2011 Czechy Liberec 7,5 km stylem dowolnym 15:47,9 min +9,2 min Niemcy Martin Weisheit

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2011/2012 niesklasyfikowany
2012/2013 niesklasyfikowany
2013/2014 niesklasyfikowany
2014/2015 niesklasyfikowany
2015/2016 niesklasyfikowany
2016/2017 127.
2017/2018 134.
2018/2019 138.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Ojansivu nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - dnf - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 62 - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 91 dnf - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4,4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - dns - - 0
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 7.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - 57 - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 58 - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - 18 - - - dnf - - - - 13
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
50 49 55 52 - 35 - dns - - 53 44 43 59 50 23 35 - - - - dnf - - - - - - - - 8
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 28 48 dnf - - 45 - 73 - - - - - - - - - - 35 41 - - - - - - 58 - - - - 3
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu

Mistrzostwa Finlandii[edytuj | edytuj kod]

Zwycięstwa w zawodach drużynowych[edytuj | edytuj kod]

Lp. Rok Dystans Klub Drużyna
1. 2018 sprint drużynowy Jämin Jänne Ristomatti Hakola
2. 2019 sztafeta 4 × 10 km Jämin Jänne Aku Nikander, Markus Vuorela, Ristomatti Hakola

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Sami Lähdemäki, Iivo Niskanen, Antti Ojansivu, Perttu Hyvärinen.
  2. Skład drużyny: Joonas Sarkkinen, Antti Honkimaa, Antti Ojansivu, Sami Lähdemäki.
  3. Skład drużyny: Ville Ahonen, Joonas Sarkkinen, Markus Järvenpää, Antti Ojansivu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]